23. Joan Sastre

Αποστολέας Θέμα: 23. Joan Sastre  (Αναγνώστηκε 2838 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

23. Joan Sastre
« στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 09:05:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
ΗΡΘΕ!

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 09:09:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Ζοάν Σάστρε από τη Μαγιόρκα. Ο παίκτης αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού μέχρι τις 30.06, ενώ υπάρχει κι ρήτρα αγοράς. Ο Σάστρε θα φοράει τη φανέλα με το νούμερο 23.

Ο Ζοάν Σάστρε Βανρέλ γεννήθηκε στις 30 Απριλίου του 1997 στην πόλη Πορέρες της περιοχής της Μαγιόρκα. Από μικρή ηλικία αγάπησε το ποδόσφαιρο και το 2009 εντάχθηκε στις Ακαδημίες της τοπικής ομάδας.

Πέρασε όλες τις.. εκπαιδευτικές βαθμίδες και πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο με τη Β’ ομάδα, στην τρίτη κατηγορία της Ισπανίας.

Τη σεζόν 2015-16 έπαιξε για πρώτη φορά και με την πρώτη ομάδα σ’ έναν αγώνα κόντρα στην Ουέσκα για το Copa Del Rey, ενώ με τις εμφανίσεις του κέρδισε και μία θέση στην Εθνική Ισπανίας Κ19.


Τη σεζόν 2017-18 πήρε μόνιμη προαγωγή για την αντρική ομάδα, η οποία είχε υποβιβαστεί στην Segunda B. Με τον Σάστρε ως βασική επιλογή η Μαγιόρκα κέρδισε δύο σερί ανόδους κι επέστρεψε στη La Liga, με τον παίκτη να παίρνει ψήφο εμπιστοσύνης από την ομάδα, που του ανανέωσε το συμβόλαιο μέχρι το 2023.

O Ισπανός δεξιός μπακ συνέχισε να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην ομάδα για τις επόμενες δύο σεζόν, με την Μαγιόρκα να υποβιβάζεται μεν στη Segunda, αλλά να παίρνει άμεσα το εισιτήριο της επιστροφής για τα μεγάλα σαλόνια την επόμενη σεζόν.

Τη φετινή σεζόν ο Σάστρε στο πρώτο μισό της σεζόν μέτρησε εννιά συμμετοχές κι αποφάσισε να αποδεχθεί την πρόκληση του ΠΑΟΚ για ένα νέο κεφάλαιο στην καριέρα του...

Καλώς ήρθες Ζοάν



 smilepaok smilepaok smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 09:40:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ειχαμε ποτε Ισπανο μπακ?
Νομιζω πως οχι.
Μακαρι να ειναι ο παικταρας που θα κανει την διαφορα.
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΡΕ ΑΛΑΝΙ  paokflag
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 09:59:54 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να θυμηθώ Τζιμ, αλλά νομίζω πως θα δούμε ωραία πράγματα από αυτόν.
Μακάρι να δείξει και να μείνει.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 06:20:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Με Λυρατζη και αυτον εδω θα ειμαστε καλα για φετος.
Μην πω, πολυ καλυτερα!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 07:48:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Για το τι ήταν αυτό που τον έκανε να θέλει να έρθει στον ΠΑΟΚ και τι σκέφτηκε όταν έμαθε για το ενδιαφέρον του Δικεφάλου: «Όταν άκουσα για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ, η αλήθεια είναι ότι ενθουσιάστηκα. Πρόκειται για μια μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα, μια από τις μεγαλύτερες. Έχω μεγάλη όρεξη να ξεκινήσω, να παίξω σε αυτό το γήπεδο, με τους οπαδούς και να πετύχουμε όσο το δυνατόν περισσότερες νίκες».

Για τις πρώτες εντυπώσεις του: «Είναι πολύ καλές! Η πόλη μοιάζει να ειναι εντυπωσιακή, οι εγκαταστάσεις της ομάδας επίσης. Βγήκα στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας και μου φάνηκε εξαιρετικός».

Για το τι έχει μάθει η εμπειρία του στα ισπανικά γήπεδα: «Μου έχει μάθει ότι ποτέ δεν πρέπει να τα παρατάς, όποιο και αν ειναι το αποτέλεσμα που θα έρθει ή όποιες δυσκολίες και αν συναντήσεις. Για μένα αυτό είναι το πιο σημαντικό. Κάποιες φορές δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το να δίνεις το 100% του εαυτού σου, να αγωνίζεται στο μέγιστο βαθμό και πάντα να προσπαθείς για την νίκη».

Για όσα έχει καταφέρει μέχρι τώρα στην καριέρα του και τις συμμετοχές του στην εθνική Ισπανίας: «Μου έχει κοστίσει πολύ όλο αυτό, αλλά είμαι πολύ χαρούμενος για όσα έχω πετύχει. Δούλεψα πολύ σκληρά για να τα καταφέρω. Είναι γεγονός ότι προέρχομαι από έναν πολύ μεγάλο σύλλογο της Ισπανίας όπως η Μαγιόρκα. Έχουμε καταφέρει πολλά τα τελευταία χρόνια, με σερί ανόδους και άλλα πολλά ακόμα. Οπότε το να φορέσεις την φανέλα της εθνικής είναι μια ακόμα στιγμή υπερηφάνειας»

Για το τι πρέπει να περιμένει ο κόσμος του ΠΑΟΚ από εκείνον: «Αυτό θα πρέπει να το αξιολογήσουν οι ίδιοι. Εγώ θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό και ως άνθρωπος και ως παίκτης. Ελπίζω μέσα από αυτή την διαδικασία να με κρίνουν σωστά».

Για το αν γνώριζε κάτι για τον ΠΑΟΚ πριν έρθει: «Παρακολουθώ το ελληνικό πρωτάθλημα, κυρίως τις ομάδες που είναι στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας εκεί που υπάρχει ανταγωνισμός. Ο ΠΑΟΚ είναι πάντα μέσα σε όλους τους στόχους. Για μένα το να είμαι κομμάτι αυτού του πρωταθλήματος, είναι υπέροχο».




Επειδή παρακολουθούσε το ελληνικό πρωτάθλημα, ξέρει ότι σε γκέλες μπορεί να ακούσει το "βαριά βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα"?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 03:49:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μπήκε αποστολή και πιστεύω θα παίξει αύριο...σαν αλλαγή.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 07:25:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Να βρει σιγα σιγα ρυθμο για να μπαινει στο κλιμα των αγωνων.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 05:14:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
ΠΑΜΕ ΠΑΛΙΚΑΡΕ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 23.Joan Sastre
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 06:10:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Μια χαρά τα πάει για 1ο παιχνίδι....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"