05. Razvan Rat

Αποστολέας Θέμα: 05. Razvan Rat  (Αναγνώστηκε 23169 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 06:13:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Θα ΄χει επιπτώσεις η διακοπή»



Ο Ραζβάν Ρατς παρέλαβε το βραβείο του ΜVP της 5ης αγωνιστικής της Superleague και μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου για το παιχνίδι με τον Ατρόμητο, τον Κλάους, αλλά και την Εθνική.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για το βραβείο: "Χαίρομαι πολύ για αυτό το βραβείο. Νιώθω πολύ καλά και ως προς τον εαυτό μου και ως προς την ομάδα. Για αυτό θέλω πρώτα από όλα να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου".

Για το πολύ καλό διάστημα που διανύει: "Δεν έχω κάτσει ποτέ να το μετρήσω αυτό. Δεν έχω κάτσει να μετρήσω το πόσο χαρούμενος είμαι ή το πόσο μπορώ να πετυχαίνω τους στόχους μου. Εγώ πηγαίνω καλά, η ομάδα πηγαίνει καλά και είμαι χαρούμενος".

Για τα συνεχόμενα παιχνίδια που ακολουθούν:
"Σίγουρα είναι κάποια παιχνίδια που είναι δύσκολα. Αλλά όλα είναι το ίδιο δύσκολα. Είναι πολύ λάθος να διαχωρίζουμε στο μυαλό μας τα παιχνίδια. Πρέπει να συνεχίσουμε με τον τρόπο που παίζουμε μέχρι τώρα, να παίζουμε κάθε παιχνίδι σαν να είναι το τελευταίο. Πετυχαίνοντας αυτούς τους στόχους είναι ακόμη πολύ νωρίς".

Για το αν υπάρχει κάποιο μυστικό: "Δε θεωρώ ότι υπάρχει κάποιο μυστικό. Έτσι είναι ο χαρακτήρας μου, η προσωπικότητα μου. Από τότε που έφυγα από τη Σαχτάρ πίστευα και εγώ ότι θα είναι δύσκολο, αλλά και στην Ισπανία και στην Αγγλία ήταν εύκολη η επικοινωνία".

Για τα γκολ που... σκοπεύει να βάλει στον ΠΑΟΚ: "Δεν είναι αυτή η δουλειά μου και δεν μπορώ να γίνω προφήτης. Νιώθω πολύ καλά όταν σκοράρω, γιατί βοηθάω την ομάδα μου άμεσα. Η δουλειά μου όμως επικεντρώνεται στις ασίστ. Αυτό βέβαια είναι ένα δεύτερο κομμάτι, γιατί το πρώτο είναι η άμυνα. Από εκεί και πέρα κοιτάω να δίνω ασίστ και όποτε μου δίνεται η ευκαιρία να πετύχω και κάποιο γκολ".

Για τις διαφορετικές καιρικές συνθήκες της Ελλάδας:
"Σίγουρα είναι πολύ καλό και από ψυχολογική άποψη να έχει καλό καιρό, καλή θερμοκρασία και ήλιο. Είναι καλύτερο από το να βρέχει. Αυτό ο καιρός αρέσει όπως είναι φυσικό περισσότερο και στην οικογένεια μου. Εγώ πάντως από την πλευρά μου θα προτιμούσα να έχει περισσότερο κρύο, παρά περισσότερη ζέστη, αλλά ο καιρός έτσι όπως είναι τώρα είναι ο κατάλληλος".

Για το παιχνίδι με τον Ατρόμητο: "Σίγουρα αυτή η διακοπή θα έχει κάποιες αρνητικές επιπτώσεις. Έχουμε πολλούς διεθνείς, έφυγαν πολλά παιδιά και δεν είχαμε τη δυνατότητα να προπονηθούμε, όπως ο Ατρόμητος αυτές τις ημέρες. Είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, γιατί είναι μία ομάδα που κέρδισε και τον Ολυμπιακό. Δεν ξέρουμε αν αυτό μας επηρεάσει μέχρι την ημέρα του αγώνα. Εμείς θα προετοιμαστούμε πολύ σωστά ψυχολογικά, σε αυτό θα μας βοηθήσει πολύ και ο προπονητής όπως κάνει από την αρχή της σεζόν. Θα είμαστε προετοιμασμένοι σωματικά και θέλουμε να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια εντός έδρας, θα είναι πολύ σημαντικό".

Για την Εθνική:
"Θα ήθελα να συγχαρώ αρχικά τον Κλάους. Είχε συμμετοχή και στα δύο παιχνίδια της Ελλάδας, γιατί στο παιχνίδι με τη Ρουμανία είχε κληθεί αλλά δεν είχε παίξει. Αυτό είναι κάτι πάρα πολύ σημαντικό για έναν πολύ καλό παίκτη, γιατί θα του δώσει και αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια. Θέλω να περάσει η Ελλάδα, γιατί έχω φίλους και συμπαίκτες εδώ. Νομίζω ότι η Ελλάδα θα βρει τον καλό εαυτό της. Δεν πιστεύω ότι η Ρουμανία είναι το φαβορί, αυτή τη στιγμή είναι η Ιρλανδία που ξεκίνησε με τρεις νίκες. Θα την αντιμετωπίσουμε στη συνέχεια και θέλουμε να την κερδίσουμε".

Για τις 100 συμμετοχές με τη φανέλα της Εθνικής:
"Δεν είναι μόνο οι 100 συμμετοχές, είναι και το γεγονός ότι είμαι μέλος της Εθνικής ομάδας 13 χρόνια και αρχηγός. Αν με ρωτούσε κάποιος πριν από 13 χρόνια θα έλεγα ότι αυτό είναι το ταβάνι όλων αυτών που θέλω από την Εθνική ομάδα. Το μόνο που θα ήθελα να έχω κάνει, είναι η συμμετοχή σε ένα Παγκόσμιο Κύπελλο. Ελπίζω να με βοηθήσουν τα πόδια μου και να το καταφέρω, γιατί δεν είχα την τύχη να το κάνω. Δεν έχω ακόμη διάθεση να σταματήσω. Μετά τα προκριματικά του Εuro μακάρι να περάσουμε στα προκριματικά του Παγκοσμίου και να φτάσω να παίξω και εκεί. Θα πρέπει να είμαι και εδώ πολύ καλός για να είμαι και στην Εθνική ομάδα".

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 12:33:12 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Κομπιουτεράκι ο ατιμος ,μου χει κλέψει την καρδιά.Μετα το 65 πάντως εκοψε στροφές κατα πολύ(Τι λεγαμε Τεο?)
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 03:55:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ενδιαφέρεται για Ρατς η Αλ Ιτιχάντ



Σύμφωνα με δημοσίευμα από τη Ρουμανία η Αλ Ιτιχάντ της Σαουδικής Αραβίας έχει ήδη καταθέσει πρόταση στον ΠΑΟΚ για την απόκτηση του Ράσβαν Ρατς!

Ο αρχηγός της Εθνικής Ρουμανίας πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις με τον «Δικέφαλο του Βορρά» στην έναρξη της σεζόν και στην ομάδα που φέρεται να ενδιαφέρεται για τον ίδιο προπονητής είναι πρώην τεχνικός της Ρουμανίας Βίκτορ Πιτσούρκα, ο οποίος γνωρίζει πολύ καλά στον ποδοσφαιριστή.

Στο δημοσίευμα της ιστοσελίδας fanatik.ro αναφέρεται πώς η ελληνική ομάδα έχει δώσει την άδεια στους Άραβες ν΄ αρχίσουν τις διαπραγματεύσεις, ενώ φιλοξενούνται και δηλώσεις του πατέρα του Ρατς ο οποίος ανέφερε ότι γνωρίζει το ενδιαφέρον των Αράβων αλλά όχι λεπτομέρειες!


novasports.gr


Τι εγινε ρε σημερα σαν πολλες δεν μαζευτηκαν οι προσφορες για τους παικτες μας? >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 04:08:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
   Διάψευση ΠΑΟΚ και άγνοια Ρατς για Αλ Ιτιχάντ!



Την ίδια στιγμή θέση για το θέμα με την Αλ Ιτιχάντ πήρε και ο Ραζβάν Ρατς μέσω του προφίλ του στο Facebook.

"Γεια σε όλους. Θέλω να σας ενημερώσω ότι δεν γνωρίζω τίποτα για την Αλ Ιτιχάντ και δεν μίλησα με κανέναν. Αυτή είναι μία φήμη, την οποία προφανώς τα Mέσα της Ρουμανίας ανέπτυξαν λόγω της σχέσης μου με τον Πιτούρκα και ο πατέρας μου ποτέ δεν έκανε κάποια δήλωση στα Mέσα. Δεν ξέρω αν ο Πιτούρκα θέλει να κάνει αλλαγές στη νέα του ομάδα, αλλά εγώ είμαι παίκτης του ΠΑΟΚ, είμαι πολύ χαρούμενος εδώ και σκέφτομαι μόνο το παιχνίδι με τη Φιορεντίνα"


Ναι ρε για 500χιλ θα τον δωσουμε!!! >:(
Ε τελικα ειναι πολυ μ@λ@κες!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 10:42:48 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Όταν δεν "τραβάς" δεν τραβάει όλη η ομάδα.
Γενικά χθες ήταν κακός, σημάδι ότι ίσως να βγάζει κούραση.
Δεν είναι και λίγα τα συνεχόμενα παιχνίδια που παίζει και με τον ΠΑΟΚ και με την Εθνική.

Ας το δούνε λίγο αυτό...


Για το αν δυσκολεύει η υπόθεση πρόκριση μετά τη σημερινή ήττα: "Το αποτέλεσμα σήμερα στο Μινσκ μας κρατάει ακόμα στην υπόθεση πρόκριση. Βέβαια πρέπει να πάρουμε αποτέλεσμα στην Φλωρεντία και να νικήσουμε τα άλλα δύο ματς. Πρώτος τελικός για μας είναι στην Ιταλία και μετά βλέπουμε".

Για το παιχνίδι: "Ήταν επίπονο παιχνίδι σήμερα. Πρέπει να ξεκουραστούμε αλλά να αλλάξουμε και πνευματικά ώστε να προετοιμαστούμε σε ένα διαφορετικό παιχνίδι όπως αυτό με την Βέροια.

Για την παρουσία του κόσμου: "Είναι πάρα πολύ όμορφο να φωνάζουνε οι οπαδοί σου 90 λεπτά αλλά και μετά το ματς και παρά την ήττα. Οι παίκτες της Φιορεντίνα έμειναν με ανοιχτό το στόμα και με ρωτούσαν αν είναι πάντα έτσι. Έχουμε και εμείς ένα χρέος απέναντι στον κόσμο να δίνουμε το 100% σε κάθε αγώνα. Το ζητάω και σαν χάρη να είναι έτσι και στα ματς του πρωταθλήματος και εμείς θα τα δίνουμε όλα γιατί το πρωτάθλημα είναι ένας σημαντικός στόχος"
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 02:57:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Εχω την αίσθηση οτι χθές δεν τον αφησαν να ανέβει πιο ψηλά.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 10:36:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Το σχόλιο του Ράζβαν Ρατς για τον κόσμο του ΠΑΟΚ στο ματς με την Φιορεντίνα και εν όψει Βέροιας.


I would like to thank all the PAOK fans for their FANTASTIC support against Fiorentina. It is great to play in a stadium with this atmosphere and we are sad we didn't manage to give you the pleasure of the win.

It was really unexpected to see you all singing for the club ever after the final whistle. We could here you from the dressing rooms and the Fiorentina players were asking me about you and impressed about your passion.

You give us great motivation to try even harder and give our best for PAOK.

We are waiting you all at Toumba tomorrow evening and we need beside us for another difficult game against Veria.

 smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 10:25:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Πιστευω σημερα θα ειναι πολυ καλυτερος απο την Πεμπτη!
Μια ασιστ του, ενα γκολ!
FORZA RAT! smilepaok
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 11:07:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Αν σημερα ειναι καλύτερος απ την Πεμπτη τοτε εχουμε πάρει δύο Ρατς.Ο ίδιος άνθρωπος δεδομένης της ηλικίας δύσκολα.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 02:17:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Στην εθνική Ρουμανίας κλήθηκε ο Ράζβαν Ρατς, για τους αγώνες με τη Βόρειο Ιρλανδία και τη Δανία, στις 14 και 18 Νοεμβρίου.


Γιατι επαιζε να μην κληθεί? ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!