31. Γιώργος Τζαβέλλας

Αποστολέας Θέμα: 31. Γιώργος Τζαβέλλας  (Αναγνώστηκε 45253 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:23:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Are you talking to me 8)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:40:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
 :)) :)) :)) :)) :)) :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:47:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Are you talking to me 8)

No, to G.T  >:D
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 12:06:27 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ενα μαρκάρισμα διαρκείας του Γιώργου Τζαβέλλα στο δεύτερο ημίχρονο είχε ως συνέπεια την κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του ΠΑΟΚ, φτάνοντας συνολικά τις επτά με συνέπεια να πρέπει να χάσει δυο από τους προσεχείς τέσσερις αγώνες πρωταθλήματος της ομάδας του.

Απωλεια! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 10:50:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Ασε μας ρε κ@λοτουμπα δημοσιοσχετιστα! >:(

Ντροπή τέτοια λόγια.
Έχει κάνει μεγάλη προσπάθεια το παλικάρι (ε ρε πως ξεχάστηκαν τα περσινά καραγκιοζιλίκια ε? Πόσο βόδια έιμαστε τελικά?)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 03:09:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 06:38:42 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Να σηκώσουμε κεφάλι στο Κύπελλο»



Aναλυτικά όσα είπε στη Nova:


Για το που κρίθηκε το παιχνίδι και για το ένα ημίχρονο που είχαν οι δύο ομάδες: «Δεν έχω να πω κάτι διαφορετικό. Τα ντέρμπι, είναι ακριβώς έτσι. Όποιος καταφέρει να εκμεταλλευτεί ένα λάθος της άλλης ομάδας, να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες του, παίρνει και το παιχνίδι. Εμείς δυστυχώς σήμερα, παρόλο που είχαμε προετοιμαστεί για αυτή την πίεση της ΑΕΚ, δεν τα καταφέραμε στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ανήκε ολοκληρωτικά στην ΑΕΚ, αν και θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί με τον Ροντρίγκες. Δεν κρατάμε κάτι από το πρώτο ημίχρονο. Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι στο δεύτερο ημίχρονο, ήμασταν τελείως διαφορετικοί. Θα έπρεπε να έχουμε σκοράρει, δεν τα καταφέραμε όμως. Έτσι είναι τα ντέρμπι… Υπάρχει στεναχώρια, υπάρχει λύπη όμως δε μπορούμε να κάνουμε κάτι, είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα για το πρωτάθλημα. Πρέπει να συνεχίσουμε».

Για το γεγονός ότι η ομάδα έκανε τις πιο σημαντικές της ευκαιρίες για να σκοράρει όταν έμεινε με δέκα παίκτες: «Νομίζω ότι ήταν σημαντικό αυτό. Συνέβαινε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, προσπαθούσαμε να βάλουμε τη μπάλα κάτω, να παίξουμε κοντά στην περιοχή της ΑΕΚ. Πιέσαμε στο τέλος, δεν τα καταφέραμε. Τι να πω, είναι κρίμα που η προσπάθεια που έγινε στο δεύτερο ημίχρονο, να μη γίνεται από το πρώτο. Σε αυτό είμαστε υπεύθυνοι εμείς. Στα παιχνίδια πρέπει να μπαίνουμε από την αρχή, όσο καλύτερα μπορούμε. Όταν σε ένα ντέρμπι δεν πατάς καλά στα πόδια σου, τα ντέρμπι εξελίσσονται κάπως έτσι. Η ΑΕΚ ήταν τυχερή, με το λάθος το δικό μας που εκμεταλλεύτηκε. Εμείς δεν ήμασταν στις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε κι έτσι, ήρθε αυτό το αποτέλεσμα».

Για το αν το παιχνίδι αυτό ήταν μια πρόβα για τα πλέι οφ: «Όχι. Νομίζω είναι πάρα πολύ νωρίς. Οι διαφορές μεταξύ των ομάδων στα πλέι οφ, θα είναι πάρα πολύ μικρές. Ευελπιστώ ότι θα είμαστε καλύτεροι, ότι θα βελτιώσουμε αυτά τα λάθη που έχουμε κάνει και πάνω από όλα, θα «μεγαλώσουμε» εμείς οι ίδιοι, γιατί πρέπει πρώτα εμείς μέσα στο γήπεδο να «μεγαλώσουμε», να μάθουμε από αυτά τα παιχνίδια, γιατί αυτά τα παιχνίδια, είναι τελείως διαφορετικά από όλα τα άλλα».

Για τη σημασία του αποτελέσματος σε αυτή τη στιγμή: «Όταν χάνεις ένα ντέρμπι, σίγουρα υπάρχει στεναχώρια. Είναι κάτι παραπάνω, δεν είναι απλά τρεις βαθμοί. Εμείς όμως θα πρέπει να συνεχίσουμε, έτσι είναι οι μεγάλες ομάδες. Θα πρέπει να καταφέρουμε στο επόμενο παιχνίδι, αυτό της Τετάρτης με τον Πανιώνιο που είναι πάρα πολύ σημαντικό, να σηκώσουμε κεφάλι. Είμαι σίγουρος ότι στη συνέχεια, θα μπορέσουμε να αντιμετωπίσουμε και την ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό και οποιαδήποτε άλλη ομάδα μπει στα πλέι οφ».

Για τους στόχους: «Ο στόχος μας είναι το Κύπελλο. Θα πρέπει να παρουσιαστούμε σοβαροί στη Νέα Σμύρνη. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα θα πρέπει όλοι να καταφέρουμε, μέσα στο λίγο χρονικό διάστημα που έχουμε, να σηκώσουμε κεφάλι. Είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε αυτό και πρέπει να παρουσιαστούμε έτοιμοι στη Νέα Σμύρνη».


Ο Τούντορ σας φώναζε να πάρετε μέτρα αλλά χαμπάρι εσείς.... ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 07:30:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Θα μπορούσαμε να βάλουμε άλλο ένα γκολ"



Ο Γιώργος Τζαβέλλας μίλησε για όλα λίγο μετά το τέλος του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο.
 
 Αναλυτικά όσα είπε:


Για το σημερινό παιχνίδι: "Είναι ένα θετικό αποτέλεσμα για εμάς, αλλά θα μπορούσαμε μετά το 1-0 να πετύχουμε ένα ακόμη γκολ για να κάνουμε ακόμη πιο εύκολη την πρόκριση για εμάς. Δεχθήκαμε ένα όμορφο γκολ, ήταν δύσκολο να μην το δεχτούμε νομίζω. Καλό αποτελέσμα, συνεχίζουμε... Υπάρχει ένα παιχνίδι με τον Ατρόμητο για το πρωτάθλημα. Το Κύπελλο θα περιμένει, είναι αρκετά αργότερα".


Για τις απουσίες:
"Όταν ένας παίκτης τραυματίζεται, πρέπει να παίξει κάποιος άλλος. Όλες οι ομάδες έχουν τραυματισμούς. Εφόσον υπάρχουν, μπαίνουν κάποια άλλα παιδιά. Νομίζω σήμερα όποια παιδιά μπήκαν βοήθησαν την ομάδα. Παίξαμε σχετικά καλά σήμερα, θα μπορούσαμε να παίξουμε ακόμη καλύτερα, όμως αγωνιστήκαμε 2.5 μέρες μετά το μεγάλο παιχνίδι με την ΑΕΚ. Είμαστε ευχαριστημένοι, κρατάμε κάποια θετικά και συνεχίζουμε...".

Για τα γκολ που δέχεται η ομάδα: "Το σημαντικό είναι ότι δε δεχόμαστε ευκαιρίες, ξεκινάμε από εκεί. Πέρυσι ο αντίπαλος είχε 8-10 τελικές σε κάθε παιχνίδι. Καταφέραμε να το περιορίσουμε αυτό. Κάποιες φορές με κάποια ατομικά λάθη και λόγω της έλλεψης συγκέντρωσης τα δεχόμαστε. Αυτά πρέπει να τα περιορίσουμε".


Για τη συνέχεια του Κυπέλλου: "Η ομάδα πρέπει να βρει ηρεμία πρώτα από όλα γιατί μην ξεχνάμε ότι και στο δεύτερο παιχνίδι ο Πανιώνιος θα είναι καλύτερος. Αν καταφέρουμε να προκριθούμε στον ημιτελικό και στον τελικό, θα αντιμετωπίσουμε καλούς αντιπάλους. Χρειαζόμαστε δουλειά. Η σεζόν είναι μεγάλη και τα πλέι οφ και το Κύπελλο χρειάζονται συγκέντρωση".


Για τη διαχείρηση των αγώνων:
"Αυτό πρέπει να πετύχουμε. Δεν είναι εύκολο, έχουμε αρκετά νεαρά παιδιά στην ομάδα. Τα παιδιά αυτά έχουν καταφέρει πολλά περισσότερα από αυτά που περιμέναμε. Πρέπει να τα βοηθήσουμε, αυτά βοηθούν όσο μπορούν την ομάδα και έχουν κάνει μεγάλη προσπάθεια. Όλοι μαζί πρέπει να προσπαθήσουμε να αποφύγουμε τα λάθη που κάναμε σε προηγούμενα παιχνίδια".

Για τις ημέρες που προηγήθηκαν: "Όταν μία ομάδα έχει δύο συνεχόμενα τέτοια αποτελέσματα, σίγουρα το κλίμα δεν μπορεί να είναι καλό, δεν μπορεί κανείς να είναι ευτυχισμένος. Υπάρχει ακόμη μεγαλύτερη πίεση μετά από αυτά και αυτήν πρέπει να την αντέξουμε. Οι μεγάλες ομάδες έτσι είναι, αν δεν μπορείς να αντέχεις στην πίεση δεν μπορείς να είσαι σε αυτές".

Για τον Μπερμπάτοφ:
"Αυτή τη στιγμή ο Μπερμπάτοφ λείπει από την ομάδα, αυτά τα τρία παιχνίδια. Θα μπορούσε να είναι κοντά μας, να μας βοηθήσει και όταν είναι πίσω θα ξανασυζητήσουμε με καλύτερες ερωτήσεις...".



Και 3 μη σου πω! :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 08:18:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εμπαινε ρε Τζαβελλα !! smilepaok
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 11:02:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα με χαρακτηρίζουν πάλι ως ένα κακό παιδί, έναν αλήτη"



«Ο κόσμος μπορεί να λέει ότι θέλει. Εγώ ήρθα σήμερα εδώ να παίξω ποδόσφαιρο. Σεβάστηκα το παιχνίδι, τον αντίπαλο. Το να παίζει με ένα γήπεδο να σε βρίζει σίγουρα δεν ήταν κάτι εύκολο για μένα έχω ξαναζήσει όμως παρόμοιες καταστάσεις και αντέχω.

Ότι και να πω τώρα, αύριο το πρωί αυτές οι δηλώσεις μου θα είναι παντού και θα με χαρακτηρίζουν πάλι ως ένα κακό παιδί, έναν αλήτη και έναν άνθρωπο που προκαλεί και θέλει συνεχώς το κακό. Εγώ ήρθα να παίξω ποδόσφαιρο εδώ το ξανατονίζω και λυπάμαι που άφησα την ομάδα μου με δέκα παίκτες. 

Εγώ δεν χτύπησα κανέναν. Ο αντίπαλός μου κέρδισε έξυπνα την δεύτερη κίτρινη και μπράβο του γι' αυτό. Από 'κει και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ξαναλέω, εγώ αύριο ό,τι και αν πω, ό,τι κι αν κάνω θα είμαι πάλι το κακό παιδί. Δεν πειράζει όμως. Εγώ μέσα μου δεν είμαι καλά. Χάσαμε ένα παιχνίδι και αποβλήθηκα"

"Σας είπα και στην αρχή της χρονιάς πως κάποιες φορές πέρυσι είχα ξεφύγει με τα νεύρα μου. Προσπάθησα πολύ να το αλλάξω αυτό και έχω αποδείξει φέτος πως παίζω και τα δίνω όλα για την ομάδα μου"


Σα μ@λ@κας την πατησες ρε!
Δεν ξερεις και συ? ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!