Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68310 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #240 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 09:58:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Εμείς δεν κάναμε τίποτα"




Αναλυτικά οι δηλώσεις του Α.Αναστασιάδη:

«Είμαι πολύ απογοητευμένος από τον τρόπο που παίξαμε. Συγχαρητήρια στην Καλαμαριά που έπαιξε με δύναμη και αποφασιστικότητα. Εμείς δεν κάναμε τίποτα. Ψηλώσαμε, δεν τρέξαμε, δεν βάλαμε τα πόδια μας στις φάσεις. Είναι πολύ άσχημη μέρα για όλους μας, ελπίζω να βγει κάτι θετικό από τη σημερινή εικόνα. Για μένα δεν υπάρχει δικαιολογία. Όταν παίζεις στον ΠΑΟΚ πρέπει να κάνεις αυτά που απαιτούνται. Εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις δεν έγινε τίποτα. Θα το συζητήσουμε στα αποδυτήρια.

Ούτε σκοτώνω κανένα, ούτε υπερθεματίζω κάποιους. Κλότσησαν την ευκαιρία σήμερα, να αποδείξουν ότι μπορούν και πρέπει να παίζουν. Ελπίζω να βρουν και άλλη. Εγώ έχω εμπιστοσύνη στα παιδιά. Στεναχωριέμαι πιο πολύ από αυτούς. Δεν τους έχω δει σε χειρότερη κατάσταση, ούτε καν σε προπόνηση.

Θα ήθελα να πω κάτι: Χθες μου έφερε κάποιος και διάβασα ένα σχόλιο που έγραψε ο κ. Ζαΐρης. Θα είδατε λοιπόν ότι απαξιώνω τους δημοσιογράφους, επειδή είπα τη λέξη καραγκιοζιλίκια. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη. Ποτέ δεν έχω πρόθεση να μειώσω κανέναν. Αν γίνει πάνω σε μία στιγμή εκνευρισμού, δε σημαίνει ότι απαξιώνω κάποιον. Ούτε το εννοούσα ούτε σκέφτηκα να σας απαξιώσω. Δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κανέναν. Αυτά που έγραψε δεν αντικατοπτρίζουν την εικόνα τη δική μου».


Ποιος τους γ@μάει τους αρδ πες μου ρε Άγγελε και ασχολείσαι τώρα...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #241 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 10:04:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Την πατησαμε σημερα Αγγελε αλλα και καποιοι παικτες ηταν ΠΟΛΥ κατωτεροι του αναμενομενου.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #242 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 10:11:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ε αμα το εγραψε ο Ζαιρης οκ.!
Θιχτηκε για το καραγκιοζιλικια που ειπε!
ΑΡΔ!

Αγγελε προχωρα ρε!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #243 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 11:41:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Απορώ πως εσυ δε μπορεσες να διαβάσεις το παιχνίδι.Μια ομάδα απο παίκτες που δεν αγωνίστηκαν ξανά μαζί απέναντι σε μια Καλαμαρια που θα ταν ταμπουρωμένη.Αποτέλεσμα μια ηχηρή σφαλιάρα.Παράξενο ..πολύ παράξενο...
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #244 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 12:09:29 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Απορώ πως εσυ δε μπορεσες να διαβάσεις το παιχνίδι.Μια ομάδα απο παίκτες που δεν αγωνίστηκαν ξανά μαζί απέναντι σε μια Καλαμαρια που θα ταν ταμπουρωμένη.Αποτέλεσμα μια ηχηρή σφαλιάρα.Παράξενο ..πολύ παράξενο...
Η λιγότερο επώδυνη σφαλιάρα... μήπως την επιδίωξες ;;;; Δηλαδή άστους να μάθουν να κρατάν χαμηλά την μπάλα ...
και αν χάσουμε όμιλοι είναι έχουμε περιθώριο...
Αν ήταν να πέσει σφαλιάρα, τώρα ήταν η κατάλληλη στιγμή!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #245 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 09:24:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Παρα την ηττα , θεωρω οτι οπως ηρθε αυτη και τη χρονικη κυριως στιγμη που ηρθε ειναι καλο....Οσο εντυπωση και να κανει αυτο που γραφω , προτιμω να "φαω τη σφαλιαρα" τωρα στο θεσμο του κυπελλου που προκρινονται απο τον ομιλο 2 ομαδες παρα να εχω την εντυπωση οτι εγινα Μπαρτσα και παω χαλαρααααα για τις κουπες και τα συναφη....

Ευκαιρια και για μερικους παικτες να αποδειξουν αν αξιζουν θεση βασικου ή οχι....Βεβαια το μονο ελαφρυντικο οτι αυτη η συνθεση δεν εχει ξαναβρεθει μαζι ουτε σε καφετερια...


Υ.Γ. Σε καποιο σοβαρο πρωταθλημα η συμμετοχη πολλων αναπληρωματικων σε ενα ματς κυπελλου και η ηττα θα ηταν κατι φυσιολογικο ... Στο Ελλαδισταν των γκλαλακτικος της Τρουμπας που δεν χανουν ουτε στο Subbuteo αποτελει εκπληξη....

Αν ειχαμε και εμεις ενα Καργα οπως η Παναχαικη θα ειχε ληξει το ματσακι.... 
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #246 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 02:39:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
“Ελπίζω να είμαστε αυτοί που ήμασταν.”



Στην κάμερα του Novasports μίλησε ο προπονητής της ομάδας Άγγελος Αναστασιάδης για τον επικείμενο αγώνα της Κυριακής κόντρα στον ΟΦΗ στην Τούμπα.Διαβάστε αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός της ομάδας μας σχετικά με τον αντίπαλο, τον αγώνα του Κυπέλλου και τα παιχνίδια που έρχονται σε Ελλάδα και Ευρώπη:

Για τον αγώνα της Πέμπτης :

“Κατ’ αρχήν ήταν ένα πολύ κακό αποτέλεσμα για την ομάδα και για την όλη εικόνα της ομάδας υπεύθυνος είμαι εγώ, ‘καθαρά’ εγώ. Και για τις επιλογές και για τον τρόπο. Πιστεύω όμως ότι θα το ξεχάσουμε γρήγορα κι ελπίζω – αρχής γενομένης από την Κυριακή – να επανέλθουμε και στις καλές εμφανίσεις και να κερδίσουμε το παιχνίδι.”

Για τον ΟΦΗ και τον Γκατούζο:

“Έχουμε ν’ αντιμετωπίσουμε μια ομάδα η οποία έχει έναν προπονητή, μια προσωπικότητα ποδοσφαιρική, μια ομάδα με ιστορία. Εμένα μ’ ενδιαφέρει ν’ ασχολούνται με το ποδόσφαιρο ποδοσφαιράνθρωποι. Και αυτό είναι θετικό. Δεν έχω να πω τίποτα άλλο γιατί πιστεύω ότι τα λόγια περιττεύουν για το πρόσωπο αυτό. Ο ΟΦΗ είναι μια ομάδα η οποία προσπαθεί να παίξει ένα διαφορετικό ποδόσφαιρο. Άλλες φορές το καταφέρνει, άλλες όχι. Εμείς όμως πρέπει να επικεντρωθούμε στη δικιά μας φιλοσοφία, στο δικό μας τρόπο παιχνιδιού για να μπορέσουμε ν’ αντιμετωπίσουμε τον αντίπαλο και να έχουμε αυτό το αποτέλεσμα που θέλουμε.”

Για τα παιχνίδια που έρχονται:


Εμείς πρέπει να παίξουμε το παιχνίδι που γνωρίζουμε κόντρα στον ΟΦΗ για να μπορέσουμε να κερδίσουμε αυτή την αναμέτρηση, γιατί έχουμε μια σειρά από παιχνίδια, τρία παιχνίδια μέχρι και το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, που είναι πολύ σημαντικά για τη συνέχεια και το μέλλον της ομάδας

Για τα στοιχεία που θα οδηγήσουν στη νίκη:

“Αυτά που είχαμε στα προηγούμενα παιχνίδια. Στο προηγούμενο παιχνίδι μας έλειπε το πάθος, η δύναμη, η πειθαρχία, η ομαδικότητα… Μας έλειπαν όλα, ήμασταν πολύ κακοί εκεί. Ελπίζω, όπως είπα, να είμαστε αυτοί που ήμασταν στα προηγούμενα παιχνίδια.”

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20140928-dilwseis-anastasiadi-paok-ofi/
Δεν φοβάμαι ρε Αγγελε, τους εχεις ηδη προειδοποιησει!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #247 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 11:17:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Τον Μάιο πρωταθλητές»




Αρχικά ο Άγγελος Αναστασιάδης ρωτήθηκε:

-Γιατί ξεφυσάτε πριν αρχίσουν οι δηλώσεις σας ;

«Ωραία ερώτηση δεν την περίμενα είναι αλήθεια. Είναι η ανακούφιση. Είχαμε και έχουμε ακόμη πολλή δουλειά. Και επειδή είμαστε στην κόψη του ξυραφιού, τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται. Μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ αν δεν πάμε καλά».

-Η ομάδα είναι σε φόρμα ή είναι φυσιολογική ροή ;

«Αυτό περιμένουμε να γινόμαστε και καλύτεροι. Είμαι ικανοποιημένος γιατί πάμε όλοι μαζί. Αυτό είναι το πιο σημαντικό για την ομάδα».

-Ο ΠΑΟΚ είναι μόνος πρώτος, το περιμένατε ;

«Εγώ περιμένω να είμαστε πρωταθλητές τον Μάιο και όλη η δουλειά για αυτό γίνεται. Αυτός είναι ο στόχος μας. Δεν πετάμε στα σύννεφα δεν λέμε μεγάλες κουβέντες. Εμείς ότι κάναμε πριν από την Καλαμαριά ήταν λανθασμένα. Ελπίζω να βοηθήσει η Παναγιά για να φθάσουμε μέχρι το τέλος και να πετύχουμε τον στόχο μας. Εμείς δεν σκεφτόμαστε τίποτα. Αυτή είναι η προσπάθεια που γίνεται στα αποδυτήρια. Αυτό είπα στα αποδυτήρια στους παίκτες. Τώρα το πανηγύρι τελείωσε για εμάς. Εμείς δεν μπορούμε να χαρούμε, Εμείς έχουμε πάρα πολύ κοντά την Πέμπτη και ύστερα άλλο παιχνίδι. Αυτή είναι η φιλοσοφία μου. Αν βλέπουμε το επόμενο και το μεθεπόμενο μαζί, τότε μπερδεύουμε πολύ τα πράγματα».

-Υπάρχει κάτι που σας δυσαρέστησε ;

«Μπορεί να είμαι ικανοποιημένος άλλα είμαι μονίμως δυσαρεστημένος. Αλλά αυτά λέγονται στα αποδυτήρια όχι εδώ. Θα τα πούμε αναλυτικά με τα παιδιά. Σας είπα ήταν να γυρίσει το κουμπί από πάνω, αυτό το κλικ. Εγώ αυτή την ομάδα την είχα αφήσει στην Παναγία. Να παίζαμε χίλιες φορές με την Καλαμαριά, γκολ δεν έμπαινε. Ήταν δίκαιο αυτό που έγινε τότε. Δεν μπορείς να μην δίνεις και να μην παίρνεις. Μας δίνει η Παναγιά πολλά περισσότερα από όσα δίνουμε. Μπορεί κάποιοι να λένε διάφορα, εμένα δεν με ενδιαφέρει τι λένε. Εάν θέλει λοιπόν, θα γίνουν αυτά που λέμε τώρα. Σε αυτό το κομμάτι είμαι ικανοποιημένος»


ΜΕΓΑΛΕ ΑΓΓΕΛΕ, ΠΡΟΧΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #248 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 12:47:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Παρτο αλλιώς κόουτς .Δε γινεται να βλέπουμε αυτο το πραγμα καθε Κυριακή.Παραδοσιακά το απόγευμα της Κυριακής πάμε για να ξεσκάσουμε ενα διωρο .Ε μας το χεις κάνει 45λεπτο,μετα δεν υπάρχει ενδιαφέρον.Δε ξερω τι θα κάνεις βρες λύση να τα βάζετε στο δεύτερο τουλάχιστον.Που ναι εκείνες οι ωραίες βραδιες με καρπουζά και τα 1-0 στο 93'.Αχ βαχ.


ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #249 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 12:59:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος revol

  • Junior Member
  • *
  • Ηλικία: 47
  • 40
    Μηνύματα
  • Επαναστατώ άρα υπάρχω!!!
    • Προφίλ
Ε ναι μας λείπουν αυτά τα κούτσα κούτσα 1-0 κολλύρια Λεξοτανίλ κλπ... flag :Banging Head On Wall: :Banging Head On Wall:
Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει.

Τσε Γκεβάρα, 1928-1967, Αργεντινός επαναστάτης