Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded

Αποστολέας Θέμα: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded  (Αναγνώστηκε 15939 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 25, 2021, 07:12:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο για να αλλάξουμε τη φιλοσοφία μας»





"Ακόμα κι αν δε με ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα στα φιλικά, αυτό ήταν ίσως το πρώτο φιλικό της καριέρας μου, που με ενδιέφερε να νικήσω. Ήταν πολύ σημαντικό για την ομάδα να πετύχει αυτό το αποτέλεσμα, σε ένα δύσκολο γήπεδο, απέναντι σε έναν αντίπαλο πιο έτοιμο από εμάς τώρα. Κάτι που μας δίνει μεγάλη αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια και επιβεβαιώνει την καλή δουλειά που έχουμε κάνει σε όλα τα επίπεδα μέχρι στιγμής.

Το πιο σημαντικό σήμερα, ήταν ότι δείξαμε θέληση, σημάδια του ότι χτίζουμε τη νοοτροπία μας. Είναι πάρα πολύ σημαντικό, τη δεδομένη στιγμή, απέναντι σε έναν τέτοιο αντίπαλο να δείξουμε αυτά τα σημάδια και ότι παλεύουμε καθημερινά.

Δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με τον τρόπο που δεχτήκαμε το γκολ στο 1ο λεπτό. Μετά από αυτό, ανασυγκροτηθήκαμε. Είχαμε καλύτερη παρουσία και μια ακόμα καλύτερη ανασταλτική λειτουργία. Καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, ενδεχομένως να μπορούσαμε να σκοράρουμε ξανά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, παρουσιαστήκαμε πολύ καλά, καταφέραμε να σκοράρουμε και διατηρήσαμε την ισορροπία στην ομάδα.

Θεωρώ ότι είμαστε σε ένα πάρα πολύ καλό δρόμο της προσπάθειας να αλλάξουμε τη φιλοσοφία μας. Τα φιλικά ήταν πολύ δυνατά, απέναντι σε ομάδες που ήταν επιθετικές απέναντι μας, ενδεχομένως και πιο έτοιμες από εμάς. Αυτό που κρατάμε είναι η θέληση του να παλέψουμε και να χτίσουμε σιγά-σιγά αυτό που θέλουμε".



Μια χαρά, θα ρίξει ρυθμούς η ομάδα και θα δουλέψει και άλλο κάποιες αδυναμίες που έχει.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 31, 2021, 10:09:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



"Εχουμε μεγάλη ποιότητα ως ομάδα. Το σημαντικό όμως είναι να έχουμε πνευματική υπομονή. Αυτό το ματς θα το κερδίσουμε. Θα νικήσουμε με πνευματική υπομονή όμως και όχι τρέλα"



Πίστη, πειθαρχία και σύνεση...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 04, 2021, 12:27:14 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ξεκάθαρος Λουτσέσκου στους παίκτες του: «Δεν με ενδιαφέρει πως, θέλω την πρόκριση»



Γιατί ο ΠΑΟΚ εκτέθηκε από τους αντίπαλους επιθετικούς: «Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο στην αρχή το ελέγξαμε, μπήκαμε με αυτοπεποίθηση, είχαμε κάποιες ευκαιρίες να ανοίξουμε το σκορ. Το λάθος μας ήταν ότι μπήκαμε σε ένα παιχνίδι με άμεσες μεταβάσεις. Ένα ακόμα στοιχείο ήταν ότι δεν πιέσαμε σωστά τους πλάγιους οπισθοφύλακες, βλέποντας όμως τη γενική εικόνα θεωρώ πως το αποτέλεσμα ήταν άδικο γιατί εμείς είχαμε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες».

Για το τι είπε στους παίκτες του: «Τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει πως θα το κάνουμε και τι θα κάνουμε, θέλω να δω αίμα στα μάτια τους, πρέπει να πάρουμε αυτή τη πρόκριση. Είμαι απογοητευμένος γιατί ξεκινήσαμε καλά στο παιχνίδι, προσπαθήσαμε να ελέγξουμε τον ρυθμό, προσπαθήσαμε στη συνέχεια να περάσουμε κάποιες μεταβιβάσεις και μας κόστισαν. Δεν θεωρώ ότι το παιχνίδι το κέρδισαν οι αντίπαλοι μας, αλλά ότι το χάσαμε εμείς γιατί και τα γκολ θα μπορούσαμε να αποφύγουμε αλλά και να είχαμε σκοράρει».

Για το αν ήταν θέμα έλλειψης αυτοπεποίθησης: «Όταν υπάρχει μια ήττα, η κριτική είναι σε υπερθετικό βαθμό όπως και η πίκρα του κόσμου. Όταν γνωρίζεις πως εσύ είσαι στο πρώτο σου παιχνίδι ενώ ο αντίπαλος έχει βρει έναν καλό ρυθμό και είναι πιο έτοιμος σε φυσική κατάσταση, είναι λογικό να πέφτει η αυτοπεποίθηση σου, όμως θεωρώ ότι στο δεύτερο ημίχρονο την ανακτήσαμε. Ενδεχομένως να είναι και ένα θέμα προσαρμογής για κάποιους από τους ποδοσφαιριστές, ωστόσο έχουμε ένα καλό σύνολο που μπορεί να ξεπεράσει το όποιο λάθος»

Για την αρχική ενδεκάδα και τον Εσίτι που αγωνίστηκε για 62 λεπτά: «Ο Εσίτι δεν έκανε ένα κακό παιχνίδι. Επίσης κάποιοι από τους παίκτες δεν ήταν ακόμα έτοιμοι, επομένως η ομάδα που είδατε αποτελούταν από τους παίκτες που ήταν έτοιμοι. Ο Κούρτιτς και ο Μπίσεσβαρ ήρθαν πριν από δέκα μέρες. Ο Κάρολ είχε αρρωστήσει και έχασε αρκετές μέρες από την προετοιμασία. Δεν ειμαι σίγουρα ικανοποιημένος αλλά αυτή η ήταν η λογική που επιλέξαμε την αρχική ενδεκάδα.

Από μια άποψη είμαι ευχαριστημένος, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος με το ότι χάσαμε την αυτοπεποίθηση μας σε κάποιο διάστημα. Είναι πράγματα που ίσως είναι λογικό να συμβαίνουν τη δεδομένη χρονική στιγμή αλλά πιστεύω ότι με πολλή δουλειά θα βελτιωθούμε και θα τα αλλάξουμε».



Για την ωρα να μην εμπιστευεται παικτες που δεν ειναι καλα οπως ο Ζιβκο.
Ο Μουργκ στα φιλικα πηγε πολυ καλυτερα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 04, 2021, 01:37:54 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αντί να ζητήσεις ένα Τερματοφύλακα, ένα Αριστερό και ένα Σεντερ Μπακ, ένα γρήγορο επιτέλους χαφ...όχι 30+, και ένα εξτρέμ .... το ξέρω θα κάνεις κοκοκο στους Σαβιδάιους και από αύριο ο μάνατζερ σου θα ψάχνει καμιά καλή πρόταση για να έχεις καβάντζα... Δεν αλλάζεις χαρακτήρα μόνο δέρμα 
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 04, 2021, 07:30:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Χιλιες φορες να επαιζαν οι "ανετοιμοι"! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 04, 2021, 08:56:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Πιστεψε σε παικτες που δεν ηταν ετοιμοι η δεν μπορεσαν απεναντι σε πιο γρηγορους παικτες.
Πρεπει να αναθεωρησει στον επαναληπτικο.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 05, 2021, 03:26:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Πολύ κακή διαχειρηση του παιχνιδιού απ τον προπονητη-μεσια
Με Ττειλορ,  νινουες και περειρες, με αργα χαφ και υπερήλικες δε γμησε κάνεις. Τα yes προς τις επιλογες της διοικησεις που περναν σα δικές του, θα τα λουστει αργότερα αν δε βγει ξεκαθαρα να ζητήσει παικτες.
Ελπιζω οτι ηταν μια προσπάθεια να δειξει ακόμα και στους τυφλούς τις ελλείψεις τις ομαδας γιατί αν δεν είναι έτσι ο θεος να βαλει το χερι του.

Στάλθηκε από το KOB-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 05, 2021, 04:21:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Stratego

  • Junior Member
  • *
  • 9
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
#PAOK @razvanlucescu__ @jkurtic77 #PAOKmind #Strategosview Όταν ζητάς από τους παίκτες σου να δεις αίμα στα μάτια τους και να πάρουν την πολυπόθητη πρόκριση, πρέπει κι εσύ, ως προπονητής, να πράξεις αποφασιστικά κατ' αναλογίαν.

You are not allowed to view links. Register or Login

PAOK mind
You are not allowed to view links. Register or Login
Απόψεις και αναλύσεις με το μυαλό στον ΠΑΟΚ

 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 05, 2021, 10:06:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ευθυνη για τις επιλογες προσωπων οπως ο Βιερινια (γελανε και οι πετρες) , ο Καντουρι, ο Ζιβκοβιτς.
Εκτος αυτου η ομαδα δεν ειχε και ρυθμο.
Αυτο δεν θα πρεπει να το δουμε την Πεμπτη.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 10, 2021, 07:59:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είμαι πεπεισμένος πως θα πανηγυρίζουμε τον Μάιο του 2022»


«Είναι μια νέα αρχή. Θα είναι περίπλοκο αλλά και όμορφο ταυτόχρονα.  Πρέπει να χτίσουμε κάτι ξανά για να φτάσουμε στο επίπεδο που βρισκόμασταν πριν από δύο χρόνια, μάλλον υπήρχε μεγάλη ζήλια μετά από εκείνη την ιστορική (σ.σ. του νταμπλ) σεζόν του ΠΑΟΚ. Με πολλή δουλειά, θα πετύχουμε, θα το δείτε τον Μάιο του 2022. Είμαι πεπεισμένος ότι θα πανηγυρίσουμε ξανά την κατάκτηση του τίτλου».



Πρέπει να γίνει όμως και καμία μεταγραφή ακόμα για να συμβεί αυτό...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"