97. Charles Itandje

Αποστολέας Θέμα: 97. Charles Itandje  (Αναγνώστηκε 9592 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 10:47:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
“Θα παλέψουμε μέχρι τέλους”





Ο Vodafone MVP της αναμέτρησης Σαρλς Ιτάνζ μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης κόντρα στον Ολυμπιακό στο γήπεδο της Τούμπας. Διαβάστε αναλυτικά όσα δήλωσε ο Καμερουνέζος πορτιέρο της ομάδας μας δήλωσε αναλυτικά.


«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που έχει πολύ μεγάλη εμπειρία. Σήμερα παίξαμε με 100% τις δυαντότητες μας και πιστεύω ότι δείξαμε κάποια πράγματα που θα μας βοηθήσουν στη συνέχεια».

Για το αν ο ΠΑΟΚ είναι ακόμα στη διεκδίκηση του τίτλου:
«Σίγουρα δε θα είναι εύκολο, αλλά στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν ξέρεις, όσο είμαστε μέσα σ' αυτό κι όσο μαθηματικά μπορούμε, θα παλεύουμε για να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα».

Για το αν διατηρείται η ηρεμία στην ομάδα μετά την ισοπαλία και όσα είχαν προηγηθεί:
«Ήταν ένα παιχνίδι ειδικών συνθηκών, δεν ήταν ένα φυσιολογικό παιχνίδι, ήταν ένα ντέρμπι και είναι πολύ σημαντικό θεωρώ ότι δε δεχθήκαμε γκολ».

Για το αν ο ΠΑΟΚ έπαιξε συντηρητικά:
«Σε ένα ντέρμπι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να μη χάσεις και ίσως παίξεις και λίγο πιο συντηρητικά γι' αυτό. Μετά είχαμε ευκαιρίες, είχαμε ένα σουτ, ίσως με ένα σουτ πάρεις τη νίκη. Εμείς παίξαμε αρχικά για να μη χάσουμε».

Για τον αν του πέρασαν τα νεύρα για το ότι δεν έπιασε το πέναλτι του Άλβες με τον Παναιτωλικό και αν θα πει το μυστικό του στον Γλύκο:
«Μόνο ο Θεός ξέρει για τα πέναλτι, αυτός αποφασίζει. Από εκεί και πέρα ήταν ένα καλό σερί, θα ήθελα να συνεχιστεί, αλλά η ουσία του ποδοσφαίρου δεν είναι να πιάνεις πέναλτι. Βλέπουμε μπροστά, όσο για τον Παναγιώ τη, είχε ένα κενό απ' τις προπονήσεις, αλλά τώρα προπονείται πάρα πολύ σκληρά και είμαι σίγουρος ότι θα επιστρέψει δριμύτερος».
 
     
  Λαμπαδα θα σου αναψουμε. Εβγαλες κατι φασες καθαρες για γκολ!
     
     
     





Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 11:21:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ετσι!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 08:46:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Μην κανεις καμμια μ@λακια και φυγεις...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 02:26:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 09:03:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Πραγματοποίησε εκπληκτικές επεμβάσεις και κράτησε την ομάδα όρθια όσες φορές χρειάστηκε στον αγώνα κόντρα στον Ολυμπιακό στο γήπεδο της Τούμπας, το οποίο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα . Αναδείχθηκε από τους δημοσιογράφους ως Vodafone MVP της αναμέτρησης και μετά από την ψηφοφορία του κοινού αναδείχθηκε και Fans Man of the Match του ντερμπι. Ο λόγος για τον Σαρλς Ιτάνζ, ο οποίος ήταν ένας από τους κύριους λόγους που η εστία του ΠΑΟΚ δεν παραβιάστηκε.

Ο Καμερουνέζος, που βρίσκεται σε φόρμα και πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις, σάρωσε την ψηφοφορία και συγκέντρωσε το 60% των ψήφων του κοινού αφήνοντας πολύ πίσω τους υπόλοιπους συμπαίκτες του.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20150210-fans-man-of-the-match-o-itanz/
Δικαια!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 06:39:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
MVP Ιανουαρίου ο Ιτάνζ




Το κοινό απεφάνθη. MVP Ιανουαρίου αναδείχθηκε ο Σαρλς Ιτάνζ. Ο Καμερουνέζος πορτιέρο διανύει περίοδο μεγάλης φόρμας και το αποδεικνύει στο γήπεδο. Τον Ιανουάριο ήταν απλά απολαυστικός και παρόλο που η ομάδα είχε ατυχή αποτελέσματα στάθηκε στο ύψος και είχε εξαιρετική παρουσία. Αποκορύφωμα ήταν οι δύο επεμβάσεις σε πέναλτι κόντρα σε Αστέρα Τρίπολης και ΑΕΛ Καλλονής, με την τελευταία μάλιστα να χαρίζει το τρίποντο στην ομάδα μας, ενώ στον αγώνα κόντρα στον Παναιτωλικό πήγε να…τριτώσει το καλό αλλά η μπάλα του έπαιξε άσχημο παιχνίδι και έτσι η εκτέλεση του Άλβες κατέληξε στα δίχτυα περνώντας κάτω από το σώμα του τερματοφύλακα της ομάδας μας.

Στην ψηφοφορία ο Ιτάνζ σάρωσε συγκεντρώνοντας το “τρομακτικό” 82% με περισσότερες από 2000 ψήφους. Έγινε έτσι ο δεύτερος τερματοφύλακας της ομάδας που κατακτά το βραβείο του MVP του μήνα μετά τον Παναγιώτη Γλύκο, ο οποίος το κατέκτησε την περασμένη σεζόν και μάλιστα δύο φορές, μία τον Ιανουάριο και μία τον Φεβρουάριο.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20150217-mvp-ianouariou-o-itanz/
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 02, 2015, 06:11:02 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Αν με θέλουν, θα μείνω»




Ο Καμερουνέζος τερματοφύλακας μίλησε στο περιθώριο της βράβευσής του ως MVP του ΠΑΟΚ για τον Ιανουάριο:

Για το πως ένιωθε όταν δεν ήταν βασικός: "Για μένα το πιο σημαντικό ήταν να δουλεύω συνεχώς και να διεκδικώ την θέση μου στην ενδεκάδα. Έπρεπε το διάστημα που δεν έπαιζα να κάνω το καλύτερο στις προπονήσεις και να περιμένω την ευκαιρία μου. Ο προπονητής μου θα έκρινε πότε θα έπαιζα βασικό

Για την «ενεργοποίησή του στο δεύτερο γύρο: «Δεν ήταν εύκολη για μένα αυτή η κατάσταση. Δεν μου έχει ξανατύχει. Πρέπει να είσαι έτοιμος για όλα όταν είσαι ποδοσφαιριστής και να έχεις ένα συγκεκριμένο σκεπτικό. Να δουλεύεις συνέχεια, είτε αγωνίζεσαι, είτε όχι, για να μπορείς να είσαι έτοιμος όταν έρθει η στιγμή. Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος σε αυτό που κάνεις και σε αυτό που θες»

Για το μέλλον του: «Αν μου το ζητήσει η ομάδα και μου κάνει πρόταση, τότε μπορεί να μείνω. Αυτήν τη στιγμή δεν έχω να πω τίποτα διότι δεν ξέρω τι θα γίνει. Πέρυσι πέρασα ένα δύσκολο χρόνο καθώς έφυγα για την Τουρκία και χρειάστηκε να αφήσω πίσω την οικογένειά μου. Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει κάποια κουβέντα ή κάποια συνάντηση, δεν υπάρχει κάτι που να δείχνει το οτιδήποτε».

Για τα επεισόδια και την αναστολή του πρωταθλήματος: «Τι να πω... Εγώ είμαι εδώ χρόνια και έχω δει πολλά, έχοντας παίξει σε τρεις ομάδες. Στο τέλος συνηθίζεις και αυτό είναι το χειρότερο».


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 13, 2015, 06:14:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
MVP Φεβρουαρίου ο Ιτάνζ



Δύο στα δύο για τον Σαρλ Ιτάνζ μέσα στο 2015 καθώς μετά το βραβείο για τον MVP του Ιανουαρίου αναδείχθηκε και MVP για τον Φεβρουάριο. Ο Καμερουνέζος πορτιέρο έχει μπει “φουριόζος” στο νέο έτος και διανύει περίοδο μεγάλης φόρμας. Το highlight του για τον Φεβρουάριο ήταν η αψεγάδιαστη εμφάνιση στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα, όπου και αναδείχθηκε Fans Man of the Match.

Στην ψηφοφορία είχαμε “μάχη” με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας να επικρατεί συγκεντρώνοντας το 42% των ψήφων του κοινού έναντι 30% του Γιάννη Σκόνδρα και 23% του Κριστιάν Νομπόα. Επανέλαβε έτσι το κατόρθωμα του Παναγιώτη Γλύκου, οποίος είχε κατακτήσει τα αντίστοιχα βραβεία την περασμένη σεζόν.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20150313-mvp-fevrouariou-o-itanz/
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 21, 2015, 10:15:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είναι κάτι σαν αρρώστια»



Για άρρωστο ΠΑΟΚ έκανε λόγο ο Τσαρλς Ιτάνζ, που μίλησε στην κάμερα του novasports και στον Κωστή Μπότσαρη.

Αναλυτικά:

«Ήταν πολύ περίεργο ματς, ελέγχαμε το ρυθμό στα πρώτα 25 λεπτά, μετά δεχθήκαμε και δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο. Μπήκαμε όπως έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο και μειώσαμε Δεν θέλω να μιλήσω για το πέναλτι, γιατί νομίζω δεν ήταν. Είναι μια δύσκολη κατάσταση τους τελευταίους μήνες, είναι κάτι σαν αρρώστια.

Μας λείπουν μικρές λεπτομέρειες. Αυτό είναι το σημαντικότερο πράγμα που πρέπει να φτιάξουμε.

Πάντα έχουμε τη θέληση αλλά ίσως είναι θέμα επιθυμίας...

Είναι πράγματα που πρέπει να συζητήσουμε μεταξύ μας, δεν θα ήθελα να βγει κάποιο λάθος μήνυμα προς τα έξω».

novasports.gr

Μαλάκυνση...  facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 21, 2015, 10:34:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σε λιγο θα σας λυπηθούμε κιολας! >:(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!