Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 14, 2016, 04:03:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Κρεσπο με Τζαβελλα και Λεοβατς με Ματος θα παιξουν.
Θα το δοκιμασει πιστευω το Σαββατο!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 15, 2016, 01:50:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Περίμενα τον Άγιαξ – Φέτος θα προκριθούμε»!




Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Άγιαξ: «Να είμαι ειλικρινής περίμενα αυτή την ομάδα. Όταν μιλήσαμε μεταξύ μας, με τους ανθρώπους της διοίκησης, είχα την αίσθηση ότι θα κληρωθούμε με τον Άγιαξ. Έχουμε παίξει ξανά στο παρελθόν. Ξέρουμε ότι είναι μία τεράστια ομάδα στο ευρωπαϊκό και το ολλανδικό ποδόσφαιρο. Τέσσερις φορές πρωταθλήτρια Ευρώπης. Όλα αυτά που σας έχω πει μας δίνουν παραπάνω κίνητρο να παλέψουμε για την πρόκριση.

Έχουμε δει και η ομάδα του Άγιαξ έχει κάνει αρκετά φιλικά τις προηγούμενες. Οι άνθιρωποι που ασχολούνται με τους αντιπάλους μας τον έχουν δει. Στα επόμενα παιχνίδια θα στείλουμε πάλι άνθρωπό μας, αλλά μπορεί να πάω και εγώ. Όπως και εμείς, τελειώνουν την προετοιμασία και ετοιμάζονται για το πρώοτ παιχνίδι. Στην προετοιμασία δοκιμάζουμε κάποια πράγματα που έχουμε στο μυαλό μας. Όσο πλησιάζει το παιχνίδι οι παίκτες μου θα πάρουν τη φρεσκάδα που χρειάζεται για να είναι έτοιμοι. Τα επόμενα παιχνίδια θα είναι πιο ουσιαστικά για όλους μας».

Για τη νοοτροπία του ΠΑΟΚ στα συγκεκριμένα ματς με τους Ολλανδούς: «Είναι τα πρώτα παιχνίδια της χρονιάς και είναι πολύ σημαντικά για τον σύλλογο. Οι παίκτες πρέπει να έχουν πίστη πως θα προκριθούμε. Αυτό είναι το πρώτο που θα ζητήσει. Πάντα υπάρχει ο αντίπαλος που είναι απέναντι, όμως εγώ πιστεύω στην ομάδα και τους παίκτες μου. Έχουμε ακόμα δέκα μέρες, θα δουλέψουμε σκληρά και θα προσπαθήσουμε να λύσουμε κάποια μικρά προβλήματα που έχουμε, ώστε να είμαστε έτοιμοι για αυτά τα παιχνίδια».

Για τις μνήμες που έρχονται στον ίδιο από τις αναμετρήσεις με τον Άγιαξ το καλοκαίρι του 2010: «Έχω μία πίκρα από την προηγούμενη συνάντησή μας. Φτάσαμε κοντά στην πρόκριση. Παίξαμε καλά, δε χάσαμε σε κανέναν αγώνα. Η πρώτη ομάδα του Άγιαξ ήταν πολύ δυνατή και μπορείτε να δείτε πως οι ποδοσφαιριστές του έχουν πάει σε μεγάλες ομάδες. Δουλέψαμε σκληρά και φτάσαμε πολύ κοντά. Φέτος με την πίστη στις δυνατότητές μας, όποιος και αν είναι μπροστά μας, και αν αλλάξουμε κάποια πράγματα που θέλω, μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι και θα κάνουμε ότι μπορούμε να προκριθούμε».

Για το πρώτο ματς που θα γίνει στην Ολλανδία: «Εξαρτάται πώς το βλέπει ο καθένας. Κάποιος μπορεί να προτιμάει το πρώτο παιχνίδι μέσα ή το εκτός έδρας. Δεν μπορούμε να επιλέξουμε. Δεν διαλέγω εγώ».

Για την ετοιμότητα της ομάδας: «Όσον αφορά τον Κάνιες, δεν νομίζω ότι θα είναι έτοιμος. Κάναμε εργομετρικές εξετάσεις, κάνει μεγάλη προσπάθεια, αλλά δύσκολα θα είναι έτοιμος για αυτό το παιχνίδι. Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα παιδιά. Έχουμε ακόμα δέκα μέρες και όσο πλησιάζουμε θα έχω ολοκληρωμένη εικόνα για την ετοιμότητα των παικτών μου».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 15, 2016, 02:02:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




Παμε ρε Βλανταν!Ξερεις εσυ!

 smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 15, 2016, 05:01:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 :paokeisai:
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #234 στις: Ιουλίου 15, 2016, 06:40:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Γερα ρε Βλανταν, ξερεις εσυ πως να το κανουμε!
Σε πιστευω. :)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #235 στις: Ιουλίου 15, 2016, 06:44:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Και εγώ Jim :)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #236 στις: Ιουλίου 16, 2016, 06:21:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Παίξαμε από το πρώτο λεπτό με διάθεση"



Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βλάνταν Ίβιτς:
 
Για την εμφάνιση με την Τβέντε: «Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι, το γνωρίζαμε αυτό. Δώσαμε περισσότερο χρόνο στους παίκτες, προετοιμαζόμασταν από τα προηγούμενα παιχνίδια γι αυτό που μας περιμένει στις 26 του μήνα. Είχαμε κάποια σωστά πράγματα, αλλά χάσαμε και τη συγκέντρωσή μας σε κάποια σημεία. Έχουμε περιθώρια βελτίωσης στο αμυντικό κομμάτι και θα δουλέψουμε τις επόμενες ημέρες σε αυτόν τον τομέα».
 
Για τα όσα είδε να κάνουν οι παίκτες του στον αγωνιστικό χώρο: «Είμαι ικανοποιημένος γιατί παίξαμε από το πρώτο λεπτό με διάθεση. Είχαμε πειθαρχία. Προσπαθήσαμε να αναπτυχθούμε με σωστό τρόπο. Φτάσαμε στην περιοχή πολλές φορές και βάλαμε δύο γκολ. Μπορούσαμε να βάλουμε 2-3 ακόμα. Πρέπει να δουλέψουμε τις επόμενες ημέρες για να διορθώσουμε κάποια πράγματα».
 
Για τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ: «Είναι ποιοτικός παίκτης. Ξέρει τι να κάνει με την μπάλα στα πόδια. Έχει καλή πάσα και γρήγορη σκέψη. Μπορεί να βοηθήσει πάρα πολύ, αλλά δεν είναι ακόμα έτοιμος. Θα πρέπει να τον ετοιμάσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται για τη συνέχεια».
 
Για το γεγονός ότι κάποιοι παίκτες έμειναν εκτός αποστολής: «Έχω 26-27 παίκτες στη διάθεσή μου. Δεν μπορούν να παίξουν όλοι. 22-23 από αυτούς είναι σε καλή κατάσταση. Πρέπει να είναι έτοιμοι να μπουν μέσα και να εκμεταλλευτούν την ευκαιρία για να κρατήσουν τη θέση τους».




Μεχρι στιγμης γινεται σωστη διαχειριση και μου αρεσει.
Δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #237 στις: Ιουλίου 16, 2016, 11:39:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Κάθε μέρα που περνάει σε θαυμάζω-εμπιστεύομαι περισσότερο ρε Παρτιζάνε!!!! Υποκλίνομαι... :paokeisai:
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #238 στις: Ιουλίου 18, 2016, 10:23:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Έτοιμοι για ένα πιο δυνατό πρωτάθλημα»




«Δεν είμαι της άποψης πως η κλήρωση παίζει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο, διότι για μένα, ως προπονητή, όλα τα παιχνίδια είναι ξεχωριστά. Πιστεύω ότι το νέο πρωτάθλημα θα είναι πιο δυνατό και πως οι ομάδες που την περασμένη σεζόν βρίσκονταν κάτω από τις θέσεις των Play Offs θα ενισχύσουν το ρόστερ τους και θα παρουσιαστούν πιο ισχυρές. Έχω πίστη στην ομάδα μου και θα προετοιμαστούμε προκειμένου να είμαστε έτοιμοι για την έναρξη του πρωταθλήματος. Μέχρι να γίνει η σέντρα εμείς θα δουλεύουμε σκληρά, έχουμε τα ευρωπαϊκά παιχνίδια που θα μας βοηθήσουν πολύ και είμαι σίγουρος πως την κατάλληλη στιγμή θα είμαστε έτοιμοι».


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/nea/20160718-etoimoi-gia-ena-pio-dunato-protathlima/
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #239 στις: Ιουλίου 21, 2016, 11:13:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Καλύτερη λειτουγία επιθετικά»



Το επιθετικό σκέλος προβλημάτισε τον Ίβιτς στη φιλική ισοπαλία με τον Απόλλωνα Λεμεσού στην Τούμπα. Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ τόνισε ότι θα πρέπει η ομάδα να λειτουργήσει καλύτερα στο συγκεκριμένο κομμάτι και να παρουσιαστεί έτοιμη στο πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι με αντίπαλο τον Άγιαξ.

«Ήταν το πρώτο φιλικό στην Τούμπα με πολλά νέα πρόσωπα. Ήταν ένα δυνατό ματς πριν το πρώτο επίσημο παιχνίδι. Κάποια πράγματα στο επιθετικό κομμάτι, πρέπει να λειτουργήσουμε καλύτερα. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για το ματς με τον Άγιαξ.

Δουλέψαμε 4-5 εβδομάδες και τις επόμενες μέρες πρέπει να δουλέψουμε κάποια πράγματα και να δούμε κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες στο παιχνίδι που μπορεί να είναι πολύ σημαντικές»


Μπροστα με Κουλουρη δεν δουλεψε σημερα και στο Β λιγα πραγματα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!