11. Robert Mak

Αποστολέας Θέμα: 11. Robert Mak  (Αναγνώστηκε 36306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 06:30:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Ρόμπερτ Μακ είναι ο 11888 MVP Αυγούστου




Ο Σλοβάκος «εξαργύρωσε» με τον καλύτερο τρόπο την μαγική του εμφάνιση κόντρα στην Μπρόντμπι. Στα τρία γκολ και τις δύο ασίστ προστέθηκε κι ένα ατομικό βραβείο. Αυτό του καλύτερου παίκτη για τον μήνα Αύγουστο.

Η νίκη του Μακ κρίθηκε με… γκολ στις καθυστερήσεις, δεδομένου ότι το μεγαλύτερο διάστημα της ψηφοφορίας αυτός που προηγούνταν οριακά ήταν ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης . Στο φινάλε, οι υποστηρικτές του Μακ έκαναν μια μικρή αντεπίθεση που του χάρισε το βραβείο με πάρα πολύ μικρή διαφορά.

Ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ συγκέντρωσε τελικά το 40,4% κι άφησε στη δεύτερη θέση με 39,81% τον Κωνσταντινίδη . Ο τρίτος της παρέας των υποψηφίων Αλέξανδρος Τζιόλης πήρε το 19,79% των ψήφων από τους επισκέπτες του paokfc.gr. Ετσι, ο Ρόμπερτ Μακ διαδέχεται τον Δημήτρη Πέλκα ως παίκτης του μήνα και είναι ο πρώτος που κερδίζει το βραβείο 11888 MVP εγκαινιάζοντας τη συνεργασία του ΠΑΟΚ με το 11888, τον αποκλειστικό χορηγό της ψηφοφορίας. 11888. Σούπερ Αριθμός!


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/nea/o-robet-mak-einai-o-11888-mvp-avgoustou/

Αναμενομενο!
Ελπιζω με τον σουπερ αριθμο, να ειναι και αυτος σουπερ! paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 08:07:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Φέτος δείχνει να γουσταρει πιο πολυ. Αν κοψει και τις μ@λκιες.......
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 10:47:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Για το βραβείο του


«Ο Αύγουστος ήταν ένας πολύ δύσκολος μήνας για εμάς. Έπρεπε να παίξουμε παιχνίδια για να μπούμε στους ομίλους του Europa League. Χρειάστηκαν πολλά παιχνίδια για να το καταφέρουμε και είμαστε πολύ χαρούμενοι για αυτό. Προσπάθησα να παίξω όσο καλύτερα μπορούσα σε κάθε παιχνίδι, να δώσω τα πάντα μέσα στο γήπεδο, όπως θα συνεχίσω να κάνω κάθε μήνα».

Για το γεγονός ότι έχει ξεκινήσει πολύ καλά τη χρονιά

«Πιστεύω ότι ίσως φταίει η θέση που παίζω, ως επιθετικός. Παίζουμε με δύο επιθετικούς και νομίζω ότι είναι καλύτερο για μένα. Τώρα το απολαμβάνω πραγματικά, διασκεδάζω στο γήπεδο και έχω περισσότερες ευκαιρίες να πετυχαίνω τέρματα. Πιστεύω ότι μου ταιριάζει η θέση, αλλά ο ποδοσφαιριστής πρέπει να παίζει παντού, όπου του ζητάει ο προπονητής. Τώρα παίζω στην κορυφή και προσπαθώ να βοηθάω την ομάδα μου και να πετυχαίνω γκολ».

Για τον αν μιλάει για τον ΠΑΟΚ


«Ήταν δική του απόφαση να έρθει και ο ΠΑΟΚ τον ήθελε και ήρθε. Αλλάξαμε πολλούς παίκτες, ο ΠΑΟΚ είναι τελείως διαφορετικός από την περσινή σεζόν. Έχουμε νέους παίκτες, παίζουμε διαφορετικό ποδόσφαιρο. Οι οπαδοί μας, μας πιστεύουν φέτος. Έρχονται και γεμίζουν το γήπεδο σε κάθε παιχνίδι. Πρέπει να φέρουμε αποτελέσματα για να τους ευχαριστήσουμε και φυσικά παίκτες όπως ο Μπερμπάτοφ, κάνουν τους πάντες να θέλουν να έρθουν στο γήπεδο. Είναι πολύ καλό για το ελληνικό ποδόσφαιρο και τον ΠΑΟΚ να παίρνουν τέτοιους παίκτες, αλλά πρέπει να πάρουμε και αποτελέσματα τώρα για τον ΠΑΟΚ. Να πάμε όσο καλύτερα γίνεται σε Ελλάδα και Ευρώπη και πιστεύω να χτίσουμε κάτι καλό για το σύλλογο».

Για την πρόοδο της ομάδας


«Ποτέ. Αν μου έλεγε κανείς ότι θα φέρναμε 12 νέους παίκτες, δε θα το πίστευα, όπως επίσης και ότι θα έρθει ένα μεγάλο όνομα σαν τον Μπερμπάτοφ. Είναι όμως πραγματικότητα και τώρα πρέπει να παίξουμε όλοι μαζί σαν ομάδα. Ελπίζω να δώσουμε ότι καλύτερο έχουμε μέσα στη σεζόν στο Europa League, στο πρωτάθλημα, να πάρουμε τα αποτελέσματα και να πάμε καλύτερα από πέρυσι. Εύχομαι ότι καλύτερο για εμάς, για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και να πάνε όλα καλά».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 10:45:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Πρωτος σκορερ της ομαδας.
Φετος πας πολυ καλα και επιτελους κατι δειχνεις.
Συνεχισε παλικαρε, μην το χαλασεις.

 pano
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:08:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εξαιρετικός αν και επιπόλαιος ώρες ώρες...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:38:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Έχω ελευθερία κινήσεων φέτος"



Ο Σλοβάκος μεσοεπιθετικός, Ρόμπερτ Μακ, ήταν αυτός που έκανε το 1-2 υπέρ του ΠΑΟΚ απέναντι στον Ατρόμητο. Ο Σλοβάκος δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα:

«Είναι πολύ καλή η θέση για εμένα στο σύστημα που παίζουμε. Έχω πολλές ευκαιρίες για να σουτάρω, να κάνω καλές κινήσεις. Παίζουμε ποδόσφαιρο όμως, καλύτερο ποδόσφαιρο και νομίζω πως σε αυτήν τη φάση της σεζόν είμαστε πολύ δυνατοί και κερδίζουμε τα παιχνίδια, αυτός είναι ο λόγος που κερδίζουμε».

Για το εάν βλέπει ξανά τα παιχνίδια της ομάδας του:
«Σίγουρα, τα αναλύουμε με την ομάδα, τι κάναμε λάθος, τι σωστά. Κάθε φορά προσπαθούμε να παίζουμε το παιχνίδι μας για να κερδίσουμε. Προσπαθούμε σκληρά, παίξαμε ήδη σκληρά ματς κι αν παίζουμε καλά κερδίζουμε. Ακόμα κι αν δεν παίζουμε καλά όμως, είμαστε δυνατοί και μπορούμε να πάρουμε τα παιχνίδια. Έχουμε δύο μεγάλα ματς τώρα, εκεί θα φανεί πόσο δυνατοί είμαστε».

Για το εάν βλέπει τα παιχνίδια ξανά για να δει πως σκοράρει καλύτερα:
«Δεν βλέπω τα παιχνίδια μου για αυτόν τον λόγο. Προσπαθώ σε κάθε ματς να σκοράρω, έτσι μπαίνω στις αναμετρήσεις. Στο τελευταίο ματς είχα κακή τύχη, είπα πως θέλω να σκοράρω κι έγινε σήμερα. Αυτή είναι η νοοτροπία μου, δεν ξέρω εάν τελειώνω τις φάσεις καλύτερα με ένα άγγιγμα ή δύο. Κάποιες φορές τα πάω καλά, κάποιες όχι. Και σήμερα και την άλλη φορά θα προσπαθήσω το ίδιο. Το πιο σημαντικό είναι να κερδίζει ο ΠΑΟΚ, για αυτό παίζω».

Για τα επερχόμενα ματς με Ντόρτμουντ και Ολυμπιακό:
«Είναι δύο μεγάλα παιχνίδια. Πρώτα η Ντόρτμουντ, παίζουμε στην Τούμπα όπου είμαστε πολύ δυνατοί. Στο ποδόσφαιρο δεν ξέρεις ποιος κερδίζει. Εάν προσπαθήσουμε σκληρά, μπορούμε να κερδίσουμε και τα δύο. Είναι πολύ δύσκολα παιχνίδια, μπορούμε να νικήσουμε εάν παίξουμε το ποδόσφαιρό μας».

Για το εάν έχει παρακολουθήσει την Ντόρτμουντ:
«Δεν έχω εικόνα από τα πρόσφατα ματς της. Η Ντόρτμουντ όμως είναι ομάδα Champions League. Παίζουν όμως στο Europa, απέναντι σε εμάς και θα κάνουμε τα πάντα για να κερδίσουμε την Ντόρτμουντ στην Τούμπα. Θέλουμε τους τρεις βαθμούς και μετά θα δούμε τον Ολυμπιακό. Σε κάθε ματς η Ντόρτμουντ μπαίνει για να κερδίσει, είναι μεγάλη ομάδα αλλά όπως παίζουμε στην έδρα μας, μπορούμε να κερδίσουμε και θα κάνουμε το καλύτερο. Θα είναι πολύ δύσκολο, αλλά με το σημερινό πάθος όλα είναι δυνατά».

Για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό:
«Αρχικά έχουμε την Τετάρτη, έπειτα θα δούμε με τον Ολυμπιακό. Έχουμε δει τα παιχνίδια του, παίζει καλά. Στην Τούμπα όμως όλα είναι πιθανά. Συγκεντρωνόμαστε όμως στην Ντόρτμουντ και μετά στον Ολυμπιακό. Θέλω να παίζω μεγάλα παιχνίδια και θα δούμε τι θα γίνει».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:42:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Μπορεις να εισαι σοβαρος και ουσιαστικος στα 2 αυτα παιχνιδια?
Θα εχεις πολλες ευκαιριες τετοιες. Κοιτα να τις εκμεταλλευτεις.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 06:34:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εσπανιόλ για Πέλκα, Μακ και Κάτσε



Ο κατάσκοπος» της ισπανικής ομάδας μόλις είχε φτάσει από το «απαίσιο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη», όπως το χαρακτήρισε ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Πανθρακικό, στο οποίο «δεν είδα κάποια ενδιαφέρουσα περίπτωση».

Μετά το παιχνίδι του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ τον ρωτήσαμε ποιους παίκτες ξεχώρισε και μας αποκάλυψε ότι σημείωσε τους Δημήτρη Πέλκα, Ρόμπερτ Μακ και Έργκους Κάτσε.

Για τον Έλληνα χαφ μας είπε: «Είναι ένας ποιοτικός μέσος, μου άρεσε πάρα πολύ τόσο με την μπάλα στα πόδια, όσο και με τις κινήσεις του στον χώρο».

Για τον Σλοβάκο επιθετικό επισήμανε: «Με την ταχύτητα και την τεχνική του μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα σε κάθε άμυνα», ενώ για τον Αλβανό μέσο είπε: «Αν έχει έναν δυναμικό αμυντικό χαφ δίπλα του, θα αποδώσει ακόμα καλύτερα γιατί έχει την ποιότητα να βοηθά περισσότερο στην ανάπτυξη και να ανεβαίνει πιο συχνά».

Να αναφέρουμε ότι έπλεξε και το εγκώμιο του άσο του ΠΑΟΚ, Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, σχολιάζοντας στο 1-1 «Μία επαφή και γκολ, απλά πράγματα». Μάλιστα, διαφώνησε για τον παίκτη που εκτέλεσε το έμμεσο φάουλ (σ.σ. Τζαβέλλας), λέγοντας: «Αν το εκτελούσε ο Μπερμπάτοφ θα ήταν 100% γκολ». Ο Λαμπαγιέν μας ξεκαθάρισε ότι η Εσπανιόλ επενδύει πλέον μόνο σε νεαρούς ποδοσφαιριστές, ενώ κατά την παραμονή του στην Ελλάδα είδε και το ματς του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά και το σχόλιο του ήταν: «Με βάση το ρόστερ που έχει ο Παναθηναϊκός δεν παίζει καθόλου καλό ποδόσφαιρο».

sdna.gr

Μάθανε  ότι  γ@μιομαστε πλακώσανε και οι γύφτοι....
Άσε μας ρε απίθανε και εσύ και η.....Επσανιόλ.... facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 09:37:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Σ αυτο ομως θα συμφωνησω.
Παράθεση
«Αν το εκτελούσε ο Μπερμπάτοφ θα ήταν 100% γκολ».
Γιατι ο Τζαβ?
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 12:41:42 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θέλαμε τρεις βαθμούς, όχι έναν"



O σκόρερ του Δικεφάλου στο 1-1 με τη Μπορούσια, ανέφερε μετά το ματς: "Ξέραμε ότι η Ντόρτμουντ ήταν μία από τις καλύτερες ομάδες του Europa League. Εμείς θέλαμε τη νίκη. Κάναμε το παιχνίδι μας για 75 λεπτά. Είναι ικανοποιητικό αποτέλεσμα, αλλά θέλαμε τους τρεις βαθμούς".

 "Γνωρίζαμε πόσο ποιοτικούς και σπουδαίους παίκτες έχει η Ντόρτμουντ. Αν τους δίναμε χώρο θα μας δημιουργούσαν πρόβλημα. Για αυτό θέλαμε να παίξουμε με αντεπιθέσεις. Είναι πολύ ωραίο όταν σκοράρω, αλλά το ζήτημα είναι σε ποια θέση θα τερματίσουμε. Πρέπει να συγκεντρωθούμε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, αλλά και να δούμε το επόμενο ματς στο Europa, με την Κρασνοντάρ".


Καλος σημερα, μπραβο Μακ.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!