33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)

Αποστολέας Θέμα: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)  (Αναγνώστηκε 74096 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #340 στις: Ιουλίου 04, 2015, 10:46:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Περαστικα ρε παικτουρα! :)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #341 στις: Ιουλίου 04, 2015, 10:57:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παράθεση
Συντριπτικό κάταγμα βάσης ονυχοφόρου φάλαγγας με ενδαρθρική πρώτου δακτύλου δεξιού άκρου ποδός.
Η επιστροφή του υπολογίζεται σε 4-6 εβδομάδες.

PAOK FC / Π.Α.Ο.Κ.


Δύσκολα τα πράγματα... :(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #342 στις: Ιουλίου 05, 2015, 02:21:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Μακάρι...
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #343 στις: Ιουλίου 05, 2015, 04:05:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Απωλεια εστω και για 1 μηνα ο τραυματισμος του.
Χανει σημαντικο κομματι της προετοιμασιας δυστυχως!
Περαστικα Κλαους!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #344 στις: Ιουλίου 12, 2015, 04:40:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δεν έχω ξαναζήσει στον ΠΑΟΚ φιλοσοφία σαν του Τούντορ"




Αναλυτικά όσα δήλωσε:


Για τους λόγους που τον κάνουν αισιόδοξο: “Το σίγουρο είναι ότι ήρθε ένας νέος προπονητής με νέα φιλοσοφία που δεν την έχω ξαναζήσει στον ΠΑΟΚ. Η ομάδα πλέον θέλει να παίξει ποδόσφαιρο. Γνωρίζει δηλαδή τι ψάχνει στο γήπεδο και δουλεύει πάνω σε αυτό. Βλέπεις πράγματα που έχουν αλλάξει. Πέρσι είχα πει ότι η χρονιά θα είναι δύσκολη και έπεσα μέσα. Φέτος θα είναι πιο καλά τα πράγματα. Υπάρχει ηρεμία και σίγουρα θα είναι διαφορετική η χρονιά. Το σημαντικό είναι να μπούμε στους ομίλους. Γιατί έτσι η ομάδα θα έχει την ηρεμία της και δε θα έχουμε ξανά δυσκολίες”.

Για τη σύγκριση με την εποχή Σάντος: “Εγώ είχα να ζήσω τέτοια προετοιμασία σε θέματα πειθαρχίας και οργάνωσης από την εποχή του Σάντος. Σε θέματα πειθαρχίας εντός και εκτός γηπέδου. Αυτό το ζω ξανά τώρα. Το είχαμε ζήσει μόνο με τον Σάντος. Περιμένουμε να φάμε όλοι μαζί και θα φύγουμε όλοι μαζί από το τραπέζι. Μπορεί να είναι λεπτομέρειες αλλά είναι σημαντικά πράγματα όλα αυτά.Πιστεύω ότι αυτό που πρέπει να γίνει στην ομάδα, είναι να υπάρχει εμπιστοσύνη στον προπονητή και να του δοθεί χρόνος. Αν του δώσεις χρόνο μπορείς να απαιτήσεις πράγματα απ' αυτόν και από την ομάδα. Πιστεύω ότι φέτος η ομάδα ξέρει τι πρέπει να κάνει. Εγώ βλέπω τις προπονήσεις απ έξω και βλέπω ότι η ομάδα έχει ένα πλάνο. Αυτό είναι το πιο σημαντικό.”

Για τον τραυματισμό του: “Ναι το ξεπέρασα το αρχικό σοκ. Γιατί το πήρα απόφαση ότι χτύπησα. Θα λείψω 4-6 εβδομάδες αλλά το θετικό είναι ότι μέρα με τη μέρα αισθάνομαι καλύτερα, σύντομα θα αρχίσω και ποδήλατο, έχω αρχίσει ήδη να πατώ το πόδι μου και θέλω να αρχίσω να δουλεύω. Πιστεύω ότι στην έναρξη του πρωταθλήματος θα είμαι έτοιμος.”

Για τους στόχους: “Αυτό που με δίδαξε η περσινή σεζόν είναι να μην λέω μεγάλα λόγια και να μην πετάμε στα σύννεφα. Να μην μιλάμε μέσα στη χρονιά και στο τέλος της να κάνουμε το ταμείο. Πλέον έχω κουραστεί στην αρχή μιας προετοιμασίας να μιλώ για τίτλους για επιτυχίες. Πλέον τα αφήνω όλα αυτά ανοικτά και ότι έρθει στο τέλος. Δεν μπορείς μετά από δεκαπέντε μέρες προετοιμασίας και με τους ίδιους παίκτες που πέρσι φέραμε τον ΠΑΟΚ τελευταίο στα πλέι οφ να μιλάμε για στόχους. Συμφωνώ με τα όσα είπε ο Κωνσταντινίδης. Δε θέλω να μιλώ για στόχους στην παρούσα φάση. Απλά πρέπει να μπούμε στους ομίλους”.

Για τις πολλές κάρτες που δέχθηκε πέρσι: “Πολλά νεύρα ναι. Ξέφυγα. Εμείς οι Έλληνες παίκτες το πήραμε απόφαση ότι δε θα αλλαξει κάτι στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Και πρέπει να ενημερώσουμε σχετικά και τους ξένους συμπαίκτες μας. Για να το αντιμετωπίζουμε με ηρεμία αν και πάντα είναι εύκολο να ξεφύγεις”.

Για το ότι μίλησε για αυτό που τον ενοχλεί στην άδικη κριτική: “Ο κόσμος στράφηκε εναντίον μας. Ήθελε επιτυχίες και στο τέλος εμείς δεν κάναμε τίποτε. Αλλά σε ότι αφορά την επίθεση που δεχθήκαμε ορισμένοι, σε αυτό το κομμάτι έχει ξεφύγει η κατάσταση. Να ασχοληθεί τι φορά, ποια κοπέλα έχει, τι αμάξι οδηγά. Ασχολούμαστε με όλα τα άλλα εκτός από το ότι κάνει μέσα στο γήπεδο. Και όταν η ομάδα δεν πάει καλά ασχολούνται με τα εκτός. Για τα εκτός υπάρχουν άνθρωποι στην ομάδα να τον κρίνουν και αν πρέπει να τον τιμωρήσουν” για να συνεχίσει: “Με έναν νέο προπονητή ο κόσμος θα στηρίξει την ομάδα. Άλλωστε και πέρσι στην αρχή της σεζόν είχε κόσμο. Περιμένω τον κόσμο στην Τούμπα στο πρώτο επίσημο παιχνίδι”

Για το ότι περιμένει ακόμη τους υπευθύνους της ομάδας να τον καλέσουν για να τους καταθέσει την άποψη του: “Σίγουρα σε μια ομάδα όταν υπάρχει αποτυχία φταίνε οι παίκτες αλλά όχι μόνο οι παίκτες. Είχα πει κάποια πράγματα στο τέλος της σεζόν είπα κάποια πράγματα. Εγώ είμαι ποδοσφαιριστής. Ως αρχηγός είχα πει ότι θα ήθελα να πω ότι την άποψη μου θα την πω σε αυτούς που πρέπει. Δεν έχω έρθει ακόμη σε επαφή μαζί τους. Αλλά στην κάμερα δε θα τα πω... Ακόμη περιμένω να τα πω εκεί που πρέπει!”

Για το ότι πέρυσι χάθηκαν τα αποδυτήρια: “Το θέμα είναι ο προπονητής να μην αφήσει κάποιον να βάλει τον εαυτό του πάνω στην ομάδα και φέτος το έχει καταφέρει. Ναι συμφωνώ ότι ως αρχηγός δεν πήρα πρωτοβουλίες πέρσι. Πάνω από τον αρχηγό υπάρχουν και άλλοι. Αλλά ναι ως αρχηγός δεν έκανα πράγματα που έπρεπε. Ευθυνόμαστε και εμείς ως αρχηγοί και εγώ δεν πήρα πρωτοβουλίες.”

Για τον Άρνεσεν: “Λίγο έχουμε μιλήσει μαζί του. Έχει και αυτός να τρέξει με άλλα θέματα. Είναι σοβαρός άνθρωπος, πολλές γνώσεις πάνω στο ποδόσφαιρο και αυτός θέλει το χρόνο του για να βοηθήσει την ομάδα”

Για το τι βλέπει απ' έξω και τον κάνει να χαμογελά: “Δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής για να γκρινιάζει για κάτι. Δουλεύουμε σκληρά και τα δίνουμε όλα όχι γιατί πρέπει αλλά γιατί το θέλουμε. Υπάρχει θέληση απ όλους, Και παίζει ρόλο ότι έχει έρθει ένας νέος προπονητής. Προσωπικά, υπάρχει θέληση στο να κατακτήσω κάτι. Για αυτό ανανέωσα το συμβόλαιο μου πέρσι.”

Για το ότι μπορεί να χαμογελά μετά το 4-1 με τη Ντνίπρο: “Ήταν ένα φιλικό παιχνίδι. Σε ένα φιλικό παιχνίδι, προσπαθείς να βγάλεις όσα δουλεύεις στις προπονήσεις. Ο ΠΑΟΚ μου άρεσε και κυρίως μου άρεσε ότι τα παιδιά έβγαλαν στον αγώνα όλα όσα δούλεψαν στις προπονήσεις.”
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #345 στις: Ιουλίου 12, 2015, 07:20:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Κανει την αυτοκριτικη του και μπραβο.
Γιατι ημουν και εγω ενας απο αυτους που τον εκραξαν (οχι για την γκομενα του και το αμαξι του αυτα ειναι  facepalm ) αλλα για το οτι σιωπησε σε κρισιμες στιγμες για την ομαδα.
Και το παραδεχτηκε.
Καθε χρονο ωριμαζει και ετσι πρεπει.
Ευχομαι να γυρισει συντομα.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #346 στις: Ιουλίου 12, 2015, 08:41:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ελπίζω φέτος να κρατήσει ώριμη στάση στις δύσκολες στιγμές...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #347 στις: Ιουλίου 25, 2015, 11:57:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Οι προτάσεις που δεν ήρθαν λόγω τραυματισμού



Σύμφωνα με πληροφορίες του Gazzetta.gr, ομάδες της Bundesliga ήταν έτοιμες να καταθέσουν πρόταση στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ, για την απόκτηση του Στέφανου Αθανασιάδη. Όμως ο τραυματισμός του, υποχρέωσε τους Γερμανούς να κάνουν πίσω για την ώρα.

Το ενδιαφέρον για το Στέφανο Αθανασιάδη, από ομάδες της Γερμανίας, χρονολογείται από την περσινή χρονιά, όταν αρκετοί σκάουτς ομάδων είχαν  επισκεφθεί την Τούμπα, για να παρακολουθήσουν τον Έλληνα στράικερ. Σύμφωνα με πληροφορίες, δύο γερμανικές ομάδες είχαν έτοιμες τις προτάσεις για την απόκτηση του Κλάους. Όμως τα πάντα πήγαν πίσω λόγω του τραυματισμού. Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης ενδιαφέρθηκε για τον δανεισμό του 26χρονου επιθετικού για ένα χρόνο με οψιον αγοράς. Μάλιστα  οι "κόκκινοι" για την φετινή χρονιά θα κάλυπταν όλο το συμβόλαιο που έχει με τον ΠΑΟΚ, ενώ θα έδιναν κι ένα ποσό ως υπενοικίαση.

Η δεύτερη πρόταση, θα ερχόταν από ομάδα που την φετινή χρονιά θα αγωνιστεί στην Ευρώπη και την περσινή χρονιά είχε μια εξαιρετική παρουσία στην Bundesliga. Η συγκεκριμένη ομάδα, θα κατέθετε πρόταση για την αγορά του Στέφανου Αθανασιάδη. Οι Γερμανοί ,είχαν σκοπό να προσφέρουν συμβόλαιο συνεργασίας κοντά στον ένα εκατομμύριο για τον διεθνή επιθετικό, ενώ στον ΠΑΟΚ ένα ποσό που θα έβαζε σε σκέψεις την διοίκηση Αγγελίδη για το ενδεχόμενο πώλησης του Κλάους.

Οι δύο προτάσεις δεν έφτασαν πότε σε Ολλανδία, όπου ήταν η ομάδα για προετοιμασία, αλλά και σε Θεσσαλονίκη στον πρόεδρο του Δικεφάλου. Μέχρι το τέλος των μεταγραφών, δηλαδή σ' ένα μήνα, υπάρχει η πιθανότητα οι Γερμανικές ομάδες, αλλά και κάθε ενδιαφερόμενη ομάδα να ξεπαγώσει το θέμα καθώς και ο Κλάους θα έχει επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους, και θα έχει κάνει και τα πρώτα του λεπτά σε επίσημα παιχνίδια.

Για να υπάρξει μια μεταγραφή Αθανασιάδη στο εξωτερικό, θα πρέπει τόσο ο ΠΑΟΚ, όσο και ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής να συναινέσουν σε αυτό. Οι όποιες προτάσεις κι αν έρθουν θα πρέπει να καλύπτουν τόσο το σωματείο, που ταυτόχρονα θα αναζητήσει τον αντικαταστάτη του όσο και τον 26χρονο επιθετικός για να πουν το "ναι" στο ενδεχόμενο μιας μεταγραφής.



Πόσες φορές τα έχουμε διαβάσει αυτά?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #348 στις: Ιουλίου 26, 2015, 10:42:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θα μεινει στον ΠΑΟΚ θα και φυγει σαν επιτυχημενος με τιτλο-ους! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 33. Στέφανος KLAUS Αθανασιάδης (C)
« Απάντηση #349 στις: Ιουλίου 28, 2015, 02:30:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σε 1 χρόνο ποιος ζει, ποιος πεθαίνει ρε Κλάους! :grin1:

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"