11. Robert Mak

Αποστολέας Θέμα: 11. Robert Mak  (Αναγνώστηκε 36303 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 24, 2015, 04:29:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παράθεση
όλοι μιλούσαν πέρυσι για πρωτάθλημα και τερματίσαμε πέμπτοι,

Οποτε φετος βουλωστε το και παιξτε μπαλα.
Ειδικα εσυ!
Για την ωρα παντως καλα εχεις ξεκινησει!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 29, 2015, 06:42:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Είμαστε έτοιμοι, θα τα πάμε καλά"




Ο Ρόμπερτ Μακ, που εκπροσώπησε τους παίκτες του ΠΑΟΚ, είπε:

Για το γεγονός ότι θα αντιμετωπίσει μία ομάδα που προέρχεται από την πατρίδα του:

"Δεν νιώθω καμία πίεση από τα μίντια. Είναι για εμάς άλλο ένα παιχνίδι. Είμαστε έτοιμοι γι' αυτό το ματς, όπως και για όλα τα άλλα και νομίζω πως θα τα πάμε καλά".

Για τις πληροφορίες που έχει για το προφίλ της Σπαρτάκ Τρνάβα:

"Την ξέρω την ομάδα. Πολλοί παίκτες της είναι και φίλοι μου, αλλά δεν έχω δει τελευταία παιχνίδια της. Οπως είπα και πριν εμείς θέλουμε να κερδίσουμε με όσο πιο πολλά γκολ γίνεται και να περάσουμε στην επόμενη φάση που είναι και ο στόχος μας".

Για την κατάσταση στη οποία βρίσκεται και τον ρόλο του στο 3-5-2:

"Προπονούμαστε σκληρά και είμαστε έτοιμοι από πλευράς φυσικής κατάστασης. Από εκεί και πέρα είναι θέμα προπονητή η τακτική. Εμείς θέλουμε να κερδίσουμε με μεγάλο σκορ για να έχουμε πιο εύκολο έργο στην ρεβάνς".

Για το γεγονός ότι τελευταία σκοράρει συνεχώς:

"Δεν είναι σημαντικό πόσα γκολ θα βάλω εγώ. Πιο σημαντική είναι η ομάδα. Εμείς θέλουμε να σημειώσουμε όσο περισσότερα τέρματα γίνεται".

Για το εάν έδωσε πληροφορίες στην Σπαρτάκ στον Τούντορ:

"Δεν μου ζήτησαν. Οι προπονητές είναι επαγγελματίες έχουν υλικό και βίντεο και δεν χρειάστηκε κάτι τέτοιο. Ξέρουν πως θα την αντιμετωπίσουν".

Για την αντιπαλότητα μεταξύ των ομάδων στην Σλοβακία:

"Ξεκίνησα από την Σλόβαν Μπρατισλάβας που είναι ο φυσικός αντίπαλος της Σπαρτάκ Τρνάβα κι έτσι δεν την συμπαθούσα. Θα παίξω εναντίον της και θέλω να κερδίσουμε".

Για το εάν είναι έτοιμος να συζητήσει για νέο συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ:

"Δεν θέλω να απαντήσω σε αυτό. Είναι κάτι δικό μου και του ΠΑΟΚ και αύριο έχουμε ένα σημαντικό παιχνίδι".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 29, 2015, 11:19:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Είναι ανεβασμένος.
Πιστευω με Λουκας θα δουμε παλι καλο παιχνιδι!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 30, 2015, 11:06:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Κάναμε καλή εμφάνιση"




Ο Ρόμπερτ Μακ ήταν ικανοποιημένος από το νικηφόρο αποτέλεσμα κόντρα στην Σπάρτακ Τρνάβα. Τι ανέφεραν οι Πέλκας και Κόστα

Στην κόκκινη του Μιγκέλ Βίτορ αλλά και στην καλή εμφάνιση του ΠΑΟΚ στάθηκε ο Ρόμπερτ Μακ μετά το τέλος του αγώνα με την Σπάρτακ Τρνάβα.

Συγκεκριμένα είπε: "Είναι σημαντικό που σκοράραμε. Δίκαια δόθηκε η κόκκινη στον Βίτορ αλλά μετά ο διαιτητής δεν πήρε σωστές αποφάσεις. Θα μπορούσαμε να πετύχουμε δύο και τρία γκολ στο ματς. Στο παιχνίδι στην Σλοβακία θέλω να πιστεύω πως σε ολόκληρο το παιχνίδι θα παίζουμε με 11 παίκτες. Θα πρέπει να κάνουμε μια καλή εμφάνιση, όπως κάναμε και σήμερα άσχετα αν παίξαμε με έναν παίκτη λιγότερο. Αγωνιστήκαμε σε υψηλές θερμοκρασίες και αυτό ήταν πρόβλημα".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 30, 2015, 11:27:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σημερα εχασες αχαστο... Σοβαρεψου...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 31, 2015, 12:05:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σου ερχεται η γ@μημενη η μπαλα, τι την θες την τριπλα μου λες? >:(
Ολο το ιδιο βαλκωδες λαθος κανεις! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 31, 2015, 12:20:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
επειδη δεν εχει καλα τελειωματα προσπαθει να κανει την τριπλα.Αλλοτε βγαινει (Λοκομοτιβα) αλλοτε οχι.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 31, 2015, 04:59:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 02, 2015, 03:27:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Το μηδέν μας δίνει προβάδισμα"



Ο Σλοβάκος μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ, Ρόμπερτ Μακ, σε δηλώσεις που φιλοξενεί η εφημερίδα "Real News", αναφέρθηκε και στον αγώνα ρεβάνς με τους συμπατριώτες του, υποστηρίζοντας πως θα είναι ένα δύσκολα παιχνίδι.

Συγκεκριμένα είπε:

Για το ότι θα παίξει πρώτη φορά στη Σλοβακία ως αντίπαλος: "Δεν μου έχει τύχει στο παρελθόν να αντιμετωπίσω συμπατριώτες μου και μάλιστα στην πατρίδα μου. Είναι σίγουρα περίεργο το συναίσθημα και περιμένω και εγώ να δω πώς θα με αντιμετωπίσουν οι φίλαθλοι που θα βρεθούν στο γήπεδο. Θα είναι σίγουρα ένα ενδιαφέρον παιχνίδι για μένα".

Για το προβάδισμα του ΠΑΟΚ από τον πρώτο αγώνα: "Παίζαμε από νωρίς με παίκτη λιγότερο και μάλιστα σε αφόρητη ζέστη και ήταν δύσκολο για μας. Οι αντίπαλοί μας έκαναν αυτό που έπρεπε κυκλοφορώντας την μπάλα και μας ανάγκασαν να τρέχουμε πολύ. Το καλό ήταν ότι αμυνθήκαμε σωστά και αν και με παίκτη λιγότερο κρατήσαμε ανέπαφη την εστία μας. Στο τέλος καταφέραμε να σκοράρουμε ένα γκολ, αν και θα μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλα. Με έντεκα θα πετυχαίναμε περισσότερα γκολ. τώρα μας περιμένει ένα δύσκολο παιχνίδι στη Σλοβακία. Δεν ξέρω αν το γκολ αυτό θα μας δώσει την πρόκριση, αυτό θα φανεί το γήπεδο.

Θεωρώ πάντως σημαντικό το γεγονός ότι κρατήσαμε το ”μηδέν” στην άμυνα και αυτό είναι που μας δίνει προβάδισμα απέναντι στη Σπαρτάκ για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Το σίγουρο είναι ότι τα πράγματα δεν θα είναι εύκολα και θα πρέπει να φανούμε συνεπείς και στο δεύτερο παιχνίδι".



Κοίτα  να βάλεις κανένα γκολ εκεί εσύ, και άσε το προβάδισμα για το τέλος... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 05, 2015, 03:56:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο άσος του «δικεφάλου του βορρά», με την άφιξη της αποστολής της ομάδας στη Σλοβακία, περικυκλώθηκε από τους συμπατριώτες του, εκπροσώπους του Τύπου που θέλησαν να του αποσπάσουν λίγα λόγια κι εκείνος, αφού πρώτα δήλωσε χαρούμενος που βρίσκεται ξανά στα πάτρια εδάφη, τόνισε ότι πάνω απ' όλα βάζει το θετικό αποτέλεσμα του ΠΑΟΚ.

«Χαίρομαι που είμαι εδώ στη χώρα μου. Δεν βρίσκομαι βέβαια εδώ για να δω φίλους και γνωστούς, αλλά το μυαλό μου είναι στο παιχνίδι με την Σπάρτακ, το οποίο είναι κρίσιμο για εμάς. Πιστεύω πως θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να πάρουμε την πρόκριση αλλά θα είναι δύσκολο ματς»

novasports.gr




"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"