Ιβάν Σαββίδης V (President)

Αποστολέας Θέμα: Ιβάν Σαββίδης V (President)  (Αναγνώστηκε 5463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 18, 2022, 11:55:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παραμονές της έναρξης του πρωταθλήματος ο Ιβάν Σαββίδης είχε σύσκεψη κορυφής μέσω Skype με τους Ζοσέ Μπότο, Ραζβάν Λουτσέσκου και αρκετά ακόμη στελέχη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ - Συζήτηση αυτοκριτικής και επόμενης ημέρας! Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα όσα ζήτησε ο ισχυρός άνδρας του Δικεφάλου, επισημαίνοντας τη σημασία που έχει η νέα σεζόν για την ομάδα,ζητώντας την καλύτερη δυνατή εκκίνηση στις εγχώριες διοργανώσεις.


Αν και δεν πιστευω οτι θα βγει κατι απο αυτο, θα περιμενουμε να δουμε.

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 18, 2022, 01:16:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Παράθεση
Αυτό που περιμένουν πλέον όλοι από τον Ιβάν Σαββίδη είναι να κάνει άμεση παρέμβαση σε θέματα του ΠΑΟΚ και να βάλει τα πράγματα σε μια τάξη, ακόμη και να οριοθετήσει τους στόχους της φετινής χρονιάς, γιατί κανένας δεν έχει μιλήσει στο λαό του ΠΑΟΚ για το τι πρέπει να περιμένει από τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Σύμφωνα με πληροφορίες που φυσικά δεν θα επιβεβαιωθούν ποτέ από τους υπαλλήλους της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ο Ιβάν Σαββίδης ήταν απόλυτος στις επαφές με τους ανθρώπους του Δικεφάλου, τον Λουτσέσκου και τον Μπότο, που ουσιαστικά δουλεύουν για το ποδοσφαιρικό τμήμα:
Πρέπει να κάνετε τα πάντα,μαζί με τους παίκτες για να πάρετε το κύπελλλο Ελλάδας και την πρώτη ή τη θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ, διαφορετικά, η χρονιά θα θεωρηθεί χαμένη”, φέρεται να είπε στους δυο συντελεστές τοπυ δικεφάλου.
Κι εδώ που τα λέμε, δεν έχει άδικο!

Δεν γίνεται να έχεις αυτό το έμψυχο υλικό κιαι να μην διεκδικείς πρωτάθλημα στην Ελλάδα, άσχετα εάν το ξεκίνημα ήταν απογοητευτικό με τον αποκλεισμό από την Ευρώπη, αλλά υπάρχει μια ολόκληρη χρονιά μπροστά μας, όπου ο ΠΑΟΚ πρέπει να αποδείξει ότι είναι… ΠΑΟΚ!

Βέβαια, εδώ παίζουν ρόλο και αστάθμητοι παράγοντες, όπως π.χ. η διαιτησία, που κανένας δεν γνωρίζει πώς θα είναι φέτος, με νέο αρχιδιαιτητή, αλλά και οι τραυματισμοί στη διάρκεια της περιόδου.

Η συνομιλία Σαββίδη-Λουτσέσκου-Μπότο δεν θα είναι μόνο μία,αλλά θα τα λένε σχεδόν καθημερινά,μέχρι την ημέρα που θα αποφασίσει να ξαναφύγει ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, που έχει καταλύσει μαζί με την οικογένειά του στο Πόρτο Καρράς και στη βίλα “Γαλήνη”, γιατί θέλει τη… γαλήνη του.

Αν και το παραπάνω άρθρο ήταν ανυπόγραφο και ουσιαστικά υποθέσεις αυτού που το έγραψε, παρά πληροφορίες....
ωστόσο θα έλεγα ότι το νόημα που βγάζει δεν είναι παράλογο.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 18, 2022, 03:45:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Επίσημη (επιτέλους) ενημέρωση από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ.



Παράθεση
Κριτική και προτροπές ενόψει της νέας σεζόν από τον κ. Ιβάν Σαββίδη

Ευρεία τηλεδιάσκεψη μεταξύ του Προέδρου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και του προπονητικού επιτελείου, της αθλητικής διεύθυνσης, της διοίκησης και των διευθυντών τμημάτων έλαβε χώρα χθες.

Ο κ.Ιβάν Σαββίδης ξεκίνησε με τον μέχρι σήμερα απολογισμό του μεταγραφικού σχεδιασμού και του ευρωπαϊκού αποκλεισμού:

«Είναι δεδομένο ότι την πρώτη και κύρια ευθύνη την φέρνω εγώ. Είναι έτσι δομημένη η ζωή που στις αποτυχίες φταίει η κεφαλή, αλλά τις νίκες τις κατακτούν όλοι οι υπόλοιποι. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό και σας μιλώ σήμερα επειδή έχουν καταλαγιάσει τα έντονα συναισθήματα μετά τον αποκλεισμό.

Χρειάζεται να βελτιωθούμε σε όλους τους τομείς, να αναδιοργανώσουμε την ομάδα σε όλες τις δομές της. Περιμένω από όλους τις προτάσεις τους για τις αλλαγές και τις βελτιώσεις που χρειάζονται τα τμήματά τους.

Σύμφωνα με τη δική μου λογική εκτελώ τις μεταγραφικές εισηγήσεις που έχουν την απόλυτη έγκριση του προπονητή, μετά από την εισήγηση του αθλητικού διευθυντή.
Θεωρώ εκ των προτέρων αυτονόητο ότι δεν θα συμφωνούμε πάντα, αλλά μέσα από τις διαφωνίες μας θα καταλήγουμε στις σωστές αποφάσεις για τον σύλλογο. Χρειάζεται να ισορροπήσει το ρόστερ και να πουληθούν ή να αποχωρήσουν ποδοσφαιριστές που δεν είναι στα πλάνα του προπονητή.

Κανείς δεν έχει αντιληφθεί τον τρόπο με τον οποίο εγώ αναφέρομαι στη λέξη αυτάρκεια
. Ο ΠΑΟΚ πριν από εμένα δεν ήταν ποτέ ενωμένος, στηριζόμενος σε δικά του στελέχη, σε δικούς του πόρους, σε δικό του σχέδιο. Μετά από εμένα θέλω να είναι έτσι. Μέχρι τότε εξασφαλίζω τη χρηματοδότηση για να διεκδικούμε υψηλούς στόχους. Στην πιο δύσκολη χρονιά παγκοσμίως, το φετινό έλλειμα είναι μεγάλο και θα εγγυηθώ εγώ την κάλυψή του. Αυτό, για να αντιλαμβάνεται ο καθένας, ότι όλες οι αστοχίες, καταλήγουν εκεί και καλύπτονται πάντα από εμένα. Δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από την δημιουργία εσόδων για την ομάδα, από τις δραστηριότητες που επιφέρουν έσοδα και χρειάζεται τεράστια βελτίωση.

Στην πιο δύσκολη συγκυρία, εγώ θα είμαι εκεί στηρίζοντας όχι μόνο την ομάδα, αλλά ξεκινώντας ιστορικά έργα, όπως το γήπεδο και το προπονητικό κέντρο. Και θέλω μαζί μου ανθρώπους που δεν βλέπουν μόνο προβλήματα, αλλά και τις λύσεις τους.

Πλησιάζουμε τα γενέθλια του ενός αιώνα ζωής του ΠΑΟΚ και από τώρα πρέπει να γίνει ξεκάθαρο πως θα φτάσουμε εκεί και με ποιούς θα φτάσουμε εκεί.

Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι. Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα» .

Για τη συνέχεια της σεζόν και τους στόχους της ομάδας ο κ.Σαββίδης υπογράμμισε:

«Οι συμφωνίες με τους ποδοσφαιριστές και τα συμβόλαιά τους, έγιναν με τη φιλοδοξία να αγωνίζονται σε 55-60 παιχνίδια το χρόνο. Οι συμφωνίες θα τηρηθούν παρότι οι αγώνες θα είναι λιγότεροι μετά τον αποκλεισμό
. Απαιτώ από όλους την πλήρη ετοιμότητα κάθε εβδομάδα. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ο προπονητής και οι ποδοσφαιριστές δεν θα έχουν τις ιδανικές συνθήκες για να ανταπεξέλθουν σε αυτό. Είναι αυτονόητο ότι ένας μεγάλος και πολύ επιτυχημένος κύκλος κλείνει και αποφασίσαμε να ανοίξουμε έναν καινούργιο. Υπάρχει μεγάλη ανανέωση και σε πρόσωπα και σε ιδέες και ξέρουμε καλά ότι αν δουλέψουμε όλοι ενωμένοι προς την ίδια κατεύθυνση, σύντομα αυτή η ομάδα θα ανοίξει έναν νέο κύκλο μεγάλων επιτυχιών.

Το ρόστερ δεν έκλεισε και έχω εμπιστοσύνη ότι το προπονητικό επιτελείο θα πάρει ό,τι καλύτερο έχει αυτή η ομάδα να δώσει, θα αναπτύξει τους νέους ποδοσφαιριστές και θα τους μπολιάσει στη νοοτροπία νικητή που έχουν κατακτήσει οι παλαιότεροι. Απαιτώ να αναλυθεί περισσότερο και να διορθωθεί το πρόβλημα των τραυματισμών, ώστε να μην αναγκάζεται ο προπονητής να στερείται πολύτιμους ποδοσφαιριστές από σημαντικούς αγώνες, επειδή δεν είχε αναλυθεί σωστά η ετοιμότητά τους.

Στη ζωή μου δεν έχω βάλει ποτέ στόχο να είμαι δεύτερος. Και στις επιχειρήσεις μου και στη ζωή μου δεν αρκούμαι σε αυτό. Ο στόχος πρέπει να είναι για την ομάδα μου η πρώτη θέση. Οι πολλές αλλαγές χρειάζονται ωστόσο χρόνο και υπομονή να αποδώσουν, το κατανοούμε και το στηρίζουμε, αλλά πάντα έχοντας στο μυαλό μας τη νίκη στον κάθε επόμενο αγώνα. Απαιτώ από εσάς να σκέφτεστε έτσι και ενωμένοι να ξεκινήσουμε τη χρονιά με αισιοδοξία. Να «αναγκάσουμε» τον κόσμο να αγκαλιάσει περισσότερο την ομάδα. Είμαι δίπλα σας, ακόμη και από μακριά» .

Πολλά και σημαντικά πράγματα από τον πρόεδρο Ιβάν Σαββίδη.
Τέθηκε η στοχοθεσία, από τα πιο επίσημα χείλη.

Πρώτη θέση.

Κανείς δεν πρέπει να είναι ευχαριστημένος που θα παίζουμε μόνο ένα παιχνίδι την εβδομάδα, αλλά δεν νοείται παίκτες και προπονητές να μην ανταποκριθούν.

Κάποια αστεία "ΠΟΚΕΜΟΝ", χειροκρότητές, τζουκμπόξ του "εικοσάρικου", προσωπολάτρες με υπέρμετρη σοβαροφανή αμπαλοσύνη,

έβλεπαν και θετικό το γεγονός, ότι θα έπαιζε η ομάδα μόνο ένα παιχνίδι την εβδομάδα, γιατί μέσα από τις προπονήσεις θα είχε χρόνο να "στρώσει" η ομάδα. Αστείες απόψεις. "Φάπα" στα μούτρα και στο σβέρκο τους από τον Ιβάν Σαββίδη. 

Οποιαδήποτε χασούρα, θα την καλύψει ο ίδιος. Οι μπούρδες περί έλλειψης ρευστότητας που έλεγαν οι "κεφτέδες με πόδια" πήγαν περίπατο.

Το ρόστερ δεν έκλεισε ακόμη και οι μεταγραφές έχουν την απόλυτη έγκριση του προπονητή !  Πρέπει επιπλέον να λυθεί το "πρόβλημα" των τραυματισμών....

Δικαιολογίες ΤΕΛΟΣ.



« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2022, 04:16:36 μμ από Bersekeros »


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 18, 2022, 05:12:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Όπως θέλουν τα ερμηνεύουν μερικοί βλέπω, το ότι ανέλαβε την ευθύνη....
Τεσπα, σε γκασμάδες τι να εξηγήσεις.
Αυτοί που έπρεπε να καταλάβουν, το κατάλαβαν θέλω να πιστεύω  :whistiling:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 18, 2022, 06:34:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 Εδώ θα φράση του ότι όσο θα είμαι εδώ μεταφράστηκε πως πουλαει και φευγει facepalm
Προφανώς και βιολογικά δεν θα υπάρχει αιώνια Ιβάν Σαββίδης και προσπαθεί όσο μπορεί να κάνει τον ΠΑΟΚ υγιή όσο αυτός έχει τα ηνία... Αυτό έως το πουλαει απέχει από εδώ ως την Σελήνη
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 18, 2022, 09:44:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Omerta76

  • Addicted Member
  • ***
  • Τοποθεσία: Όπου γη και πατρίς
  • 122
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
Δεν αποκλείεται ότι κάποια στιγμή μπορεί να πουλήσει, αλλά για την ώρα είναι εδώ! Και εμείς δεν πρέπει να ξεχνάμε τι έχει κάνει.
Καλώς σας βρήκα!!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 18, 2022, 09:56:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Το να πουλησει μια επιχειρηση που εχει ριξει εκ ευρω, δεν ειναι ευκολο.
Τα ιδια ελεγαν και για το ΟΠΕΝ! facepalm

Καλως ηρθες στην παρεα Ομερ! paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 18, 2022, 10:22:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Vag_4

  • Addicted Member
  • ***
  • Τοποθεσία: Αθήνα
  • 188
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
Λευκή πετσέτα απο τον Ιβάν ουσιαστικά μας είπε έχουμε άνοιγμα που θα καλύψει αυτός, αλλά αν δεν φύγουν παίκτες μεταγραφές γιόκ εκτός αν πάρει ένα 10αρι τελευταία μέρα των μεταγραφών που και να γίνει δεν θα κάνει την διαφορά γιατί έχουμε ελλείψεις σε νευραλγικές θέσεις!
Π.Α.Ο.Κ. ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΛΛΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 18, 2022, 10:52:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Παράθεση από: Bersekeros
Κάποια αστεία "ΠΟΚΕΜΟΝ", χειροκρότητές, τζουκμπόξ του "εικοσάρικου", προσωπολάτρες με υπέρμετρη σοβαροφανή αμπαλοσύνη,

έβλεπαν και θετικό το γεγονός, ότι θα έπαιζε η ομάδα μόνο ένα παιχνίδι την εβδομάδα, γιατί μέσα από τις προπονήσεις θα είχε χρόνο να "στρώσει" η ομάδα. Αστείες απόψεις. "Φάπα" στα μούτρα και στο σβέρκο τους από τον Ιβάν Σαββίδη. 

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.  Ενδιαφέρον... ΠΟΚΕΜΟΝ και τζουκμποξ δε με ειχαν ξαναπει. Το αμπαλος το κραταω, το χειροκροτητης το επιστρεφω. Δεν υπηρξα ποτε.
Παρολ αυτα εξακολουθω να πιστευω οτι μεσα απ στη συμφορα του αποκλεισμου μπορεί να βγει και κατι καλο.
Το ενα παιχνιδι τη βδομάδα  βοηθαει την ομαδα να ναι πιο φρεσκια ειδικα αν εχει παικτες οπως ο Μπισε, ο Κουρτιτς  και οι γυαλινοι Καντουρι, Ολιβειρα. Λιγοτερη καταπονηση,
λιγοτεροι τραυματισμοι πιο ελαφρια ποδια. Ειδικα σε  ομαδα  του Λουτσεσκου θα βοηθησει ΠΟΛΥ στο να καταλαβουν οι πολλοι νεοι παικτες πιο συντομα  το τι ζηταει στο γήπεδο
Περσι εκεινο το συνονθυλευμα καταφερε να γινει ομαδα το Δεκεμβρη. Ισως φετος να το δουμε πολυ νωριτερα αρκει οι πυξιδες των Μποτο και Λου να δειχνουν στην ιδια κατευθυνση.
Ο καιρος θα δειξει αν τα τζουκμποξ μπορουν τελικα να παιξουν και καλη μουσικη
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2022, 10:55:41 μμ από Kat6 »
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης V (President)
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 18, 2022, 10:58:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Οι χαρακτηρισμοι του Μπερ ηταν επι προσωπικου για εσενα Κατ?
Καλο ειναι να διευκρινιστει.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!