Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68314 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 31, 2014, 10:12:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Παίζεις καλά, ο αντίπαλος φαίνεται μικρός"



Αρχικά μίλησε ο υπεύθυνος του γραφείου του Τύπου της ΠΑΕ Πλατανιάς, ο οποίος ευχαρίστηκε τον Αγγελο Αναστασιάδη για την προσφορά του στην ομάδα των Χανίων:

"Εκ μέρους της χανιώτικης κοινωνίας που τον έχει αγαπήσει και ως προπονητή και ως άνθρωπο ευχαριστούμε τον Αγγελο Αναστασιάδη. Είμαι λίγος να τον κρίνω ως προπονητή μπορώ όμως να πω ότι είναι είναι ένας σκληρός αλλά δίκαιος άνθρωπος" τόνισε.

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ από την πλευρά του ανταπέδωσε λέγοντας: "συνεργάστηκα δύο φορές μαζί τους και μόνο καλά πράγματα μπορώ να πω. Εαν δεν ήταν ο Πλατανιάς δεν θα ήμουν τώρα στον ΠΑΟΚ. Οι δύο φορές που με εμπιστεύτηκαν ήταν σημαντικές".

Οσον αφορά το παιχνίδι δήλωσε:
"Ηταν ένα καλό ματς. Μετά από ένα δεκάλεπτο καλό για την ομάδα του Πλατανιά, που εμείς εκείνο το διάστημα ξεχαστήκαμε, αλλά επανήλθαμε γρήγορα, στη συνέχεια ήμασταν καλύτερη ομάδα. Θέλω να ευχηθώ στον προπονητή του Πλατανιά και στα παιδιά καλή συνέχεια".

Για το γεγονός ότι η νίκη ήρθε εύκολα: "Τίποτα δεν είναι εύκολο στο ποδόσφαιρο, αλλά και τίποτα δύσκολο. Είμαστε μία νέα ομάδα που προσπαθούμε να δέσουμε. Παίρνω πολύ καλά μηνύματα από τα παιδιά. Είπα στα παιδιά χαμηλά τα κεφαλάκια. Αλλάζουμε τον τρόπο συμπεριφοράς, τον τρόπο λειτουργίας και έχουμε πετύχει σε τομείς που χρειαζόνταν να αλλάξει η ομάδα".

Για τη σημασία της επιτυχίας: "Οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα δημιουργούσε πάλι εντάσεις, είπα λοιπόν στα παιδιά πρέπει να έχουμε 15 μέρες με ηρεμία και ξεκούραση, γιατί τους έχω κουράσει πολύ. Γι' αυτό τους έδωσα και τριήμερο ρεπό. Να πάνε τα παιδιά στις Εθνικές ομάδες, να γυρίσουν, γιατί έρχεται ένα πρόγραμμα μέχρι τα Χριστούγεννα πολύ βαρύ. Είδα την ομάδα του Πλατανιά με τον Ατρόμητο και είπα στα παιδιά ότι θα έχουν να αντιμετωπίσουν μία καλή ομάδα και ότι έπρεπε να προετοιμαστούμε κατάλληλα. Εμείς ήμασταν η αιτία που όλες οι ομάδες που έχουμε παίξει μέχρι στιγμής φαίνονταν μικρές. Δεν τις καταλαβαίνω αυτές τις κριτικές, ότι παίζουμε με μικρές ομάδες, όταν παίζεις εσύ καλά φαίνεται και ο αντίπαλος μικρή ομάδα".


Άγγελε, η εμμονή σου με τον Μακ στα αριστερά όμως λόγω Σάλπι δεν μας πάει καθόλου.
Δεξιά ο Μακ είναι κίνδυνος- θάνατος, το δες και σήμερα ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 31, 2014, 11:44:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θα το ξαναπω.
Προχωρα Αγγελε, σημερα στην ειχαν στημενη αλλα δεν..., μετα κατι ξεφτιλισμένες πατσαβούρες των ερτζιανών της πολης γελουσαν σαν ηλιθιοι που είναι γιατι δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως!


Και γι αυτους που εχουν την τυροπιτα στο κεφαλι (να μην πω τιποτε άλλο)

Παράθεση
Είμαστε μία νέα ομάδα που προσπαθούμε να δέσουμε. Παίρνω πολύ καλά μηνύματα από τα παιδιά.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 09:43:57 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Προχωρα Αγγελε και γραφτους στα @ρχιδια σου ολους ....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 04:48:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Επίσκεψη – αστραπή του Αγγελου στο Αγιον Ορος

Η διακοπή του πρωταθλήματος λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής ομάδας, έδωσε την ευκαιρία - σύμφωνα με πληροφορίες του «Marca – SL» - στον Αγγελο Αναστασιάδη να επισκεφτεί τη μονή Εσφιγμένου στο Αγιον Ορος.

Συνοδευόμενος από δύο στενούς φίλους του, ο τεχνικός του ΠΑΟΚ βρίσκεται για μία – δύο ημέρες στο Αγιον Ορος, εκμεταλλευόμενος το τριήμερο ρεπό που έδωσε στους παίκτες ελλείψει αγώνων την τρέχουσα εβδομάδα.

marcasl.blogspot.gr 

Βοηθεια μας!  :)


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 09:35:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Ε ρε και να γίνει κανα τσαφ εκει στην 6η αγωνιστική να δώ τι θα λένε μετά οι "νεκροθάφτες" που μας τελείωσαν πριν καν αρχίσει το πρωτάθλημα.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 09:57:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Θα σου πω τι μου είπε σήμερα κάποιος παίκτης της ομάδας μας αυτολεξεί..
Η συγκεκριμένη ομαδα που αναφέρεσαι έχει τρόπο αντιμετώπισης.
Τον έδειξε ο Παναιτωλικός.
Τους παίζεις λίγο παραπάνω σκληρά απ' όσο πρέπει.
Όλοι αυτοί φοβούνται να βάλουν τα πόδια τους στην φωτιά, κοιτάνε μόνο την Ευρώπη.
Οπότε αν πάμε στην δύναμη, θα κοτέψουν 100%, μιλάμε για νέα ομάδα και αυτοί.!

Αυτό το ξέρει και ο Άγγελος  8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 08:30:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Τα συμπεράσματα είναι πολλά, δουλεύουμε σωστά".





"Θέλαμε σήμερα να δούμε τον Γκολάσα και τα παιδιά που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής. Ξέραμε ότι είμαστε κουρασμένοι, τα συμπεράσματα είναι πολλά, δουλεύουμε σωστά".

Για τον βαθμό ετοιμότητας του Παπαδόπουλου: "Θα δούμε, θέλει λίγο χρόνο ακόμη, αλλά είναι έμπειρος".

Για τους δανεικούς του ΠΑΟΚ στον Αιγινιακό: "Αυτό περιμένουμε, να πάνε καλά. Θέλουμε να είναι οι καλύτεροι παίκτες για να επιστρέψουν κάποια στιγμή στην ομάδα".

Για τους νεαρούς της Κ20 που έπαιξαν σήμερα για πρώτη φορά με την ανδρική ομάδα:
"Θέλουμε να παίζουν όσο το περισσότερο νέα παιδιά. Με την υπομονή θα φέρουμε αποτελέσματα. Εμείς θα το κάνουμε αυτό όποτε μας δίνεται η δυνατότητα και όσο είμαι εγώ στον ΠΑΟΚ".

Για την επανεμφάνιση του Ιτάνζ: "Είχε πολλά προβλήματα, ο γιος του είχε ένα πρόβλημα υγείας, ευτυχώς το ξεπέρασε. Αυτό το γεγονός τον κράτησε μακριά από την ομάδα πολλές μέρες".


Προχωράμε παρακάτω! 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 07:56:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Κάθε αγώνας σα να είναι ο ... τελευταίος»



Το «novasports.gr» βρέθηκε σήμερα στην προπόνηση του «Δικεφάλου» και συνομίλησε με τον τεχνικό της ομάδας, Αγγελο Αναστασιάδη για τη διακοπή του πρωταθλήματος και τις συνέπειές της, την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα και που επικέντρωσαν οι άνθρωποί του τις ημέρες αυτές την προσοχή τους, τον πρόσφατο φιλικό αγώνα με τον Αιγινιακό, τη Νίκη Βόλου αλλά και την Εθνική.

Αναλυτικά όλα όσα ανέφερε ο 61χρονος τεχνικός αρχής γενομένης από τη διακοπή του πρωταθλήματος για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος:

«Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα γιατί δεν μπορέσαμε να είμαστε όλοι μαζί, αυτό ήταν το αρνητικό. Τα παιδιά έφυγαν, πήγαν στις Εθνικές ομάδες. Αλλοι έπαιξαν άλλοι δεν έπαιξαν, βγήκαμε από τους ρυθμούς μας. Αυτό είναι το αρνητικό. Το θετικό ήταν ότι είχαμε χρόνο να ξεκουραστούμε γιατί είχαμε ένα επιβαρυμένο πρόγραμμα και ξεκινάμε - βέβαια αρχής γενομένης από το παιχνίδι του Σαββάτου - ένα πρόγραμμα πάρα πολύ δύσκολο με παιχνίδια συνεχόμενα και αυτή η ανάπαυλα ήταν θετική για εμάς».

- Επικεντρώσατε την προσοχή σας σε κάποια συγκεκριμένα σημεία αυτές τις ημέρες μέσα από τις προπονήσεις;
«Αυτά δε σταματούν ποτέ. Η ομάδα δουλεύει για να γίνεται όσο το δυνατόν καλύτερη από μέρα σε μέρα, από ώρα σε ώρα. Αυτό είναι το ζητούμενο, αυτός είναι ο τρόπος λειτουργίας, αυτός είναι ο τρόπος δουλειάς. Αυτή τη στιγμή έχουμε ένα παιχνίδι το Σάββατο, να παίξουμε με μια ομάδα η οποία είναι για πρώτη φορά στην κατηγορία, έχει δυο αρνητικά αποτελέσματα κι αλίμονο σ' εμάς αν δεν το δούμε αυτό το παιχνίδι σα να είναι το τελευταίο. Η φιλοσοφία κι η σκέψη μας θα λειτουργεί έτσι μέχρι το τέλος. Οσο θα είμαι εγώ στον ΠΑΟΚ θα βλέπουμε το παιχνίδι που έρχεται σα να είναι το τελευταίο. Κι αυτό προσπαθούμε να περάσουμε στα παιδιά. Κι αυτό λέμε από το πρωί μέχρι το βράδυ κι από το . βράδυ μέχρι το πρωί».

- Είχατε και την ευκαιρία το περασμένο Σάββατο να δείτε την ομάδα στον φιλικό αγώνα με τον Αιγινιακό. Κρατήσατε κάτι, την επανεμφάνιση του Γκολάσα, την πρεμιέρα του Παπαδόπουλου ίσως ή κάτι άλλο που κρίνατε εσείς ως σημαντικό;
«Εντάξει, τα παιδιά αυτά έχουν μείνει πίσω, για διαφορετικούς λόγους. Το παιχνίδι ήταν για συμπεράσματα αλλά περισσότερο ήταν για να έρθουν αυτοί όσο γίνεται καλύτερα σε αγωνιστική κατάσταση. Και βέβαια και τ' άλλα τα παιδιά που δεν είχαν παιχνίδι στα πόδια τους να πάρουν κι αυτά χρόνο συμμετοχής. Εμείς κάναμε προετοιμασία για τον μήνα που έρχεται. Αυτή η διακοπή ήταν για να κάνουμε προετοιμασία για τον μήνα που έρχεται».

- Παρακολουθήσατε τον αγώνα της Εθνικής με τη Ρουμανία;
«Κοιτάξτε, ένα αποτέλεσμα όταν είναι αρνητικό δημιουργεί πολλές σκέψεις, πολύ κριτική, θεμιτή, καλή, άσχημη αλλά αυτά τα παιδιά έχουν δείξει ότι έχουν τη δύναμη, την ποιότητα, τις δυνατότητες για να πάνε την ομάδα μπροστά. Ηταν ένα άσχημο αποτέλεσμα, μας στεναχώρησε όλους αλλά το ποδόσφαιρο συνεχίζεται, δε σταματάει. Ο προπονητής είναι καλός, είναι έμπειρος, πιστεύω να βρει τον τρόπο, τους λόγους που έγινε αυτή η εμφάνιση κι αυτό το αποτέλεσμα και πιστεύω ότι θα το κάνει».

- Τους στεναχώρησε όλους, εκτός από τον ... Ρατς.

«Ο Ρατς στεναχωρέθηκε πολύ περισσότερο τον ... Μάιο που πέρασε . Κι όλη η Ρουμανία. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο, τη μια χαίρεσαι την άλλη λυπάσαι, τί να κάνουμε; Να είστε καλά ... ».


Το χω ξαναπει, ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΓΓΕΛΕ!  pano
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 09:10:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Η ποιότητα βγαίνει από την δουλειά»



Για την εικόνα του ΠΑΟΚ:

«Είμαι ικανοποιημένος από τα παιδιά. Είχαμε καλή κυκλοφορία της μπάλα ως συνήθως, αλλά είχαμε ένα πρόβλημα στην τελική πάσα. Εκεί λίγο μπερδεύονται τα πράγματα. Πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα το διορθώσουμε. Εμείς πριν από 20-25 μέρες δεν είχαμε ποιότητα, θέλαμε μεταγραφές. Τώρα μου λέτε ότι ο αντίπαλος προπονητής είπε ότι υπάρχει διαφορά ποιότητας. Η ποιότητα βγαίνει μέσα από την δουλειά και την αγωνιστική πειθαρχία».

Για το βαρύ πρόγραμμα που έχει μπροστά του ο ΠΑΟΚ:

«Εγώ σε όλες τις ομάδες που δούλεψα μέχρι τώρα δημιουργούν πολλά προβλήματα στον εαυτό μου. Το πρόβλημά μου είναι πως θα κάνω ενδεκάδα. Δουλεύω με 25 πάρα πολύ καλούς ποδοσφαιριστές. Από την πρώτη μέρα σας λέω να με φωτίσει η Παναγιά να κάνω τις σωστές επιλογές. Αυτό συμβαίνει και με τον ΠΑΟΚ. Μετά από μία δύσκολη περίοδο δουλειάς, το πρόβλημα μεταφέρεται σε μένα. Σίγουρα θα είναι δύσκολη περίοδος για το πρωτάθλημα και την Ευρώπη. Εκεί πρέπει να δουλέψουμε εντελώς διαφορετικά για να μπορέσουμε να πείσουμε τους αυτούς μας ότι είμαστε καλοί και εκεί. Το αγωνιστικό πρόγραμμα είναι τέτοιο που δεν επιτρέπει σε κανέναν από εμάς να εφησυχάσει. Ο προπονητικός χρόνος είναι στα όρια και πρέπει όσο γίνεται, όχι να μειώσουμε τα λάθη, να μην κάνουμε λάθη».

Για την ανανέωση του συμβολαίου του Κλάους:

«Εγώ είμαι εδώ από μικρό παιδί. Ξέρω τι σημαίνει να είσαι στην ομάδα τόσα χρόνια. Ήταν διακαής πόθος και δικός μου και της διοίκησης να μείνει αυτό το παιδί στην ομάδα. Όπως έγινε και με τον Γλύκο. Εμείς όμως τα κυνηγάμε τα δικά μας τα παιδιά. Αυτό συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις στην χώρα μας γενικότερα, όχι μόνο στον αθλητισμό».

Για τον τραυματισμό του Τζαβέλλα:

«Πάρα πολύ δύσκολη φάση. θα μπορούσε να του φύγει μέχρι και ο σύνδεσμος. Πολύ δύσκολος τραυματισμός. Πιστεύω ότι ήταν το καλύτερο που θα μπορούσε να του συμβαίνει. Θα μπορούσε να πάθει πολύ χειρότερα πράγματα».

Για το αν τον προβληματίζει ότι έχασε έναν κεντρικό αμυντικό:

«Δεν με προβληματίζει τίποτα. Ήταν ένα τυχαίο περιστατικό. Υπάρχει η προπόνηση, υπάρχει και η ζωή. Για να πας ψηλά πρέπει να κάνεις αυτά που ζητάει ο πρωταθλητισμός. Να μάθουν να δουλεύουν και εκτός γηπέδου. Δεν έχω προβλήματα εκτός γηπέδου. Κάνουμε προπόνηση Τσάμπιονς Λιγκ. Εγώ δεν ήρθα εδώ για να κοροϊδέψω κανένα, πόσο μάλλον τον εαυτό μου. Αυτό δεν γίνεται από τη μία μέρα στην άλλη. Αν υπήρχαν άλλα προβλήματα, εξωαγωνιστικά θα τα γράφατε εσείς πρώτοι. Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί αυτό το πράγμα. Αν συμβεί θα παταχθεί πλήρως. Κανείς δεν μπορεί να κοροϊδεύει τον ΠΑΟΚ./ Ξεκάθαρα πράγματα. Ας κοροϊδεύει τον εαυτό του. Είμαστε υποχρεωμένοι να κάνουμε συγκεκριμένα πράγματα. Σας λέω ότι το αγωνιστικό και το εξωαγωνιστικό πηγαίνουν μία χαρά. Εγώ, όμως, δεν πετάω στα συννεφάκια. Εγώ θυμάμαι τι έγινε μετά το 1-0 με τη Ζίμπρου. Μας φώναζαν: "ΠΑΟΚ παίξε την μπάλα της ζωής σου...", τη συνέχεια την ξέρετε. Όταν το θυμάμαι αυτό, λέω μακάρι να μην το ξαναζήσω. Θα βρούμε τη λύση. Γι' αυτό έχουμε 27 παίκτες».


Το ξαναλεω, ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΓΓΕΛΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ!  8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 09:44:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εντάξει ο Άγγελος αυτός είναι και δεν αλλάζει.
Τώρα κάποια βόδια γουστάρουν και ΓΙΔΟΝΙ αυτό δεν σημαίνει τίποτα.
Σταράτες και ξεκάθαρες κουβέντες!
ΤΕΛΟΣ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"