95.Δημήτρης Πόποβιτς

Αποστολέας Θέμα: 95.Δημήτρης Πόποβιτς  (Αναγνώστηκε 2215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

95.Δημήτρης Πόποβιτς
« στις: Μαΐου 30, 2014, 12:13:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Τώρα νιώθω πιο έτοιμος"

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πόποβιτς στην εφημερίδα "Metrosport".

Για την σεζόν που πέρασε και τις εμπειρίες που αποκόμισε: "Πιστεύω πως ήταν καλή χρονιά για μένα. Πήρα εμπειρίες και από την Super League και από την Football League, κι αυτό με βοήθησε.

Στην Καλαμαριά πήρα περισσότερο χρόνο συμμετοχής απ’ ότι στον Πλατανιά και πλέον περιμένω να με καλέσουν να ξεκινήσουμε την προετοιμασία. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να παίξω στον ΠΑΟΚ. Πιστεύω πως σε αυτή την ηλικία που βρίσκομαι ο δανεισμός μου έκανε καλό. Ετσι ανδρώνεσαι ποδοσφαιρικά. Τώρα νιώθω πιο έτοιμος απ’ ότι πριν για τη νέα χρονιά".

Για την παρουσία του ΠΑΟΚ την φετινή σεζόν: "Θα κρατούσα μόνο την συμμετοχή στον τελικό Κυπέλλου μετά από αρκετά χρόνια. Στόχος είναι χρόνο με τον χρόνο να πηγαίνουμε καλύτερα".

Για τον Στοχ που φέτος αγωνίστηκε στην θέση του: "Είναι καλός παίκτης. Βέβαια δεν του βγήκαν όλα τα παιχνίδια, στο τέλος έδειξε, πάντως, πάλι τον καλό του εαυτό. Εγώ συνήθως παίζω στην αριστερή πλευρά ως εξτρέμ, μπορώ, όμως και δεξιά. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο γενικά χρειάζεται ταχύτητα, αυτό εμένα είναι το ατού μου, με βοηθάει πολύ που είμαι γρήγορος".

Φυσικά, τέλος, δεν παρέλειψε να μοιράσει τα συγχαρητήριά του στην ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/popovits_twra_niwthw_pio_etoimos.2815394.html
Αν δεν παιξει και με Αγγελο ΔΕΝ θα παιξει ποτε!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 30, 2014, 12:21:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εμένα μου αρέσει όπως και ο Παναγιωτούδης...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 16, 2014, 08:22:02 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θέλει να με κάνει πιο δυνατό"



Ο Δημήτρης Πόποβιτς προσπαθεί να κερδίσει μέσα από την προετοιμασία μία θέση στο ρόστερ του ΠΑΟΚ και μέχρι στιγμής φαίνεται να βρίσκεται στον σωστό δρόμο. Κι αυτό γιατί ο έχει τραβήξει την προσοχή του Αγγελου Αναστασιάδη, ο οποίος προσπαθεί μέσα από τις συνεχείς παρατηρήσεις του να τον βελτιώσει. Ο ταλαντούχος μεσοεπιθετικός κατέθεσε την αποψή του για το φιλικό κόντρα στην Ντνιέπρ, αλλά και το ενδιαφέρον που δείχνει ο προπονητής του ΠΑΟΚ προς το προσωπό του.

"Η ήττα ποτέ δεν ικανοποιεί ως αποτέλεσμα. Εμείς προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο, είμαστε ΠΑΟΚ και θέλουμε πάντα να κερδίζουμε. Είμασταν κουρασμένοι, προσπαθήσαμε για το καλύτερο απέναντι σε μια ομάδα με περισσότερα παιχνίδια στα πόδια της και σαφώς πιο έτοιμη από εμάς", δήλωσε αρχικά ο ταλαντούχος μεσοεπιθετικός για το φιλικό κόντρα στην Ντνιέπρ και συνέχισε λέγοντας:

 
Τι κρατάς ως κέρδος από το συγκεκριμένο παιχνίδι;


"Δεν κρατάμε μόνο το αποτέλεσμα. Κρατάμε την προσπάθεια όλων των παιδιών και το ότι προσπαθησαμε όλα τα παιδιά να βγάλουμε πράγματα στο γήπεδο που μας λέει ο προπονητής μας στις προπονήσεις".

Μετά το γκολ δείξατε καλή αντίδραση και πιέσατε...


"Τις περισσότερες φορές όταν μια ομάδα δέχεται γκολ συνήθως πέφτει. Εμάς αυτό το γκολ μας έκανε να ξυπνήσουμε, πιέσαμε να πετύχουμε το γκολ της ισοφάρισης αλλά δυστυχώς δεν το καταφέραμε".

 Ο προπονητής σου, ασχολείται αρκετά με σένα και δείχνει να σε υπολογίζει. Πώς το εισπράττεις;

"Αυτό θα το κρίνουμε στην συνέχεια. Το ότι ο προπονητής ασχολείται με εμένα και κάνει παρατηρήσεις σημαίνει ότι θέλει να με βελτιώσει και να με κάνει πιο δυνατό".

contra.gr

Φετος πρεπει να παιξει ο μικρος δεν υπαρχουν αλλα περιθωρια νομιζω
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 16, 2014, 10:23:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 17, 2014, 10:04:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Στην Ιταλία ο Πόποβιτς

Είναι από τους παίκτες που ο Άγγελος Αναστασιάδης έδειξε να μην έχει στα υπόψη του για τη νέα σεζόν. Γι' αυτόν τον λόγο ο Δημήτρης Πόποβιτς βρίσκεται εδώ και λίγο καιρό σε διαδικασία αναζήτησης ομάδας για να συνεχίσει την καριέρα του.

Στο πλαίσιο της προσπάθειας αυτής, λοιπόν, ο νεαρός μεσοεπιθετικός βρίσκεται στην Μπρέσια, όπου την Δευτέρα 18 Αυγούστου θα αρχίσει προπονήσεις με την ομώνυμη ομάδα, έχοντας την άδεια του ΠΑΟΚ.

Ο Ποποβιτς πήγε στη Λομβαρδία (η περιοχή όπου βρίσκεται η Μπρέσια), χωρίς να υπάρχει απόλυτα ξεκάθαρη συμφωνία. Θα δοκιμαστεί από αύριο και ανάλογα με τα... αποτελέσματα θα γίνουν οι τελικές συζητήσεις μεταξύ των δύο ομάδων και του παίκτη.

sport24.gr

Μακάρι το παλικάρι να πάει καλά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς (Δανεικός στον Αιγινιακό)
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 04:51:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Εγώ θέλω να παίξω στον ΠΑΟΚ, αλλά..."

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στον «Libero 107,4»:

Για τον Αιγινιακό: «Πιστεύω πως ξεκίνησα καλά την προετοιμασία και έκανα καλή προετοιμασία, όμως έπειτα ο προπονητής αποφάσισε ότι δε θέλει να με χρησιμοποιήσει φέτος και πήγα στην Ιταλία. Οι άνθρωποι εκεί έμειναν πολύ ικανοποιημένοι με εμένα, αλλά δεν μπόρεσα να μείνω εκεί για διάφορους λόγους και επέλεξα στη συνέχεια τον Αιγινιακό. Με τους ανθρώπους εκεί έχω πολύ καλές σχέσεις. Ξεκίνησα χτες με την ομάδα εκεί και όλα μου φάνηκαν πολύ καλά. Στόχος μου ήταν να πάω εκεί για να παίζω παιχνίδια, ήθελα να αγωνίζομαι».

Για το πως προέκυψε η Ιταλία: «Από τη στιγμή που είχαν αποφασίσει ότι δε θέλουν να με κρατήσουν στην ομάδα φέτος προέκυψε η Μπρέσια. Με προσκάλεσαν για να προπονηθώ με την ομάδα και να παίξω ένα φιλικό παιχνίδι για να με δουν. Πήγα εκεί, τα πράγματα ήταν πολύ θετικά, αλλά προέκυψαν κάποια θέματα και δεν μπόρεσα να πάω, τα οποία δε θέλω τώρα να συζητήσω. Όλοι είχαν μείνει πολύ ικανοποιημένοι και μου έδειχναν ότι θα μείνω εκεί. Ήταν πολύ πιθανό».

Για τις σκέψεις του: «Εγώ θέλω να παίξω στον ΠΑΟΚ, είναι η ομάδα που βρίσκομαι από τα δεκατέσσερα μου. Θέλω πολύ να παίξω εκεί, νιώθω έτοιμος, αλλά από τη στιγμή που έκρινε ο προπονητής ότι δε θέλει να με έχει στη διάθεση του έπρεπε να πάω κάπου να παίξω. Ίσως με την επιστροφή μου να είναι αλλιώς τα πράγματα, μετά από τόσα χρόνια στη Β’ Εθνική».

Για το πως βλέπει το δανεισμό του: «Το βλέπω πολύ θετικά. Από το να κάθεσαι σε μία ομάδα και να μην αγωνίζεσαι είναι καλύτερο να πας σε μία άλλη και να παίζεις. Νιώθω καλά, νιώθω έτοιμος και θα δούμε τι θα γίνει».

Για την πρώτη εικόνα του για τον Αιγινιακό: «Γενικά εκεί πέρα οι άνθρωποι χθες που πήγα για πρώτη μέρα μου φάνηκαν πολύ καλοί και πολύ φιλόξενοι. Το πρωτάθλημα θα είναι ακόμη πιο δύσκολο φέτος γιατί έχουν δυναμώσει πολύ οι ομάδες, υπάρχουν μεγάλα ονόματα και θα είναι πιο ανταγωνιστικό από πέρυσι».

Για τον ΠΑΟΚ: «Πιστεύω πως όλοι στον ΠΑΟΚ έχουν πολύ όρεξη για δουλειά. Οι παίκτες προσπαθούν για το καλύτερο, θα δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό και το τι θα καταφέρουν θα φανεί. Για όλες τις ομάδες χρειάζεται χρόνος, η ομάδα έδειξε καλά δείγματα στα τελευταία παιχνίδια και πιστεύω ότι θα πάει καλά. Δε χρειάζεται πάντως ακόμη να ενθουσιαζόμαστε».

Για τη δήλωση του Ιάκωβου Αγγελίδη για τις ακαδημίες: «Εμένα σίγουρα με ευχαριστεί αυτό το γεγονός. Θα ήταν πολύ θετικό αυτό και δίνει κίνητρο σε όλα τα παιδιά. Σίγουρα θα ήταν πολύ καλό να στηριχτεί ο ΠΑΟΚ σε μικρά παιδιά όπως τα μεγάλα ευρωπαϊκά κλαμπ, αλλά να έχει και έμπειρους παίκτες που θα μπορούν να βοηθήσουν με την εμπειρία τους».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς (Δανεικός στον Αιγινιακό)
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 12:42:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ζηλεύω… με την καλή έννοια τα παιδιά του ΠΑΟΚ»



Αναλυτικά οι δηλώσεις:

Πως είναι τα πράγματα στον Αιγινιακό;

«Αγωνίζομαι αρκετά και αυτό είναι σημαντικό. Παίρνω παιχνίδια ως βασικός και πιστεύω ότι  βελτιώνομαι».

Είναι καλύτερα από τον Απόλλωνα που ήσουν πέρυσι;

«Περίπου είναι τα ίδια πράγματα πάνω κάτω. Απλά πιστεύω πως φέτος είμαι εγώ σε καλύτερη κατάσταση και πιο έτοιμος να παίξω καλύτερα».

Σε βοήθησε σε αυτό και η καλή προετοιμασία που έκανες με τον ΠΑΟΚ στην Ολλανδία;

«Σίγουρα βοηθάει να κάνεις μία καλή προετοιμασία. Αλλά και εγώ νιώθω πιο σίγουρος για τον εαυτό μου».

Τι σου προσφέρει η εμπειρία της Β’ Εθνικής;

«Είναι ένα δυνατό πρωτάθλημα. Ίσως από άποψη δύναμης να είναι πιο δύσκολο από την Α’ Εθνική, διότι στη Β’ Εθνική οι περισσότερες ομάδες στηρίζονται στη δύναμη. Εμένα με βοηθάει να αποκτήσω παραστάσεις και εμπειρίες και μέσα από τα παιχνίδια να βελτιωθώ. Πιστεύω ότι η Β’ Εθνική με βοηθάει να σκληραγωγηθώ! Και φέτος το πρωτάθλημα είναι πιο δυνατό από πέρυσι, οπότε υπάρχει καλύτερο επίπεδο».

Το καλοκαίρι δοκιμάστηκες στην Ιταλία! Πως ήταν η εμπειρία της Μπρέσια; Πόσο κοντά βρέθηκες να μετακομίσεις εκεί;

«Στην Ιταλία πήγαν καλά τα πράγματα. Είχα αρκετά καλή απόδοση στις δοκιμές αλλά τελικά δεν έγινε η μεταγραφή. Κάποια στιγμή μου φάνηκε ότι θα μετακομίσω στην Ιταλία, αλλά ο ΠΑΟΚ δεν ήθελε να με δώσει και αυτό δείχνει ότι με πιστεύουν. Στην Μπρέσια με ήθελαν πάντως. Δεν έπαιξε ρόλο η απόδοσή μου στις δοκιμές (εκεί τα πήγα καλά), αλλά ότι δεν τα βρήκαν οι Ιταλοί με τον ΠΑΟΚ. Έχω άλλον έναν χρόνο συμβόλαιο και ελπίζω να μπορέσω να καθιερωθώ στον ΠΑΟΚ, όταν επιστρέψω από τον δανεισμό μου».

Είσαι φέτος στον 3ο δανεισμό σου. Θα είναι και ο τελευταίος;

«Ελπίζω πως ναι! Πιστεύω ότι μετά το φετινό μου δανεισμό θα είμαι ακόμη πιο έτοιμος να παίξω στον ΠΑΟΚ. Στόχος μου είναι η καθιέρωση στον ΠΑΟΚ και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω».

Πως έζησες τον Άγγελο Αναστασιάδη και την προετοιμασία με τον ΠΑΟΚ στην Ολλανδία;

«Πιστεύω ότι ήταν πολύ καλό το κλίμα στην ομάδα. Εγώ θεωρώ ότι τα πήγα αρκετά καλά στην προετοιμασία, έπαιξα και στα περισσότερα φιλικά. Αρχικά πίστεψα ότι θα μου δοθεί φέτος μία ευκαιρία στον ΠΑΟΚ, αλλά ο κ. Αναστασιάδης έπρεπε να επιλέξει ανάμεσα σε πολλούς νεαρούς παίκτες και τελικά προτιμήθηκε να πάω δανεικός για άλλον έναν χρόνο για να γυρίσω πιο έτοιμος»

Με ποια παιδιά από τον ΠΑΟΚ μιλάς περισσότερο;

«Με όλα τα παιδιά έχω καλές σχέσεις. Με τα περισσότερα μαζί μεγαλώσαμε στις Ακαδημίες του ΠΑΟΚ. Μπορώ να πω ότι περισσότερο κάνω παρέα με αυτούς παρά με τα παιδιά που γνώρισα τώρα στον Αιγινιακό. Με τα παιδιά από τον ΠΑΟΚ είμαστε περισσότερα χρόνια φίλοι».

Ζηλεύεις κάποια παιδιά που έχουν ήδη καθιερωθεί στον ΠΑΟΚ;

«Ζηλεύω με την καλή έννοια. Χαίρομαι που βλέπω κάποιους φίλους μου να παίζουν στον ΠΑΟΚ και ελπίζω να βρεθώ κι εγώ μαζί τους»

Ποιοι προπονητές σε πίστεψαν περισσότερο στα χρόνια που είσαι στον ΠΑΟΚ;

«Πολλοί και δε θέλω να αδικήσω κανέναν… Αλλά ο κ. Μπόλονι με έβαλε πρώτος να παίξω στην πρώτη ομάδα και ζήτησε να γίνω επαγγελματίας. Επίσης την ίδια χρονιά έπαιξα πολύ καλά με τον  Νίκο Κολομπούρδα στην Κ20».

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται εδώ και δύο μήνες πρώτος στη βαθμολογία. Πιστεύεις ότι μπορεί να παραμείνει εκεί ως το τέλος;

«Αυτός είναι ο στόχος της ομάδα τα τελευταία χρόνια να πάρει το πρωτάθλημα! Όπως δείχνουν τα πράγματα τα πηγαίνει καλά. Είναι νωρίς ακόμη αλλά μακάρι να αντέξει η ομάδα ως το τέλος.


Δεν ξέρω τι γίνεται με τον μικρό, περίμενα φέτος να παίξει με Άγγελο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 06, 2016, 04:51:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο νεαρός άσος έμεινε ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ και το μεσημέρι της Τετάρτης αναχώρησε για την Γερμανία. Μαζί του στο αεροδρόμιο ήταν και ο Βασίλης Παπαδόπουλος, που επίσης έμεινε ελεύθερος.
 
Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός τα έχει βρει με την SV Waldhof Mannheim, ομάδα που αγωνίζεται στην Regionalliga Südwest. Ο Πόποβιτς στο πρώτο μισό της περσινής σεζόν αγωνίστηκε με την μορφή δανεισμού στον Πανσερραϊκό και τον Γενάρη συνέχισε στην Κύπρο.


Καλή τύχη....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 06, 2016, 04:58:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
"Τώρα νιώθω πιο έτοιμος"

Αν δεν παιξει και με Αγγελο ΔΕΝ θα παιξει ποτε!

Μεσα επεσες φιλε!
Περαν της ταχυτητας δεν ειχε κατι παραπανω.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 95.Δημήτρης Πόποβιτς (Δανεικός στον Αιγινιακό)
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 06, 2016, 05:00:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
«Ζηλεύω… με την καλή έννοια τα παιδιά του ΠΑΟΚ»



Ποιοι προπονητές σε πίστεψαν περισσότερο στα χρόνια που είσαι στον ΠΑΟΚ;

«Πολλοί και δε θέλω να αδικήσω κανέναν… Αλλά ο κ. Μπόλονι με έβαλε πρώτος να παίξω στην πρώτη ομάδα και ζήτησε να γίνω επαγγελματίας. Επίσης την ίδια χρονιά έπαιξα πολύ καλά με τον  Νίκο Κολομπούρδα στην Κ20».



Δεν ξέρουμε με Μπόλονι βέβαια τι κατάληξη θα είχε έτσι...? ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"