ΠΟΛΟ 2021-22

Αποστολέας Θέμα: ΠΟΛΟ 2021-22  (Αναγνώστηκε 2300 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

ΠΟΛΟ 2021-22
« στις: Ιουνίου 03, 2021, 09:15:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα πόλο ανδρών, ΠΑΟΚ Prima Holidays, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας τους με τον προπονητή, Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Ο Έλληνας τεχνικός έχοντας ως προίκα την απόδοση της τελευταίας αγωνιστικής χρονιάς με την είσοδο του ΠΑΟΚ στα Play-Off, συνεχίζει για ακόμα μία χρονιά προκειμένου ο Δικέφαλος να κάνει ακόμα ένα βήμα πιο ψηλά.

Για την επέκταση συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ Prima Holidays, ο Θοδωρής Χατζηθεοδώρου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:


«Μετά από μία άκρως πετυχημένη χρονιά με τον ΠΑΟΚ, αποφασίστηκε από κοινού η ανανέωση συνεργασίας. Με μεγάλη ευχαρίστηση αποδέχτηκα και εγώ στο να συνεχίσω να είμαι στον πάγκο του ΠΑΟΚ και την επόμενη χρονιά. Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, ο οποίος είναι πάντα δίπλα στην ομάδα, και εννοείται ένα εξίσου μεγάλο ευχαριστώ στους αδερφούς Νικολαΐδη, και ειδικότερα στον Γιώργο, οι οποίοι είναι πάντα δίπλα στην ομάδα και δίνουν συνέχεια τον καλύτερο τους εαυτό. Θα κοιτάξουμε την επόμενη σεζόν, να φτιάξουμε το ρόστερ, να έρθουν αθλητές οι οποίοι με την εμπειρία τους και την απόδοση τους θα δώσουν το κάτι παραπάνω σε σχέση με την φετινή χρονιά, μιλώντας πάντα αγωνιστικά. Είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά θα δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό και μακάρι να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω την επόμενη σεζόν, χωρίς να έχουμε προβλήματα με διακοπές. Το σκεπτικό μας είναι να στηριχτεί η ομάδα στις υποδομές και στα παιδιά που βγαίνουν από τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ, έτσι και αλλιώς ο ΠΑΟΚ είναι μία από τις πιο νεανικές ομάδες στο πρωτάθλημα. Εύχομαι υγεία να υπάρχει, διάθεση και όρεξη υπάρχουν ήδη, όλα δείχνουν ιδανικά. Μακάρι όλα αυτά να αποτυπωθούν στο νερό και ο ΠΑΟΚ να είναι μία ομάδα η οποία θα ξεχωρίσει για τις αγωνιστικές της επιδόσεις»



Θετικο οτι κραταμε τον ιδιο προπονητη!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 04, 2021, 08:51:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Προσθέτει ποιότητα στην περιφέρεια του με Nikola Milardovic o ΠΑΟΚ Prima Holidays!





Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα πόλο ανδρών, ΠΑΟΚ Prima Holidays, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον αθλητή, Nikola Milardovic, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένος στο Σπλιτ της Κροατίας στις 11/08/1994, ο Nikola Milardovic αγωνίζεται στην περιφέρεια, είναι δεξιόχειρας και έχει ύψος 193cm.

Ξεκίνησε την καριέρα του το 2012 από την VK Jadran Split, στην οποία παρέμεινε μέχρι και το 2019. Στην VK Jardan Split ανδρώθηκε ως πολίστας, παίζοντας τόσο στις κροατικές διοργανώσεις, πρωτάθλημα και κύπελλο, όσο και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, Euro Cup και LEN Champions League. Μάλιστα την αγωνιστική σεζόν 2017-2018 τελείωσε την χρονιά ως ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.

Η σεζόν 2019-2020 τον βρήκε στο Μαυροβούνιο, για λογαριασμό της Vk Budva. Φτάνοντας μέχρι τον τελικό του κυπέλλου συλλογικά, η χρονιά θεωρήθηκε επιτυχημένη και για τον ίδιο ατομικά, όντας ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του και τρίτος στο πρωτάθλημα με 30 γκολ σε 14 αγώνες.

Την περασμένη αγωνιστική σεζόν επέστρεψε και πάλι στην Κροατία, για λογαριασμό και πάλι της VK Jadran Split.

Ο Nikola Milardovic διακρίνεται για τις επιθετικές του αρετές όσον αφορά το κομμάτι του σκοραρίσματος, καθώς πρόκειται για έναν εξαιρετικό σουτέρ. Επίσης είναι γρήγορος και πολύ καλός κολυμβητής, όπως είναι και εξαιρετικός αμυντικός.

Για την έναρξη συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ Prima Holidays, o Nikola Milardovic δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος και ενθουσιασμένος που έρχομαι στον ΠΑΟΚ. Είμαι ευγνώμων για την ευκαιρία που μου δίνεται να αγωνιστώ στο ελληνικό πρωτάθλημα. Η Ελλάδα είναι μία καλή προοπτική για εμένα ως μία νέα πρόκληση στην καριέρα μου. Ο ΠΑΟΚ είναι ένας μεγάλος Σύλλογος, ο οποίος στον χώρο της υδατοσφαίρισης αναπτύσσεται χρόνο με τον χρόνο. Θεωρώ πως θα προσαρμόσω εύκολα το στυλ παιχνιδιού μου στις ανάγκες της ομάδας, λόγω του μεσογειακού μου χαρακτήρα. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η χρονιά στην Ελλάδα, διότι λατρεύω το κλίμα και την κουλτούρα της χώρας».

Welcome Nikola!




Πρωτη μεταγραφη!
Μακαρι να ειναι ο παικτης που θα μας ανεβασει επιπεδο!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 05, 2021, 10:20:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Φαίνεται να είναι σκόρερ, μακάρι να είναι πολύ δυνατός.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 10, 2021, 07:21:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα πόλο ανδρών, ΠΑΟΚ Prima Holidays, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον αθλητή, Χάρη Αϊβαλιώτη, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένος το 1990, ο Χάρης Αϊβαλιώτης αγωνίζεται ως τερματοφύλακας και έχει ύψος 192cm.

Ξεκίνησε την καριέρα του το 2007 από τον Εθνικό Πειραιώς, στον οποίο παρέμεινε για επτά χρόνια και στον οποίο ανδρώθηκε ως αθλητής της υδατοσφαίρισης.

Το 2016 μετακινήθηκε στο ΝΟ Χίου, στον οποίο παρέμεινε μέχρι το 2018, καταγράφοντας ακόμα περισσότερες συμμετοχές στην κορυφαία κατηγορία υδατοσφαίρισης στην χώρα μας.

Η αγωνιστική σεζόν 2018-2019 τον βρήκε και πάλι στην πρωτεύουσα, αυτή τη φορά με το σκουφάκι του Πανιωνίου, ενώ την επόμενη χρονιά αγωνίστηκε για λογαριασμό της Τρίαινας Βούλας.

Η περασμένη αγωνιστική σεζόν τον βρήκε στον ΓΣ Περιστερίου, με τον οποίο πανηγύρισε την κατάληψη της 4ης θέσης στην κανονική διάρκεια της Α1.

Για την έναρξη συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ Prima Holidays, ο Χάρης Αϊβαλιώτης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ, διότι πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα με αξίες και κόσμο. Η απόφαση μου ήταν άμεση, χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα, διότι θεωρώ τιμή μου που οι άνθρωποι της ομάδας με επέλεξαν. Για έναν Σύλλογο όπως ο ΠΑΟΚ οι στόχοι δεν μπορούν να είναι άλλοι πέρα από την πρώτη εξάδα και μία θέση που οδηγεί στην Ευρώπη».

Καλώς ήρθες Χάρη!



Μακαρι να αποδειχθει πολυτιμος με τις επεμβασεις του.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 13, 2021, 12:02:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παραμένει στον ΠΑΟΚ Prima Holidays ο Πολυμέρης Προσινικλής





Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα πόλο ανδρών, ΠΑΟΚ Prima Holidays, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας τους, με τον αθλητή, Πολυμέρη Προσινικλή, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Ο ταλαντούχος Έλληνας περιφερειακός παίκτης θα συνεχίσει να αγωνίζεται με το ασπρόμαυρο σκουφάκι για ακόμη μία χρόνια.

Για την ανανέωση συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ Prima Holidays, ο Πολυμέρης Προσινικλής δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που για ακόμα μία χρονιά θα είμαι μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ. Θα δώσω για ακόμα μία χρονιά τον καλύτερο μου εαυτό, προκειμένου η ομάδα να πετύχει τους στόχους της και να συνεχίσει την ανοδική της πορεία, όπως κάνει τα τελευταία χρόνια. Θέλω να ευχαριστήσω τους αδερφούς Νικολαΐδη και τον προπονητή μου, Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, για την εμπιστοσύνη που δείχνουν στο πρόσωπο μου. Εύχομαι να είμαστε όλοι υγιείς και τη νέα χρόνια να έχουμε τους φίλους του ΠΑΟΚ δίπλα μας!»


Σημαντικος παικτης.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 18, 2021, 09:10:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα πόλο ανδρών, ΠΑΟΚ Prima Holidays, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον αθλητή, Jesse Koopman, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένος στην Ολλανδία στις 04/04/1993, ο Jesse Koopman αγωνίζεται στην περιφέρεια, είναι δεξιόχειρας και έχει ύψος 195cm.

Ξεκίνησε την καριέρα του την σεζόν 2008-2009 από την ολλανδική, De Ham, με την οποία κατέγραψε τις πρώτες του συμμετοχές στην κορυφαία κατηγορία του ολλανδικού πόλο. Στην De Ham παρέμεινε και την επόμενη αγωνιστική σεζόν, 2009-2010.

Η πρώτη πρόκληση στην καριέρα του εκτός Ολλανδίας ήρθε την χρονιά 2012-2013, αφού μετά την ολλανδική AZ&FC (2010-2011, 2011-2012), μετέβη στην Ιταλία για λογαριασμό της Archigen Acicastello.

Στην συνέχεια επέστρεψε στην Ολλανδία για αγωνιστεί με το σκουφάκι της Schuurmanp BZC (2013-2014), με την οποία αγωνίστηκε και στο Champions League.

Στην δεύτερη «μετανάστευση» της καριέρας του, ο Jesse Koopman επέλεξε την Ισπανία, και αγωνίστηκε με το σκουφάκι της CN Sabadell, με την οποία μάλιστα έπαιξε και πάλι στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση του πόλο, το Champions League. Στην CN Sabadell παρέμεινε και την σεζόν 2015-2016.

Επόμενος σταθμός στην πλούσια καριέρα του, ήταν η Ουγγαρία, αγωνιζόμενος για την Vassas SC (2016-2017).

Ρουμανία (CSM Digi Oradeam, 2017-2018) και Γαλλία (CN Noisy, 2018-2019 και EN Lille, 2019-2020) ήταν οι τελευταίοι σταθμοί της καριέρας του πριν επιστρέψει και πάλι στο ολλανδικό πρωτάθλημα.

Την περασμένη αγωνιστική σεζόν, αγωνίστηκε για την ZPC Amersfoort.

Διεθνής με την Εθνική Ομάδα της Ολλανδίας από το 2012.

Για την έναρξη συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ Prima Holidays, o Jesse Koopman, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ. Βρίσκομαι ήδη στην Θεσσαλονίκη, γνώρισα τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ και έχω καλή διαίσθηση για τη νέα σεζόν. Η ομάδα προσπαθεί να βελτιώνεται κάθε χρόνο, και αυτό είναι κάτι που μου δημιουργεί θετικά συναισθήματα για τη νέα χρονιά. Δεν έχω έρθει ποτέ στην Θεσσαλονίκη στο παρελθόν, οπότε θέλω να δημιουργήσω χαρούμενες αναμνήσεις στην ευκαιρία που μου δίνεται φέτος!».

Willkommen Jesse!




Δείχνει έμπειρος, μακάρι να το δείξει και στην πισίνα....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 06, 2021, 05:19:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα πόλο ανδρών, ΠΑΟΚ Prima Holidays, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας τους με τον αθλητή, Σταύρο Μανθογιάννη, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Ο 21χρονος τερματοφύλακας, γεννημένος στις 19/06/2000, αναδείχθηκε από τις ακαδημίες του Δικεφάλου, και δημιουργεί παραστάσεις στην κορυφαία κατηγορία υδατοσφαίρισης ανδρών στην Ελλάδα με το σκουφάκι του ΠΑΟΚ Prima Holidays.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, ο Σταύρος Μανθογιάννης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου acpaok.gr:


«Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τους αδερφούς Νικολαΐδη, και τον προπονητή, Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Στο χέρι μας είναι η χρονιά που έρχεται να είναι γεμάτη νίκες και συγκινήσεις. Θα προσπαθήσω να συνεισφέρω τα μέγιστα στον ΠΑΟΚ και να έχω μείζον ρόλο στις επερχόμενες επιτυχίες του Σωματείου».



ΠΑΟΚΤΣΑΚΙ ο μικρός  smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 25, 2021, 06:47:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Υδατοσφαίρισης Ανδρών ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με τον αθλητή Νίκο Σαρησάββα για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.
Ο Νίκος Σαρησάββας, ο επί σειρά ετών αρχηγός της ομάδας πόλο ανδρών του Δικεφάλου, ο οποίος αγωνίζεται στην περιφέρεια, θα συνεχίσει με τα "ασπρόμαυρα" και τη φετινή αγωνιστική σεζόν.



Καλος παικτης.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 02, 2021, 04:29:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πάλεψε όσο μπορούσε...



Στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Υδατοσφαίρισης Ανδρών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον ΟΣΦΠ το μεσημέρι του Σαββάτου 2 Οκτωβρίου 2021 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, οι δύο ομάδες έδωσαν ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα, με αποτέλεσμα να μην σκοράρουν πολλά γκολ και το τέλος της περιόδου να βρίσκει πίσω στο σκορ το Δικέφαλο για ένα γκολ (2-3).

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι», δεν διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό με το πρώτο, με αποτέλεσμα να δώσουν το δικαίωμα στον αντίπαλο να προηγηθεί. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 3-8 σκορ.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος, παρ' ότι συνέχισε να είναι επικεντρωμένος και να δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα, έκανε κάποια λάθη, που δεν του επέτρεψαν να μειώσει τη διαφορά, με την περίοδο να ολοκληρώνεται με 7-12.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, η εξέλιξη βρήκε τον ΠΑΟΚ πίσω στο σκορ, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με 10-18.

Πλέον, οι «ασπρόμαυροι» στρέφουν την προσοχή τους στην επόμενη αναμέτρηση, όπου αντιμετωπίζουν ως τυπικά φιλοξενούμενοι τον  Άρη Θεσσαλονίκης.

ΠΑΟΚ - ΟΣΦΠ: 10-18



Να διορθώσουμε τα λάθη και να κερδίσουμε το επόμενο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: ΠΟΛΟ 2021-22
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 09, 2021, 05:06:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Καλωσόρισε» τον συμπολίτη στην Α1 ο ΠΑΟΚ!



Η συνήθεια που έγινε λατρεία! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 8-11 του Άρη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος ήταν εκείνος που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ με γκολ του Κόουπμαν, 0-1. Σ' ένα νευρικό οκτάλεπτο και για τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1, με τον ΠΑΟΚ να απαντά άμεσα σε 1-2, σκορ το οποίο ήταν και τελικό για το πρώτο οκτάλεπτο.

Το δεύτερο οκτάλεπτο «σημαδεύτηκε» από την επιθετική ευστοχία και των δύο ομάδων. Ο Δικέφαλος ήταν εκείνος που δεν ξεκίνησε καλά στο οκτάλεπτο, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή, 3-2. Με γκολ του Κεχαλάρη ο ΠΑΟΚ απάντησε σε 3-3, με τις δύο ομάδες στη συνέχεια να πετυχαίνουν από ένα τέρμα, 4-4. Ο Άρης πέρασε μπροστά με πέναλτι, 5-4, ωστόσο ο Δικέφαλος έφερε το παιχνίδι και πάλι στα ίσια με γκολ του Σγουρίδη, 5-5, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ της ανάπαυλας.

Στην «επανάληψη», ο ΠΑΟΚ μπήκε «φουριόζος» και με όρεξη να τελειώσει το παιχνίδι. Ο Δικέφαλος έκανε το 5-6 με τον Κεχαλάρη, και συνέχισε σε υψηλούς ρυθμούς, πετυχαίνοντας ακόμα δύο τέρματα, 5-8. Οι «ασπρόμαυροι» είχαν να διαχειριστούν και τον τραυματισμό του Ολλανδού περιφερειακού, Κόουπμαν, ο οποίος μετά από γροθιά αντιπάλου είχε σοβαρό τραυματισμό στην μύτη. Το τέλος του τρίτου οκταλέπτου βρήκε τον ΠΑΟΚ μπροστά με 5-8.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι» δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και με ένα 0-2 σερί αύξησε περισσότερο την διαφορά, 5-10. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με πέναλτι, 6-10, με τον Δικέφαλο να απαντά με τον Κεχαλάρη, 6-11. Στη συνέχεια, και με την διαφορά να του το επιτρέπει, ο Θοδωρής Χατζηθεοδώρου μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στους αθλητές του, παρατάσσοντας ομάδα αποτελούμενη από νεαρούς παίκτες, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη με 8-11.

Στο δια ταύτα, ο ΠΑΟΚ έδειξε πως είναι ανώτερος αγωνιστικά από τον συμπολίτη, επικρατώντας κατά κράτος. Οι «ασπρόμαυροι» έβγαλαν στην πισίνα του Ποσειδωνίου την εμπειρία τους στην μεγάλη κατηγορία, «καλωσορίζοντας» τον νεοφώτιστο Άρη με μία άνετη επικράτηση.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, το Σάββατο 16 Οκτωβρίου και ώρα 15:00 απέναντι στην ΑΕΚ, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.




ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!