Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41686 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #410 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 04:04:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αυτοί είναι οι λόγοι που έφεραν την «έκρηξη» Ίβιτς κατά Τζαβέλλα



Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες από τη Θεσσαλονίκη, ο τεχνικός του ΠΑΟΚ ήταν έντονα δυσαρεστημένος με τη στάση του παίκτη λίγες μέρες πριν από το ματς στο «Αρτέμιο Φράνκι» κόντρα στη Φιορεντίνα, καθώς φέρεται να μιλούσε απαξιωτικά για τις πιθανότητες του «Δικεφάλου» να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στη Φλωρεντία. Στον Ίβιτς και τον Μίχελ μεταφέρθηκε ότι ο Τζαβέλλας έλεγε στα αποδυτήρια ότι ο ΠΑΟΚ θα έφευγε με βαρύ σκορ από την Ιταλία. Παρεμπιπτόντως ο Τζαβέλλας έμεινε την τελευταία στιγμή στη Θεσσαλονίκη και δεν ταξίδεψε στη Φλωρεντία λόγω ίωσης...

Επίσης στενός συνεργάτης του Ίβιτς μετέφερε στον προπονητή του ΠΑΟΚ ότι ο Τζαβέλλας μιλούσε με υποτιμητικό τρόπο τόσο για τον ίδιο τον Ίβιτς όσο και για τον Λιούμπος Μίχελ, τονίζοντας ότι εκείνος είχε άμεση πρόσβαση στα υψηλά κλιμάκια της διοίκησης Σαββίδη.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Ίβιτς φρόντισε στη χθεσινή του ομιλία ενώπιον όλης της ομάδας και ενώπιον του Τζαβέλλα να καταθέσει αυτά τα δύο περιστατικά, αιτιολογώντας την απόφαση του να διώξει τον διεθνή αμυντικό από την πρώτη ομάδα.

Η οργή του Ίβιτς ήταν ακόμα μεγαλύτερη γιατί όπως ανέφερε στην ομιλία του ήταν εκείνος που είχε συναινέσει στην πρόσφατη ανανέωση συμβολαίου του Τζαβέλλα, δείχνοντας του έτσι την εμπιστοσύνη του. Ωστόσο ένιωσε ότι ο παίκτης τις τελευταίες εβδομάδες πρόδωσε αυτή την εμπιστοσύνη και τον εξέθεσε και με την απόδοσή του.

Τα σχόλια αμφισβήτησης της ομάδας και απαξίωσης των Μίχελ και Ίβιτς που φέρεται να έκανε ο Τζαβέλλας ήρθαν σε γνώση τους και από τότε ήταν απλά θέμα χρόνου και συγκυριών να επέλθει η οριστική ρήξη.

Η ήττα από τον Ατρόμητο και όπως αυτή προέκυψε, έτρεξε τις εξελίξεις στο εσωτερικό της ομάδας πολύ πιο γρήγορα από το αναμενόμενο και έτσι ο Βλάνταν Ίβιτς εξήγησε και στους παίκτες και στον ίδιο τον Τζαβέλλα τους «πειθαρχικούς λόγους» που τον ανάγκασαν να τον υποβιβάσει στην Κ-20 του συλλόγου.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #411 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 09:14:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Αυτοί είναι οι λόγοι που έφεραν την «έκρηξη» Ίβιτς κατά Τζαβέλλα



Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες από τη Θεσσαλονίκη, ο τεχνικός του ΠΑΟΚ ήταν έντονα δυσαρεστημένος με τη στάση του παίκτη λίγες μέρες πριν από το ματς στο «Αρτέμιο Φράνκι» κόντρα στη Φιορεντίνα, καθώς φέρεται να μιλούσε απαξιωτικά για τις πιθανότητες του «Δικεφάλου» να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στη Φλωρεντία. Στον Ίβιτς και τον Μίχελ μεταφέρθηκε ότι ο Τζαβέλλας έλεγε στα αποδυτήρια ότι ο ΠΑΟΚ θα έφευγε με βαρύ σκορ από την Ιταλία.




Απο που και ως που "πονταρε" σε μια τετοια εμφανιση της ομαδας του και σε ενα βαρυ σκορ ?  ;)


You are not allowed to view links. Register or Login
Αυτοί είναι οι λόγοι που έφεραν την «έκρηξη» Ίβιτς κατά Τζαβέλλα...

Επίσης στενός συνεργάτης του Ίβιτς μετέφερε στον προπονητή του ΠΑΟΚ ότι ο Τζαβέλλας μιλούσε με υποτιμητικό τρόπο τόσο για τον ίδιο τον Ίβιτς όσο και για τον Λιούμπος Μίχελ, τονίζοντας ότι εκείνος είχε άμεση πρόσβαση στα υψηλά κλιμάκια της διοίκησης Σαββίδη.



Δεν εχει αδικο σε αυτο.... Οριστε και η αποδειξη....   8)

Μάλιστα, ο  Γιώργος Σαββίδης έχει και τις ...συμπάθειές του στην ομάδα, αφού δύο συγκεκριμένοι ποδοσφαιριστές έχουν ξεχωριστή θέση στην καρδιά του. Ο ένας είναι φυσικά ο αρχηγός Στέφανος Αθανασιάδης, τον οποίο πηγαίνει τρελά γιατί είναι φανατικός με την ομάδα και ο δεύτερος είναι ο Γιώργος Τζαβέλλας. Το νέο αφεντικό του ΠΑΟΚ έχει μεγάλη λατρεία στον Έλληνα αμυντικό και μόνο τυχαίο δεν είναι το γεγονός πως η επιστροφή του διεθνούς μπακ στις προπονήσεις, συνδυάστηκε με την αποχώρηση του Αναστασιάδη και την "εμφάνιση" του μικρού Σαββίδη στα δρώμενα του συλλόγου
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #412 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 11:38:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Έλληνας τεχνικός όμως δεν είχε διάθεση να μιλήσει για τα όσα έγιναν στον «Δικέφαλο του Βορρά» απλώς σχολίασε:

«Τώρα μπορείτε να καταλάβετε τι περνούσα και γιατί με βλέπατε συνέχεια τόσο στεναχωρημένο»..


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #413 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 01:20:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Επειδη πολλα ακουγονται γι το οτι δε το κανε σιωπηλα ο Βλαντο αλλα τα βγαλε φορα παρτιδα να πω κι εγω τη λαλακια μου.
Νομιζω οτι εχει σχεση με το "καποιοι παικτες " που ειπε ο Βλαντο,μαλλον υπαρχουν κι αλλοι αλλα ο σελφι ηταν ο προτεργατης
Να τους βγαλει ολους στον τακο δυσκολα(ειδικα να εχεις θεμα στις συγκεκρ. θεσεις).Οποτε προτιμησε να βγαλει  το προβλημα
στην επιφανεια ωστε να μη τολμησει κανενας απο δω και περα να ..υστερησει σε παιχνιδι υπο το φοβητρο των εξοργισμενων πλεον οπαδων.Πλεον η αποδοση των παικτων θα περναει απο μικροσκοπιο.Αν το εκανε σιωπηρα οι ..υπολοιποι θα μπορουσαν να συνεχισουν το ιδιο βιολι.
 Απ την αλλη προλαβε τον Ιβαν (αν εχουν βαση οι φημες περι αλλαγης) δειχνοντας στον κοσμο οτι δεν ειναι ο coach το προβλημα αλλα οι παικτες.Ο Ιβαν δεν ειχε αλλη επιλογη (προς το παρον τουλαχιστον).
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #414 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 01:32:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Απολυτα σωστη η τοποθετηση σου....Και επειδη γνωριζει το DNA της ομαδας και εχοντας γνωση που οδηγησαν τις αλλες φορες "οι εσωτερικου τυπου συζητησεις" , τους ξεμπροστιασε....

Και καλα εκανε....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #415 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 05:00:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αν το εκανε σιωπηρα θα ειχε την καταληξη των προηγουμενων.
Τωρα δεν εχει να χασει τιποτα, το πολυ πολυ να απολυθει.
Πιο πολλα εχει να κερδισει παρα να χασει  ;)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #416 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 07:22:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δίκαιη η ισοπαλία"



«Δεν κερδίσαμε, αλλά η ισοπαλία ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Έπαιξαν παίκτες που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής, ενώ ήταν δύσκολο να σπάσουμε την κλειστή άμυνα. Έχουμε στόχο το Κύπελλο και το καλό είναι ότι προκριθήκαμε. Ήρθαμε εδώ για τη νίκη, αλλά πήραμε την ισοπαλία. Σίγουρα, περίμενα παραπάνω πράγματα από την ομάδα. Όμως, σας είπα ότι σήμερα είχαμε παίκτες που έπαιξαν ύστερα από καιρό, ενώ ήταν δύσκολο να σπάσουμε την κλειστή άμυνα του αντιπάλου».



Αν χάσουμε από τον βάζελο την Κυριακή, θα αρχίσεις να έχεις θέμα....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #417 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 09:05:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Τι ν αρχισει ρε ινδιανε...Τελειωμενος ειναι.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #418 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 09:27:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
 >:( >:( >:( >:(... :-[ :-[ :-[ :-[... :'( :'( :'( :'(

Καληνύχτα...Π.Α.Ο.Κ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  pano  :paokeisai:
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #419 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 09:35:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ελεγε σε συνεργάτη μου ότι δεν μπορούμε να κερδίσουμε τη Φιορεντίνα»




Ερωτηθείς για την σκέψη που έκανε πριν τις δηλώσεις και σχετικά αν επηρεάστηκε από την απόδοση του Τζαβέλλα, πρόσθεσε πως: «Μπορεί να επηρεάστηκα εκείνη τη στιγμή. Όταν βλέπω τα γκολ που δεχτήκαμε και ακούω αυτά που άκουσα, γιατί είχε μιλήσει με τον πιο στενό μου συνεργάτη δύο μέρες πριν. Δε μου το έχει πει εμένα.

Για ποιο λόγο υπάρχουν τέτοιες αντιδράσεις; Πριν από ενάμιση μήνα υπέγραψε συμβόλαιο ανανέωσης στον ΠΑΟΚ ο Τζαβέλλας. Ποιος το πρότεινε; Ο Λούμπος Μίχελ και εγώ.

Όσον αφορά εμένα προς τους παίκτες, τους βλέπω όλους ίδιο και διαλέγω ποιος θα παίξει.

Εγώ είπα μετά το ματς με τον Ατρόμητο, κάποιοι παίκτες, μπορεί να ήταν ένας, μπορεί και πολλοί. Εννοούσα τον έναν. Από την πλευρά μου δεν υπάρχει σκέψη ότι υπάρχουν και άλλοι παίκτες που να έχει σχέση με αυτό».

Πρόσθεσε πως: «Κάποια πράγματα με προβλημάτισαν τις τελευταίες είκοσι μέρες. Αυτά που ανέφερα, τα είπα γιατί έμαθα κάποια πράγματα αμέσως μετά το παιχνίδι με τον Ατρόμητο, τότε το αποφάσισα. Ξαναείδα όλες τις φάσεις και όταν ένας παίκτης που είναι αρχηγός πριν δύο μέρες της ομάδας, πιστεύει ότι δε μπορούμε να κερδίσουμε τη Φιορεντίνα, τότε εγώ δεν μπορώ να το δεχτώ. Μου το είπαν τρία – τέσσερα άτομα, όχι ένας. Θα γίνει όπως θέλω εγώ και θα καθαρίσω κάποια πράγματα και θα έχουμε αυτούς που πιστεύουν. Πίσω από τον συγκεκριμένο σύλλογο υπάρχει αρκετός κόσμος που στηρίζει την ομάδα, δεν μπορεί κανένας να μην πιστεύει στη νίκη της ομάδας, ανεξάρτητα με ποιον θα παίξει».

Ερωτηθείς για το λόγο που επέλεξε να βάλει τον Τζαβέλλα αντί του Κρέσπο τον οποίο δοκίμασε στις προπονήσεις, σημείωσε: «Η πρώτη σκέψη μου ήταν να παίξει ο Κρέσπο. Την τελευταία στιγμή όμως αποφάσισα να βάλω τον πιο ξεκούραστο ποδοσφαιριστή, ο οποίος θα μπορούσε να μας βοηθήσει στο τακτικό κομμάτι για το χτίσιμο του παιχνιδιού. Και οι δυο είχαν αρκετοί δουλειά στο προηγούμενο παιχνίδι και αποφάσισα να βάλω τον συγκεκριμένο. Δεν έγινε κάτι άλλο. Αν είχα την πληροφορία από πριν, τότε θα έφευγε πριν το παιχνίδι. Είναι συγκεκριμένα πράγματα αυτά που σας αναφέρω. Είναι τελείως αγωνιστικός ο λόγος που άλλαξα γνώμη».

Σχετικά με το αν άλλαξε κάτι πλέον στα αποδυτήρια της ομάδας, είπε: «Ότι σας ανέφερα τώρα, τα είπα και στα αποδυτήρια μπροστά σε όλους. Όλοι έχουν ενημερωθεί και ξέρουν ότι όσον αφορά τις δηλώσεις που έκανα, έγιναν για έναν παίκτη. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα αποδυτήρια με αυτό».

Ρωτήθηκε για τους παίκτες που βρέθηκαν στα γραφεία της ομάδας ώστε να μιλήσουν με τον Ιβάν Σαββίδη, όπου δήλωσε: «Δεν το ξέρω αυτό, εγώ έχω μιλήσει με τον πρόεδρο και τον μεγαλομέτοχο, τώρα ποιοι παίκτες ήταν μετά δεν το ξέρω αυτό».

Στη συνέχεια απάντησε στο αν τον κάλυψαν όσα άκουσε από τον μεγαλομέτοχο με τον Βλάνταν Ίβιτς να τονίζει: «Ναι, βεβαίως».

Σχετικά με το αν σημαίνει κάτι το γεγονός ότι ξεκίνησε το σημερινό παιχνίδι με αρκετές αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι με τον Ατρόμητο: «Εγώ έβαλα άλλους έντεκα γιατί ήταν δεύτερο παιχνίδι στο κύπελλο, κερδίσαμε το πρώτο. Σήμερα αντιμετωπίσαμε μια ομάδα που έχει τους στόχους της, αλλά τους έδωσα την ευκαιρία. Παράλληλα ήθελα να ξεκουράσω κάποιους άλλους. Είχαμε δύο δύσκολα παιχνίδια και κατά την άποψη μου χρειάζονταν λίγο ξεκούραση».

Για το αν άλλαξε άποψη για το γεγονός πως πραγματοποίησε τις δηλώσεις του δημόσια, είπε: «Εγώ είμαι ένας άνθρωπος ο οποίος δεν κρύβεται, μπορώ να τους βλέπω όλους στα μάτια. Δεν είμαι εδώ για να είμαι όπως θέλουν οι άλλοι, θα είμαι όπως θέλω εγώ. Εγώ δίνω στον πρόεδρο απαντήσεις για την ομάδα. Δε μπορεί κανένας άλλος να προσπαθήσει να χαλάσει το κλίμα στην ομάδα. Όταν μαθαίνω αυτά που έμαθα, αυτός μαζί μου, έχει τελειώσει».

Σχετικά με τον Στέφανο Αθανασιάδη, ανέφερε: «Θα είναι από εδώ και πέρα καλύτερα, μπορεί να ήταν σε κακή φόρμα πριν αλλά από εδώ και πέρα, πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα. Πάντα είμαι δίπλα στους παίκτες, πάντα προσπαθώ να τους βοηθήσω. Όπως με τον Κλάους, έτσι κάνω και με τους άλλους. Είναι παίκτης του ΠΑΟΚ. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μαζί του. Δουλεύει και παίζει όποτε τον βάζω».

Τέλος, ρωτήθηκε για το παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό την προσεχή Κυριακή: «Έχουμε τρεις μέρες να προετοιμαστούμε, έχουμε δείξει στο παρελθόν ότι στα δυνατά παιχνίδια η ομάδα παίζει καλά. Είναι ένα ντέρμπι που και οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη. Προσωπικά  πιστεύω ότι θα κερδίσει αυτός που είναι καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο».




Κωλοτουμπα ρε Βλανταν, κωλοτουμπα? :(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!