Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016  (Αναγνώστηκε 27919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #210 στις: Ιουνίου 27, 2016, 02:27:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Έρχομαι στον ΠΑΟΚ»



Αναλυτικά οι δηλώσεις του στο Αθλητικό Metropolis

Για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ: «Μίλησα με τον ΠΑΟΚ, συζητούμε λεπτομέρειες και είναι θέμα χρόνου να κλείσουμε τη συμφωνία».

Για το πότε έρχεται στη Θεσσαλονίκη: «Εάν πάνε όλα καλά και δεν αλλάξει τίποτα στις συμφωνίες πολύ σύντομα θα έρθω στην Ελλάδα για να να ξεκινήσω  προπονήσεις».

Για το τι μπορεί να προσφέρει στον ΠΑΟΚ: «Σε κάθε παιχνίδι θα δίνω το 100% του εαυτού μου».

Όσο για το τι γνωρίζει για τους «ασπρόμαυρους» απάντησε: «Άκουσα πολύ καλά σχόλια. Έχει δυνατούς οπαδούς και πολύ δυνατή ομάδα. Πέρσι κατέκτησε τη δεύτερη θέση, έπαιζε και ο Μπερμπάτοφ και φέτος θα προσπαθήσει να πάει ακόμη καλύτερα, για την πρωτιά. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τη Θεσσαλονίκη».

Οι λόγοι που επέλεξε τον Δικέφαλο είναι οι εξής σύμφωνα με τα λεγόμενα του: «Η πρόταση που μου έγινε ήταν σύμφωνη με αυτά που έχω στο μυαλό μου. Έχει πιο δυνατό κόσμο από τις τουρκικές ομάδες που μου έκαναν πρόταση».

Για τον Λούμπος Μίχελ: «Τον ξέρω και ξέρω τις δυνατότητές του. Ήταν και αυτός ένας από τους λόγους που επέλεξα να έρθω στον ΠΑΟΚ».

Για τον Ιβάν Σαββίδη: «Δεν έπαιξε κανέναν απολύτως ρόλο η παρουσία Σαββίδη. Μου έκαναν μια ενδιαφέρουσα πρόταση και συμφώνησα».

Για την προσφορά του ΠΑΟΚ σε σύγκριση με τα χρήματα που έπαιρνε στην Ντνίπρο: «Είναι δύο φορές λιγότερα τα χρήματα».

Για τη διάρκεια του συμβολαίου του: «Ήδη είπα πολλά, δεν πρέπει να προτρέχουμε. Γίνονται συζητήσεις, εκκρεμούν κάποιες λεπτομέρειες και δεν μπορώ να πω περισσότερα».

Για τους συμπαίκτες του στη Ντνίπρο Μάτος και Σάχοφ: «Είναι πολύ καλοί παίκτες και είναι καλύτερα για εμένα που βρίσκονται στον ΠΑΟΚ γιατί θα με βοηθήσουν να έχω καλύτερη προσαρμογή».




Αντε ελα και συ! :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #211 στις: Ιουνίου 27, 2016, 02:43:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #212 στις: Ιουνίου 27, 2016, 02:44:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Αυτός άμα έρθει παίζει να γίνει ο νέος Πάμπλο................No Zozouliya, no party!!!!  :paokeisai: smilepaok smilepaok smilepaok smilepaok
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #213 στις: Ιουνίου 27, 2016, 05:26:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αντιδρά ο ΠΑΟΚ για Ματέους



O ΠΑΟΚ είχε υπογράψει προσύμφωνο με τον Ματέους. Μάλιστα, στο προσύμφωνο υπήρχε ρήτρα ύψους 200 χιλιάδων ευρώ, την οποία θα πρέπει να καταβάλει η πλευρά του παίκτη σε περίπτωση που με δική της υπαιτιότητα χαλάσει η συμφωνία με τον «Δικέφαλο», όπως δηλαδή και συνέβη.

Έτσι, στον ΠΑΟΚ υπάρχει η σκέψη να ενεργοποιήσουν τη ρήτρα, ωστόσο οριστικές αποφάσεις θα παρθούν τις επόμενες ημέρες.

novasports.gr


Σιγα μην δωσει 200 χιλ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #214 στις: Ιουνίου 27, 2016, 09:08:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Με αυτον τον μουρλο παιζει μαι τιμωρια που εχει απο την Ουκρανικη ομοσπονδια.
Δεν ξερω τι μπορει να γινει στην περιπτωση του.
Για τον δε Ματεους, να παει να γ@μηθει αφου προτιμησε τα λεφτα!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #215 στις: Ιουνίου 27, 2016, 09:20:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αφορά σε μία τιμωρία που του έχει επιβάλει από τα μέσα Μαΐου η ουκρανική ποδοσφαιρική ομοσπονδία για το επεισόδιο σε βάρος διαιτητή στον αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα στην Ντνίπρο και την Ζόρια.

Σε εκείνο το ματς, ο Ζοζούλια ήταν στον πάγκο και στο τέλος του παιχνιδιού (μαζί με τον Ροτάν) επιτέθηκε σε βάρος του διαιτητή. Αρχικά του επιβλήθηκε 12μηνος αποκλεισμός που στη συνέχεια λόγω μεταμέλειας έπεσε στους 6 μήνες και αφορούσε στις εγχώριες διοργανώσεις της Ουκρανίας (Πρωτάθλημα, Κύπελλο και Σούπερ Καπ) και όχι στις ευρωπαϊκές και αυτές της εθνικής ομάδας (γι’ αυτό άλλωστε έπαιξε στο EURO).

Με δεδομένο ότι κάθε ποινή ποδοσφαιριστή “περνά” στο Ηλεκτρονικό Σύστημα Διεθνών Μεταγραφών της ΦΙΦΑ (TMS), το ερώτημα είναι αν αυτή η ποινή θα ισχύσει και στα ματς του ΠΑΟΚ.



Λογικά πρέπει να ισχύει η τιμωρία του....

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #216 στις: Ιουνίου 28, 2016, 10:10:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αμετακίνητος ο Μπεκάλι για Βαρέλα



Ο Τζίτζι Μπεκάλι υπογράμμισε πως ο Φερνάντο Βαρέλα δεν πρόκειται να αποχωρήσει από τη Στεάουα Βουκουρεστίου αν δεν ικανοποιηθεί οικονομικά η ομάδα του. Ο πρόεδρος της ρουμανικής ομάδας επανέλαβε, πως η τιμή παραχώρησης του αμυντικού από το Πράσινο Ακρωτήρι είναι στα δυο εκατομμύρια ευρώ και πως αν ο ΠΑΟΚ θέλει να τον αποκτήσει θα πρέπει να καταβάλει το συγκεκριμένο ποσό. Επίσης, υπογράμμισε πως αν δε γίνει αυτό, τότε ο παίκτης θα παραμείνει στην ομάδα του, καθώς δεσμεύεται με συμβόλαιο.

Χαρακτηριστικά, τόνισε στον ρουμανικό Τύπο:
«Δεν με νοιάζει που είναι το μυαλό του Βαρέλα. Από τη στιγμή που πληρώνεται κανονικά από τη Στεάουα, θα παίζει εδώ έως την ημέρα που θα λήξει το συμβόλαιό του. Θέλω 2 εκατ. ευρώ για να φύγει. Όσο είναι υγιής και έχει συμβόλαιο, θα παίζει εδώ».


Ο ΠΑΟΚ φέρεται να έχει έρθει σε συμφωνία με τον Αφρικανό αμυντικό, όμως υπάρχει διαφορά με τη διοίκηση της Στεάουα, καθώς οι «ασπρόμαυροι» προσφέρουν περίπου 500 χιλιάδες ευρώ για την απόκτηση του παίκτη. Ήδη, οι ιθύνοντες του ΠΑΟΚ έχουν στρέψει την προσοχή τους και σε άλλες περιπτώσεις κεντρικών αμυντικών, για την ενίσχυση του ρόστερ τους

novasports.gr

Θα σου μείνει να τον κοιτάς ρε βλάκα και θα υπογράψει σαν ελεύθερος στο τέλος....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #217 στις: Ιουνίου 28, 2016, 10:20:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ για Πάπα Γκουέ



Ο αθλητικός διευθυντής και πρόεδρος της «ασπρόμαυρης» ΠΑΕ έχει συναντήσει τεράστιες δυσκολίες στο θέμα του στόπερ και για αυτό αναμένεται να προχωρήσει τις εναλλακτικές λύσεις που είχε στα υπ’ όψιν του.

Μία τέτοια θεωρείται ο Χοσέ Άνχελ Κρέσπο, με τον Σλοβάκο παράγοντα να έχει προχωρήσει τις συζητήσεις τόσο με τον Ισπανό άσο όσο και με την Άστον Βίλα, με την υπόθεση να δείχνει αρκετά προχωρημένη.

Σημερινά δημοσιεύματα όμως φέρνουν στην επιφάνεια του Πάπα Γκουέ, με τον Σενεγαλέζο στόπερ να έχει μείνει και εκείνος ελεύθερος από την Ντνίπρο. Ο Αφρικανός άσος είχε μία γεμάτη σεζόν στην ουκρανική ομάδα, όμως το κασέ του θεωρείται ιδιαίτερα υψηλό για τα δεδομένα του ΠΑΟΚ.



Ότι παίκτη είχε η Ντινπρο, τον θέλουμε (υποτίθεται)...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #218 στις: Ιουνίου 28, 2016, 10:38:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
«Έρχομαι στον ΠΑΟΚ»





Ο Ρόμαν Ζοζούλια φαίνεται να «αλλάζει στάση» και ξαφνικά (;) να προβάλλει, όπως λένε, νέες οικονομικές απαιτήσεις!

Είναι θέμα χρόνου και σχεδόν σίγουρο, ο Ζοζούλια και ο μάνατζερ του, με τον οποίο ο Μίχελ έχει ανοίξει πολλές παρτίδες τελευταία, να αλλάξουν τακτική. Πως; Προβάλλοντας «νέες οικονομικές απαιτήσεις» (έστω κι αν τη Δευτέρα ο ίδιος ο παίκτης έλεγε ότι έριξε δύο φορές κάτω το κασέ του…) και εμφανίζοντας προτάσεις από άλλες ομάδες (έστω κι αν μέχρι τη Δευτέρα τις απέρριπτε λόγω του κόσμου του ΠΑΟΚ…), όπως της… Τράμπζονσπορ!


Μας δουλεύουν αυτοί δεν εξηγείται αλλιώς! >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2016
« Απάντηση #219 στις: Ιουνίου 28, 2016, 03:23:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Αποχωρεί από την Άστον Βίλα ο Χοσέ Άνχελ Κρέσπο»



Η αγγλική ιστοσελίδα «birminghammail.co.uk» τοποθετεί χρονικά το οριστικό «διαζύγιο» του Κρέσπο με την Άστον Βίλα ως τα τέλη της εβδομάδας.
 
Στο δημοσίευμα τονίζεται, επίσης, πως μέσα στο Σαββατοκύριακο κορυφώθηκαν οι επαφές της διοίκησης της Άστον Βίλα με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ για την οικονομική αποζημίωση της αγγλικής ομάδας και εκτιμάται πως θα βρεθεί η χρυσή τομή σε ένα ποσό της τάξης των 500 χιλιάδων ευρώ, όσα χρήματα, δηλαδή, δαπάνησε η Άστον Βίλα για να τον κάνει δικό της.



Λογικο το ποσο ακουγεται, εχει πιθανοτητες αν ειναι αληθεια η αγγλικη ΑΡΔια  :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!