Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded

Αποστολέας Θέμα: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded  (Αναγνώστηκε 7463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #380 στις: Δεκεμβρίου 02, 2022, 10:12:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Μιλαμε για κομπλεξικο ανθρωπο...Ο Ραφα δεν επαιξε καλα σε ενα παιχνδι και κοντεψε να παθει ψυχολογικα αλλα μετα απο μηνες στον παγκο καταλαβε το στυλ παιχνιδιου...Επαναλαμβανω οτι με το να ειναι στον παγκο εμαθε τι ζηταει ο προπονητης στο γηπεδο...Τοτε ο Μπατζιο που εχασε το πεναλντι στον τελικο του Μουντιαλ το 1994 επρεπε να εχει κανει χαρακιρι ή να τον εχουν κλεισει σε ψυχιατρικη κλινικη... :)) :)) :))

Ο Φελιπε ειχε θεματα τριβης με τον προπονητη για 10 μηνες (!!!!) ...Τα οποια "θεματα τριβης" ηταν οτι δεν θα παιζεις γιατι θα παιζει Μπισεβαρ, Καντουρι και Κουρτιτς...Επαναλαμβανω ότι ηταν σε κοντρα με ποδοσφαιστη της ομαδας για 10 μηνες και εχει το θρασος να το λεει και μαλιστα να αφηνει να εννοηθει οτι με υπαιτιοτητα του παικτη συνεβαινε αυτο!!! :)) :)) :)) :))

Και εν τελει δεν καταλαβα ποτε γιατι ο Τσαουσης (σιγα τον Ρομπερτο Καρλος ) ειναι καλυτερος του Σαστρε και γιατι ο Λυρατζης (λες και ειναι ο Ρομπερτσον)  ειναι καλυτερος απο τον Ραφα...Σιγα δηλαδη και την απιστευτη αποδοση που ειχαν...Μην τρελαθουμε κιολας...

Βεβαια οτι εχει γινει ρομπα με τις προσθηκες  Φελιπε, Ραφα, Κωνσταντελια, Σβαμπ και τον Αουγκουστο σε αλλη θεση , κουβεντα δεν ειπε....Οτι η τριαδα των συνταξιουχων τον εχει κανει ρομπα , επισης ...Οτι ο Κουρτιτς δεν κανει , αχνα...

Οσο δε για τις μετεγγραφες , το εχω ξαναγραψει...Ενα @ρχιδι θα του εφερνα...Θα του εδιωχνα τους συνταξιουχους και τον Κουρτιτς και τερμα...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #381 στις: Δεκεμβρίου 02, 2022, 11:17:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ


Και μόνο που παραδέχεται ότι είχε "θέματα τριβής" με τον ποδοσφαιριστή επί 10 μήνες και δεν τον έβαζε, δείχνει πολλά.

Δείχνει "αλαζονεία" και δείχνει ότι βάζει τον εαυτό του και τον εγωισμό του πάνω από την ομάδα.

Από εκεί και πέρα δεν είναι ούτε η πρώτη φορά, αλλά ούτε και η τελευταία που (θα) το κάνει.
Θα επαναληφθεί και θα επαναλαμβάνεται το μοτίβο και με άλλους ποδοσφαιριστές, μιας και "αυτοί τώρα" οι "ξεχασμένοι" άρχισαν με πολύ μεγάλη βέβαια καθυστέρηση, επιτέλους να παίζουν και αφότου άρχισαν να ακούγονται "γαλλικά" από την κερκίδα, για να τον απομακρύνουν.

Αυτό που παρατηρώ τώρα τελευταία είναι η περίπτωση του Κουαλιάτα.
Μιλάμε για ποδοσφαιριστή που η απόκτησή του στοίχισε ένα σεβαστό ποσό (1,8Μ) και ο αθλητικός διευθυντής πιστεύει πάρα πολύ (είχε δηλώσει ότι θα τον έπαιρνε και στη Σαχτάρ) και ήθελε ήδη να τον φέρει από πέρυσι το χειμώνα, ενώ το καλοκαίρι ήταν ο πρώτος πρώτος ποδοσφαιριστής που έκλεισε.

Προτιμάει να βάζει μέσα τον Μπίσεσβαρ να περπατάει 30 λεπτά, παρά να δώσει χρόνο στον Κουαλιάτα να εγκλιματιστεί ή να πάρει χρόνο, ευκαιρίες, αγωνιστικό ρυθμό και να ανέβει η αυτοπεποίθησή του.

Ότι έγινε με το Φιλίπε Σοάρες και με άλλους παίκτες που "ΤΩΡΑ" αποκαλεί "φανταστικούς" και που γύρισε το "κουμπί" τους, γίνεται ακόμα και τώρα με τον Κουαλιάτα.

Λες και ένας παίκτης θα προσαρμοστεί από τον πάγκο ή θα γυρίσει το κουμπί ζεσταίνοντας την καρέκλα του αναπληρωματικού, χωρίς να μπαίνει σχεδόν καθόλου στα επίσημα παιχνίδια και αντ'αυτού να βλέπει τον Σουριναμέζο "αρτίστα" της τέχνης του βάδην με τα χέρια ψηλά σε στυλ άσματος του Χατζηγιάννη (χέρια ψηλά κι όλα τα πιάνω), να παίρνει μισάωρα σε κάθε παιχνίδι ΕΠΙ ΜΟΝΙΜΟΥ ΒΑΣΕΩΣ.

Δεν λέει (φυσικά) ότι στο γεύμα που βγήκαν με τον Φιλίπε (απ'ότι ακούγεται), ο Φιλίπε του είπε στα "μούτρα" ότι τον έχει αδικήσει κατάφωρα και ότι εάν δεν τον υπολογίζει, θα ζητήσει να φύγει.

Δεν ξέρω εάν έβαλαν "χέρι" στον ρουμάνο από τη διοίκηση, για να αναγκαστεί να χρησιμοποιήσει τους παίκτες που είχε "ξεχασμένους".

Πάντως επειδή έχει το "κοκαλάκι της νυχτερίδας από τα Καρπάθια" (που πουλάνε κάτι γριές τσιγγάνες στην Τρανσυλβανία :)) ) και είναι "εφτάψυχος", είναι τόσο "τυχερός" που σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές που έφερε ο Μπότο είναι παικταράδες, πλησιάζοντας απίστευτο ποσοστό επιτυχίας στις φετινές μεταγραφές.

Το να θέλει όμως, με το "έτσι θέλω" / εγωιστικά, να βάζει ποδοσφαιριστές στο δικό του "καλούπι", που δεν είναι πάντα και το πιο σωστό, όπως αποδείχτηκε από το τρόπο που έπαιζε μέχρι τώρα και μείναμε τόσο πίσω από την κορυφή στο πρωτάθλημα, έχει αρνητικό (πολλές φορές) αντίκτυπο στην ομάδα.

Ενδέχεται να χαθούν ποδοσφαιριστές (περιουσιακά στοιχεία) της ομάδας και να ζημιωθεί η ομάδα οικονομικά.

Βλέπε περιπτώσεις Κούτσια στο Βόλο, Τζίμα στα Γιάννενα και ίσως και άλλοι ποδοσφαιριστές που έφτασαν "στα όριά" τους με τον "κορυφαίο στρατηγό" και ενδεχομένως δεν μάθαμε ποτέ ότι έφτασαν στο "παρά πέντε" να ζητήσουν μεταγραφή, δανεισμό ή να αποχωρήσουν από την ομάδα.

Όσο για τις μεταγραφές, που κάθε χρόνο λέει και μία καινούρια "παρόλα", συμφωνώ με τον Τέλη, δεν θα του έπαιρνα κι εγώ, ούτε ΜΙΑ μεταγραφή.
Να παίξει με αυτούς που έχει ή εάν θέλει ας ανεβάσει παιδιά από τις ακαδημίες ή τον ΠΑΟΚ Β'  που έλεγε ότι θα χρησιμοποιηθούν, όπως ο Γκορντεζιάνι. Αυτό δεν έλεγε όταν έφυγε δανεικός ο Κούτσιας ;

Φυσικά, απευθύνεται σε "χρυσόψαρα και πανηγυρτζήδες".

Οπότε οι μεταγραφές θα ήταν "γιοκ" από μένα....

Εκτός και εάν έχει αποφασιστεί να γίνει πώληση του Αντρίγια ή και άλλων ποδοσφαιριστών, οπότε πρέπει να έρθουν αντικαταστάτες για τώρα προσεχώς ή για το μέλλον, μετά το καλοκαίρι.

Σε αυτή την περίπτωση, θα έφερνα ένα δανεικό φορ ή και κάποιο άλλο  ποδοσφαιριστή σε άλλη θέση που πρόκειται να επισυμβεί απολύτως σίγουρη αποχώρηση.

Η ατάκα ότι «ο κόσμος θέλει μεταγραφές και δεν μπορούμε να του χαλάσουμε το χατίρι», είναι για μένα, ΤΕΡΜΑ ΑΛΑΖΟΝΙΚΗ, ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΗ για τον κόσμο, έστω ακόμα και για τους άμπαλους και πανηγυρτζήδες, στους οποίους απευθύνεται.

Θα τη χαρακτήριζα επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και επειδή προσωπικά μου έφερε ΑΝΑΓΟΥΛΑ, είναι και λίγο ΕΜΕΤΙΚΗ γιατί υποτιμά ΤΕΛΕΙΩΣ τη νοημοσύνη, του συνόλου του κοινού στο οποίο απευθύνεται.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2022, 04:14:15 μμ από Bersekeros »


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #382 στις: Δεκεμβρίου 02, 2022, 03:34:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θα την πει την μ@λκια του και για τον Κουαλιατα οταν ο τελειωμενος Μπισεσβαρ τον ξεφτιλισει και αλλο.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #383 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 08:33:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν εχει @ρχιδια να του πει κανενας οτι εξαιτιας των εμμονων του και της βλακειας που τον δερνει μειναμε τοσο πισω. >:(
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #384 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 09:39:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παράθεση
Η ατάκα στον Λουτσέσκου: «Μείνε στον ΠΑΟΚ, όσα χρόνια ο πατέρας σου στην Σαχτάρ»



αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #385 στις: Δεκεμβρίου 04, 2022, 10:04:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Ο πατέρας του έμεινε 12 χρόνια στη Σαχτάρ,
πήρε 8 πρωταθλήματα, 6 κύπελλα και το κύπελλο Ουέφα.
Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποια αναλογία, στην οποία μπορεί να γίνει οποιαδήποτε σύγκριση, πέρα από το γεγονός ότι είναι γιος του και λέγεται Λουτσέσκου.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #386 στις: Δεκεμβρίου 05, 2022, 09:08:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Υπάρχουν περισσότεροι παίκτες που μπορούν να βοηθήσουν πλέον"



Έχουμε οχτώ διαφορετικούς σκόρερ στην Κύπρο; Δεν το γνώριζα αλλά είμαι χαρούμενος. Το σημαντικό είναι να βρίσκει η ομάδα ποδοσφαιριστές να σκοράρουν…"

Για το αν υπάρχει ικανοποίηση από την παρουσία του ΠΑΟΚ στην Κύπρο αυτό το διάστημα:

"Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η οργάνωση ήταν πολύ καλή, είχαμε αρκετό χρόνο για να προπονηθούμε και είμαι πολύ ευχαριστημένος".

Για το ρυθμό και τη δουλειά που έγινε αυτό το διάστημα:

"Δουλέψαμε σε πολλά διαφορετικά κομμάτια. Είναι διαφορετική η προετοιμασία. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πως δουλέψαμε κι από το πως κύλησαν τα πράγματα εδώ. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη χημεία που είχαν οι ποδοσφαιριστές. Προσπέρασαν τη δυσκολία να έχουν προπόνηση και αγώνα κάθε μέρα. Υπάρχουν πολλοί περισσότεροι παίκτες που μπορούν να αγωνιστούν στα επίσημα τώρα και αυτό είναι κέρδος".

Για τη σημασία των νικών με μεγάλη διαφορά:

"Δίνει αυτοπεποίθηση και κάνει τους παίκτες χαρούμενους. Αυτό είναι το πιο σημαντικό αυτήν τη στιγμή".

Για τη μεγάλη διαφορά σε σχέση με την προετοιμασία στην Ολλανδία:

"Είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Το καλοκαίρι έχοντας παίκτες που δεν ξέρουν που βρίσκονται δεν ξέρουν εμάς και τους συμπαίκτες τους, μετά από πέντε μήνες καταλαβαίνουν πολύ διαφορετικά τους πάντες. Αυτή είναι η μεγάλη διαφορά".

Για την κατάσταση του Αουγκούστο:

"Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο…".

Για τη διαχείριση μιας κατάστασης με προετοιμασία στα μέσα της σεζόν: ¨

"Νομίζω πως δε θα δούμε κάτι διαφορετικό .Είναι λίγο μεγαλύτερη διακοπή από αυτή των γιορτών. Όλες οι ομάδες έχουν περισσότερο χρόνο να προετοιμαστούν για το επόμενο παιχνίδι, όπως κάνουμε κι εμείς που πηγαίνουμε παιχνίδι με το παιχνίδι".

Για τη δυναμική που βγάζει η ομάδα αυτή τώρα, σε σχέση με την αρχή της σεζόν:

"Νομίζω ότι είναι στο καλύτερο επίπεδο που βρίσκεται τώρα. Το ποδόσφαιρο είναι μία συνεχόμενη δυναμική. Πρέπει να βοηθάμε τους παίκτες που δεν ήταν σε καλύτερη κατάσταση νωρίτερα για να βρουν τη δυναμική που είναι συνεχόμενη σε όλη τη σεζόν".





Οι παικτες που μετα απο 5 μηνες ξερουν πως παιζει η ομαδα και οι συμπαικτες, μιλαμε για ΘΑΥΜΑ! :)) :)) :)) :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #387 στις: Δεκεμβρίου 08, 2022, 02:08:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Καλά μιλάμε έχω πάθει ΣΟΚ ! :)

Ο προπονητής μας είναι ή ΧΡΟΝΟΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ή στην προηγούμενη ζωή του φορούσε πάλι ΣΚΟΥΦΟ.

Γι'αυτό ο ΣΚΟΥΦΟΣ, έχει ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ !! 8)

ΥΓ. Matthias Fountain Budapest



Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #388 στις: Δεκεμβρίου 08, 2022, 04:22:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 :)) :)) :)) :)) :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #389 στις: Δεκεμβρίου 14, 2022, 09:32:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παράθεση
Για το αν θα πάρει ο ΠΑΟΚ δεκάρι: «Έχω μιλήσει πολλές φορές γι΄ αυτό το θέμα, δεν θέλω να σχολιάσω άλλο.



ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΡΕ Μ@ΛΑΚΑ, ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΚΑΡΙ ΣΟΥ.
  >:( >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!