11. Robert Mak

Αποστολέας Θέμα: 11. Robert Mak  (Αναγνώστηκε 36274 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 23. Robert Mak
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 24, 2014, 09:02:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ετοιμος να αντιμετωπίσω την πίεση"



Γιατί επέλεξες να έρθεις στον ΠΑΟΚ;

"Αποφάσισα να παίξω σε ένα άλλο πρωτάθλημα και σε μια ομάδα που έχει υψηλούς στόχους. Φυσικά και το πρωτάθλημα της Γερμανίας είναι από τα σπουδαιότερα στον πλανήτη αλλά αποφάσισα να αγωνιστώ σε ένα υψηλότερο επίπεδο. Ήθελα δηλαδή να αγωνιστώ σε μια ομάδα που συμμετέχει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, διεκδικεί τίτλους. Είδα τον ΠΑΟΚ από την τηλεόραση και από το ίντερνετ αφού ήθελα να παρακολουθώ τον φίλο μου τον Στοχ. Μου είπε μόνο καλά πράγματα για τον ΠΑΟΚ και ήταν και αυτός ένας λόγος που επέλεξα την ομάδα".

Τι εικόνα έχεις σχηματίσει για την νέα σου ομάδα;

"Είμαι μόλις τέσσερις μέρες εδώ και επομένως χρειάζεται χρόνος για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Άλλωστε δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είναι περίοδος προετοιμασίας και η ομάδα ετοιμάζεται για τους επίσημους αγώνες της για την Ελλάδα και την Ευρώπη. Πιστεύω ότι σε μια με δύο εβδομάδες θα είμαστε έτοιμοι και μέσα από τους αγώνες θα μπορέσουμε να δούμε και τις δυνατότητες της".

Τι σου είπε ο Στοχ για τον ΠΑΟΚ;

"Μου είπε πως τα πάντα περιστρέφονται γύρω από το ποδόσφαιρο και τον ΠΑΟΚ σε ό,τι αφορά τους οπαδούς. Μου είπε ότι μπορεί η λίγκα να μην είναι και η πιο ανταγωνιστική, όμως ο ΠΑΟΚ στοχεύει στον τίτλο και τα ματς με τον Ολυμπιακό ξεχωρίζουν. Μου έδωσε να καταλάβω πως ο κόσμος ζει για το ποδόσφαιρο".

Ποια είναι τα πλεονεκτήματα στο παιχνίδι σου και που θεωρείς ότι θέλεις δουλειά;

"Πιστεύω ότι ένα προτέρημα μου είναι η ταχύτητα. Θα ήθελα από την άλλη να πετυχαίνω όσα γκολ περισσότερα μπορώ. Κάθε παίκτης πρέπει να δουλεύει και να βελτιώνεται μέσα από τις προπονήσεις. Για παράδειγμα αν και είμαι επιθετικός πρέπει να βοηθώ και στην άμυνα. Επειδή όμως είμαι επιθετικός θέλω να δίνω όσες περισσότερες πάσες μπορώ, να σκοράρω και να δουλέψω επίσης και τις κεφαλιές".

Ποιες οι διαφορές του ελληνικού πρωταθλήματος από αυτό της Μπουντεσλίγκα;

"Δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν έχω αγωνιστεί ακόμη στο πρωτάθλημα. Αλλά το πρωτάθλημα στην Μπουντεσλίγκα είναι τοπ στην Ευρώπη και στον κόσμο. Παίζουν οι καλύτεροι παίκτες του κόσμου, είναι απίστευτα γρήγορο. Ήταν μια τεράστια εμπειρία για μένα να αγωνιστώ τέσσερα χρόνια εκεί".

Σκέφτηκες πολύ έτσι ώστε να απαντήσεις θετικά στην πρόταση του ΠΑΟΚ;

"Πρώτα απ' όλα και επειδή είχα και άλλες προτάσεις μίλησα με την οικογένεια μου και με την σύζυγο μου.  Ξεκάθαρα, ο ΠΑΟΚ ήταν η πρώτη μου επιλογή γιατί είναι μια ομάδα που παίζει στην Ευρώπη, έχει υψηλούς στόχους και κάνει πρωταθλητισμό. Θέλω να κερδίσω τίτλους και για αυτό επέλεξα τον ΠΑΟΚ".

Δεν είναι παράξενο να αποχωρείς από μια γερμανική ομαδα;

"Μην ξεχνάτε ότι ήμουν τέσσερα ολόκληρα χρόνια εκεί. Ήταν μια απίστευτη εμπειρία αλλά ένιωσα την ανάγκη να αλλάξω να δω το κάτι παραπάνω για μένα. Η Νυρεμβέργη έπεσε κατηγορία και ποτέ δεν είχε στόχο πρωταθλητισμού. Ο ΠΑΟΚ στοχεύει στο πρωτάθλημα, αγωνίζεται στην Ευρώπη, ήταν μια καλή επιλογή για μένα".

Τι θα ήθελες να πεις στον κόσμο;

"Πρώτα απ όλα γνωρίζω ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι τρελός για την ομάδα. Ξέρω ότι την αγαπά και θέλω να ξέρετε ότι μου αρέσει να παίζω και για τον κόσμο, να τον κάνω ευτυχισμένο. Επομένως αυτό που θα του πω στην παρούσα φάση είναι ότι θα κάνω τα πάντα γιατην ομάδα και θα δώσω όλο τον εαυτό μου για να πετύχει τους στόχους της. Για μένα το πιο σημαντικό είναι η ομάδα...".

Τι σου είπε ο Αγγελος Αναστασιάδης;

"Μίλησα αλλά δεν χρειάζεται να αναφέρω το τι συζητήσαμε. Απλά θα πω, ότι μπορώ να αγωνιστώ σε όποια θέση θέλει στην επίθεση. Στα πλάγια, στην κορυφή, για μένα είναι το ίδιο. Το σημαντικό είναι η ομάδα".

Νιώθεις καλά από τα όσα έχει συναντήσει στον ΠΑΟΚ;

"Ναι από την πρώτη στιγμή όλοι είναι φιλικοί μαζί μου. Οι συμπαίκτες μου, τα υπόλοιπα μέλη του ποδοσφαιρικού τμήματος. Νιώθω πολύ καλά...".

Στη Θεσσαλονίκη έχεις έρθει;

"Την Κυριακή που ταξιδεύουμε, θα είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που θα ταξιδέψω στην Ελλάδα. Έμαθα όμως ότι η Θεσσαλονίκη είναι μια ωραία πόλη με ζεστούς ανθρώπους...".

Είσαι πιο έτοιμος από τους συμπαίκτες σου. Αυτό έχει να κάνει και με το ότι έκανες προπονήσεις με την Νυρεμβέργη;

"Ουσιαστικά κάνω εδώ το δεύτερο βασικό στάδιο προετοιμασίας. Εμείς αρχίσαμε 22 Ιουνίου την προετοιμασία στην Γερμανία, οι προπονήσεις ήταν πολύ σκληρές αφού υπάρχει πολύ τρέξιμο. Όταν ήρθα εδώ, διαπίστωσα πως επίσης το τρέξιμο είναι αρκετό και η προετοιμασία σκληρή.  Στην Γερμανία οι προπονήσεις είναι απαιτητικές αλλά μπορώ να διακρίνω πως και εδώ το ίδιο ακριβώς συμβαίνει".

Ο ΠΑΟΚ το 2010 αντιμετώπισε την Νυρεμβέργη σε φιλικό...

"Ναι το πληροφορήθηκα  αλλά εγώ εκείνες τις μέρες δεν είχα ακόμη βρεθεί δίπλά στην ομάδα και ήμουν στην Αγγλία...".

Αντέχεις στην πίεση; Ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι απαιτητικός...

"Μάλλον δεν ξέρετε τι περάσαμε στην Γερμανία... Εκεί η πίεση είναι απίστευτη και από τον κόσμο αλλά κια από τα ΜΜΕ.  Επομένως έχω μάθει στην πίεση και μπορώ να σας πως ότι αυτή τη χρονιά στην Νυρεμβέργη ζήσαμε πράγματα όπου η πίεση ήταν στο 120%... Άρα είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω την πίεση και εδώ...".

Ποια ήταν η ακραία αντίδραση ενός οπαδού της Νυρεμβέργης;

"Πέρασαν 19 ματς χωρίς να κερδίσει η ομάδα. Ήρθαν στην προπόνηση 15.000 οπαδοί και μας ρωτούσαν αν μπορούμε να κοιμόμαστε τα βράδια και μας αποδοκίμαζαν. Στον τελευταίο αγώνα πληρώσαμε εμείς οι παίκτες από την τσέπη μας 12.000 εισιτήρια για να ταξιδέψει ο κόσμος στο Γκελζερκίρχεν στον αγώνα με την Σάλκε. Χάσαμε και έπεσε η ομάδα. Ήθελαν να μας σκοτώσουν. Φυσικά δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα. Για παράδειγμα όταν η ομάδα πάει καλά νιώθεις υπέροχα από την συμπεριφορά του κόσμου...".

Ξέρεις ότι ο Βιερίνια ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στον ΠΑΟΚ;

'Όχι δεν το γνώριζα. Τον έχω αντιμετωπίσει απέναντι στην Βολφσμπουργκ, ξέρω ότι είναι πλέον και διεθνής και έπαιξε στο Μουντιάλ. Είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής και φαντάζομαι ότι έτσι ήταν και στον ΠΑΟΚ",

Σε ενοχλεί που επειδή ο ΠΑΟΚ δεν έχει βρει μέχρι σήμερα τον αντι-Βιερίνια και μοιραία σε συγκρίνουν;

"Εγώ θέλω να κάνω το δικό μου παιχνίδι, να βγάλω στο γήπεδο εκείνα τα χαρακτηριστικά που θα βοηθήσουν τον ΠΑΟΚ στην επίτευξη των στόχων του".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 23. Robert Mak
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 24, 2014, 09:30:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Παράθεση
Πέρασαν 19 ματς χωρίς να κερδίσει η ομάδα. Ήρθαν στην προπόνηση 15.000 οπαδοί και μας ρωτούσαν αν μπορούμε να κοιμόμαστε τα βράδια και μας αποδοκίμαζαν. Στον τελευταίο αγώνα πληρώσαμε εμείς οι παίκτες από την τσέπη μας 12.000 εισιτήρια για να ταξιδέψει ο κόσμος στο Γκελζερκίρχεν στον αγώνα με την Σάλκε. Χάσαμε και έπεσε η ομάδα. Ήθελαν να μας σκοτώσουν.

OK ετοιμος για Τούμπα ,μας κάνει. :grin1:
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 23. Robert Mak
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 24, 2014, 11:06:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Real

  • Jr. Member
  • **
  • 67
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
Αν σε κυνηγά τελικά η μοίρα... Άστα να πάνε smilepaok Όχι που λένε ότι εμείς κάνουμε την μοίρα μας. Κοίτα Μακ και θα δεις :paokeisai:
 

Απ: 23. Robert Mak
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 24, 2014, 11:10:46 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Real

  • Jr. Member
  • **
  • 67
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
Το «Νο 11» στον Μακ




Ο Ρόμπερτ Μακ στο ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ απέναντι στην Βααλβάικ αγωνίστηκε με το νούμερο «23».

Ωστόσο επιστρέφοντας στην Ελλάδα θα πάρει το «Νο 11» το οποίο είναι το νούμερο που έχει επιλέξει.

Ουσιαστικά θα παραλάβει το «11» από τον συμπατριώτη του, τον Μίροσλαβ Στοχ, ο οποίος το είχε πέρυσι στον Δικέφαλο.

Επίσης ο Μελίσσας, φορούσε χθες το 31, ενώ κανονικά θα φορά τη φανέλα με το νούμερο 15.

ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε φιλικό με τη Νυρεμβέργη το καλοκαίρι του 2010.

Ωστόσο τελικά ο Ρόμπερτ Μακ δεν είχε ενταχθεί ακόμη τότε στη γερμανική ομάδα, κάτι που έγινε λίγο καιρό μετά.

«Δεν ήμουν παρών σε εκείνο το φιλικό. Ημουν ακόμη στην Αγγλία και δεν είχε ολοκληρωθεί η μεταγραφή μου, αλλά είχα ακούσει ότι η Νυρεμβέργη είχε παίξει με τον ΠΑΟΚ. Στη Γερμανία πήγα λίγο πιο μετά», θυμήθηκε καθώς για έξι χρόνια (2004-2010) ήταν στις Ακαδημίες της Μάντσεστερ Σίτι.


ΙΝΠΑΟΚ
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 24, 2014, 02:45:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 04, 2014, 09:22:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Καλύτεροι με τους Έλληνες διεθνείς»

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του «δικεφάλλου του βορρά» υποστήριξε πως στόχος της ομάδας είναι να βρίσκεται σε ετοιμότητα μόλις ξεκινήσουν οι επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις, τόνισε πως άσχετα από τα αποτελέσματα των φιλικών, σημασία έχει αυτή τη στιγμή το πρόσωπο που δείχνει ο ΠΑΟΚ και δήλωσε βέβαιος για βελτίωση, με την ενσωμάτωση των Ελλήνων διεθνών.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Μακ:

Για τον αγώνα του ΠΑΟΚ στο «Σαν Πάολο» απέναντι στη Νάπολι:

«Νομίζω ότι ήταν δύο διαφορετικά ημίχρονα. Στο πρώτο είναι αλήθεια ότι μπήκαμε λίγο φοβισμένοι και δεν παίξαμε τόσο καλά όσο στο δεύτερο μέρος. Σε εκείνο το διάστημα κρατήσαμε την μπάλα και ήμασταν σαφώς καλύτεροι στις πάσες. Τότε κάναμε και τις πιο σημαντικές ευκαιρίες μας. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μόνο μία φάση. Καταλαβαίνουμε ότι αν σκοράραμε δύο φορές με τις ευκαιρίες που είχαμε, τότε θα μπορούσαμε είτε να νικήσουμε είτε να πάρουμε ισοπαλία. Σε κάθε περίπτωση παίζαμε με μία δυνατή ομάδα σαν τη Νάπολι και αυτή ήταν μία καλή ευκαιρία να τεστάρουμε τις δυνάμεις μας».

Για το αν αυτό ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του «Δικεφάλου» κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας:

«Νομίζω, ναι. Παίξαμε κόντρα στη Νάπολι που είναι ομάδα Τσάμπιονς Λιγκ και όλοι εμείς προσπαθήσαμε να βγάλουμε τον καλύτερό μας εαυτό. Κάναμε ένα σημαντικό λάθος και αυτό μας κόστισε ένα γκολ. Αν δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο, ίσως και να μπορούσαμε να κερδίσουμε. Μην ξεχνάμε ότι τώρα είμαστε σε φάση προετοιμασίας και παίξαμε κόντρα σε μία από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και αν δεν είμαστε χαρούμενοι για το αποτέλεσμα, πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι από την εμφάνιση της ομάδας».

Για τις αλλαγές που έχουν σημειωθεί στο ρόστερ της ομάδας σε σχέση με την περσινή σεζόν:

«Κατ' αρχάς δεν έχουμε μαζί μας τρεις-τέσσερις Ελληνες διεθνείς ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν στο Μουντιάλ με την Ελλάδα. Αυτοί οι παίκτες πιστεύω ότι μπορούν να μας δώσουν ποιότητα στο παιχνίδι μας, αλλά και γενικά μέσα στην ομάδα. Από εκεί και πέρα είμαστε ακόμη σε φάση προετοιμασίας και ακόμη προπονούμαστε σκληρά. Εχουμε τα ματς του Γιουρόπα Λιγκ, αλλά και τη σεζόν ολόκληρη και γι' αυτή προετοιμαζόμαστε. Τώρα είμαστε σε φάση όπου παίζουμε με πολύ δυνατές ομάδες όπως η Νάπολι, η ΚΠΡ στο Λονδίνο και η Ιντερ και ο στόχος είναι να είμαστε έτοιμοι τη σεζόν και αρχικά στους ευρωπαϊκούς αγώνες. Είμαστε σε φάση που χτίζουμε μία ομάδα, ενώ από την άλλη μην ξεχνάτε ότι έχουμε ακόμη τρεις εβδομάδες καιρό μέχρι τους επίσημους αγώνες. Με αυτούς τους παίκτες που θα έρθουν θα είμαστε καλύτεροι».

Για το «δέσιμο» των νέων παικτών με τους παλιούς:

«Προσπαθούμε να παίξουμε κάτι διαφορετικό στη διάρκεια της προετοιμασίας. Από την πλευρά μου προσπαθώ πάντα να δίνω τον καλύτερό μου εαυτό. Το θέμα είναι η ομάδα να βελτιώνεται και να συνεργαζόμαστε όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είμαι αυτός που κρίνει έναν αγώνα. Ολα εξαρτώνται από την ομάδα και τη δουλειά που κάνουμε όλοι μαζί».


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 09, 2014, 07:46:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Αξίζαμε την νίκη"



"Δημιουργήσαμε ευκαιρίες και αξίζαμε την νίκη. Δείχνουμε πως έχουμε ποιότητα και πιστεύω στο ματς με την Ιντερ να είμαστε καλύτεροι. Ο Κλάους είναι καλός επιθετικός, ζητάει την μπάλα, ξέρει που βρίσκομαι και ξέρω που βρίσκεται. Πιστεύω πως θα έχουμε μια πολύ καλή συνεργασία μέσα στη σεζόν".

Για τα ματς με την Ζίμπρου: "Όταν θες να διακριθείς, αυτές τις ομάδες πρέπει να τις περνάς και εμείς πρέπει να περάσουμε στην επόμενη φάση. Μπορούμε να περάσουμε και μετά τον όμιλο με εμφανίσεις όπως σήμερα".

Για την προετοιμασία:
"Κάναμε μια σκληρή προετοιμασία, θα είμαστε σχεδόν έτοιμοι για τα επίσημα ματς και ανυπομονώ για το ματς με την Ιντερ".

Για τη Θεσσαλονίκη: "Μου αρέσει πολύ η πόλη. Ανυπομονώ να έρθει η οικογένειά μου".





Είναι εξαιρετικά γρήγορος, δεν είναι Στοχ αλλά θα ανεβαίνει διαρκώς, θα βασιστούμε αρκετά σε αυτόν....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 11, 2014, 10:13:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Προχθες μου αρεσε και εγω ειμαι της ιδιας αποψης οτι φετος θα στηριχθουμε.
Ειναι εκρηκτικος, δηλαδη κανει μπουκα δεν εχει εκεινο το π@τανιστικο του Στοχ ομως  ::) αρκει και αυτος μην περασει απο το γνωστο μαγαζι που πηγαινε ο συμπατριωτης του  :whistiling:
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 15, 2014, 09:39:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αυτος ο παικτης και η ταχυτητα του θα κανουν την διαφορα φετος.
Κρατηστε αυτο που λεω  :)

ΥΓ. Να σου ζησει  smilepaok


«Έτοιμος ο ΠΑΟΚ στα επίσημα ματς»

«Έχουμε δουλέψει πολύ σκληρά στην προετοιμασία και πιστεύω πως θα είμαστε έτοιμοι όταν ξεκινήσουν τα επίσημα παιχνίδια», αναφέρει αρχικά ο Μακ στη «Real Νews» και προσθέτει σχετικά με τον λόγο που δέχτηκε το κάλεσα του ΠΑΟΚ:

«Έπειτα από τέσσερα χρόνια στη Νυρεμβέργη, έψαχνα κάτι διαφορετικό. Ήθελα να παλεύω για τίτλους και ο ΠΑΟΚ μου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Θέλω από την πλευρά μου να βοηθήσω τη νέα μου ομάδα να πετύχει τους στόχους της στο πρωτάθλημα, στο Κύπελλο, αλλά και στην Ευρώπη, είτε πετυχαίνοντας γκολ, είτε δίνοντας ασίστ στους συμπαίκτες μου.

Το σημαντικό δεν είναι τι θα κάνω εγώ σε ατομικό επίπεδο, αλλά το να πηγαίνει καλά ο ΠΑΟΚ. Οι στόχοι μου συμβαδίσουν με τους στόχους της ομάδας κι όλα εξαρτώνται από τη δουλειά που κάνουμε όλοι μαζί μέσα στο γήπεδο. Πιστεύω ότι το ρόστερ του ΠΑΟΚ διαθέτει παίκτες με ποιότητα, το κλίμα στην ομάδα είναι καλό και θα καταφέρουμε να πετύχουμε σημαντικά πράγματα στη σεζόν».

Όσο για το πρώτο παιχνίδι του Δικεφάλου με τη Ζίμπρου: «Ένας από τους λόγους που ήρθα στον ΠΑΟΚ είναι και το γεγονός ότι θέλω να αγωνιστώ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Στόχος μας είναι να διακριθούμε στο Γιουρόπα Λιγκ και για να τα καταφέρουμε, θα πρέπει να προσπεράσουμε αυτό το εμπόδιο της Ζίμπρου. Πιστεύω πως έχουμε τη δυνατότητα να προκριθούμε αν είμαστε αυτοί που πρέπει και στη συνέχεια να διακριθούμε και στη φάση των ομίλων της διοργάνωσης».

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 20, 2014, 01:29:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μην αρχίζετε τις μλκιες με τις δηλώσεις. Κλείστε το μια φορά!

"Θα παλέψουμε με τον Ολυμπιακό"

O Ρόμπερτ Μακ θεωρεί πως ο ΠΑΟΚ έχει μια καλή ομάδα που είναι ικανή να παλέψει για τον τίτλο με τον Ολυμπιακό. Συγκεκριμένα ο Σλοβάκος είπε (οι δηλώσεις του υπάρχουν στην ιστοσελίδα sportky.topky.sk).

"Eχουμε καλή ομάδα και θέλουμε να παίζουμε κατά την διάρκεια του φθινοπώρου στην Ευρώπη. Στην Ελλάδα θα παλέψουμε για τον τίτλο με τον Ολυμπιακό".

Για την παρουσία του στον ΠΑΟΚ, τόνισε:
"Είχα μια καλή αρχή. Εχασα μόνο δύο ματς. Αυτό απέναντι στην Ξάνθη λόγω τραυματισμού και κόντρα στην Ιντερ γιατί ήμουν στο νοσοκομείο δίπλα στη γυναίκα μου (σ.σ. αυτό γιατί γεννούσε)".

Συνεχίζοντας ο Μακ ανέφερε ότι "ελπίζω πως ο ΠΑΟΚ θα με βοηθήσει και να έχω μια σταθερή παρουσία. Ελπίζω να πετύχω μερικά γκολ".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"