Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #260 στις: Οκτωβρίου 06, 2014, 01:25:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εδω φαινεται η συμβολη του προπονητη και το ποση σημασια διονει σε τετοια θεματα.

Παράθεση
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ είναι πολύ πειθαρχημένοι, δεν διαμαρτύρονται στους διαιτητές για οποιαδήποτε αφορμή και αυτό έχει ως αποτέλεσμα (σε σύγκριση με την περσινή σεζόν) να έχουν δηχθεί πολύ λιγότερα κίτρινες κάρτες. Μόνο ο Κάτσε έχει δεχθεί δύο κάρτες στο

Πρωτάθλημα. Με εξαίρεση την κόκκινη κάρτα του Περέιρα στην πρεμιέρα στην άδεια Τούμπα στο ματς με την Καλλονή, μετά από πέντε αγωνιστικές πρωταθλήματος, μόνο ο Εργκούς Κάτσε έχει δύο κίτρινες κάρτες στο πρωτάθλημα. Οι υπόλοιποι (Σπυρόπουλος, Βίτορ, Τζιόλης, Μακ, Κλάους, Κατσικάς και Τζανδάρης) έχουν μόνο από μία.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #261 στις: Οκτωβρίου 12, 2014, 09:51:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Παράθεση
Ο προπονητής του "Δικεφάλου" ζήτησε από τους παίκτες του, οι περισσότεροι είναι ρεζέρβες στα επίσημα ματς να συνέλθουν γιατί διαφορετικά το μέλλον τους στην Τούμπα δεν θα είναι ευοίωνο.Ουσιαστικά, έκρουσε πολύ ηχηρά ένα προειδοποιητικό καμπανάκι για να συνέλθουν και να δείξουν αυτό που έχει ο καθένας τους αν θέλουν να διεκδικήσουν χρόνο συμμετοχής στη συνέχεια.


Να μιλανε ομως ξερουν και να απαιτουν ορισμενοι!
Καλα τους εκανε! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #262 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 12:02:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Κατηγορηματική διάψευση για Αναστασιάδη



Ενοχλημένοι είναι στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ από τα σενάρια που κυκλοφόρησαν και αφορούν τον προπονητή της ομάδας, Άγγελο Αναστασιάδη.

Σύμφωνα με δημοσιεύματα, η οικογένεια του τεχνικού του ΠΑΟΚ και αυτή του γιατρού της ομάδας, Γιώργου Οικονομίδη, ταξιδεύουν μαζί με τον «δικέφαλο του Βορρά» στις εκτός έδρας αποστολές επιβαρύνοντας έτσι οικονομικά την ΠΑΕ. Στον ΠΑΟΚ ήταν έξαλλοι με αυτά τα σενάρια, τα χαρακτήρισαν ως κακοήθειες και τόνισαν πως όσοι ακολουθούν την ομάδα στις αποστολές, δεν έχουν επιβαρύνει ούτε στο ελάχιστο την ΠΑΕ.

Μάλιστα, οι διοικούντες τον ΠΑΟΚ υπογράμμισαν πως τα μοναδικά ταξίδια στα οποία οι οικογένειες του προπονητή και του γιατρού της ομάδας ακολούθησαν τον «δικέφαλο του Βορρά», ήταν αυτό στη Γαλλία για τον αγώνα με τη Γκινγκάμπ. Επισήμαναν δε, πως ο ΠΑΟΚ δεν επιβαρύνθηκε καθόλου οικονομικά από αυτό το ταξίδι των οικείων προσώπων του Άγγελου Αναστασιάδη και του Γιώργου Οικονομίδη.

onsports.gr

Γεμισαμε "αδερφες" σε αυτη την πολη!  8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #263 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 08:44:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Έχουμε δουλέψει αρκετά στη διακοπή"



Αναλυτικά όσα είπε ο Έλληνας τεχνικός στην Νοva:

Για το πως αξιοποιήθηκε η διακοπή του πρωταθλήματος: "Είχαμε αρκετά παιδιά που έλειπαν με τις Εθνικές ομάδες και αυτό εινια πολύ άσχημο για εμάς. Ακόμη δεν μαζευτήκαμε κι έχουμε πρόβλημα με τον Κλάους. Να δούμε αν θα προλάβει το ματς με τον Ατρόμητο. Έχουμε ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να δουλέψουμε όλοι μαζί, αυτό είναι το άσχημο. Από την άλλη, όσα παιδιά έμειναν εδώ, δούλεψαν αρκετά καλά, είμαστε καλά, δώσαμε χρόνο σε μερικούς που ήταν τραυματίες και ελπίζω να επανέλθουν όσο το δυνατόν πιο γρήγορα κι αυτοί. Έχει τα θετικά της και τα αρνητικά της η διακοπή. Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, μία ομάδα που έρχεται από μία μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού. Έχει έναν προπονητή που έχει δείξει το ποιόν του στο περσινό πρωτάθλημα με τον ΟΦΗ που τα πήγε πολύ καλά. Θα έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, πρέπει να είμαστε σοβαροί και πειθαρχημένοι για να μπορέσουμε να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι".

Για το αν του έλειψε η αγωνιστική δράση: "Εγώ δεν σταμάτησα να ασχολούμαι. Δεν σταματάμε εμείς. Εμείς είμαστε εδώ από το πρωί μέχρι το βράδυ κι από το βράδυ μέχρι το πρωί".

Για το τι είναι για αυτόν το ποδόσφαιρο: "Θυμάμαι όλη μου την ζωή να είναι μία μπάλα. Δεν θυμάμαι να έχω κάνει κάτι άλλο εκτός από μπάλα".

Για το τι τον ανησυχεί στον αγώνα με τον Ατρόμητο: "Εγώ δεν ανησυχώ ποτέ. Είμαι ένας άνθρωπος, ο οποίος δουλεύει πάρα πολύ. Δουλεύω με τα παιδιά πάρα πολύ, Τα υπόλοιπα τα έχω αφήσει αλλού. Το έχω πει πολλές φορές. Δεν ανησυχώ, απλά περιμένω να γίνει αυτό που θέλουμε όλοι".

Για το αν μπορούμε να εστιάσουμε στους παράγοντες που κρίνουν τον αγώνα με τον Ατρόμητο: "Όχι. Όπως έχω πει από τη στιγμή που ήρθα, όλα εξαρτώνται από εμάς. Αυτό πιστεύω και για αυτό το ματς. Ο Ατρόμητος είναι μία καλή ομάδα, θα έρθει να κάνει αυτό που μπορεί να κάνει. Όλα εξαρτώνται από εμάς"


Μπορώ να πω ότι την φοβάμαι λίγο την αντίδραση της ομάδας μετά από τόσο καιρό.
Θα δείξει.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #264 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 08:47:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θα συνεχισουμε απο εκει που ειχαμε μεινει Μοικ, μην μασας ρε.  8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #265 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 11:27:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Τα παιδιά έβγαλαν έναν πρωταθλητισμό"



Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του ΠΑΟΚ:

"Όταν μένεις με 10 παίκτες και παίζεις με μία άναρχη ομάδα που έχει ψηλούς να πηδάνε, είσαι υποχρεωμένος να αλλάξεις κι εσύ, γιατί πρέπει να κερδίσεις"

Για τη φάση του γκολ που δέχθηκε ο ΠΑΟΚ: "Αυτό είναι βασικό κομμάτι, αλλά όλοι πρέπει να αντιδράσουμε σε αυτό. Δεν παίζουμε με οφ σάιντ. Τους είπα να μην σταματάνε για να παίξουν με οφ σάιντ. Το κάναμε αυτό το λάθος, για να μπει στη λίστα μας και να το διορθώσουμε. Αυτό κάνει η Παναγία. Μας δείχνει τα λάθη μας, για να τα διορθώνουμε. Εγώ έτσι το βλέπω. Ο αντίπαλος δεν μας έκανε καμία φάση. Είμαι πολύ χαρούμενος σήμερα. Τα παιδιά έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο κι ακόμη ένα καλύτερο τελευταίο 25λεπτο που τα παιδιά έβγαλαν έναν πρωταθλητισμό και με έκαναν ιδιαίτερο χαρούμενο".

Για τον Δημήτρη Παπαδόπουλο: "Γιατί δεν ήταν καλά. Είχε πρόβλημα στον προσαγωγό και τρεις μέρες δεν έκανε προπόνηση. Δεν το ξέρετε αυτό; Την αποστολή θα την βγάζω εγώ. Όποιος μπορεί θα παίζει, όποιος δεν μπορεί δεν θα παίζει. Απλά είναι τα πράγματα. Και λάθη θα γίνουν. όλοι κάνουν λάθη. όποιος δεν κάνει λάθη, κάθεται σπίτι του. Εγώ δουλεύω και μπορεί να κάνω λάθη".


Για τις απουσίες που θα έχει στα επόμενα ματς: "Είμαστε υποχρεωμένοι να δουλέψουμε. Είμαστε εδώ. Με αυτούς θα δουλέψουμε, αυτούς έχουμε. Να έχετε εμπιστοσύνη σε όλο αυτό που κάνουμε. Η Παναγιά τα κάνει όλα καλά".

Για τον τραυματισμό του Μακ: "Αύριο θα φανεί τι γίνεται. Αυτά φαίνονται μετά από 24 ώρες. Πιστεύω ότι θα θέλει μια-δυο μέρες για να επανέλθει. Εγώ όταν χτυπούσα έτσι, την πρώτη μέρα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και την δεύτερη ήμουν μια χαρά".


Προχωρα Αγγελε και μην μασας λεμεεεε  paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #266 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 09:19:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Αγγελος, το "τρία στα τρία" και τα 12 χρόνια



O ΠΑΟΚ θα "κυνηγήσει" το δεύτερο του τρίποντο στο Γιουρόπα Λιγκ την Πέμπτη, σε ένα αντικειμενικά πολύ δύσκολο ματς γι' αυτόν. Η Φιορεντίνα είναι μια ισχυρή ομάδα, ο "Δικέφαλος" δεν θα έχει εύκολο έργο απέναντί της ωστόσο αν καταφέρει να την "γονατίσει", σίγουρα θα έχει πάρει ένα σημαντικό αποτέλεσμα σε ό,τι αφορά την πρόκριση.

Μια νίκη που αν έρθει για τον ΠΑΟΚ θα είναι η τρίτη συνεχόμενη του Αγγελου Αναστασιάδη όσον αφορά τους φετινούς ευρωπαικούς αγώνες της Τούμπας καθώς έχουν προηγηθεί τα νικηφόρα αποτελέσματα απέναντι σε Ζίμπρου και Ντιναμό Μινσκ. Μάλιστα το... τρία στα τρία για τον Ελληνα προπονητή σε ευρωπαικά ματς του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, θα είναι το πρώτο γι' αυτόν έπειτα από το 12 χρόνια.

Το 2002 ήταν η τελευταία φορά που ο Αναστασιάδης "γεύτηκε" τρεις συνεχόμενες νίκες του "Δικεφάλου" στην Τούμπα σχετικά με τις μη εγχώριες υποχρεώσεις των "ασπρόμαυρων". Συγκεκριμένα ο ΠΑΟΚ είχε κερδίσει την Λεισόες με 4-1 (03/10/02), την Γκρασχόπερς με 2-1 (14/11/02) και την Σλάβια Πράγας με 1-0 (28/11/02).

Μετά την σεζόν 2002-03, ο Αναστασιάδης ήταν στον πάγκο του "Δικεφάλου" τις αγωνιστικές χρονιές 2003-04 και 2004-05 έχοντας συνολικά απολογισμό τρεις ήττες (από την Λιν, από την Μακάμπι Τελ Αβίβ η οποία νίκησε τον ΠΑΟΚ με 1-2 αλλά μετά πήρε το ματς στα χαρτιά με 0-3 λόγω αντικανονικής συμμετοχής του Λιάσου Λουκά και από την Αλκμααρ) και μια ισοπαλία (απέναντι στην Ντέμπρετσεν) σε ευρωπαικά ματς της Τούμπας.

contra.gr

Ο πιο πολυνικης προπονητης!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #267 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 09:59:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Προχωρα ρε Αγγελε! pano
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #268 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 06:15:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Όλα εξαρτώνται από εμάς"



Αν χρωστάει ο ΠΑΟΚ μία μεγάλη νίκη στο κόσμο του:
 
Έχω πει στα παιδιά από τότε που έπαιζα ότι ο ΠΑΟΚ είχε τρεις στόχους. Πρώτα το πρωτάθλημα, μετά την Ευρώπη και μετά το κύπελλο. Αυτά είναι και θα είναι όσο υπάρχει ο ΠΑΟΚ. Από μόνος του ο στόχος δημιουργεί υποχρέωση από πλευρά μας και το θέλω του κόσμου. Η ευθύνη η δική μας είναι μεγάλη. Προσπαθούμε να το περάσουμε στα αποδυτήρια. Να καταλάβουμε πόσο μεγάλη ευθύνη έχουμε. Άρα και αυτό το παιχνίδι είναι σαν το τελευταίο» 

Αν θα αγωνιστεί ο Μακ:
 
Δεν μπορώ να σας απαντήσω. Δεν ξέρω αν θα προπονηθεί. Δεν μίλησα και με τον γιατρό.
 
Αν θα ακολουθήσει ο Ρατ τον Πιτσούρκα στην Αραβία:

Από εσένα το ακούω, δεν ξέρω. Πώς μπορεί να πάει εκεί, αφού είναι στον ΠΑΟΚ. Δεν γνωρίζω.
 
Για το αγωνιστικό πλάνο της Φιορεντίνα:
 
Εμείς έχουμε ένα συγκεκριμένο πράγμα να κάνουμε. Να είμαστε καλά εμείς. Όλα εξαρτώνται από εμάς. Σεβόμαστε τον αντίπαλο, τον υπολογίζουμε και περισσότερο από ότι κάποιος φαντάζεται. Όταν βγούμε στο γήπεδο βλέπουμε μόνο τι κάνουμε εμείς. Αν τα κάνουμε όλα γίνονται πιο εύκολα. Γι' αυτό προετοιμαζόμαστε σε καθημερινή βάση για να ανταπεξέλθουμε σε όλα τα επίπεδα. Είμαστε στην αιχμή του δόρατος όσον αφορά τον χρόνο. Είναι αδυσώπητος για εμάς. Απαγορεύεται να κάνουμε λάθος.

Αν θα έχει άγχος η ομάδα:

 
Πάλι το ίδιο με ρωτάτε. Γιατί να έχω άγχος; Δεν έχω εγώ τέτοιο πράγμα. Άγχος έχει όποιος δεν ξέρει τι του γίνεται.
 
Αν αποτελεί επιβράβευση το sold out του αγώνα της Πέμπτης:
 
Πρέπει να συνεχίσουμε να είμαστε έτσι. Τον κόσμο εμείς τον μεταφέρουμε με την καλή έννοια. Ο κόσμος θέλει να έρχεται και να χαίρεται. Να περνάει καλά μέχρι το επόμενο παιχνίδι. Αν χάσεις ένα ματς δεν είναι εύκολες οι επόμενες μέρες. Αυτό αν θέλετε βάλτε το στο άγχος. Ο κόσμος περιμένει από εμάς. Όσο καλύτερα το συνειδητοποιήσουμε θα έχουμε λίγες μέρες ταλαιπωρίας .Και ήρθαν τέτοιες μέρες. Εγώ φοβάμαι τα πολλά χειροκροτήματα. Έμαθα να ξεκινάω το καλοκαίρι και αν είναι δυνατόν να πανηγυρίσουμε τον Μάιο. Όποιος πανηγυρίζει ενδιάμεσα, πεθαίνει. Αυτό ακόμη δεν μπόρεσα να το μεταφέρω στην ομάδα. Χρειάζεται πολλή δουλειά και συνεχή επαφή με τα παιδιά.
 
Για την απουσία του κόσμου στα παιχνίδια του πρωταθλήματος:
 
Υπάρχει μεγάλη πείνα. Τώρα το μόνο που τους έμεινε είναι το ποδόσφαιρο. Το 95% των φιλάθλων είναι αυτό. Ο κόσμος θα έρθει. Πάντα ήταν ο κόσμος παρών. Αν δεν μπορέσουμε να γεμίσουμε την Τούμπα λόγω της κρίσης, ας γεμίσουμε την καρδιά τους με χαρά. Δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά.

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #269 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 11:09:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Τα λάθη πληρώνονται»



Για τον αγώνα: «Δεν κάναμε τίποτα από αυτά που μπορούμε να κάνουμε. Δημιουργήσαμε τρεις φάσεις για τον αντίπαλο από δικά μας λάθη. Δεν τρέξαμε και δεν κάναμε αυτά που είπαμε. Το πληρώσαμε. Απέναντι σε μία ομάδα έμπειρη, με παίκτες που παίζουν σε ένα πρωτάθλημα με υψηλό επίπεδο, τα λάθη πληρώνονται. Αυτό έγινε σήμερα».

Αν επηρέασε η αλλαγή σχηματισμού: «Είπαμε ότι θα αλλάξουμε σχηματισμό μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν νομίζω ότι τα λάθη έγιναν λόγω του σχηματισμού. Έγιναν από επιπολαιότητα. Σε μία ομάδα που σε πρεσάρει από το πρώτο λεπτό δεν μπορείς να παίζεις με τον ίδιο τρόπο. Το πληρώσαμε. Η απόδειξη είναι οι φάσεις που μας έκαναν στο δεύτερο μέρος, από λάθη μας που απαγορεύεται να τα κάνει επαγγελματική ομάδα».

Για τη Φιορεντίνα: «Σεβόμαστε όλες τις ομάδες, όχι υπερβολικά ούτε παθητικά. Σήμερα είχαμε μια ομάδα απέναντι με πολλούς ξεκούραστους παίκτες, κι εμείς βγάλαμε σχεδόν τα ίδια χιλιόμετρα με αυτούς. Σήμερα είχαμε απέναντί μας μία ομάδα λίγο πιο φρέσκια, με αρκετούς ξεκούραστους ποδοσφαιριστές. Με αυτές τις ομάδες τα ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες. Κρατάω τη μεγάλη προσπάθεια των παιδιών, αλλά πρέπει κάποια παιδιά που δεν έχουν τις εμπειρίες, να μάθουν πώς να λειτουργούν σε ατομικό επίπεδο. Λάθη που πρέπει να γίνουν, να τα επισημάνουμε, να διορθωθούν για να γίνει η ομάδα καλύτερη».

Για το χειροκρότημα του κόσμου του ΠΑΟΚ στο τέλος: «Τον κόσμο τον ξέρω πάρα πολύ καλά. Είμαστε στεναχωρημένοι που δεν τους ικανοποιήσαμε. Ο κόσμος χειροκρότησε και εκτίμησε ότι υπάρχουν έντεκα παλικάρια που πολεμάνε μέσα στο γήπεδο. Δεν μπορείς να κοροϊδέψεις τον κόσμο. Να ευχαριστήσεις τον κόσμο με τα λόγια είναι πολύ εύκολο. Εγώ δεν θέλω να το κάνω αυτό. Κάνω μια προσπάθεια στα αποδυτήρια από την αρχή, να εξηγήσω στα παιδιά ότι πρέπει να δώσουμε πράγματα στον κόσμο. Να βοηθήσει η Παναγιά για να τα καταφέρουμε και να ευχαριστήσουμε τον κόσμο γιατί έχει πολλά χρόνια να πάρει μία μεγάλη χαρά».

Για την απειρία που έχουν οι νεότεροι παίκτες: «Κάποια παιδιά θέλουνε χρόνο για να αντιμετωπίσουν ποδοσφαιριστές με στοιχεία, που δεν ξεπερνιούνται μόνο με τη δύναμη ή τη θέληση. Θα δούμε που θα πάει στο τέλος».

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει την πρόκριση: «Εγώ ξέρω ότι μπορούμε να κερδίσουμε οποιονδήποτε αντίπαλο. Για τα υπόλοιπα άλλος αποφασίζει».


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!