Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22 (ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

Αποστολέας Θέμα: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22 (ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)  (Αναγνώστηκε 2592 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22 (ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« στις: Ιουλίου 20, 2021, 03:42:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της EHF, η κλήρωση του Round 2 του EHF European Women's Cup, με την συμμετοχή και του ΠΑΟΚ Mateco.

Ο Δικέφαλος θα βρει στον δρόμο του την IBV Vestmannaeyjar από την Ισλανδία σε διπλούς αγώνες, οι οποίοι είναι προγραμματισμένοι στις 16-17 Οκτωβρίου και οι ρεβάνς στις 23-24 του ίδιου μήνα.

Καλή επιτυχία Νταμπλούχες!
 
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 20, 2021, 03:43:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δ. Πελεκίδης: «Θα αγωνιστούμε σκληρά για την πρόκριση!»



Για την κλήρωση του Round 2 του EHF European Women's Cup, στην οποία ο ΠΑΟΚ Mateco καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της IBV Vestmannaeyjar, μίλησε στο acpaok.gr, ο προπονητής της ομάδας μας, Δημήτρης Πελεκίδης.

«Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε κάποια συγκεκριμένη πληροφορία για την αντίπαλο μας, οπότε από σήμερα ξεκινάμε την δουλειά για να συλλέξουμε τις απαραίτητες πληροφορίες. Το χάντμπολ στην Ισλανδία είναι προηγμένο, οπότε αναμένουμε δυνατές μάχες.

Πιστεύω στον πρώτο καιρό θα έχουμε πρόβλημα με το σκάουτινγκ, ωστόσο με την πάροδο του χρόνου θα συλλέγουμε τις πληροφορίες, οι οποίες θα μας προετοιμάσουν κατάλληλα. Στόχος μας φυσικά είναι η πρόκριση στην επόμενη φάση, και για αυτήν θα αγωνιστούμε σκληρά».




Έχουμε καιρό να προετοιμαστούμε σωστά....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 04, 2021, 10:23:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Για πέμπτη χρονιά στα ασπρόμαυρα η Μαρία Χατζηπαρασίδου



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Μαρία Χατζηπαρασίδου, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Η Διεθνής Ελληνίδα πλέιμεϊκερ συνεχίζει για πέμπτη χρονιά στα «ασπρόμαυρα», μετά την περήφανη κατάκτηση του εγχώριου «νταμπλ».

Σε ατομικό επίπεδο, η Μαρία Χατζηπαρασίδου είναι η τρίτη σκόρερ στην ιστορία του τμήματος χάντμπολ γυναικών, καθώς έχει πετύχει περισσότερα από 500 σε όλες τις διοργανώσεις με την φανέλα του Δικεφάλου.

Για την ανανέωση της συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ Mateco, η Μαρία Χατζηπαρασίδου στην δήλωση στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά συνεχίζω στα ασπρόμαυρα, με την ίδια χαρά και τον ίδιο ενθουσιασμό που βρίσκομαι στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Κάθε χρόνος είναι διαφορετικός, με νέες προκλήσεις και νέους στόχους, κι αυτό με κάνει ανυπόμονη να δώσω το 100% του εαυτού μου για να βοηθήσω την ομάδα στα μέγιστα. Εύχομαι όλοι να είμαστε υγιείς και να έχουμε ένα όμορφο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα!».




Από τις πιο πολύτιμες παίκτριες....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 05, 2021, 03:03:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Συνεχίζει στον ΠΑΟΚ Mateco η Μαρία Μεντεσίδου



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Μαρία Μεντεσίδου, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Η Διεθνής εξτρέμ του ΠΑΟΚ Mateco, συνεχίζει στον Δικέφαλο για τρίτη συνεχόμενη και έκτη συνολικά χρονιά, έχοντας στο παλμαρέ της την κατάκτηση του εγχώριου «νταμπλ» και της περσινής σεζόν.

Η Μαρία Μεντεσίδου, ήταν εκείνη που πέτυχε το πιο ιστορικό (μέχρι το επόμενο) τέρμα της ευρωπαϊκής ιστορίας του Συλλόγου, καθώς διαμόρφωσε το 23-22 στη νίκη του ΠΑΟΚ Mateco επί της μετέπειτα πρωταθλήτριας Ευρώπης, Μάλαγα, η οποία ήταν η πρώτη ελληνικού γυναικείου συλλόγου έναντι ισπανικού.

Για την ανανέωση συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ Mateco, η Μαρία Μεντεσίδου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Θα είναι συνολικά ο έκτος χρόνος που θα βρίσκομαι στην οικογένεια του ΠΑΟΚ και νιώθω χαρούμενη αλλά και έτοιμη να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου για άλλη μία χρονιά. Στόχος μας φυσικά είναι η διατήρηση των κεκτημένων στις ελληνικές διοργανώσεις, και μία εξίσου καλή πορεία στην Ευρώπη όπως και πέρσι, και γιατί όχι και ακόμα καλύτερη. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κο Δημήτρη Χασεκίδη και τον προπονητή, Δημήτρη Πελεκίδη, για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Εύχομαι μια χρόνια με υγεία πάνω απ´ όλα σε όλους, χωρίς διακοπές».



Και αυτή σημαντική παίκτρια...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 08, 2021, 12:35:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Marija Nikolic, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Η έμπειρη πίβοτ, συνεχίζει στον Δικέφαλο για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά, με σκοπό την κατάκτηση περισσότερων τίτλων αλλά και ακόμα μίας αξιομνημόνευτης ευρωπαϊκής πορείας τη νέα σεζόν που πλησιάζει.

Για την ανανέωση συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ Mateco, η Marija Nikolic, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Αυτή θα είναι η πέμπτη χρονιά που θα φορέσω την φανέλα του ΠΑΟΚ, και όμως αισθάνομαι σαν να είναι η πρώτη. Κάθε σεζόν έχει να προσφέρει ξεχωριστές στιγμές, έτσι πιστεύω πως η χρονιά που έρχεται θα είναι καλύτερη με την επιστροφή των φίλαθλων μας στο γήπεδο. Οι φιλοδοξίες του ΠΑΟΚ και οι άνθρωποι με τους οποίους θα δουλέψω με έκαναν να μείνω για ακόμα μία χρονιά και να βοηθήσω στην κατάκτηση τίτλων. Πιστεύω θα έχουμε μία καλή σεζόν σε Ελλάδα και Ευρώπη!».




ΔΥΝΑΤΗ!! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 22, 2021, 09:03:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Renata Kayumova, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Η Ρωσίδα 30χρονη τερματοφύλακας, θα συνεχίσει κάτω από τα δοκάρια του Δικεφάλου για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν.

Για την ανανέωση συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ Mateco, η Renata Kayumova, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που συνεχίζω για δεύτερη χρονιά στον ΠΑΟΚ, και θα συνεχίσω να υπερασπίζομαι τα χρώματα ενός μεγάλου Συλλόγου. Θα κάνω τα πάντα για να βοηθήσω την ομάδα μου. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κο Δημήτρη Χασεκίδη και τον προπονητή, Δημήτρη Πελεκίδη, για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η χρονιά με νέες εμπειρίες από την Ελλάδα και την Ευρώπη».




Μπραβο, πολυ καλη η ανανεωση.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 25, 2021, 06:46:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Ekaterina Vetkova, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. 

Γεννημένη στην Ρωσία στις 01/08/1986, η Ekaterina Vetkova αγωνίζεται ως πίβοτ και έχει ύψος 182cm.

Ξεκίνησε την καριέρα της το 2000, και από τότε μέχρι σήμερα έχει διαπρέψει στον χώρο του χάντμπολ, έχοντας ως αποκορύφωμα τις δύο κατακτήσεις Τσάμπιονς Λιγκ, το 2008 με την Zvezda Zvenigorod, και το 2016 με την CSM Bucuresti.

Είναι διεθνής με την Εθνική Ομάδα της Ρωσίας, ενώ μάλιστα έχει κατακτήσει με αυτήν το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα το 2009.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ Mateco, η Ekaterina Vetkova, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολυ χαρούμενη που έρχομαι στην ομάδα του ΠΑΟΚ. Μια νέα πρόκληση της καριέρας μου, που περιμένω να ξεκινήσει πως και πως. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση και τον προπονητή για την εμπιστοσύνη τους. Μια χρονιά με υψηλούς στόχους πλησιάζει και ανυπομονώ να ξεκινήσει, ώστε να βρεθούμε στην κορυφή!»

Καλώς ήρθες Ekaterina!




Η δευτερη Ρωσιδα  smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 27, 2021, 02:46:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παίκτρια του ΠΑΟΚ η Marija Tasevska!



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Marija Tasevska για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Η Marja Tasevska, γεννημένη στις 27 Αυγούστου 2000, αγωνίζεται ως αριστερό εξτρέμ.

Η νεαρή αθλήτρια, τα τελευταία πέντε χρόνια, αγωνιζόταν με τη φανέλα της Metalurg, με την οποία το 2018 κατέλαβε την 2η θέση στο Πρωτάθλημα και το 2019 αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια, ενώ μετράει συμμετοχές και σε διασυλλογικές διοργανώσεις της EHF.

Μετά τη σύναψη του συμβολαίου της, η Marja Tasevska δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη για τη μεταγραφή μου στον ΠΑΟΚ. Η ομάδα έχει υψηλούς στόχους, τόσο στην Ελλάδα σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο, όσο και στην Ευρώπη, οπότε και θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό, ώστε να επιτύχουμε τους στόχους μας! Ευχαριστώ τη Διοίκηση, τον Έφορο κ. Δημήτρη Χασεκίδη και το τεχνικό τιμ για την εμπιστοσύνη στο πρόσωπό μου. Εύχομαι να έχουμε μία καλή αγωνιστική σεζόν, χωρίς τραυματισμούς!».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 29, 2021, 08:29:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ενισχύει σημαντικά την περιφέρεια του με Natalia Vinyukova ο ΠΑΟΚ Mateco!



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Natalia Vinyukova, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. 

Γεννημένη στην Ρωσία στις 27/03/1989, η Natalia Vinyukova αγωνίζεται ως περιφερειακή και έχει ύψος 178cm.

Ξεκίνησε την πλούσια καριέρα της το 2014 αγωνιζόμενη για την Krasnodar, στην οποία παρέμεινε μέχρι και το 2017.

Επόμενος σταθμός της καριέρας της ήταν η πανίσχυρη Rostov-Don, με την οποία συνέλλεξε πολύτιμες εμπειρίες πρωταθλητισμού αλλά και ευρωπαϊκών παραστάσεων, καθώς αγωνίστηκε στην κορυφαία  διασυλλογική διοργάνωση το EHF Champions League.

Έπειτα πέρασε από Ιταλία, Ρουμανία και Πολωνία, σε ομάδες οι οποίες πρωταγωνιστούν στα πρωταθλήματα τους.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ Mateco, η Natalia Vinyukova, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που έρχομαι στον ΠΑΟΚ, σε ένα Σύλλογο ο οποίος κάνει πρωταθλητισμό και θέλει παράλληλα να πρωταγωνιστήσει και στην Ευρώπη. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση και τον προπονητή για την εμπιστοσύνη τους. Υπόσχομαι πως θα δώσω το 100% μου, ώστε η ομάδα να πετύχει τους στόχους της».

Добро пожаловать на борт, Natalia!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2021-22
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2021, 05:36:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




Στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών, ο ΠΑΟΚ Mateco υποδέχθηκε στη Μίκρα, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», το απόγευμα της Κυριακής 19 Σεπτεμβρίου 2021 την ΑΕΣΧ Πυλαίας, της οποίας και επικράτησε με 30-19 σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο, τα κορίτσια του Δικεφάλου, μπήκαν με πάθος, παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα με 5-1 σκορ. Η εξέλιξη βρήκε τις «ασπρόμαυρες» να προηγούνται με 10-5 σκορ. Με σωστή λειτουργία τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, ο Δικέφαλος «εκτόξευσε» τη διαφορά στο +8 (14-6) και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 16-7 σκορ.

Στην επανάληψη, τα κορίτσια του Δημήτρη Πελεκίδη, έχοντας πάρει δυνάμεις, επέστρεψαν δυναμικά, ανοίγοντας τη διαφορά στο +10 (17-7). Η διαφορά των 10 τερμάτων διατηρήθηκε καθ' όλη τη συνέχεια της περιόδου, με τις «ασπρόμαυρες» να φτάνουν τελικά στη νίκη με 30-19 σκορ.

Στο διά ταύτα, ο ΠΑΟΚ Mateco, ξεκίνησε με το "δεξί" τις υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα, ενώ πλέον στρέφει την προσοχή του στη 2η αγωνιστική, όπου αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Honda Πανόραμα το Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2021.

ΠΑΟΚ Mateco - ΑΕΣΧ Πυλαίας: 30-19




 smilepaok smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!