8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro

Αποστολέας Θέμα: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro  (Αναγνώστηκε 11580 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 10:24:12 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Θέλει να στείλει τον Μαντούρο στην έξοδο



To ρεπορτάζ δίνει τον Ολλανδό μέσο έτοιμο από ιατρικής άποψης να επανέλθει στην αγωνιστική δράση.

Ωστόσο, είναι πλέον πολύ δύσκολο ο Ολλανδός μέσος να βρει ξανά θέση στο αγωνιστικό πλάνο του Άγγελου Αναστασιάδη, καθώς στον ΠΑΟΚ είναι δυσαρεστημένοι από τη μηδαμινή προσφορά του, την οποία επιτείνουν οι συνεχείς (μικρο)τραυματισμοί του.

Σύμφωνα με ασφαλής πληροφορίες του Sport24.gr η ΠΑΕ ψάχνει τρόπο να λύσει τη συνεργασία της με τον 29χρονο μέσο, ο οποίος έχει ένα από τα πιο υψηλά συμβόλαια στην ομάδα, με αμοιβή που φτάνει τις 550.000 ευρώ ετησίως.

Ήδη έχει στείλει μήνυμα τόσο στον παίκτη όσο και στο περιβάλλον του να ψάξουν για ομάδα, κάτι που αν συμβεί θα διευκολύνει το τέλος της συνεργασίας των δύο πλευρών.

sport24.gr

Αναμενόμενο είναι. Αν έρθει ο Μπόρχες ή κάποιος άλλος δεν χωράει απλά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 06:53:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ίσως o Γλύκος να χτυπήθηκε με σφαίρες από καουτσούκ"



Ο Χέντβιγκες Μαντούρο, μιλώστας στην ιστοσελίδα "Goal.com", αναφέρθηκε στο περιστατικό με τον τραυματισμό του Παναγιώτη Γλύκου πριν από την έναρξη της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό στο "Γ. Καραϊσκάκης", τονίζοντας ότι ο γκολκίπερ του "Δικεφάλου" πιθανότατα χτυπήθηκε με σφαίρες από καουτσούκ.

"Ένα πυροτέχνημα πετάχτηκε από τις κερκίδες και ο Γλύκος χτυπήθηκε. Πιθανόν να ήταν σφαίρες από καουτσούκ. Είναι εξωφρενικό. Αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ένα τέτοιο περιστατικό μπορεί να έχει μεγάλη επιρροή. Πολλοί παίκτες του ΠΑΟΚ δεν έκαναν καλό ζέσταμα και μετά από πολλές συζητήσεις αποφασίστηκε να παιχτεί το ματς. Ευτυχώς ο ΠΑΟΚ κέρδισε, αλλά όλα αυτά δεν έχουν σχέση με το ποδόσφαιρο", δήλωσε χαρακτηριστικά ο Ολλανδός.

Όσο για την παρουσία του συμπατριώτη του, Αφελάι στον Ολυμπιακό τόνισε: "Αρχισε καλά, αλλά σταδιακά είχε μικρότερη συμμετοχή στο παιχνίδι του Ολυμπιακού και ίσως ήταν αυτός ο λόγος που αντικαταστάθηκε μετά από περίπου μια ώρα αγώνα. Ο ρόλος του στην ομάδα είναι διαφορετικός από αυτόν στην Eθνική. Ηταν εξαρτημένος από τις μπαλιές που έπαιρνε στην πλευρά του. Ο ανταγωνισμός στο ελληνικό πρωτάθλημα δεν μπορεί να συγκριθεί με τα ματς του Champions League. Στο ελληνικό πρωτάθλημα παίζουν περισσότερο δυνατά. Αυτό που έχω δει μέχρι τώρα από αυτόν είναι αρκετά καλό. Ο Ολυμπιακός πιστεύω πως είναι αρκετά ικανοποιημένος".


Η βλεπει πολλες ταινιες η κατι ξερει που δεν ξερουμε εμεις! :grin1:
Μυστηριο! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 10:15:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Πολυ χαλι ρε ανθρωπε, τι Αγιαξ, ουτε στον Αστερα Μαγουλας δεν πας ετσι.
Βαρεμαρα γενικα!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 09:51:23 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Μαντούρο επέστρεψε



Ο Χέντβιχες Μαντούρο είναι η αλήθεια ότι ήρθε στον ΠΑΟΚ σαν ένας παίκτης που θα κάνει την διαφορά και θα προσφέρει άμεσα σημαντικές βοήθειες. Ωστόσο, μέχρι στιγμής αυτό δεν έχει συμβεί. Παρόλο που το περασμένο καλοκαίρι έδειχνε σε καλή σωματική κατάσταση, έβγαλε ξανά προβλήματα τραυματισμών, με αποτέλεσμα να τον ξαναδούμε βασικό στον αγώνα με τον Λεβαδειακό, μετά από περίπου τέσσερις μήνες και το ματς με τον Πλατανιά στα τέλη Αυγούστου.

Η παρουσία του, πάντως, στην Λιβαδειά έδωσε στο παιχνίδι του ΠΑΟΚ στοιχεία που έλειπαν από την ακριβώς προηγούμενη αναμέτρηση, αυτή με τον ΠΑΣ στα Γιάννινα, απόντος και του Αλέξανδρου Τζιόλη. Ο Ολλανδός μέσος προσέφερε ηρεμία στην μεσαία γραμμή, αλλά και σωστές πάσες στον σωστό χρόνο στους συμπαίκτες του. Δεν είναι τυχαίο, εξάλλου, ότι με τον Μαντούρο στην ενδεκάδα τα λάθη του ΠΑΟΚ σε σχέση με το ματς κόντρα στον ΠΑΣ μειώθηκαν κατά το 1/5.

Το συγκεκριμένο ζήτημα, άλλωστε, το είχε θίξει και ο Αγγελος Αναστασιάδης, κάνοντας λόγο για επιπόλαια λάθη που δίνουν στους αντιπάλους εύκολες επιθέσεις και τα οποία τα πληρώνει ακριβά ο Δικέφαλος. Ωστόσο, δεν μπορούμε να μην αναφέρουμε, ότι, παράλληλα, όπως φάνηκε και απέναντι στον Λεβαδειακό, ο Ολλανδός χαφ συνεχίζει να είναι αργός στις αντιδράσεις του και όχι στα επίπεδα φυσικής κατάστασης των συμπαικτών του.

Μένει να φανεί, πλέον, αν λίγες μέρες μετά την δημόσια τοποθέτηση του Αναστασιάδη για παίκτες που δεν μοχθούν όπως οι υπόλοιποι, που "φωτογράφιζε" και τον Μαντούρο, ο Ολλανδός ξαναπαίρνει θέση στα πλάνα του έμπειρου τεχνικού, ή η παρουσία του στην Λιβαδειά ήταν ένα απλό "πυροτέχνημα".  Αυτή ήταν η 8η φετινή συμμετοχή του σε όλες τις διοργανώσεις και μόλις η 4η ως βασικός.

contra.gr


1 παιχνίδι έπαιξε, επέστρεψε γράφουν..!!!! ΕΛΕΟΣ! facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 01:08:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Στην Ελλάδα αμύνονται με δέκα άτομα!"



Ο Χέντβιχες Μαντούρο, μίλησε στην ολλανδική ιστοσελίδα "ajaxshowtime.com" για το πως περνά στην Ελλάδα, την επιλογή του να υπογράψει στον "Δικέφαλο", αλλά και το αν σκέφτεται να επιστρέψει κάποια στιγμή στον Άγιαξ ή σε κάποια άλλη ολλανδική ομάδα.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για το πως είναι στον ΠΑΟΚ: "Είμαι καλά. Είμαστε στην πρώτη θέση με τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα κι εγώ είμαι πάλι σε φόρμα. Ήμουν αρκετό καιρό εκτός, λόγω τραυματισμού, αλλά ελπίζω ότι το έχω αφήσει πίσω μου".

Για το αν έκανε καλά που επέλεξε τον ΠΑΟΚ και το ελληνικό πρωτάθλημα: "Ήρθα στην Ελλάδα, επειδή ο ΠΑΟΚ είναι ένας από τους μεγαλύτερους συλλόγους της χώρας και παίζει κάθε χρόνο στην Ευρώπη. Ήθελα μετά από την Βαλένθια και τη Σεβίλλη να παίξω ποδόσφαιρο σ' ένα καλό επίπεδο".

Για το αν σκοπεύει να μείνει καιρό στην Ελλάδα: "Βέβαια, αλλά κανείς δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα τι θα γίνει στο μέλλον".

Για το αν σκέφτεται το ενδεχόμενο να επιστρέψει στην Ολλανδία: "Είναι κάτι που κατά καιρούς περνά από το μυαλό μου. Αλλά θα πρέπει να έχω συγκεκριμένη πρόταση από μια μεγάλη ομάδα της Ολλανδίας. Τότε θα το σκεφτώ".

Για το αν παρακολουθεί το ολλανδικό πρωτάθλημα:
"Καταφέρνω να βλέπω μερικά παιχνίδια μέσω διαδικτύου. Το ολλανδικό πρωτάθλημα είναι πολύ διασκεδαστικό, γιατί όλες οι ομάδες θέλουν να επιτεθούν, έτσι υπάρχουν και πολλά γκολ. Στην Ελλάδα υπάρχουν σύλλογοι που αμύνονται με δέκα ποδοσφαιριστές, έτσι η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική".

sport24.gr

Και ενας ο τερματοφυλακας, 11!!!  :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 12:20:29 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Να μην κάνουμε λάθη»



Ο ΠΑΟΚ νίκησε πολύ δύσκολα 3-2 τον Πανιώνιο στην Τούμπα και ο Χέντβιγκες Μαντούρο αναφέρθηκε στα λάθη της ομάδας του

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Ολλανδός μέσος:

Για την εικόνα της ομάδας:«Οι αντίπαλοι μας περιμένουν πλέον, θα πρέπει να το ξέρουμε αυτό, θα πρέπει να βελτιωθούμε και στην επίθεση, αλλά να μην κάνουμε τα λάθη που κάναμε σήμερα στην άμυνα. Είναι πολύ σημαντικό να μην δεχόμαστε γκολ».

Για το γκολ που πέτυχε: «Είναι πολύ σημαντικό να πετυχαίνεις ένα γκολ. Είναι πιο άμεση η βοήθεια που έχεις στη νίκη με αυτό τον τρόπο. Έχουμε πολλά δύσκολα παιχνίδια τον Ιανουάριο και μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω περισσότερο».

Για το πως νιώθει, μετά την επιστροφή του: »Αυτή η χρονιά νομίζω ότι ξεκίνησε με πολύ καλό τρόπο για μένα. Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι είμαι υγιής τώρα και έτσι να μείνω. Δυστυχώς είχα δύο συνεχόμενους τραυματισμούς και έμεινα πίσω, αλλά βρίσκω σιγά σιγά τον ρυθμό μου για να δείξω την ποιότητά μου».

Για το γκολ που έβαλε: «Ήταν δύσκολη μπαλιά του Ρατς, αλλά ήταν τέλεια, πέρασε πάνω από όλους και πέτυχα ένα γκολ. Το λέγαμε και από πριν ότι πρέπει να πάμε στο δεύτερο δοκάρι σε αυτές τις φάσεις».

Για το μέλλον του στην ομάδα: «Εύχομαι για το 2015 να είμαστε πρωταθλητές. Το έτος που έφυγε, όταν ήρθα ήμασταν πίσω από τον Ολυμπιακό, τώρα είμαστε μπροστά, αυτό σημαίνει ότι έχουν γίνει σημαντικά βήματα μπροστά για τον ΠΑΟΚ».


Ψιλουποφερτος ηταν, οχι τιποτα ιδιαιτερο!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 12:26:18 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Απλα ειχε διαθεση να τρεξει, ακομα και να πιεσει καποιες φορες!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 02:51:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 08:59:48 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Στον δρόμο που χάραξε ο Μάρτενς!! 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 12:04:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα είναι ο ηγέτης της άμυνας"

Ο Ολλανδός στην προπόνηση της Τετάρτης έλεγε τα καλύτερα λόγια για τον Πορτογάλο αμυντικό εκτιμώντας μάλιστα πως θα γίνει ο ηγέτης στα μετόπισθεν των "ασπρόμαυρων".

"Είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής. Δυνατός και με σιγουριά στις κινήσεις του. Παίξαμε μαζί και γνωρίζω πολύ καλά τι μπορεί να προσφέρει. Πολύ σύντομα θα γίνει ο ηγέτης στην άμυνά μας. Να μου το θυμηθείτε", έλεγε ο Μαντούρο που "έζησε" τον Ρικάρντο Κόστα στην Ισπανία και γνωρίζει για τις μεγάλες δυνατότητες που έχει ως παίκτης. Μένει να... επιβεβαιωθεί η εκτίμησή του για το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ

sport24.gr


Δεν μπορει να λεει  facepalm



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!