8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro

Αποστολέας Θέμα: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro  (Αναγνώστηκε 11578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 08:17:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Χέντβιγκες Μαντούρο απέφυγε το κάταγμα, αλλά ίσως έχουν πάθει ζημιές οι σύνδεσμοι του χεριού του. Είναι δεδομένο ότι θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για αρκετό καιρό.


Δεν υπαρχει προβλημα εχουμε πολλους παικτες! facepalm
Περαστικα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 08:20:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
ΔΙΑΣΩΘΗΚΕ ΑΠΟΨΕ ...ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ!!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 11:32:53 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δεν μπορείς να πάρεις στα σοβαρά αυτό το πρωτάθλημα»



Απηυδισμένος από όσα συμβαίνουν στο ελληνικό πρωτάθλημα δήλωσε ο Χέντβιγκες Μαντούρο σε ολλανδική ιστοσελίδα. Ο μέσος του ΠΑΟΚ φαίνεται πως έχει αποφασίσει να αποχωρήσει από την Ελλάδα.

«Δεν μπορείς να πάρεις στα σοβαρά ένα τέτοιο πρωτάθλημα. Όλο και κάτι συμβαίνει. Εγώ απλώς θέλω να παίζω ποδόσφαιρο», τόνισε.

Παράλληλα αναφέρθηκε στα επεισόδια που γίνονται στα γήπεδα, αλλά και στο επεισοδιακό ΔΣ της Super League. «Αυτοί είναι τρελοί, δεν είναι φίλαθλοι. Το πρόβλημα εδώ είναι κοινωνικό», ανέφερε και πρόσθεσε: «Φανταστείτε τον Μαρκ Όφερμαρς (γενικό διευθυντή του Άγιαξ) να διαπληκτίζεται με τον Μαρσέλ Μπραντς (τεχνικό διευθυντή της Αϊντχόφεν). Θα ήταν αυτό φυσιολογικό. Αν δεν μπορούν να συνυπάρξουν οι παράγοντες των ομάδων, αυτό θα επεκταθεί και στους οπαδούς τους»


Διαβαζει ψυχολογια παντως! :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 08, 2015, 10:41:41 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αινιγματικό ταξίδι για Μαντούρο



Ο μέσος του ΠΑΟΚ, ενημέρωσε τους εκπροσώπους του Τύπου που συνόδεψαν την αποστολή του "Δικεφάλου" στην Αθήνα για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, πως μεταβαίνει στην πατρίδα του για να πάρει μία επιπλέον άποψη για τον τραυματισμό του, από έναν γιατρό ειδικό σε θέματα χτυπημάτων στα χέρια, καθώς και να εξεταστεί από τον γιατρό της εθνικής Ολλανδίας.

Από την πλευρά της, όμως, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ενημέρωσε αργά το απόγευμα πως ο παίκτης πήρε άδεια για να επισκεφθεί την οικογένειά του στην Ολλανδία!

Από την πλευρά του παίκτη, προκύπτει επίσης πως το το ταξίδι είναι πληρωμένο από την ολλανδική Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου και αφορά καθαρά τον τραυματισμό του και την εξέταση που θέλει να κάνει με τον ειδικό γιατρό! Κι αυτό γιατί οι Ολλανδοί συνηθίζουν να αναλαμβάνουν τα έξοδα του ταξιδιού παικτών που φόρεσαν τη φανέλα της Εθνικής ομάδας, τιμώντας τους έτσι για την προσφορά τους.

Μάλιστα, τον μέσο του ΠΑΟΚ συνόδευαν κατά την αναχώρησή του από την Θεσσαλονίκη ο πιλότος του αεροπλάνου και έναν άνδρας της πολιτικής αεροπορίας του αεροδρομίου.

Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε πως η πορεία της αποθεραπείας του Μαντούρο διεξάγεται κάτω από άριστη συνεργασία με τον γιατρό του ΠΑΟΚ όπως τόνισε ο ίδιος ο παίκτης στη συνομιλία του με τους δημοσιογράφους.

sport24.gr


Ας τα συνδυάσει, γι αυτό θα μαλώσουμε τώρα? :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 08, 2015, 11:06:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παράθεση
Maduro Hedwiges ‏
its always good to be with your family after a hard week of recovery. Working well with the PAOK medical team makes me stronger to come back

Πριν απο λιγο το γραψε, οποτε  ησυχαζουμε! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 21, 2015, 02:02:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ

-Ακόμη και μετά τον τραυματισμό του στο χέρι στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ, πήγες στο νοσοκομείο κι όμως χαμογελούσες. Ποιο είναι το μυστικό πίσω από την θετική σου ενέργεια;

"Νομίζω πως όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Αν συμβεί κάτι κακό, στη συνέχεια μπορεί να έρθει κάτι θετικό".

-Το μότο σου είναι "κοίτα τα αστέρια, αλλά κράτα τα πόδια σου στο έδαφος γιατί ζεις μόνο μια φορά"...

"Ναι νομίζω είναι ένα καλό απόφθεγμα γιατί πιστεύω ότι όλοι πρέπει να έχουν όνειρα. Την επιθυμία για κάτι. Πρέπει να κοιτάς ψηλά και να έχεις φιλοδοξίες. Αλλά πάντα πρέπει να παραμένεις ταπεινός όταν πετυχαίνεις τους στόχους σου. Είναι εύκολο να πεις "είμαι καλός, είμαι εκπληκτικός, αλλά πρέπει να πάντα να είσαι σεμνός. Αυτό ήταν ένα μάθημα που πήρα από τους γονείς μου γιατί όταν ήμουν μικρός πολλοί έλεγαν θα γίνεις αστέρι στην Ολλανδία".

-Είναι εύκολο να λες κάτι τέτοιο, αλλά είναι εξίσου εύκολο να το πετύχεις;

"Οχι είναι πολύ δύσκολο. Εχει να κάνει με τους φίλους σου, με τους γονείς σου, με το περιβάλλον σου γενικότερα. Αν έχεις φίλους που σου λένε "είσαι μεγάλος σταρ" μπορέι να το πιστέψεις ακόμη και αν δεν είσαι. Είναι σημαντικό να έχεις φίλους που σου λένε την αλήθεια".

-Εχεις φτάσει ποτέ σε σημείο να πιστέψεις ότι είσαι κάτι διαφορετικό απ' αυτό που πραγματικά ήσουν;

"Ναι στην αρχή μου έλεγαν πως είμαι ο νέος Ράικαρντ. Με έβαζαν δίπλα σε μεγάλους παίκτες και ήμουν μόλις 18 ετών. Τότε έλεγα στον ευατό μου "όχι μείνε χαλαρός γιατί θα έρθουν και στιγμές που δεν θα παίζεις καλά. Μια καριέρα δεν έχει μόνο ανοδική πορεία".

-Ποιες είναι οι φιλοδοξίες σου;

"Η φιλοδοξία μου είναι να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ να γίνει καλύτερος σαν ομάδα, σαν σύλλογος. Νομίζω ότι μεγαλώνουμε, έστω και αν αυτό γίνεται σιγά σιγά. Δεν μπορείς να κάνεις μεγάλα βήματα. Είναι μία διαδικασία και νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στον σωστό δρόμο. Για παράδειγμα να αγωνίζεται πάντα στην Ευρώπη. Αυτή τη σεζόν θέλουμε να κερδίσουμε τα πλέι οφ και να παίξουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι μεγάλη φιλοδοξία να παίξω με τον ΠΑΟΚ στο Τσάμπιονς Λιγκ".

-Διαφορετικός προπονητής, νέα αρχή, τι έχει αλλάξει;

"Είναι δύο διαφορετικά είδη προπονητών. Ο ένας κάνει προπόνηση για την προπόνηση και ο άλλος θέλει να μας μάθει και να σταματήσει περισσότερες φορές το πρόγραμμα. Ισως η ένταση τώρα να είναι λίγο πιο χαμηλή, αλλά μαθαίνουμε απ' αυτά που μας λέει ο προπονητής μας".




Παράθεση
"Μου έλεγαν πως είμαι ο νέος Ράικαρντ"

Κοντεψε να μου χυθει ο καφες! :)) :)) :)) :)) :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 19, 2015, 11:07:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Έτοιμος να βοηθήσω»




Για την αγωνιστική ετοιμότητά του: "Εδώ και τρεις εβδομάδες προπονούμαι σε φουλ ρυθμούς με την ομάδα και είμαι έτοιμος να βοηθήσω".

Για την παρουσία του ΠΑΟΚ στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος: "Χάσαμε παιχνίδια που δεν έπρεπε και αναφέρομαι σε υποδεέστερους αντιπάλους, ενώ κερδίσαμε τις μεγάλες ομάδες όπως για παράδειγμα τον Ολυμπιακό στην Αθήνα. Πλέον έχουμε στόχο το Τσάμπιονς Λιγκ και πρέπει μέσα από τα πλέι οφ να κερδίσουμε αυτή τη θέση".

Για τους τρεις αντιπάλους του ΠΑΟΚ στο μίνι πρωτάθλημα των πλέι οφ: "Είναι καλές ομάδες, αλλά έχουμε την ποιότητα να τις κερδίσουμε. Είμαστε και εμείς καλή ομάδα. Πρέπει να παίξουμε καλά όμως για να τις κερδίσουμε".

Για τα στοιχεία που χρειάζεται η ομάδα του για να τερματίσει πρώτη στα πλέι οφ: "Πρώτα απ’ όλα έχουμε τον αγώνα με τον Ατρόμητο και είναι ο πιο σημαντικός. Πρέπει να τον κερδίσουμε αφού μετά έχουμε δυο αγώνες στην έδρα μας. Καλό θα ήταν λοιπόν να αρχίσουμε με τρεις νίκες. Το σημαντικό είναι να κερδίσουμε στο Περιστέρι γιατί αυτό θα αγχώσει και τις άλλες ομάδες".

VIDEO

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/pages/paokforumgr/264359340423579?sk=timeline
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:40:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Είμαι βέβαιος για την πρώτη θέση»




Ο Χέντβιγκ Μαντούρο μιλώντας στα Μέσα της πατρίδας του, εμφανίστηκε αισιόδοξος πως ο ΠΑΟΚ θα φτάσει στο Champions League.

Συγκεκριμένα τόνισε:

Η μάχη για την πρώτη θέση κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ανάμεσα σε εσάς και τον Παναθηναϊκό, έτσι δεν είναι;

«Ναι, αυτό θέλω να σκέφτομαι. Θα είναι δύσκολο, αλλά εμείς πρέπει να μπορέσουμε να κερδίσουμε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια και παράλληλα να πάρουμε κάποια θετικά αποτελέσματα στα εκτός έδρας παιχνίδια. Αν το κάνουμε αυτό, είμαι βέβαιος ότι θα πάρουμε την πρώτη θέση. Μπορεί, επίσης, αυτή η θέση να δώσει στην ομάδα που θα την κατακτήσει απευθείας το εισιτήριο για το Champions League».

– Γιατί αυτό?

«Εδώ στην Ελλάδα έχουμε μια παρόμοια κατάσταση, όπως με την Γιουβέντους πριν από λίγα χρόνια στην Ιταλία. Ο πρόεδρος του πρωταθλητή Ολυμπιακού Πειραιώς υπέβαλε την παραίτησή του. Είναι μεταξύ άλλων υπόπτων για δωροδοκία διαιτητών και τα στοιχηματισμό σε δικούς τους αγώνες. Προσωπικά, έχει ένα μεγάλο πρόβλημα, το οποίο μπορεί να έχει συνέπειες και για τον σύλλογο του. Επί του παρόντος, είναι σε εξέλιξη μια μεγάλη έρευνα που διεξάγεται. Έτσι, μπορεί να ο πρωταθλητής να αποκλειστεί από την συμμετοχή του στο Champions League. Είναι ένα μεγάλο θέμα εδώ στην Ελλάδα, αλλά προτιμώ αυτή την στιγμή να εστιάζω την προσοχή μου όσο το δυνατόν περισσότερο στο ποδόσφαιρο. Εμείς απλά πρέπει να διασφαλίσουμε ότι θα είμαστε η πρώτη ομάδα στον όμιλο και στη συνέχεια θα δούμε τι θα συμβεί…».

– Ποιος είναι ο προσωπικός στόχος;

«Ελπίζω να έχω περισσότερα λεπτά στα πλέι-οφ και να είμαι σημαντικός για την ομάδα. Αισθάνομαι πολύ καλά. Εχασα πολλά παιχνίδια μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου. Δεν παίξαμε το καλύτερο ποδόσφαιρο και συχνά ήμασταν πίσω στο σκορ. Αυτό δεν επέτρεψε στον προπονητή να μου δώσει χρόνο συμμετοχής γιατί τις περισσότεες φορές επέλεγε έναν επιθετικό αντί για μένα».

onsports.gr

Α, αυτος ειναι και βεβαιος! facepalm
Ρε θα φατε μπινελικι λεμεεεεεε, κρατηστε μια πισινηηηηηηηηηη...........................
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 25, 2015, 10:56:23 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τι γίνεται με τον Μαντούρο



Το συμβόλαιο του Χέντβιχες Μαντούρο είναι από αυτά που θέλει να λύσει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, όμως, ο ίδιος λέει στο περιβάλλον του ότι θα μείνει και φέτος.

Σύμφωνα με τον 30χρονο μέσο και όσα λέει στο περιβάλλον του, λοιπόν, δεν υπάρχει θέμα αποχώρησής του από τον ΠΑΟΚ και η επαφή που έγινε ανάμεσα στον ατζέντη του και τον Φρανκ Άρνεσεν αφορά στο ότι δεν πρόκειται να πουληθεί. Υποστηρίζει, μάλιστα, στους κοντινούς του ανθρώπους ότι πριν ακόμη πάει διακοπές ήταν βέβαιος ότι θα συνεχίσει στον ΠΑΟΚ.

Όπως αντιλαμβάνεται κανείς, ακόμη και ως παιχνίδι τακτικής να ερμηνεύσει κανείς τη στάση του Μαντούρο, δεν θα είναι εύκολο να λυθεί το συμβόλαιο συνεργασίας που έχει ο ΠΑΟΚ μαζί του. Τέλος, υπογραμμίζουμε την επίσημη θέση του ΠΑΟΚ πως όλοι οι παίκτες θα κριθούν από τον Ιγκόρ Τούντορ και τους συνεργάτες του.

sport24.gr

Δεν αποκλείω να τον κρατήσει ο Τούντορ...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 01, 2015, 09:17:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δεν με αφήνει ο ΠΑΟΚ να φύγω"



Ο Χέντβιγκες Μαντούρο με δηλώσεις του σε Ολλανδικό τηλεοπτικό κανάλι μίλησε για την παραμονή του στην ομάδα της Θεσσαλονίκης, αλλά και για την οικονομική κρίση στην Ελλάδα.

Ο Ολλανδός μέσος με δηλώσεις του αρχικά είπε τα εξής: «Γνωρίζω ήδη πως ο ΠΑΟΚ δεν θα με αφήσει να φύγω». Στη συνέχεια αναφέρθηκε στην κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα. «Οι τράπεζες είναι κλειστές για μια βδομάδα, υπάρχου διαδηλώσεις υπέρ και εναντίον της Ευρωπαϊκής ένωσης και είναι δύσκολο να γίνουν αντιληπτά. Η κατάστασή μου είναι διαφορετική από εκείνη του μέσου Έλληνα, ο οποίος θα μπορούσε να έχει προβλήματα εργασίας ή τα χρήματα από την τράπεζα. Για ένα ποδοσφαιριστή, νομίζω ότι δεν είναι τόσο κακό».

 gazzetta.gr

Φοβερή διαπίστωση! facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"