Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

Αποστολέας Θέμα: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)  (Αναγνώστηκε 22503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 29, 2016, 04:29:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο Κουβανός διαγώνιος Ρολάντο Σεπέδα ήταν από τους κορυφαίους του ΠΑΟΚ στην εφετινή αγωνιστική περίοδο και υποψήφιος για mvp του πρωταθλήματος 2015-16. Ο κορυφαίος σκόρερ του δικεφάλου αφιέρωσε τον τίτλο του πρωταθλητή στον κόσμο του ΠΑΟΚ και προανήγγειλε την δοκιμή του σε ομάδα της Κορέας!

Ο Κουβανός διαγώνιος Ρολάντο Σεπέδα ήταν από τους κορυφαίους του ΠΑΟΚ στην εφετινή αγωνιστική περίοδο και υποψήφιος για mvp του πρωταθλήματος 2015-16. Ο κορυφαίος σκόρερ του δικεφάλου αφιέρωσε τον τίτλο του πρωταθλητή στον κόσμο του ΠΑΟΚ και προανήγγειλε την δοκιμή του σε ομάδα της Κορέας!

«Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω τα συναισθήματά μου! Είμαι πανευτυχής! Είναι ο πρώτος μου μεγάλος τίτλος σε επίπεδο συλλόγων και είναι πραγματικά ξεχωριστός για μένα. Είχα πει ότι δεν θα γυρίσω στην πατρίδα μου χωρίς το τρόπαιο του πρωταθλητή και αυτό θα κάνω. Είναι το καλύτερο φινάλε για τη φετινή χρονιά. Μας μένει μία γλυκιά γεύση. Αξίζαμε να πάρουμε τον τίτλο, παλέψαμε για να ξεπεράσουμε τις δυσκολίες και τα καταφέραμε», είπε ο Κουβανός διαγώνιος και πρόσθεσε:
«Ό,τι και να πω για τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ, θα είναι λίγο… Το τρόπαιό μας είναι αφιερωμένο σ’ αυτούς, γιατί χωρίς τη βοήθειά τους δεν θα είχαμε κερδίσει απόψε.


ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 29, 2016, 04:34:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν υπαρχουν λογια για τις στιγμες που ζησαμε χθες.
Και για εμενα ηταν η 2η συνεχομενη μετα το περσινο με τον γαυρο!
Το πρωταθλημα ηταν το λιγοτερο που αξιζαμε μετα απο 2 τελικους οπου καναμε ΔΩΡΟ τα κυπελλα!
Και ειναι πολυ σημαντικο γιατι δεν ημασταν τοσο καλοι οσο στους αγωνες με τον γαυρο!
Μπραβο στην ΠΑΟΚΑΡΑ που μας εδωσε χαρα και μπραβο στον Καλμαζιδη που επεστρεψε και κατακτησαμε τουλαχιστον εναν στοχο!
Αυτη η ομαδα εχει παικταραδες οπως ο Σεπεδα, δεν ξερω ομως πως μπορουν να μεινουν και του χρονου!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 29, 2016, 04:43:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το μήνυμα του Ιβάν Σαββίδη για την κατάκτηση του δεύτερου συνεχόμενου πρωταθλήματος από την ομάδα βόλεϊ:
"Συγχαρητήρια στην ομάδα βόλεϊ, που συνεχίζει να είναι πηγή έμπνευσης και κινήτρου για όλη την οικογένεια του ΠΑΟΚ! Μπράβο στη διοίκηση, τους προπονητές και τους παίκτες, αλλά και στον κόσμο που έδωσε μοναδική στήριξη σε όλα τα ματς των Play Offs"


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 30, 2016, 03:27:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ

Με αυτη την φωτο πρεπει να κλεισει αυτο το τοπικ!

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 30, 2016, 05:20:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Όταν θα κλείσει, θα το κάνουμε Τεο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 30, 2016, 05:24:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Ανταμείφθηκα για τις θυσίες μου"



Έφυγε από την πατρίδα του για πρώτη φορά στα 28του χρόνια με την υπόσχεση ότι θα επιστρέψει πίσω πρωταθλητής. Τελικά, μετά από μία γεμάτη χρονιά γεμάτη ανάμεικτα συναισθήματα θα το κάνει πράξη.

Η εισαγωγή μας φυσικά είναι για τον Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα. Ο διαγώνιος του ΠΑΟΚ μίλησε στο Sport24.gr λίγο μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος και αναφέρθηκε με τα καλύτερα λόγια για αυτά που ζει στη χώρα μας, για τα όσα συνάντησε εδώ και δεν κρύβει την επιθυμία του να παραμείνει στη Θεσσαλονίκη.

"Είμαι πολύ καλά, ειλικρινά τώρα δεν έχω λέξεις να σου περιγράψω το πώς αισθάνομαι. Όταν πετύχαμε τον τελευταίο πόντο, ήταν κάτι το φανταστικό. Για πρώτη φορά παίζω επαγγελματικά και ήταν πολύ σημαντική η συνεισφορά του κόσμου, ο οποίος με πολιτισμένη συμπεριφορά μας ώθησε στη νίκη. Ήταν μια τρομερή εμπειρία αυτό που έζησα” παραδέχεται για τα όσα έγιναν στον τελευταίο τελικό.

Πως όμως ήρθε στη χώρα μας για να ζήσει αυτό το μεγάλο ταξίδι με τον ΠΑΟΚ; “Ήταν πολύ δύσκολο να έρθω να παίξω εδώ, αλλά ήταν κι ένας προσωπικός στόχος που είχα, να δείξω στο κουβανικό κοινό την ποιότητα και το επίπεδο που έχουμε. Από την αρχή μέχρι το τέλος ήμουν συγκεντρωμένος και όταν έφυγα τους εξήγησα ότι ερχόμουν στην Ελλάδα, για να γίνω πρωταθλητής ξανά. Αυτός ήταν ο μοναδικός μου στόχος”.



Δεν ήταν όμως όλα ρόδινα. Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να έχει ακόμα δύο τρόπαια τη φετινή σεζόν τα οποία κατά πολλούς τα χάρισε στον Ολυμπιακό. Η κατάκτηση του πρωταθλήματος όμως ήταν ένα είδος εξιλέωσης για εκείνον και τους συμπαίκτες του ειδικά με τον τρόπο που ήρθε: “Με λύπησε πολύ το ότι έχασα το Κύπελλο, ότι χάσαμε το Κύπελλο. Τα ματς με τον Ολυμπιακό τα χάσαμε εμείς, δεν τα κέρδισε ο Ολυμπιακός. Πρέπει να αναλύσεις γιατί χάνεις. Κι εμείς καθίσαμε κι αναλύσαμε γιατί χάσαμε. Είπαμε γιατί χάσαμε.

Μετά αντιμετωπίσαμε πιο ψύχραιμα τα ματς, κερδίσαμε τα δυο παιχνίδια στην Αθήνα. Ήταν κάτι πολύ σημαντικό, πολύ κομβικό. Πάντα είχα θετική σκέψη, και πίστευα ότι η κατάκτηση του πρωταθλήματος ήταν εφικτός στόχος. Χάρη στον Χιμένες, τον ξέρω για την εμπειρία του από την Κούβα, πήραμε τη νίκη”.




Η επίτευξη του πρωταθλήματος μόνο εύκολη υπόθεση δεν ήταν αφού ο ΠΑΟΚ χρειάστηκα να κάνει μία ακόμα ανατροπή: "Σήμερα (σ.σ. χτες) είπα ότι δεν είναι δυνατόν να υπάρχει πέμπτο ματς, χάσαμε το πρώτο ματς, αλλά μετά συγκεντρωθήκαμε και το γυρίσαμε. Δεν υπήρχε αύριο, υπήρχε μόνο σήμερα. Θα ήταν δύσκολο εάν υπήρχε και άλλο ματς, ευτυχώς τα πράγματα πήγαν καλά για εμάς και το πήραμε".

Για πολλούς όμως εκείνο που χρειαζόταν ο ΠΑΟΚ των πολλών αλλαγών μέσα στη χρονιά ήταν ο χρόνος κάτι με το οποίο συμφώνησε και ο Σεπέδα: “Σίγουρα με κάθε αλλαγή χρειάζεται κάποιος χρόνος. Παιχνίδι με παιχνίδι γινόμασταν καλύτεροι και το αποδείξαμε τώρα με αυτή τη νίκη και αυτό τον τίτλο”.

Φυσικά, ο Κουβανός διαγώνιος είχε να αντιμετωπίσει και ένα ακόμα πρόβλημα, τη σύγκριση με τον μεγάλο Γκόμες. "Ήταν μια μεγάλη ευθύνη, καθώς την προηγούμενη σεζόν αναδείχθηκε πρωταθλητής. Πάντα προσπαθούσαν να βελτιώσω το παιχνίδι μου και δώσω ο,τι θετικό περισσότερο μπορούσα. Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους συμπαίκτες μου, που με στήριξαν από την πρώτη ημέρα. Με τον καιρό προσαρμόστηκα στο σύστημα και χάρη στο Θεό, όλα πήγαν καλά”.

Η κουβέντα δεν γινόταν να μην πάει στον Γιάννη Καλμαζίδη και στους παίκτες που ήρθαν τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο: “Ήταν ένας προπονητής που φάνηκε ότι γνώριζε την ομάδα. Θα έλεγα ότι έδωσε περισσότερη ασφάλεια στην ομάδα. Εγώ προσωπικά του οφείλω πολλά, μιας και ήταν η πρώτη φορά που δούλεψα με ξένο τεχνικό. Όσο για τον Λι, για εμένα είναι ένας από τους καλύτερους που υπάρχουν στο παγκόσμιο βόλεϊ.

Είχα παίξει αντίπαλο με την εθνική Κούβας απέναντι σε αυτή των ΗΠΑ και ήταν ένα σημείο ειδικό, μοναδικό για εμένα. Συνδυάσαμε την εμπειρία και τη δύναμη του αμερικάνικου στοιχείου με το πάθος του κουβανικού. Δεν θα κερδίζαμε αλλιώς”.





Η ατμόσφαιρα στο PAOK Sports Arena τόσο στους ημιτελικούς με τον Ολυμπιακό όσο και στους τελικούς με τον Φοίνικα ήταν μοναδική ακόμα και για εκείνον που έχει αγωνιστεί σε πολλά γήπεδα του κόσμου με την εθνική ομάδα της Κούβας. “To έχω ζήσει και στην Κούβα, αλλά αυτό είναι κάτι το μοναδικό. Να έχεις όλο τον κόσμο να γεμίζει το γήπεδο και να σε στηρίζει. Νομίζω ότι πάνω από το 50% της επιτυχίας που είχαμε αυτή τη σεζόν, οφείλεται σε αυτό τον κόσμο. Είχα και την άσχημη θα έλεγα εμπειρία να παίξω από την αντίθετη πλευρά, αλλά δεν υπάρχει καλύτερο από το να παίζεις περικυκλωμένος από αυτό τον κόσμο. Πάντα ψάχνεις τη νίκη”.

Πάντως, παραδέχτηκε ότι την αγάπη που ένιωσε από τους φίλους του ΠΑΟΚ δεν θα την ξεχάσει ποτέ: "Το ελληνικό κοινό είναι πολύ ενθουσιώδες. Το βλέπω κάθε μέρα, πώς μου στέλνουν μηνύματα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τι μου λένε στο δρόμο. Οι φανατικοί οπαδοί μου έλεγαν πόσο σημαντικός ήταν αυτός ο τίτλος για τα 90 χρόνια του ΠΑΟΚ. Δεν θα σβήσω ποτέ από τη μνήμη μου αυτό το γεγονός".

Θέλω να μείνω για νέες προκλήσεις





Κάνοντας τον απολογισμό του για την μέχρι τώρα παρουσία του στον ΠΑΟΚ ήταν ξεκάθαρος: “Ήρθα στον ΠΑΟΚ για να εκπληρώσω αυτούς τους τρεις στόχους. Έχασα τον πρώτο, αλλά κέρδισα τον τρίτο που είναι και ο πιο σημαντικός. Ανταμείφθηκα για τις θυσίες μου στην Κούβα και την επιμονή μου να γίνω επαγγελματίας. Δεν μου μένει πολύς χρόνος γιατί πρέπει να πάω και στην εθνική, δεν ξέρω τι θα κάνω, αλλά θα ήθελα να παραμείνω στην ομάδα”.

Όταν τον ρωτήσαμε που θα ήθελε να αφιερώσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος την απάντηση την γνωρίζαμε από πριν... "Αφιερώνω αυτή τη νίκη, στην οικογένειά μου, που με στήριξε καθώς ήταν η πρώτη φορά που βγήκα έξω από τη χώρα μου, που ήρθα σε μια ξένη χώρα και στα δύο παιδιά μου, τα οποία τα έχω στο μυαλό μου όλη την ώρα.  Επίσης στην ομάδα μου στην Κούβα, η οποία με άφησε και με εμπιστεύτηκε να έρθω εδώ. Κι επίσης σε αυτό τον κόσμο, στους συμπαίκτες μου, στον προπονητή μου. Είναι όλα, όλοι, μια οικογένεια εδώ".

Για το τέλος δεν θα μπορούσαμε να μην τον ρωτήσουμε για το μέλλον του με τον Σεπέδα να στέλνει μήνυμα παραμονής: "Θα ήθελα να μείνω, αλλά αυτή τη στιγμή έχω άλλες υποχρεώσεις αγωνιστικές, δεν ξέρω τι θα γίνει του χρόνου, αλλά θα ήθελα να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ για νέες προκλήσεις".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #266 στις: Μαΐου 01, 2016, 08:22:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Με 1-1,5 μυριο, ο ΠΑΟΚ θα γινει ανταγωνιστικος στο C.L της επομενης χρονιας.
Μιλαμε για παικταράδες που θα σαρωνουν τα παντα!
Αν θελησει ο Σαββιδης και το κανει, τοτε θα δουμε φοβερα πραγματα.
Παντως ο Σεπεδα είναι παικτης παγκοσμιου κλασης!
Τι Γκομεζ και @@!


Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #267 στις: Μαΐου 04, 2016, 10:20:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Το τελευταίο μου παιχνίδι»




Αναλυτικά οι υπόλοιπες δηλώσεις του:

Για τη σεζόν:


Ήταν μια σεζόν με πολλές ανατροπές και ένα πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Η ομάδα δεν ήταν στημένη από την αρχή σωστά, αλλά μετά τις αλλαγές που έγιναν στο τέλος δείξαμε τη δύναμή μας. Η αλήθεια είναι ότι μετά τον χαμένο ημιτελικό κυπέλλου δοκιμάστηκε η εμπιστοσύνη μας στην ομάδα. Στο 0-2 του τελευταίου τελικού ήρθαν οι μαύρες σκέψης για προπόνηση μέσα στο Πάσχα και τελευταίο τελικό στη Σύρο. Θα ήταν δύσκολο, αλλά στο τέλος επικράτησε η λογική και πήραμε το πρωτάθλημα.

Για την επιστροφή του Καλμαζίδη:

«Η επιθυμία μου ήταν δεδομένη από τη στιγμή που ψάχναμε για προπονητή. Η παρουσία του Γιάννη έλειπε από τον ΠΑΟΚ. Σε άλλες χώρες, μετά το πρώτο νταμπλ μας μεγάλης ομάδας με κόσμο όπως είναι ο ΠΑΟΚ, οφείλεις να κρατήσεις τους πρωταγωνιστές της επιτυχίας σου. Πέρα από τους δυνατούς αντιπάλους, είχαμε να αντιμετωπίσουμε την κακή νοοτροπία, ανθρώπων που ήταν στο τιμόνι του ΠΑΟΚ. Δώσαμε μάχη με αυτό. Πολλές έβγαινα να μιλήσω για να δώσω την εικόνα που έπρεπε να βγει».

Για τους λόγους που έμεινε στον ΠΑΟΚ:

«Δεν ήμουν ευχαριστημένος, αλλά ήθελα να ζήσω την παρουσία μας στο Τσάμπιονς Λιγκ. Εξάλλου σκέφτηκα ότι δεν είχαν τελειώσει όλα επειδή απομακρύνθηκε ο Καλμαζίδης. Όμως ένιωθες ότι ο ΠΑΟΚ βγήκε 6ος ή 7ος και οι παίχτες έπρεπε να απολογηθούν. Μετά αποδυναμώθηκε η ομάδα από αθλητές με χαρακτήρα και ήρθαν αθλητές που ήταν ταλαντούχοι, αλλά πολλοί από αυτούς δεν είχαν κατακτήσει κάποιο τίτλο.

Για την απόφασή του να σταματήσει το βόλεϊ:

«Θεωρώ ότι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου αυτό ήταν το τελευταίο μου παιχνίδι. Δεν έχω διάθεση αυτή τη στιγμή να συνεχίσω, το έχω μεταφέρει και στον κόουτς και στα παιδιά. Είναι ωραίο να τελειώνεις ψηλά, αλλά είναι μια σκέψη και μια απόφαση που έχω εδώ και καιρό, την έχω δουλέψει αρκετά. Ο διαιτητής έχει τελειώσει το 90λεπτο και παίζουμε τις καθυστερήσεις».





Σε ευχαριστούμε για όσα πρόσφερες στον ΠΑΟΚ....
RESPECT ΑΡΧΗΓΕ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #268 στις: Μαΐου 04, 2016, 11:11:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Μακάρι να ψηθεί τελικά για ακόμα ένα χρόνο καθώς το μικρόβιο μέσα του δύσκολα φεύγει μετά από τόσα πολλά χρόνια!!!

Όπως και να έχει όμως τον ευχαριστούμε για όσα ωραία μας πρόσφερε με την εμπειρία του και το πνεύμα του νικητή-πρωταθλητή που μετέφερε με την αύρα του σε ολόκληρη την ομάδα μας!!!

Φέτος η συνταγή για εμάς τους οπαδούς είναι μία και μοναδική:

Εμπιστοσύνη σε Τσαλόπουλο και Καλμαζίδη, 5.000 διαρκείας γι αυτά τα αλάνια που το αξίζουν 1.000% και στήριξη σε όλους τους αγώνες με φωνή και πίστη ίδια με αυτήν του φετινού 4ου αγώνα με την Σύρο!!!

Έτσι θα χτίσουμε όλοι μαζί, διοίκηση, ομάδα και λαός, μία αρμάδα με προοπτικές την ελληνική παντοκρατορία και τις τεράστιες ευρωπαϊκές επιτυχίες ακόμη!!!

Ήδη ξεκίνησε καλά το "δίδυμο" διοίκησης-προπονητή με την επαναφορά στην ομάδα του psycho-winner Ernando Gomez!!!  ;)


 smilepaok smilepaok smilepaok smilepaok Άιντε ρε Π.Α.Ο.Κ.άάάάρρρραααα!!!!  smilepaok smilepaok smilepaok smilepaok
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 11:15:14 πμ από BW Dragon son »
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Volleyball League 2015-16 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
« Απάντηση #269 στις: Μαΐου 04, 2016, 03:16:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θέλει να μείνει στον ΠΑΟΚ ο Καλμαζίδης



Ο Γιαννης Καλμαζίδης θέλει να παραμείνει στον ΠΑΟΚ, ενώ αυτή είναι η επιθυμία και της ίδιας της ομάδας του. Ως εκ τούτου, όλα οδηγούν σε νέα συμφωνία ανάμεσα στις δυο πλευρές, ούτως ώστε ο Έλληνας προπονητής να συνεχίσει την δουλειά που έχει ξεκινήσει στον "Δικεφάλο του Βορρά". Μάλιστα, στη NOVA τόνισε πως αποτελεί εγγύηση η παρουσία του προέδρου, Αντώνη Τσαλόπουλου.

Για τη σεζόν που έφυγε, είπε: "Ήταν μια πολύ περίεργη σεζόν με διαφορετικά συναισθήματα, αλλά στο τέλος τα καταφέραμε. Θέλει χρόνο για να κάνει μια δυνατή ομάδα. Πέρσι και φέτος τα καταφέραμε γρήγορα. Η ένταση βγήκε γιατί είχαν χαθεί δύο στόχοι, το Κύπελλο και το Λιγκ Καπ, που ήμασταν πολύ κοντά να τους κατακτήσουμε".

Για τα εσωτερικά προβλήματα στην ομάδα, απάντησε λακωνικά: "Σε όλες τις ομάδας υπάρχουν δυσκολίες, αλλά πάντα προσπαθούμε να τα λύσουμε".

Για τους λόγους που πέρυσι έφυγε από τον ΠΑΟΚ, αποκάλυψε: "Δεν ζήτησα κάτι παράλογο. Γνωρίζω πολύ καλά την οικονομική κατάσταση των ομάδων και την Ελλάδας. Δεν είμαι από άλλο πλανήτη. Ζήτησα καλύτερη οργάνωση και πλάνο. Ίσως έφταιξε ότι δεν μπορώ να κάνω σε όλα συμβιβασμό. Είμαι πολλά χρόνια στο χώρο και θεωρώ πρέπει να μπαίνουν κόκκινες γραμμές. Είχα πει στον εαυτό μου ότι δεν θα επιστρέψω ποτέ στον ΠΑΟΚ, αλλά ο λαός λέει «ποτέ μη λες ποτέ» κι έχει δίκιο. Ο κ.Τσαλόπουλος και ο κ.Τζήκας μαζί με την επιθυμία της ομάδας με έκαναν να αλλάξω γνώμη".

Για το αύριο του ΠΑΟΚ, τόνισε: "Υπάρχει η άποψη ότι «ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει», αλλά εγώ δεν είμαι σύμφωνος με αυτό. Οι ομάδες πρέπει να εξελίσσονται για να βελτιώνονται. Τώρα δεν ξέρω ποιοι θα είναι στην ομάδα και ποιοι όχι".

Για το θέμα της παραμονής του, δήλωσε: "Φυσικά και θέλω να μείνω και ο κ.Τσαλόπουλος για μένα είναι μια εγγύηση. Γνωρίζουμε ποια είναι τα δεδομένα στο ελληνικό βόλεϊ και δεν έχουν σχέση με πριν από 10 χρόνια. Δεν μπορούμε να φέρουμε πχ τον Μίλκοβιτς για να πάρουμε τα Τσάμπιονς Λιγκ. Θέλουμε όμως να πρωταγωνιστήσουμε στην Ελλάδα. Τότε που ήρθε ο Γκόμεζ, λέγανε ότι είναι ξοφλημένος. Φέτος έλεγαν ότι ο Σεπέδα είναι παίκτης της σειράς και τώρα λένε ότι είναι ο MVP".


Πρεπει να μεινει, μην γινει το ιδιο λαθος με περσι.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!