Γυναικείο μπάσκετ 2020-21

Αποστολέας Θέμα: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21  (Αναγνώστηκε 2048 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« στις: Ιουλίου 06, 2020, 07:49:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας, Βασίλη Μασλαρινό, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Ο Βασίλης Μασλαρινός συνεχίζει για έβδομη χρονιά στον Δικέφαλο ως προπονητής.

Ο Ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Ομάδας της χώρας μας, θα συνεχίσει να «κοουτσάρει» το τμήμα γυναικών του ΠΑΟΚ, το οποίο θα καθοδηγήσει στην Α’1 Εθνική κατηγορία καθώς και το τμήμα νεανίδων.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης, ο Βασίλης Μασλαρινός δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα στο Συλλόγου, acpaok.gr:

«Θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα μου τον ΠΑΟΚ, τον Πρόεδρο, κο Αθανάσιο Κατσαρή, και τον έφορο, Βασίλη Αγγελίδη, για την μέχρι τώρα στήριξη και εκτίμηση που μου δείχνουν. Μετά από μία πολύ ιδιαίτερη χρονιά ακολουθεί ίσως η δυσκολότερη τα τελευταία χρόνια που βρίσκομαι στον Σύλλογο. Σε μία τέτοια στιγμή δεν θα μπορούσα να μην είμαι και εγώ μέλος αυτής της προσπάθειας. Εύχομαι υγεία και δύναμη σε όλους».



Αρχη με τον προπονητη.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 06, 2020, 07:53:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την «αρχηγό» της ομάδας Ανθούλα Ταρπάγκου για την αγωνιστική περίοδο 2020-2021.

Η 30χρονη αθλήτρια θα αγωνίζεται με τα «ασπρόμαυρα» για έκτη συνεχή χρονιά, κατά την οποία στόχος θα είναι ο Δικέφαλος να συνεχίσει να πρωταγωνιστεί στο Πρωτάθλημα και να είναι ανταγωνιστικός.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, η αθλήτρια Ανθούλα Ταρπάγκου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου acpaok.gr:

«Είναι μεγάλη μου χαρά και τιμή που ανανεώνω για έκτη χρονιά τη συνεργασία μου με τον ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον Έφορο κ. Βασίλη Αγγελίδη, καθώς και τον προπονητή Βασίλη Μασλαρινό για την εμπιστοσύνη και τη στήριξη όλα αυτά τα χρόνια. Μετά από μία ιδιαίτερη σεζόν που πέρασε, εύχομαι η νέα αγωνιστική περίοδος να μας βρει υγιείς στο γήπεδο και ακόμη περισσότερο ανταγωνιστικούς στο πρωτάθλημα».



Να δυναμωσει η ομαδα οσο περισσοτερο γινεται.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 07, 2020, 06:35:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Ρένια Καρλάφτη, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η 22χρονη φόργουορντ θα συνεχίσει για τρίτη συνεχή χρονιά στα ασπρόμαυρα.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Ρένια Καρλάφτη δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που θα είμαι και αυτή τη χρονιά στην ομάδα. Εύχομαι να είναι μία χρονιά με υγεία και να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο μας, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο μας, κο Βασίλη Αγγελίδη, και τον προπονητή μας, Βασίλη Μασλαρινό, για την εμπιστοσύνη τους για την παραμονή μου και φέτος στην ομάδα!».


Πάμε για καλύτερα φέτος...

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 09, 2020, 10:05:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Χρύσα Κιλαζίδου, για την αγωνιστική χρονιά 2020-21.

Η 23χρονη με ύψος 175cm πλέιμεϊκερ θα συνεχίσει για δεύτερη συνεχή χρονιά στα «ασπρόμαυρα».

Μετά την ανανέωση συνεργασίας, η Χρύσα Κιλαζίδου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Χαίρομαι πάρα πολύ που για δεύτερη χρονιά θα βρίσκομαι στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κο Βασίλη Αγγελίδη, και τον προπονητή, Βασίλη Μασλαρίνο, για την εμπιστοσύνη τους σε μένα. Εύχομαι η ομάδα να είναι υγιής και να καταφέρει τους στόχους της».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 09, 2020, 10:06:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Απώλεια πάντως είναι η Λύμουρα που αποχωρεί...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 12, 2020, 12:25:11 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η κορυφαία «πασέρ» της περσινής Α1 στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ





Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Rebecca Akl, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Γεννημένη το 1992, η Rebecca Akl κατάγεται από τον Λίβανο, αγωνίζεται ως πόιντ γκαρντ και έχει ύψος 169cm.

Ξεκίνησε την καριέρα της από την λιβανέζικη, Champville, την αγωνιστική περίοδο 2006-2007, στην οποία και παρέμεινε μέχρι το 2008.

Ο επόμενος σταθμός της καριέρας της ήταν η Sporting Al Riyadi Beirut, στην οποία και ωρίμασε μπασκετικά, παραμένοντας για εννιά αγωνιστικές περιόδους.

Τις σεζόν 2017-18 και 2018-19 αγωνίστηκε με την φανέλα της Homentmen Antelias.

Την περασμένη αγωνιστική περίοδο πήρε την πρώτη της... γεύση από το ελληνικό γυναικείο μπάσκετ καθώς αγωνιζόταν στις Εσπερίδες Καλλιθέας, τερματίζοντας ατομικά στην πρώτη θέση της κατηγορίας των ασίστ, με 131 τελικές πάσες.

Είναι διεθνής και μάλιστα αρχηγός της Εθνικής Ομάδας του Λιβάνου, ενώ θεωρείται και θρύλος του αραβικού μπάσκετ.

Μετά την συμφωνία έναρξης συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, η Rebecca Akl δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Καταρχάς θέλω να ευχαριστήσω τις Εσπερίδες για την προηγούμενη χρονιά. Είμαι χαρούμενη που γίνομαι μέλος μίας μεγάλης ομάδας όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Είμαι ενθουσιασμένη που θα παίξω στην Θεσσαλονίκη, για την οποία έχω ακούσει φοβερά πράγματα. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κο Αθάνασιο Κατσαρή, τον έφορο, κο Βασίλη Αγγελίδη και τον προπονητή, Βασίλη Μασλαρινό, για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου και με επέλεξαν να είμαι κομμάτι της ομάδας. Πιστεύω ότι μπορούμε να πετύχουμε σπουδαία αποτελέσματα».

Καλώς ήρθες Rebecca!


ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΡΟΣΘΗΚΗ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 12, 2020, 12:27:22 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Ελένη Σύρρα, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η 25χρονη γκαρντ με ύψος 170cm, ήρθε την περσινή περίοδο στον Δικέφαλο, με την ερχόμενη αγωνιστική σεζόν να είναι η δεύτερη της στα «ασπρόμαυρα».

Μετά την συμφωνία ανανέωσης με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, η Ελένη Σύρρα δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:


«Είναι μεγάλη μου χαρά που ανανεώνω για δεύτερη χρονιά στον ΠΑΟΚ. Εύχομαι να έχουμε υγεία, να πετύχουμε τους στόχους μας και να φτάσουμε όσο πιο ψηλά μπορούμε. Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κο Βασίλη Αγγελίδη, και τον προπονητή, Βασίλη Μασλαρινό, για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν. Πάμε ΠΑΟΚ!».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 12, 2020, 07:27:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Channon Fluker, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Γεννημένη το 1997, η Channon Fluker κατάγεται από τις ΗΠΑ, αγωνίζεται ως σέντερ και έχει ύψος 193cm.

Απόφοιτη του κολεγίου «California State University», η Channon Fluker είχε πολλές ατομικές διακρίσεις από τα χρόνια του λυκείου μέχρι και τα χρόνια του πανεπιστημίου που την έκαναν να ξεχωρίσει.

Την περασμένη αγωνιστική περίοδο αγωνιζόταν στην σλοβάκικη, Young Angels Kosice, στην οποία είχε 17,3 πόντους μ.ο και 16 ριμπάουντ μ.ο.

Μετά την συμφωνία έναρξης συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, η Channon Fluker δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που υπογράφω στον ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κο Βασίλη Αγγελίδη, και το τεχνικό τιμ, που με εμπιστεύτηκαν. Εύχομαι μία χρονιά γεμάτη υγεία και να πετύχουμε τους στόχους που θα θέσουμε. Από την πλευρά μου, θα δώσω το 100% ώστε η ομάδα να φτάσει όσο ψηλότερα γίνεται».

Welcome Channon!




Καλα στατιστικα εχει, ελπιζω να ειναι ακομα καλυτερα σε εμας.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 15, 2020, 10:25:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Nukiya Mayo, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Γεννημένη στο Bronx της Νέας Υόρκης το 1998, η Nukiya Mayo έχει ύψος 191cm και αγωνίζεται τόσο ως Shooting Guard, όσο και Shooting Forward.

Απόφοιτη του Towson University, η νεαρή Αμερικανίδα θα αφήσει την γενέτειρα χώρα της για πρώτη φορά στην καριέρα της, για να έρθει στην Θεσσαλονίκη και να ντυθεί στα ασπρόμαυρα.

Με γεμάτες χρονιές, ούσα η βασική πυλώνας των πορειών που έκανε το Towson στο NCAA, η Nukiya Mayo έρχεται διψασμένη να εξερευνήσει τα αχαρτογράφητα για την ίδια ευρωπαϊκά μπασκετικά... νερά.

Την περασμένη αγωνιστική περίοδο, αγωνίστηκε σε 29 παιχνίδια στο NCAA, έχοντας μέσο όρο 16,1 πόντους, 7.7 ριμπάουντ, 1,4 ασίστ.

Προσόν που θα την κάνει να ξεχωρίσει από την ελληνική πραγματικότητα του γυναικείου μπάσκετ, είναι το γεγονός πως η Nukiya επιδίδεται εύκολα σε καρφώματα εφόσον βρει τον κατάλληλο χώρο. Μάλιστα, αυτή θα είναι η πρώτη φορά στην ιστορία του ελληνικού γυναικείου μπάσκετ, όπου παίκτρια θα έχει ιδιαίτερη ευχέρεια στα καρφώματα.

Μετά την συμφωνία της με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, η Nukiya Mayo δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ ενθουσιασμένη που θα αγωνιστώ με τα χρώματα του ΠΑΟΚ. Έχω μάθει για την ιστορία της ομάδας, τις αξίες που πρεσβεύει και ότι εκφράζει τόσους ανθρώπους στον πλανήτη. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κ. Βασίλη Αγγελίδη και τον προπονητή, Βασίλη Μασλαρινό, για αυτή την ευκαιρία. Θα δώσω το 100% μου σε κάθε προπόνηση και αγώνα. Ακόμα και αν δεν μπορέσουν κάποιοι από τους φίλους του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ να έρθουν στο γήπεδο να μας υποστηρίξουν, λόγω της ιδιαίτερης συνθήκης του κορωναϊού, υπόσχομαι εγώ και οι συμπαίκτριες μου να κάνουμε τα πάντα ώστε να τους δίνουμε χαρές με τα αποτελέσματα μας. Θα σας δω όλους σύντομα στη Θεσσαλονίκη. Μείνετε ασφαλείς! Πάμε ΠΑΟΚ!».

Welcome Nukiya!




Αντε με το καλο! pano
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2020-21
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 22, 2020, 08:48:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια. Αθηνά Λέξα, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η Αθηνά Λέξα, είναι παιδί της ακαδημίας του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και χάρη στο πλούσιο ταλέντο της αλλά και την σκληρή δουλειά της, κατάφερε να κερδίσει λεπτά συμμετοχής με την γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας.

Είναι διεθνής με τις ηλικιακές κατηγορίες της Εθνικής Ομάδας της χώρας μας.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης, η Αθήνα Λέξα δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ ενθουσιασμένη που θα αγωνιστώ και φέτος στην ομάδα του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω από την μεριά μου, τον Πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κ. Βασίλη Αγγελίδη και τον προπονητή, κ. Βασίλη Μασλαρινό. Εύχομαι η νέα χρονιά να είναι γεμάτη από υγεία και να είμαστε όσο πιο ανταγωνιστικές μπορούμε ώστε να πετύχουμε τους στόχους μας!».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"