97. Charles Itandje

Αποστολέας Θέμα: 97. Charles Itandje  (Αναγνώστηκε 9594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 03:40:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Τον καλύτερό μας εαυτό"



 
Ο πορτιέρο του «δικεφάλου του βορρά» μίλησε στην κάμερα της Νova

Για τον αποκλεισμό από το Κύπελλο: "Δεν πήραμε την πρόκριση. Δεν κερδίσαμε, αποκλειστήκαμε και τώρα έχουν υποχρέωση να συνεχίσουμε στο πρωτάθλημα. Επρεπε να πάρουμε περισσότερους βαθμούς στα προηγούμενα παιχνίδια αλλά δεν τα καταφέραμε. Τώρα πρέπει να συνεχίσουμε συγκεντρωμένοι για το πρωτάθλημα. Δεν νομίζω να μας επηρεάσει ο αποκλεισμός. Εχουμε την στήριξη του προπονητή και τις διοίκησης και τα νέα παιδιά που μπαίνουν τώρα στην ομάδα έχουν την θέληση να πετύχουν πράγματα. Πρέπει να συνεχίσουμε, να είμαστε συγκεντρωμένοι και να πάρουμε όσους περισσότερους πόντους γίνεται".

Για την απόδοσή του: "Φέτος είναι περίεργη η σεζόν για μένα γιατί είναι η πρώτη φορά που μετά από σχεδόν 12 χρόνια που είχα τόσο καιρό να παίξω. Συνεχίζω να δουλεύω σκληρά, με βοηθάει το γεγονός πως έχουμε πολύ καλή ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια και η σχέση με τον προπονητή είναι πολύ καλή. Οι παίκτες που δεν αγωνίζονται νιώθουν καλά και εγώ είμαι χαρούμενος που είμαι εδώ. Εχω φτάσει σε μια ηλικία που δεν σκέφτομαι τον εαυτό μου, σκέφτομαι τους υπόλοιπους. Δεν μου αρέσει να μιλάω για μένα, θέλω να συνεχίσουμε έτσι".

Για το ματς με τον Αστέρα: "Είναι πολύ καλή ομάδα. Έχει βελτιωθεί πολύ από τότε που ήρθα εγώ στην Ελλάδα. Εχει κάνει βήματα προόδου, παίζει και στην Ευρώπη τώρα. Είναι μια ανταγωνιστική ομάδα. Εμείς πρέπει να πάμε εκεί με στόχους και να πετύχουμε αυτό που θέλουμε".



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 06:06:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Κατεβασε ρολα σημερα γιατι εχεις κερδισει πολλους ποντους!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 09:57:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Μας εχεις κανει να κανουμε καμια 15 κωλοτουμπες μαζεμενες!

Συνεχισε ετσι ρε γιγαντα! :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 10:05:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εχει  αποκτησει και αυτοπεπεοιηθηση πλεον.
Φαινεται ότι είναι ανετος!

Βαθια υποκλιση για το πεναλτι και όχι μονο!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 10:35:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Σημαντικό ότι γυρίσαμε το ματς»



Στην απόκρουση του πέναλτι, στην προτροπή του Άγγελου Αναστασιάδη να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, στο τι άλλαξε στο δεύτερο μέρος και στο γεγονός ότι στον ΠΑΟΚ δεν έχει τις συμμετοχές που είχε σε Καβάλα και Ατρόμητο στάθηκε ο Σαρλς Ιτάνζ στις δηλώσεις του στην κάμερα της Nova. Ο γκολκίπερ του «Δικεφάλου» του Βορρά τόνισε πως η ομάδα του βγήκε με ενθουσιασμό στο δεύτερο μέρος και έδειξε επιθυμία για περισσότερα πράγματα.

Αναλυτικά, τα όσα είπε:

Για το αν έχει συμβεί ξανά στην καριέρα του να αποκρούσει 2 πέναλτι μέσα σε λίγες μέρες: «Έχει ξανασυμβεί αυτό παλιότερα στην καριέρα μου, αλλά δεν είναι αυτό το σημαντικό. Το πιο σημαντικό είναι ότι καταφέραμε και γυρίσαμε το παιχνίδι προς το μέρος μας».

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί με τέτοιες εμφανίσεις να φτάσει στον τίτλο: «Δε θέλουμε να μιλήσουμε τώρα γι' αυτό. Είναι πολύ νωρίς ακόμα, έχουμε 16 παιχνίδια μπροστά μας και το πιο σημαντικό για μας είναι να παίρνουμε όσο περισσότερους βαθμούς μπορούμε».

Για την προτροπή του Αναστασιάδη να αποχωρήσει ο ΠΑΟΚ και το τι άλλαξε στο δεύτερο μέρος: «Όσον αφορά την πρώτη ερώτηση, δεν ξέρω τι έχει γίνει και δε θέλω να μιλήσω γι' αυτό. Σε ό,τι αφορά τη δεύτερη ερώτηση, καμιά φορά όταν μένεις με δέκα παίκτες, έχεις μεγαλύτερη επιθυμία για να κάνεις περισότερα πράγματα. Βγήκαμε στην επανάληψη με ενθουσιασμό και δείξαμε αυτή την επιθυμία».

Για το ότι δεν έχει τις συμμετοχές που είχε σε Καβάλα, Ατρόμητο: «Βρίσκομαι πολλά χρόνια στην Ελλάδα και σ' αυτό το πρωτάθλημα. Όλοι ξέρετε ποιος είμαι, αυτά τα πράγματα συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο και έχουν να κάνουν με αποφάσεις, έχουν να κάνουν με πολλά πράγματα. Εγώ κοιτάω το τώρα και τη συνέχεια του πρωταθλήματος».

Στη συνέχεια, ρωτήθηκε για το αν σκέφτηκε ότι ο αντίπαλος νόμιζε ότι θα πέσει στην αντίθετη πλευρά από αυτή που έπεσε στην Τρίπολη και... λύθηκε στα γέλια! Ακολούθως, έδωσε την απάντησή του: «Μου πέρασε απ' το μυαλό ότι μπορεί να έχουν δει το βίντεο. Αλλά όλη αυτή η κατάσταση πριν το πέναλτι ήταν ψυχολογικός πόλεμος».

Για τις οδηγίες στα ελληνικά στον Βίτορ: «Ξέρει λίγα ελληνικά. Είναι λογικό από τη στιγμή που είμαστε στην Ελλάδα να προσπαθήσουμε να μιλήσουμε στα ελληνικά για να αποφύγουμε μερικές συγχύσεις. Και ο Βίτορ και ο Ρατς έχουν μάθει τις βασικές λέξεις και μπορούμε να συνεννούμαστε στα ελληνικά».


Μπράβο, θετικός σε όλο το παιχνίδι...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 09:33:46 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Κατα τα αλλα "παλτο" και "παρε τον μπουλο".... Δευτερο συνεχομενο παιχνιδι που πιανει πεναλντυ και δινει βαθμους...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 11:08:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Π@τανα ζωη πως τα φερνεις! smilepaok
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 10:44:27 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Metrosport


 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 11:15:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καλα το οτι ειναι "ανωμαλος" το ξερουμε!
Αυτος μπορει να ζητησει να παιζει βασικος ποιος ξερει?
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 97. Charles Itandje
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 12:00:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Καμερουνέζος που μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν αρνητικός γιατί δεν μπορούσε να χωνέψει ότι υπήρχε κακό κλίμα στον ΠΑΟΚ στο τέλος της σεζόν 2012-2013 με αποτέλεσμα να πάει δανεικός στην Τουρκία.

Πλέον, έχοντας πάρει φανέλα βασικού και κάνοντας πολύ καλές εμφανίσεις, είναι πολύ ικανοποιημένος από την εμπιστοσύνη που του δείχνει και από τον τρόπο που του φέρεται ο Αναστασιάδης που τον στήριξε και σε ένα πρόβλημα που είχε με τη γυναίκα του στην αρχή της περιόδου.

Θέλει να μείνει...

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες έχει εκμυστηρευθεί στο κοντινό του περιβάλλον ότι καλοβλέπει την προοπτική παραμονής στον ΠΑΟΚ. Μάλιστα,  δεν αποκλείεται σύντομα να του γίνει και πρόταση και πλέον να πάμε σε ολική ανατροπή δεδομένων, σε μία υπόθεση που φαινόταν ότι είχε κλείσει αρνητικά κι όμως έχει αλλάξει.

contra.gr

Με Αγγελο ολοι μπαινουν στον σωστο δρομο! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!