Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41734 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 12:17:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ξέχασα να αναφέρω το outsider τον......Γ.Χ! 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 15, 2015, 11:33:54 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 06, 2015, 10:27:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Γνωρίζω πως έχω προτάσεις»



Προτάσεις για να αναλάβει το πόστο του προπονητή έχει ο Βλάνταν Ίβιτς όπως τόνισε σε συνέντευξή του σε ιστοσελίδα της Σερβίας.

Ακολουθεί μέρος της συνέντευξης του Βλάνταν Ίβιτς σε ιστοσελίδα της Σερβίας:

Για το νέο κεφάλαιο της προπονητικής που έχει ανοίξει στην ζωή του:

Μετά το τέλος της ποδοσφαιρικής μου καριέρας, άρχισα να σκέφτομαι τι θα γίνει στην συνέχεια. Συνειδητοποίησα ότι η προπονητική θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Έτσι παρακολούθησα μαθήματα και πήρα τα διπλώματα προπονητικής. Ένα χρόνο μετά βρήκα δουλειά στην ομάδα του ΠΑΟΚ όπου συνεχίζω ακόμη και σήμερα.

Έχετε σκεφτεί να επιστρέψετε στην Σερβία;

Όχι, δεν το σκέφτομαι. Παντρεύτηκα Ελληνίδα και έχω δύο κόρες, την Ηλέκτρα τριών ετών και την Λυδία δέκα μηνών. Ζούμε στη Θεσσαλονίκη, νιώθουμε ωραία, έχω συνηθίσει εδώ και τα πράγματα πάνε πολύ καλά για μας, οπότε δεν σκέφτομαι κάτι τέτοιο.

Είστε ικανοποιημένος από την ποδοσφαιρική καριέρα σας;

“Κάθε άνθρωπος όταν αναλογίζεται το παρελθόν του τι σκέφτεται τι παραπάνω θα μπορούσε να πετύχει. Είναι όπως το βλέπει ο καθένας. Όταν ωριμάζεις βλέπεις που κινήθηκες έξυπνα και που πήγαν τα πράγματα στραβά για σένα. Συνολικά, είχα σκαμπανεβάσματα...

Πως θα περιγράφατε τον εαυτό σας ως προπονητή;

Μιλάω αρκετά με τους παίκτες. Δουλεύω αρκετά μαζί τους μέσα και έξω από το γήπεδο. Προσπαθώ να κερδίσω την εμπιστοσύνη τους και να με αντιμετωπίζουν σαν συμπαίκτη τους, αλλά από την αρχή σεβόμενοι ο ένας τον άλλο. Από την στιγμή που άρχισαν να συνειδητοποιούν ότι αυτό που κάνουμε έχει νόημα, αρχίσαμε να κάνουμε την μία νίκη πίσω από την άλλη και τα πράγματα μπήκαν στην θέση τους. Γνωρίζω όμως καλά πως οι παίκτες μπορούν να κάνουν κατάχρηση της φιλικής σχέσης με τον προπονητή, γι΄αυτό κάποιες φορές μπορεί να γίνω λίγο σκληρός.

Για το ενδεχόμενο να γίνετε μια μέρα προπονητής στην Παρτιζάν ή στην ανδρική ομάδα του ΠΑΟΚ, τι λέτε:

Δεν είμαι από εκείνους τους ανθρώπους που θα σταθούν στους στόχους τους. Έχω επισημάνει πολλές φορές πως το πιο σημαντικό για μένα είναι να διδαχθώ όσο το δυνατόν περισσότερα και να εκπαιδευτώ. Από κει και πέρα ο χρόνος θα δείξει ποια θα είναι η προπονητική μου καριέρα. Αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα είναι πως έχω κάποιες προτάσεις στα χέρια μου, τις οποίες θα εξετάσω μετά το τέλος του πρωταθλήματος. Θα δούμε πως θα πάει, έτσι όπως είναι η κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο, όλα αλλάζουν σε χρόνο ρεκόρ.

Ο αδερφός σου, Ίλια...

Ζει στην Αθήνα και όποτε μπορώ τον επισκέπτομαι. Είναι μάνατζερ και έχει αρκετούς παίκτες σε Ελλάδα και Ευρώπη και ευτυχώς είναι πολύ καλά.

Οι Έλληνες δημοσιογράφοι εξακολουθούν να έχουν διάθεση πιο... παπαρατσίστικη;

Αυτό δεν αλλάζει! Υπάρχουν τόσο πολλές αθλητικές εφημερίδες και εκπομπές. Οι Έλληνες δεν αφαιρούν τα ακουστικά του ραδιοφώνου και ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορούν να βγουν σε εκπομπές και να πουν ποιους παίκτες είδαν και που. Στην Θεσσαλονίκη είναι πολύ συχνό σαν φαινόμενο και έχει δημιουργήσει αρκετές φορές αναταραχή στις ομάδες της πόλης. Άλλοτε φουσκώνουν πολύ μια ιστορία, άλλοτε όχι αλλά η ουσία είναι πως όλα μαθαίνονται στο δευτερόλεπτο.

sport-fm.gr

Πρόταση είναι και από την Μπαρτσελόνα, πρόταση είναι και από τον Καμπανιακό...
Χαλαρώστε λίγο, με 2 χρονιές στην Κ20 μην καβαλάτε καλάμι...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 25, 2015, 09:25:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ίβιτς κατά Αναστασιάδη και Γ.Χ.




Ο Βλάνταν Ίβιτς έκανε απολογισμό της χρονιάς στην K-20 αφήνοντας αιχμές κατά των Αναστασιάδη και Γεωργιάδη όσο αφορά την χρησιμοποίηση ορισμένων παικτών στην δεύτερη ομάδα.
 
«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε αρκετά προβλήματα από την αρχή της σεζόν. Όταν κάναμε το περασμένο καλοκαίρι τον σχεδιασμό της χρονιάς, υπολογίζαμε ότι θα έχουμε μαζί μας παίκτες όπως οι Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Κουλούρης και Πόζογλου, τουλάχιστον όταν δεν θα βρίσκονταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας. Ακόμη και οι ίδιοι παίκτες ήθελαν να παίζουν με εμάς, αλλά δυστυχώς ούτε ο πρώην, ούτε ο νυν προπονητής τους επέτρεπαν να αγωνίζονται με την ομάδα νέων. Τους λόγους τους ξέρουν μόνο οι ίδιοι. Αλλά αυτοί που βγαίνουν ζημιωμένοι είναι οι παίκτες, που δεν παίρνουν παιχνίδια στα πόδια τους», ανέφερε αρχικά στα «ΣΠΟΡ του Βορρά», ο Ίβιτς για να προσθέσει:

Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι κάποια παιδιά που ανέβηκαν πέρσι από την Κ-17, δεν ήταν έτοιμα για το πρωτάθλημα της Κ-20. Ετσι, λοιπόν, εμείς παίζαμε με παίκτες γεννηθέντες το 1996 και το 1997, ενώ άλλες ομάδες είχαν στο ρόστερ τους παίκτες γεννηθέντες το 1995 και το 1994. Η έκπληξη του πρωταθλήματος ήταν ο Ατρόμητος, που είχε τρεις βασικούς παίκτες γεννηθέντες το 1998. Αν τα δικά μας παιδιά συνεχίσουν να δουλεύουν στη νέα σεζόν και έχουν σωστή νοοτροπία, κάποιος ή κάποιοι από αυτούς θα κάνουν το βήμα προς την πρώτη ομάδα».

Για το επόμενο βήμα στην καριέρα του ανέφερε: «Θέλω λίγο να σκεφτώ για το μέλλον μου και δεν έχω λόγο να βιαστώ. Εχουμε ακόμη ένα παιχνίδι, το Σάββατο στην Τρίπολη με τον Αστέρα και στη συνέχεια θα πάρω την απόφασή μου. Δεν μπορώ να σας πω ακόμη με σιγουριά ποιο θα είναι το επόμενο βήμα μου».

Τέλος, για το αν θα είναι ο επόμενος προπονητής της Βέροιας δήλωσε: «Όσο είμαι στον ΠΑΟΚ, δεν θα ήθελα να μιλήσω για κάποια άλλη ομάδα».



Καβάλησες το καλάμι μου φαίνεται.
Στην Κ20 προπονητής είσαι, χαλάρωσε....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 25, 2015, 10:46:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καλα ρε Βλανταν ,μην βαρας.
Πανε στην βεροια τωρα με το κολληταρι σου εκει να κανετε ομαδα.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 26, 2015, 10:00:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Δεν είχα πρόθεση να προσβάλλω"



"Σχετικά με τη συνέντευξή μου που δημοσιεύθηκε σήμερα, θα ήθελα να διευκρινίσω πως δεν είχα σκοπό να προσβάλλω ή να θίξω κανέναν. Πόσω μάλλον ανθρώπους που εργάζονται στον ΠΑΟΚ. Η αναφορά μου ήταν καθαρά και μόνο για τον προγραμματισμό της  ομάδας μου όπως αυτός έγινε το περασμένο καλοκαίρι. Τα νέα παιδιά, ο Κουλούρης, ο Πόζογλου, ο Σαββίδης, ο Δεληγιαννίδης είναι περιουσιακό στοιχείο του ΠΑΟΚ και ο στόχος όλων μας είναι η βελτίωσή τους, έτσι ώστε να καταφέρουν να κάνουν καριέρα στην ομάδα.

Αυτός είναι και ο λόγος που είχε συμφωνηθεί – κατόπιν επιθυμίας και των ίδιων των ποδοσφαιριστών – να παίρνουν παιχνίδια με την Κ20 προκειμένου να βρίσκονται στον επιθυμητό ρυθμό και να μπορούν να προσφέρουν στην πρώτη ομάδα. Η δική μου αποστολή μου ως προπονητής της Κ20 είναι, με την αμέριστη βοήθεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, να εκπαιδεύω και να αναπτύσσω ποδοσφαιριστές για την πρώτη ομάδα, με τις απαραίτητες τεχνικές, τακτικές, ψυχολογικές και εγκεφαλικές δυνατότητες και νιώθω περήφανος που ο ΠΑΟΚ σταδιακά στηρίζεται τα δικά του παιδιά.

Επαναλαμβάνω πως δεν είχα ποτέ την πρόθεση να προσβάλλω κανέναν και εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην πρώτη ομάδα που έχει τις δυνατότητες να κατακτήσει την πρώτη θέση στα Play Offs της Super League".



Καλα ενταξει! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 25, 2015, 11:25:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


«Μετά την ποδοσφαιρική μου καριέρα, αποφάσισα να μείνω στην Ελλάδα μαζί με την οικογένεια μου. Μέχρι πρότινος υπήρξα προπονητής της Κ20 του ΠΑΟΚ αλλά τώρα θα πάω ως πρώτος προπονητής στην Βέροια. Αυτά γίνονται βήμα - βήμα και πραγματικά νιώθω πως αγαπώ πολύ αυτήν την δουλειά» δήλωσε μεταξύ άλλων ο Σέρβος.

Καλη τυχη με τα φιλαρακια σου!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 26, 2015, 10:44:00 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Να το κλείνουμε λέτε? ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 26, 2015, 11:01:23 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login


«Μετά την ποδοσφαιρική μου καριέρα, αποφάσισα να μείνω στην Ελλάδα μαζί με την οικογένεια μου. Μέχρι πρότινος υπήρξα προπονητής της Κ20 του ΠΑΟΚ αλλά τώρα θα πάω ως πρώτος προπονητής στην Βέροια. Αυτά γίνονται βήμα - βήμα και πραγματικά νιώθω πως αγαπώ πολύ αυτήν την δουλειά» δήλωσε μεταξύ άλλων ο Σέρβος.

Καλη τυχη με τα φιλαρακια σου!


 :o Και το ΓΧ γιατι τον πηραν?Καβαντζα για το Μαρτιο? >:D
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Vladan Ivic (Coach K20)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 26, 2015, 11:19:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ολα τα ιερα "τερατα" του ποδοσφαιρου στην Βεροια πηγαν! >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!