05. Razvan Rat

Αποστολέας Θέμα: 05. Razvan Rat  (Αναγνώστηκε 23166 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 10:17:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Δε μου πολυγέμισε το ματι στην αρχή ισως γιατι εκεί ειχαμε συνηθίσει το Λινοοο...Λινοοο (δε κοβεται η συνήθεια ευκολα) αλλα
μετα το παιχνίδι με τη Ναπολι που τον ειδα στο γηπεδο επαθα πλάκα.Παικτούρα τεράστια.
ΡΑΑΑΤ...ΡΑΑΑΤ..δε μου καθεται ρε ...μωτο :(
ΡΑΤΤΑΤΑ... ΡΑΑΤΤΑΤΤΑ  ΡΑΑΤΤΑΤΤΤΤΑΤΤΑΑΑ  .....
Πως σου φαίνεται (κατά το "τρίγωνα κάλαντα")


 :)) :)) :)) :))

 smilepaok smilepaok

Κανα δυο τέτοιους ακόμα δε μπορούν να φερουν?
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 12:02:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Οι Έλληνες είναι σίγουροι ότι θα κερδίσουν»



Αναλυτικά όσα είπε στο «dolce-sport.ro»:

«Μιλήσαμε για το παιχνίδι με τον Σαλπιγγίδη. Ο ίδιος και οι υπόλοιποι Έλληνες διεθνείς είναι σίγουροι και πεπεισμένοι ότι θα κερδίσουν. Θα έχουν ψυχολογικό πλεονέκτημα, αλλά ελπίζουμε να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε για να μην βρεθούμε σε μειονεκτική θέση. Όσο παίζω καλά στην ομάδα, μπορώ να προσφέρω στην εθνική ομάδα. Είναι δύσκολο να καταρρίψω το ρεκόρ Ντορινέλ Μουντεάνου, αλλά έχω αποφασίσει να προσπαθήσω». 


Ο Σαλπι είναι παπατζής μην τον πιστεύεις! :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 02:08:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πρώτος MVP της σεζόν ο Ράζβαν Ρατς



Ήρθε για να αντικαταστήσει έναν αγαπημένο της “ασπρόμαυρης” κερκίδας, τον Λίνο, και εξαρχής το έργο του ήταν δύσκολο. Ο πολύπειρος Ράζβαν Ρατς χρειάστηκε μόλις 4 ματς και κάποια φιλικά για να αποδείξει στο απαιτητικό κοινό του ΠΑΟΚ ότι έχει όλα όσα χρειάζονται για να χαρακτηριστεί ως σημαντικότατη μονάδα στην καινούρια ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη.

Με σταθερά υψηλή απόδοση κατά τον μήνα Αύγουστο, με 4 συμμετοχές σε όλα τα ματς του ΠΑΟΚ, με δυο ασίστ και πολλές ενέργειες που ξεκινούν την επιθετική ανάπτυξη της ομάδας και σταθερότατος αμυντικά, είναι ο MVP του μήνα Αυγούστου, του πρώτου μήνα της νέας αγωνιστικής σεζόν, όπως εσείς τον ψηφίσατε.

Ο Ρουμάνος αρχηγός της εθνικής του, θα βρεθεί αντίπαλος την Κυριακή 7/9 με την Εθνική Ελλάδος και μπορεί να καυχηθεί στον… Κλάους ότι τον ξεπέρασε σ΄αυτόν τον διαγωνισμό (21% ο Έλληνας επιθετικός, στην τρίτη θέση), όπως και τον Φακούντο Περέιρα (27%), αλλά και τον Γιάννη Σκόνδρα (7%), συγκεντρώνοντας 1256 δικές σας ψήφους και ποσοστό 35%.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20140905-protos-mvp-tis-sezon-o-razvan-rats/
Εξαιρετικός, αναμένω και ακόμη καλύτερη συνέχεια.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 08:28:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Fans Man of the Match ο Ρατς



Έχει ήδη κλέψει τις καρδιές της ασπρόμαυρης εξέδρας. Παρουσιάζει τρομερή μαχητικότητα, τρέχει σαν έφηβος και συμμετέχει στην επιθετική δραστηριότητα της ομάδας είτε με κούρσες και σέντρες είτε με εξαιρετικά χτυπήματα στημένων φάσεων.

Σε έναν αγώνα στον οποίο αρκετοί παίκτες της ομάδας θα μπορούσαν να διεκδικήσουν τον συγκεκριμένο βραβείο, αυτός κατάφερε να έρθει πρώτος στις προτιμήσεις του κοινού. Ο λόγος για τον Ράζβαν Ρατς ο οποίος αναδείχθηκε Fans Man of the Match για τον αγώνα κόντρα στον Πλατανιά. Ο Ρουμάνος είχε σε έναν ακόμα αγώνα εξαιρετική παρουσία, έδωσε την ασίστ στον Κλάους για να ξεκλειδώσει η άμυνα του Πλατανιά και ήταν αλάνθαστος αμυντικά.

Ο Ρατς συγκέντρωσε το 38% των ψήφων, αφήνοντας πίσω τους Γιάννη Σκόνδρα και Στέφανο Αθανασιάδη, που είχαν 14% και 12% αντίστοιχα.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20140907-fans-man-of-the-match-o-rats/
Παικταράς από τους λιγους ασχετα αν καποιοι αμπαλοι εκραζαν στην αρχη!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 10:42:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πάει και ο βλάχος ο τοροσιδης να του πουλήσει μαγκιά?
Μα πόσο γίδι μπορεί να είναι, για κανένα παιδάκι τον πέρασε?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 01:36:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Η επιτυχία της Ρουμανίας επί της Ελλάδας ικανοποίησε απόλυτα τον Ραζβάν Ρατς. Ο 33χρονος μπακ του ΠΑΟΚ δήλωσε συγκεκριμένα σε ΜΜΕ της πατρίδας του: "Είμαι λίγο χρόνο στην Ελλάδα, αλλά έχω την εντύπωση ότι πολλά μάτια ήταν στραμμένα πάνω μου χθες. Η νίκη είναι πολύ καλό αποτέλεσμα για την ομάδα της Ρουμανίας, θα γυρίσω στην Θεσσαλονίκη με... φουσκωμένο το στήθος. Είναι μια επιτυχία που θα μας βοηθήσει πολύ στον δρόμο για το EURO".

Ο Ρατς πρόσθεσε ότι συζήτησε με τον Σαλπιγγίδη μετά το τέλος του ματς: "Μίλησα με τον Σαλπιγγίδη, με συνεχάρη για τη νίκη και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την προπόνηση του ΠΑΟΚ".

Κατέληξε λέγοντας: "Είχα μια επιθυμία για εκδίκηση (σ.σ. μετά τον αποκλεισμό από τα τελικά του Μουντιάλ). Είναι μια νέα προσπάθεια αυτή στα προκριματικά του EURO. Κερδίσαμε έναν αγώνα που θα μας βοηθήσει πολύ στην βαθμολογία, νικήσαμε την καλύτερη ομάδα του ομίλου".


Μιλαμε αρχοντας στο παιχνιδι ο Ρουμανος, ειδικα αμυντικα ο Σαλπι μιλαμε ουτε συμπαικτες τετοια βοηθεια!  :)) :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 07:51:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Έυτυχώς που δεν έπαιξε ο Κλάους»!



Στον ArenaFM 89,4 φιλοξενήθηκε ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ και αρχηγός της Εθνικής Ρουμανίας, Ράσβαν Ρατς. Μίλησε για την νίκη της Ρουμανίας επί της Ελλάδας και αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στην μη χρησιμοποίηση του Αθανασιάδη από τον Κλαούντιο Ρανιέρι.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ράσβαν Ρατς:

Για το πώς κατάφερε η Ρουμανία να κερδίσει την Ελλάδα:
« Δεν ήταν η Ελλάδα πλήρης αλλά έλειπαν 3-4 παίκτες που ήταν στο μπαράζ και είχαν εμπειρία. Οι καινούριοι παίκτες που ήρθαν στην Ελλάδα δεν ήταν τόσο καλοί στην ομάδα. Δεν ήταν σίγουρα καλή η εικόνα της Ελλάδας και για αυτό καταφέραμε να κερδίσουμε τον αγώνα».

Για το αν μίλησε με τους παίκτες του ΠΑΟΚ που αγωνίστηκαν στην Εθνική:
«Μετά τον αγώνα μίλησα με τον Σαλπιγγίδη, τον Γλύκο και τον Αθανασιάδη. Είναι λίγο δύσκολη κατάσταση όταν δύο συμπαίκτες παίζουν στην Εθνική και ο ένας κερδίζει και ο άλλος χάνει. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που η Εθνική Ρουμανίας ξεκίνησε με το δεξί αλλά στενοχωρημένος που έχασαν οι συμπαίκτες μου».

Για τον Σαλπιγγίδη:
«Σίγουρα ο Σαλπιγγίδης είναι πολύ επικίνδυνος παίκτης ακόμα και αν δεν φαίνεται στον αγώνα. Πρέπει να έχει πάντα ένα μάτι πάνω του».

Για το αν είχε δείξει στον Σαλπιγγίδη μια φωτογραφία από τα μπαράζ του Νοεμβρίου:
«Έδειξα την φωτογραφία και του είπα πως σε αυτό το τετ α τετ θα ξαναβρεθούμε».

Για το ιδανικό ξεκίνημα της Εθνικής Ρουμανίας στα προκριματικά του Euro:
«Θεωρητικά ξεκινήσαμε με το δεξί όμως είναι πρώτος αγώνας και έχουμε πολλού ακόμα. Έχουμε δουλειά μπροστά μας και θα δούμε στο μέλλον».

Για το αν επηρέασε το άδειο γήπεδο:

«Σίγουρα έπαιξε μεγάλο ρόλο που παίξαμε χωρίς κόσμο. Στο αγώνα του μπαράζ είχαμε νιώσει πίεση από τον κόσμο. Και με φιλάθλους όμως να έπαιζε η Ελλάδα δεν θα έκανε πολύ καλύτερο παιχνίδι».

Για τον ιδανικό τρόπο με τον οποίο έχει μπει ο Σεπτέμβριος:
«Χωρίς τους συμπαίκτες μου δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό. Είμαι χαρούμενος που ξεκίνησα μια καριέρα στον ΠΑΟΚ, που πήρα το τρόπαιο του MVP όμως θέλει συνέχεια. Θέλω να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου, τον κόσμο και να συνεχίσω να είμαι δυνατός γιατί δεν φτάνει μονάχα ένας μήνας».

Για το πώς διαβάζεται το όνομα του:
«Το όνομα μου είναι Ρατς όχι Ρατ».

Για τον στόχο του με τον ΠΑΟΚ
«Ένας τίτλος είναι ο πρώτος στόχος για την ομάδα».

Για τις σχέσεις του με τους παίκτες της Εθνικής Ελλάδας:
«Σίγουρα νιώθω πολύ καλά με τους συμπαίκτες μου. Όταν ήρθα στον ΠΑΟΚ όλοι οι παίκτες της Εθνικής μου έλεγαν πως με κέρδισαν στα μπαράζ. Τώρα βέβαια θα πάω με… άλλον αέρα στην προπόνηση. Είμαστε όλοι μαζί συμπαίκτες και ετοιμαζόμαστε για την Κυριακή. Φυσικά ως φίλοι στα αποδυτήρια θα κάνουμε πλάκα και καζούρα».

Για την σχέση του με τον Άγγελο Αναστασιάδη:
«Μετά το παιχνίδι με τον Πλατανιά ήθελα και εγώ να ευχαριστήσω τον προπονητή επειδή με πιστεύει, με βάζει στην τακτική και είμαι μέσα στην ομάδα. Ήταν μια ευχάριστη στιγμή που με αγκάλιασε ο προπονητής και ήθελα και εγώ να του δείξω την εκτίμηση μου».

Για το γεγονός πως δεν χρησιμοποιήθηκε ο Αθανασιάδης στην επίθεση της Εθνικής:
«Με τον Σάλπιγγίδη και τον Κλάους συζητήσαμε και αναρωτιόμασταν γιατί δεν έπαιξε ο Κλάους. Ο Μήτρογλου είναι ακόμα στο αεροπλάνο από την Φούλαμ και αυτό φάνηκε από την εικόνα του. Πιστεύω πως ο Κλάους θα δημιουργούσε περισσότερα προβλήματα στο αμυντικό κομμάτι της Ρουμανίας και ευτυχώς που… δεν χρησιμοποιήθηκε».


Για το τι ζητάει από την καριέρα του μετά από μια τόσο σπουδαία σταδιοδρομία:

« Ήρθα στην Ελλάδα όταν είχα την πρόταση του ΠΑΟΚ που ήταν η μοναδική ομάδα που μπορούσε να παίξει Γιουρόπα αλλά και Τσάμπιονς Λιγκ. Ο ΠΑΟΚ είναι η μόνη ομάδα που μπορεί να παίξει Τσάμπιονς Λιγκ και είναι και ότι καλύτερο για το δικό μου μέλλον. Θα προσπαθώ να βοηθήσω όσο μπορώ την ομάδα του ΠΑΟΚ να πάρει πρωτάθλημα και να πάει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Θέλω να μείνω πολλά χρόνια εδώ πέρα».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 09:42:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 01:07:48 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Πάνω από όλα η ομάδα»



«Πετύχαμε μία πολύ μεγάλη νίκη και είμαστε χαρούμενοι, αλλά αυτή είναι μόνο η αρχή. Πρέπει να μείνουμε προσγειωμένοι και να παλέψουμε για την πρόκριση».

Όσο για τις 100 Ευρωπαϊκές του συμμετοχές, τόνισε πως: Είναι σημαντικό, σίγουρα, αλλά αυτό που μετράει πάνω από όλα είναι η νίκη. Θα ήθελα να να σκόραρα σήμερα, βέβαια, για να το... γιορτάσω, αλλά δε πειράζει.

Τέλος, μίλησε για τη σταθερή καλή εικόνα του ΠΑΟΚ σε Ελλάδα και Ευρώπη: «Είναι σημαντικό να παρουσιάζουμε μία καλή εικόνα, είτε παίζουμε στην Ελλάδα, είτε στην Ευρώπη. Η ομάδα δε βασίζεται σε 11 ή 14 παίκτες. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Τσαλδάρης που σήμερα ήταν πολύ καλός. Και δεν είναι ο μόνος, ακολουθούν κι άλλοι».


Υπάρχει και γραμμένο φυσικά, ο Ρατ όταν αποκτήθηκε έγραψα πως είναι ο μόνος γνωστός μπαλαδόρος από αυτούς που πήραμε.
Αρχηγός της Ρουμανίας, πολλά χρόνια στο C.L με την Σαχτάρ.
Κάποιοι τότε έκραζαν επειδή η βλακεία τους τους ξεπερνάει.
Πλέον εξαφανίστηκαν.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 01:18:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Τρίβω τα μάτια μου και δε μπορώ να το πιστέψω οτι ηρθε τετοια μεγαλη παιχτούρα στον ΠΑΟΚ.Πουλεν νο2.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.