Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68317 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 23, 2014, 09:01:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Προέχει η νίκη»

Ο τεχνικός του «Δικεφάλου» μίλησε στο «novasports.gr» για την επικείμενη αναμέτρηση, την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα του κι όχι μόνο. Αναλυτικά οι δηλώσεις του ξεκινώντας με τις σκέψεις του για το νέο πρωτάθλημα που ξεκινά:

«Είναι το πρώτο παιχνίδι της σεζόν στο πρωτάθλημα. Κατ' αρχήν να ευχηθώ να γίνει ένα καλό πρωτάθλημα με καλό ποδόσφαιρο, να μην υπάρχει βία. Να ευχηθούμε και στους φιλάθλους να είναι καλύτερα από κάθε άλλη φορά. Αλλά για να είναι κι οι φίλαθλοι καλύτερα πρέπει κι εμείς, που είμαστε οι πρωταγωνιστές, πρέπει να είμαστε καλύτερα κι εμείς... οι προπονητές, οι ποδοσφαιριστές, οι παράγοντες, όλοι να συμβάλουμε από την πλευρά μας ούτως ώστε κι ο κόσμος να μην 'τρελαίνεται', να μην του δίνουμε δηλαδή τα εχέγγυα εκείνα για να έχει δικαιολογίες και να κάνει πράγματα που δεν πρέπει να κάνει.

Από την άλλη πλευρά, το αγωνιστικό κομμάτι για εμάς, ξεκινάμε τη νέα περίοδο, παίξαμε ένα παιχνίδι επίσημο στην Ευρώπη και είχαμε ένα άτυχο αποτέλεσμα, ένα κακό αποτέλεσμα για μας. Είμαστε μεγάλη ομάδα, έχουμε προσδοκίες για μεγάλα πράγματα κι εκείνο που προέχει για μας είναι η νίκη. Παίζουμε μέσα στην έδρα μας και πρέπει να είμαστε εμείς αυτοί οι οποίοι θα κάνουμε αυτά που πρέπει για να κερδίσουμε».

- Επειδή είναι μια νέα ομάδα, η οποία δημιουργείται ουσιαστικά από την αρχή, μπορούμε να μιλήσουμε για στόχους σ' αυτή τη σεζόν, που δεν είναι απαραίτητο να οριοθετείται ως τίτλος αλλά κι η δημιουργία μιας ομάδας μπορεί να είναι ένας στόχος για έναν προπονητή...

«Κοιτάξτε, είναι δύσκολο να μιλήσεις στην Ελλάδα για τέτοια πράγματα. Καλό θα ήταν να μπορούσες να το κάνεις και να το πεις. Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα κι οι στόχοι μπαίνουν από μόνοι τους σ' αυτήν. Είναι υποχρεωμένος να κάνει τον πρωταθλητισμό του. Κι εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να κάνουμε τον πρωταθλητισμό μας αρχής γενομένης - όπως είπα - από το παιχνίδι της Κυριακής».

- Ενας αγώνας ιδιαίτερος, δεδομένου ότι η Τούμπα θα είναι άδεια από φιλάθλους. Εχετε εικόνα της Καλλονής κι αν πιστεύετε πως η έλλειψη κόσμου θα παίξει το ρόλο της;

«Είναι άσχημο να παίζεις σε άδειες κερκίδες, απ' όλες τις πλευρές, είτε είναι στην έδρα σου, είτε είναι εκτός έδρας. Αλλά από τη στιγμή που είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε θ' αντιμετωπίσουμε κι αυτό το δεδομένο. Εκείνο που έχει σημασία - επαναλαμβάνω - είναι να είμαστε καλά εμείς, τον αντίπαλο δεν τον γνωρίζουμε καλά εμείς, ίσως μας γνωρίζει καλύτερα αυτός επειδή μας έχει δει. Θα προσπαθήσουμε αυτό το διήμερο να μαζέψουμε ότι είναι για μας επιβεβλημένο για να το κάνουμε».

- Και κάτι τελευταίο, ποιό ήταν το ποδοσφαιρικό δίδαγμα για εσάς και την ομάδα από τον αγώνα στη Μολδαβία;

«Να μη μιλήσουμε γι' αυτό, γι' αυτό μιλήσαμε, να είστε καλά... », ανέφερε ο τεχνικός του «Δικεφάλου»
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 24, 2014, 12:42:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παράθεση
Επειδή είναι μια νέα ομάδα, η οποία δημιουργείται ουσιαστικά από την αρχή, μπορούμε να μιλήσουμε για στόχους σ' αυτή τη σεζόν, που δεν είναι απαραίτητο να οριοθετείται ως τίτλος αλλά κι η δημιουργία μιας ομάδας μπορεί να είναι ένας στόχος για έναν προπονητή...

«Κοιτάξτε, είναι δύσκολο να μιλήσεις στην Ελλάδα για τέτοια πράγματα. Καλό θα ήταν να μπορούσες να το κάνεις και να το πεις.

Και μόνο αυτό αρκεί για να καταλάβουν μερικοί ορισμένα πράγματα...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 24, 2014, 10:27:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Η εντολή ήταν σιωπή, υπομονή και δουλειά"



“Χρειάζεται μία τελική πάσα, αυτό το πρόβλημα το είχαμε στο προηγούμενο παιχνίδι, το είχαμε και σήμερα. Με τέτοια ζέστη και μετά από μία ταλαιπωρημένη αγωνιστικά μέρα ήμασταν φορτωμένοι και με άγχος, είχαμε ψυχολογικά προβλήματα. Τα περισσότερα παιδιά απ' αυτά δεν είναι συνηθισμένα στην πίεση” είπε αρχικά ο τεχνικός του ΠΑΟΚ και πρόσθεσε:

“Εκεί πρέπει να δουλέψουμε. Συν τοις άλλοις σήμερα δεν είχαμε και τους βασικούς μας φορ λόγω τιμωριών και κούρασης. Θα είμαστε καλύτεροι στη συνέχεια”.

Για την φάση του γκολ που δέχτηκε ο ΠΑΟΚ: “Στην φάση του γκολ είδατε ότι ξεκίνησε ο Τζαβέλλας για μπροστά και πίσω έπρεπε να μείνει κάποιος και δεν έμεινε, είναι θέμα αγωνιστικής πειθαρχίας και όχι αμυντικής λειτουργίας. Εγώ είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Δεν ξέρω πόση υπομονή μπορεί να έχει ο καθένας εδώ”.

Για την διαιτησία: “Είμαστε υποχρεωμένοι να κερδίζουμε και τους διαιτητές. Δεν μπορείς να κρατάς μόνο τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις ενώ έχουν παιχτεί στο δεύτερο ημίχρονο μόνο 15 λεπτά. Τώρα αν ήταν κόκκινηκάρτα του Περέριρα είναι αλλουνού δουλειά. Το παιχνίδι σταμάτησε δέκα φορές και από τα τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων παίξαμε ακριβώς 45 δευτερόλεπτα. Εγώ πρέπει να περάσω το μήνυμα μέσα στην ομάδα ότι πρέπει να κερδίζουμε και τους διαιτητές”.

Για τις μεταγραφές: “Οταν ήρθα στον ΠΑΟΚ η εντολή ήταν σιωπή, υπομονή και δουλειά. Εγώ κάνω αυτά τα τρία πράγματα. Ξέρω ότι αυτά τα τρία στο τέλος θα αποδώσουν. Δεν ξέρω ποιος θα κάνει υπομονή. Νομίζω σας καλύπτει η απάντησή μου”.

Για το θέμα του Γκαρσία: “Τον Γκαρσία τον πρότεινα εγώ για την ομάδα. Ηρθε, ήταν μαζί μας και από εκεί και πέρα έθεσε ευατόν εκτός ομάδας”.

Για την βασική διαφορά με τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες: “Ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή με τους άλλους διεκδικητές του τίτλου έχει μία βασική διαφορά. Χθες είδα το παιχνίδι Ολυμπιακός-Νίκη Βόλου. Εκεί αποθεώνεται ο πρόεδρος, ο προπονητής και οι ποδοσφαιριστές προτού ξεκινήσει το παιχνίδι. Εδώ βρίζεται ο μεγαλομέτοχος, βρίζονται οι παίκτες και ο προπονητής του ΠΑΟΚ είναι ο χειρότερος προπονητής που υπάρχει στη γη. Η διαφορά μας είναι αυτή με τις άλλες ομάδες. Εάν έρθει ο κόσμος δίπλα στην ομάδα και σταματήσει να κάνει αυτά που κάνει, τα οποία δεν βοηθούν σε τίποτα, όλα θα αλλάξουν. Δηλαδή πιστεύει κανείς ότι με τους προπηλακισμούς θα γίνει τίποτα; Το 1976 στο πρώτο πρωτάθλημα παίζαμε πρώτο παιχνίδι εδώ με τον Πιερικό, φέραμε ισοπαλία και μας περιμέναν για να μας χτυπήσουν”.

Κατέληξε λέγοντας: “Εγώ δεν είπα να μην με βρίζουν. Ηξερα ότι θα έρθω και θα με βρίζουν. Ξέρω τι μπορεί να κάνει ο πρόεδρος τον Νοέμβριο και τον Οκτώβριο. Ξέρω όμως ότι ο κόσμος περιμένει πολλά χρόνια τον Οκτώβριο. Εάν θέλει η Παναγιά να είμαι εδώ και τον Οκτώβριο, θα βρεθεί στον δρόμο μου. Εγώ είμαι αποφασισμένος για όλα. Δουλεύω πολύ με αυτά τα παιδιά. Ξέρετε ότι δικαιολογίες δεν υπάρχουν. Ολη την ευθύνη την αναλαμβάνω εγώ. Σας το είπα από την πρώτη μέρα”.


Σαν αβγο καθαρισμενο εισαι Αγγελε, γιατρεια δεν υπαρχει.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 24, 2014, 10:50:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Μην τους ξεφτιλισει στο τελος ομως, ας κρατησουν μια πισινη.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 24, 2014, 11:04:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Πολύ κακή εικόνα σήμερα. Σέντρα, σέντρα κι ο θεός βοηθός. Έτσι δε πάμε πουθενά. :(
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #195 στις: Αυγούστου 24, 2014, 11:57:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μέτρια είκονα προσωπικά είδα.
Αν κάποιες από τις φάσεις έμπαιναν γκολ, θα ήταν διαφορετικά.
Οι σέντρες ξεκίνησαν όταν έσφιξε ο χρόνος και εκεί τα χάσαμε.
Αυτό είναι ένα θέμα και στην Ζίμπρου αυτό είδα
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #196 στις: Αυγούστου 25, 2014, 10:03:28 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Γραψτους στα @ρχιδια σου Αγγελε και προχωρα....Περυσι ειχαμε Στεφενς στον παγκο και οι μυαλοπωληδςες της π@υτσας δεν γουσταραν .... Μαζι σου λοιπον και οποιος δεν αντεχει να παει να γ@μηθει...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #197 στις: Αυγούστου 25, 2014, 10:47:08 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σε περίπτωση μη επιτυχούς αποτελέσματος την Πέμπτη, αναμένω και τα πρώτα ονόματα υποψηφίων προπονητών από τους ΑΡΔ.
Από την δίοικηση δε δεν ξέρω αν έχει το σθένος να χτυπήσει το χέρι στο τραπέζι και να πει ότι αυτός είναι.

Όχι ότι δεν θα είναι αποτυχία ο ενδεχόμενος αποκλεισμός, θα είναι και μάλιστα ΜΕΓΑΛΟΣ αλλά όπως έμεινε κάποτε το ΓΙΔΙ έτσι πρέπει να μέινει και αυτός.

Προσωπικά δεν δίνω ούτε 1% να αποκλειστούμε.
Το λέω και ας εκτεθώ κατόπιν.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #198 στις: Αυγούστου 25, 2014, 10:53:41 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εγω μενω στην αρχικη μου τοποθετηση χθες βραδυ μετά τις δηλώσεις του.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #199 στις: Αυγούστου 25, 2014, 11:19:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή με τους άλλους διεκδικητές του τίτλου έχει μία βασική διαφορά. Χθες είδα το παιχνίδι Ολυμπιακός-Νίκη Βόλου. Εκεί αποθεώνεται ο πρόεδρος, ο προπονητής και οι ποδοσφαιριστές προτού ξεκινήσει το παιχνίδι. Εδώ βρίζεται ο μεγαλομέτοχος, βρίζονται οι παίκτες και ο προπονητής του ΠΑΟΚ είναι ο χειρότερος προπονητής που υπάρχει στη γη. Η διαφορά μας είναι αυτή με τις άλλες ομάδες. Εάν έρθει ο κόσμος δίπλα στην ομάδα και σταματήσει να κάνει αυτά που κάνει, τα οποία δεν βοηθούν σε τίποτα, όλα θα αλλάξουν. Δηλαδή πιστεύει κανείς ότι με τους προπηλακισμούς θα γίνει τίποτα; Το 1976 στο πρώτο πρωτάθλημα παίζαμε πρώτο παιχνίδι εδώ με τον Πιερικό, φέραμε ισοπαλία και μας περιμέναν για να μας χτυπήσουν”.

Μεγαλες αληθειες λες Αγγελε αλλα ποιος να τις καταλαβει....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών