1. Jacobo Sanz Ovejero

Αποστολέας Θέμα: 1. Jacobo Sanz Ovejero  (Αναγνώστηκε 8758 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

1. Jacobo Sanz Ovejero
« στις: Απριλίου 04, 2014, 02:29:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Γεννημένος στην πόλη Βαγιαδολίδ της Ισπανίας, ο Χακόμπο πέρασε τα περισσότερα ποδοσφαιρικά χρόνια του κάτω από την στέγη της Ρεάλ Βαγιαδολίδ στην οποία εντάχθηκε την περίοδο 1990-91 σε ηλικία 8 ετών.

Ο Χακόμπο συνέχισε να προπονείται με την πρώτη ομάδα της Ρεάλ Βαγιαδολίδ και να αγωνίζεται με τη Β’ ομάδα από το 2001 έως το 2004 όταν και αποφάσισε να πάρει χρόνο συμμετοχής σε ομάδες μικρότερων κατηγοριών, όπως η Παλένσια και η Χαέν. Επέστρεψε στη Ρεάλ Βαγιαδολίδ τη σεζόν 2005-2006 όταν και πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην πρώτη ομάδα και κατέγραψε τις πρώτες του συμμετοχές. Την επόμενη σεζόν, 2006-2007, γνωστή και ως η «χρονιά των ρεκόρ», η Βαγιαδολίδ συγκέντρωσε 88 πόντους στο πρωτάθλημα με τον Χακόμπο να ξεκινάει ως βασικός κάτω από τα δοκάρια της ομάδας. Ενας σοβαρός τραυματισμός στο πόδι θα τον κρατήσει για αρκετούς μήνες εκτός δράσης, αλλά θα επιστρέψει προς το τέλος και θα πανηγυρίσει την άνοδο στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Τη σεζόν 2007-2008 εντάχθηκε στο δυναμικό της Νουμάνθια με την οποία πραγματοποίησε καταπληκτικές εμφανίσεις συμβάλλοντας σημαντικά στην επιτυχία της ανόδου από την Σεκούντα στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Σε 32 αγώνες δέχθηκε 28 γκολ, τα λιγότερα στην κατηγορία, ενώ είχε και εντυπωσιακές επιδόσεις στις αποκρούσεις πέναλτι με 5 αποκρούσεις σε 8 εκτελέσεις αντιπάλων. Αρκετές ομάδες της μεγάλης κατηγορίας ενδιαφέρθηκαν για να τον αποκτήσουν, αλλά τελικά η Ρεάλ Βαγιαδολίδ ενεργοποιώντας το δικαίωμα της ρήτρας πλήρωσε 500.000 ευρώ και απέκτησε τα δικαιώματα του για τρία χρόνια. Το καλοκαίρι του 2008 η Χετάφε απέκτησε τον Χακόμπο ως δανεικό και με τη φανέλα της έκανε εναντίον της Ρεάλ Μπέτις (0-0) στις 14 Σεπτεμβρίου 2008 το ντεμπούτο του στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Κρατώντας το μηδέν για την εστία της Χετάφε αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης.

Το καλοκαίρι του 2010 έφτασε να συζητά το ενδεχόμενο μεταγραφής του στη Σέλτικ, αλλά τελικά αποφάσισε να ολοκληρώσει την συνεργασία του με την ομάδα της Βαγιαδολίδ πριν ταξιδέψει για πρώτη φορά εκτός των συνόρων της Ισπανίας και ενταχθεί στις 18 Ιουλίου 2011 στο δυναμικό του Αστέρα Τρίπολης.

You are not allowed to view links. Register or Login
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 28, 2014, 08:46:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Νέο συγχωροχάρτι στον Χακόμπο

Ανατροπή δεδομένων για τον Σανθ Χακόμπο, ο οποίος θα βρίσκεται στο ρόστερ του ΠΑΟΚ τη νέα σεζόν.

Μπήκε στον... πάγο από τα πολλά τερτίπια της περασμένης σεζόν, αλλά ο Άγγελος Αναστασιάδης πιστεύει στις δυνατότητές του. Μοιραία αυξάνονται οι πιθανότητες παραμονής του ή για την ακρίβεια η ενεργοποίησή του.

Έχει συμβόλαιο, ο ΠΑΟΚ δεν σκοπεύει να τον βγάλει στο... σφυρί και ο Χακόμπο θα λάβει συγχωροχάρτι με τις ευλογίες του Αναστασιάδη που τον υπολογίζει για την ερχόμενη σεζόν. Όλα αυτά υπό φυσιολογικές συνθήκες κι αυτό διότι με τον Ισπανό τερματοφύλακα, ποτέ μη λες ποτέ.

Αφήστε που με ανοιχτή την υπόθεση Γλύκου, αναζητά μια καλή ευκαιρία σε ευρωπαϊκή ομάδα, ο ΠΑΟΚ δεν έχει την πολυτέλεια να αφήσει έναν δεδομένα αξιόλογο πορτιέρο όπως ο Χακόμπο.


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super-League/item/405810-PAOK-Neo-syghoroharti-ston-Hakompo
Μεχρι και μπεεεεε θα κανει ο Χακομπο  :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 28, 2014, 09:17:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ο Αγγελος δεν ειναι Γιδονης καλο ειναι να του το πει καποιος αν δεν ξερει  >:D
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 28, 2014, 10:50:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Καλη εξελιξη ....Βεβαια εδω μπορει να πεσουν και φαπες .... Ας το εχει υποψη του ο Ισπανος ....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 28, 2014, 11:26:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
 :)) :)) :)) :)) ωραιος ρε Τελη  :)) :))
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 28, 2014, 11:52:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Χακόμπο, ο ΠΑΟΚ και το μέλλον τους

Τις προηγούμενες μέρες έγινε γνωστό πως ο Αγγελος Αναστασιάδης θέλει να δει από κοντά τον Σανθ Χακόμπο καθώς πιστεύει στην αγωνιστική αξία του Ισπανού τερματοφύλακα. Από το περιβάλλον του τελευταίου, σύμφωνα μα ασφαλείς πληροφορίες του Sport24.gr, προκύπτει πως ακόμη δεν υπάρχει κάποια επικοινωνία με τον "Δικέφαλο".

Ο ίδιος θεωρεί πως θα πρέπει να γίνει πρώτα κάποια συζήτηση με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ προκειμένου να συζητηθούν θέματα που αφορούν την σεζόν που ολοκληρώθηκε, κατά την οποία έμεινε στο περιθώριο.

Ο Χακόμπο είναι δεδομένο πως έχει τον "Δικέφαλο" στο μυαλό του, αν και θα πρέπει να σημειωθεί πως την συγκεκριμένη χρονική στιγμή έχει προτάσεις για την συνέχεια της καριέρας του. Έτσι αν δεν προχωρήσει το θέμα της παραμονής του στον ΠΑΟΚ, έχει την δυνατότητα να βρει κάποια ομάδα προκειμένου να αγωνιστεί.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/o_xakompo_o_paok_kai_to_mellon_toys.2812671.html
Με λίγα λόγια ο αρδ μας ενημερώνει ότι ο Χακόμπο δεν έχει καμία ειδοποίηση και ότι έχει και άλλες προτάσεις....
Στα @@ μας λέω εγώ και μισό κιλό λεμόνια... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 31, 2014, 11:21:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Θα βρούμε την λύση με τον ΠΑΟΚ"


Τα δεδομένα στην υπόθεση Χακόμπο δείχνουν να αλλάζουν με την έλευση του Άγγελου Αναστασιάδη στον ΠΑΟΚ. Ο Έλληνας τεχνικός εκτιμά τα προσόντα του Ισπανού τερματοφύλακα και φέρεται διατεθειμένος να του δώσει μία ακόμη ευκαιρία.

Τι λέει, όμως, ο ίδιος; Το Sport24.gr του ζήτησε να τοποθετηθεί και ο Χακόμπο δεν αρνήθηκε να δώσει το στίγμα του...

Ποιες είναι οι σκέψεις σου για τη σεζόν που έφυγε αλλά και αυτή που έρχεται. Εδώ στην Ελλάδα υπάρχει η πληροφορία ότι ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ σε θέλει στην ομάδα. Ξέρεις κάτι; Μήπως μιλάς μαζί τους ή με οποιονδήποτε άλλο στην ομάδα;

"Δεν ξέρω τίποτα γι 'αυτό, κανείς από την ομάδα δεν μου είπε τίποτα. Εχω ακόμη δύο χρόνια συμβόλαιο, αλλά θα πρέπει να μιλήσουμε και να βρούμε μια λύση. Νομίζω ότι τόσο εγώ, όσο και η ομάδα θέλουμε την καλύτερη δυνατή λύση για τον σύλλογο, όπως πάντα".

Τι έγινε λάθος την περασμένη σεζόν και ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πετύχει τους στόχους του;

"Όταν κάποιος δεν πετυχαίνει τους στόχους του είναι επειδή έχει κάνει κάτι λάθος. Στο ποδόσφαιρο τα χρήματα δεν φέρνουν εγγυημένα την επιτυχία... Ποτέ... Πάρτε παράδειγμα μεγάλες ομάδες, όπως η Παρί Σεν Ζερμέν και η Μάντσεστερ Σίτι. Χρειάστηκαν πολλά χρόνια κατά τα οποία ξόδευαν παραπάνω από 200 εκ. ευρώ κάθε σεζόν για να φτάσουν, τελικά, σε επιτυχίες".

Υπάρχουν άλλες ομάδες που ενδιαφέρονται να σε αποκτήσουν;

"Ναι, υπάρχουν ομάδες από την Ισπανία και από άλλες χώρες που ενδιαφέρονται. Οι τερματοφύλακες παίζουμε σε μία ιδιαίτερη θέση και οι σύλλογοι προτιμούν να τους κλείνουν νωρίς. Ποτέ μία ομάδα δεν περιμένει μέχρι τον Αύγουστο για να κλείσει τερματοφύλακα".

Είσαι αισιόδοξος ενόψει της νέας σεζόν για τον ΠΑΟΚ;

"Πάντα είμαι αισιόδοξος, αλλά τώρα έχω το μυαλό μου στο μέλλον μου".

Και κάτι τελευταίο. Θέλεις να κάνεις κάποιο σχόλιο για τον Παναγιώτη Γλυκό; Θα βρεθεί στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Ποιες είναι οι προβλέψεις σου για το νικητή του Μουντιάλ;

"Για μένα δεν έχει σημασία αν θα πάει ή όχι, δεν με ενδιαφέρει. Οσον αφορά τον νικητή του Μουντιάλ δεν ξέρω ποιος θα είναι. Θα κερδίσει ο καλύτερος, πάντα κερδίζει αυτός που είναι καλύτερος, αλλά στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω ποιος θα είναι".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 31, 2014, 04:37:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Κομπλεξ και μικροψυχια
Δεν σου φταιει ο Γλυκος αν εσυ εισαι τρομπας
Το στυλακι παντως που μου βγαζει απο την συνεντευξη ειναι λιγο απαξιωτικο η ιδεα μου ειναι?
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 31, 2014, 04:40:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ας μεινει και του χαλαρωσει το στυλακι ο Αγγελος μην ανησυχεις Τζιμ
Ας του κουνησει κανενα δακτυλο οπως τοτε με το δονι, και εκει θα δεις γλεντια μετα  8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Jacobo Sanz Ovejero
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 02, 2014, 07:09:37 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Το στυλακι παντως που μου βγαζει απο την συνεντευξη ειναι λιγο απαξιωτικο η ιδεα μου ειναι?


Ισχύει ...

Το σκέφτονται για Χακόμπο στον ΠΑΟΚ...

Όλα ανοιχτά μοιάζουν να είναι πλέον στην περίπτωση του Σανθ Χακόμπο και το μέλλον του στον ΠΑΟΚ, μετά τον ερχομό του Άγγελου Αναστασιάδη. Αρχικά, η απόφαση για τον Ισπανό γκολκίπερ ήταν να απομακρυνθεί λόγω του προβληματικού του χαρακτήρα που έχει προκαλέσει ουκ ολίγα προβλήματα στον «δικέφαλο».

Ωστόσο, τις τελευταίες μέρες, Άγγελος Αναστασιάδης και Ζήσης Βρύζας, βρίσκονται συνεχώς σε επαφή και συζητάνε το θέμα του έμπειρου τερματοφύλακα. Μάλιστα, ο Έλληνας τεχνικός εμφανίζεται αισιόδοξος πως μπορεί να βρει τον τρόπο ώστε να... στρώσει τον Χακόμπο και να απασχολεί τον ΠΑΟΚ μόνο για τις εμφανίσεις του στο γήπεδο.

Σύμφωνα όμως με την «Live Sport», οι πιθανότητες παραμονής του στην ομάδα δεν είναι υπέρ του Ισπανού αυτή την στιγμή. Αυτό γιατί, έχει πολύ κακές σχέσεις με τον Παναγιώτη Γλύκο, σε σημείο να λέγεται πως ένας από τους σημαντικούς λόγους που Έλληνας γκολκίπερ ψάχνεται για να αποχωρήσει, είναι ο συμπαίκτης του. Έτσι λοιπόν, αν τελικά ο Γλύκος παραμείνει στον ΠΑΟΚ, τότε πολύ δύσκολα θα γίνει το ίδιο και με τον Χακόμπο, άλλωστε η διοίκηση του «δικεφάλου» θέλει να απομακρύνει όσους ποδοσφαιριστές δημιουργούν πρόβλημα στην ομάδα, ώστε να δημιουργήσει μια ομάδα με καλή χημεία στα αποδυτήρια που θα βγαίνει και στον αγωνιστικό χώρο.
Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.gazzetta.gr/football/article/619661/skeftontai-gia-hakompo-ston-paok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"