31. Γιώργος Τζαβέλλας

Αποστολέας Θέμα: 31. Γιώργος Τζαβέλλας  (Αναγνώστηκε 45257 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 12:56:47 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Με στεναχωρεί το αποτέλεσμα"



Ο αμυντικός του ΠΑΟΚ, Γιώργος Τζαβέλλας, δήλωσε ότι το αποτέλεσμα με τη Μπορούσια (1-1), έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, τον στενοχωρεί:

"Το σημαντικό είναι ότι η ομάδα ήταν προετοιμασμένη. Ατυχήσαμε στη φάση της Ντόρτμουντ. Αν λέγαμε πριν από το ματς ότι θα πάρουμε ισοπαλία, θα ήμασταν ευχαριστημένοι. Όμως τώρα είμαι δυσαρεστημένος. Η Ντόρτμουντ είναι μεγάλη ομάδα. Στεναχωριέμαι όμως για το αποτέλεσμα. Στο ματς στις 22 Οκτωβρίου θα πρέπει να νικήσουμε πάση θυσία για να ελπίζουμε σε πρόκριση. Την κίτρινη κάρτα δεν μπορούσα να την αποφύγω, παρότι θα χάσω το επόμενο ματς".





Παρεπιμπτοντως πολυ καλος σημερα, πολυ καλος αλλα με λαθος μεταβιβασεις.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #191 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 02:36:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Οι κλήσεις του Κώστα Τσάνα στην Εθνική για τους αγώνες με Βόρεια Ιρλανδία και Ουγγαρία προκάλεσαν την απορία των ανθρώπων του ΠΑΟΚ. Και αυτό γιατί για άλλη μια φορά ο Γιώργος Τζαβέλλας έμεινε εκτός παρά το γεγονός ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα και αφήνουν υπόνοιες για την στάση της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας.

Χαρακτηριστικά στον Δικέφαλο αναφέρουν ότι... «το τα να μην καλείται ακόμη και σήμερα ο Τζαβέλλας στην Εθνική, μετά από τόση προσπάθεια και εμφανίσεις του ίδιου, μόνο σε εκδικητικότητα της ΕΠΟ μπορεί πια να εκληφθεί».


 gazzetta.gr

Τι λες τώρα πρέπει να μπει στην ομάδα ο Χολέμπας, η παικταρα η μεγάλη!!! facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #192 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 02:58:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Για να μαθεις να κανεις μαγκιες στον ...........Μανιατη!
Ακου εκει πειραξες αυτον τοπν ποδοσφαιρικο "κολοσσο" και θες και Εθνικη? >:D
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #193 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 11:03:13 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Από την πλευρά της η ΕΠΟ απαντάει λέγοντας πως ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα με τους περισσότερους διεθνείς και ότι ο Κώστας Τσάνας παίζει με σύστημα με τέσσερις αμυντικούς και για τις θέσεις αυτές έχει τους Παπαδόπουλο, Παπασταθόπουλο, Μανωλά και Μόρα.

 gazzetta.gr


Ουστ γίδια! >:( >:( >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #194 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 07:18:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Fans’ Man of the Match ο Τζαβέλλας


Πιστοποιώντας την παρατεταμένη περίοδο φόρμας την οποία διανύει ο Έλληνας διεθνής αμυντικός πραγματοποίησε άλλη μια πολύ καλή – σχεδόν αλάνθαστη – εμφάνιση. Ενα παιχνίδι γεμάτο ουσία, πάθος, σωστές τοποθετήσεις και έγκαιρες επεμβάσεις μπροστά από ποδοσφαιριστές όπως ο Ρόις, ο Μικιταριάν, ο Γιανουζάι που του θύμισε την εποχή που αγωνιζόταν στη Μπουντεσλίγκα. Στην ψηφοφορία του paokfc.gr για τον Fans’ Man of the Match μάλιστα, ο Γιώργος Τζαβέλλας  επιβραβεύτηκε από τον κόσμο του ΠΑΟΚ καθώς κυριάρχησε στις προτιμήσεις του κοινού.

Ελαβε το 52,24%, αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον… εγκέφαλο της ομάδας, τον  Αλέξανδρο Τζιόλη ο οποίος σε ένα ακόμη παιχνίδι ήταν απολαυστικός. Ηighlight του Τζιόλη η απίθανη ασίστ στον Μακ για το γκολ του Δικεφάλου.


Οι δύο τους, άλλωστε, αποτελούν δύο βασικότατα εργαλεία στον κορμό της νέας ομάδας που προσπαθεί να φτιάξει ο Ίγκορ Τούντορ προσδίδοντας στην ομάδα χαρακτήρα, προσωπικότητα και ποιότητα.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/nea/20151004-fans-mvp-dortmund-tzavellas/
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 07:13:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Γιώργος Τζαβέλλας είναι ο 11888 ΜVP Σεπτεμβρίου



Το ποδόσφαιρο είναι γεμάτο μαθήματα πως η σκληρή δουλειά είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για να κερδίσεις ό,τι σου αναλογεί μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Η επικράτηση του Γιώργου Τζαβέλλα στην ψηφοφορία για τον 11888 MVP αποτελεί ακόμα ένα.

Από το ναδίρ της περασμένης προβληματικής για όλους χρονιάς, την… απομόνωση στην Κ20 και τις αποδοκιμασίες της κερκίδας, ο Έλληνας αμυντικός έφτασε στο σημείο ν’ αναδεικνύεται πολυτιμότερος παίκτης του ΠΑΟΚ χάρη στη ψήφο του κοινού.Του κόσμου του Δικεφάλου, ο οποίος εκτίμησε το πάθος και τη δύναμή του, αλλά πολύ περισσότερο – μιας και μιλάμε για ποδόσφαιρο – την σταθερά πολύ καλή απόδοσή του στην άμυνα από την αρχή της σεζόν. Το σημείο που κάνει τη διαφορά για τον Γιώργο Τζαβέλλα , είναι η καθημερινή δουλειά στις προπονήσεις. Η απομόνωση, αυτή τη φορά από εξωγενείς παράγοντες, που πάντα είναι έτοιμοι να ξεκινήσουν (όχι αμιγώς ποδοσφαιρική) συζήτηση γύρω από το πρόσωπό του.

Με 49,48% ο Τζαβέλλας κατέκτησε το βραβείο του 11888 MVP Σεπτεμβρίου που είναι και ο πρώτος του τέτοιου είδους ατομικός τίτλος από τη μέρα που ήρθε στον ΠΑΟΚ.Στη δεύτερη θέση, ο μόνιμος πρωταγωνιστής στην επιθετική γραμμή της ομάδας από τον Ιούλιο μέχρι και τώρα. Ο κάτοχος του τίτλου Ρόμπερτ Μακ , ο οποίος περιορίστηκε στο 27,76%, αλλά αν συνεχίσει σ’ αυτούς τους ρυθμούς βάζει βάσεις για το μεγάλο βραβείο του MVP της σεζόν.

Ο Αλέξανδρος Τζιόλης το χαρακτηριστικότερο ίσως παράδειγμα παίκτη που δουλεύει συστηματικά κι αθόρυβα έχοντας κερδίσει την αναγνώριση των ανθρώπων του ποδοσφαίρου. Με το μυαλωμένο παιχνίδι του θεωρείται δικαίως αναντικατάστατος στη μεσαία γραμμή. Ο εκ των αρχηγών του Δικεφάλου συγκέντρωσε το 22,76% των ψήφων.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/nea/20151012-o-giorgos-tzavellas-einai-o-11888-mvp-septemvriou/
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 01:07:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Είμαστε καλύτεροι του Ηρακλή"



Βραβεύτηκαν την Πέμπτη οι Γιώργος Τζαβέλλας (MVP Σεπτεμβρίου για τον ΠΑΟΚ), Δημήτρης Πέλκας (σκόρερ του Best Goal Αυγούστου) και Ρόμπερτ Μακ (κάτοχος του βραβείου Best Goal Σεπτεμβρίου).

Ο Τζαβέλλας είπε για την βράβευσή του:
"Είναι κάτι όμορφο, ειδικά όταν υπάρχει ο κόσμος πίσω από αυτό. Εκτός του κόσμου, ευχαριστώ τους συμπαίκτες μου. Δίχως αυτούς, δεν θα έκανα κάτι. Αυτό το βραβείο το μοιράζομαι με τους συμπαίκτες μου".

Για το αν η ίωση που έχει είναι ανασταλτικός παράγοντας για να παίξει στο ματς με τον Ηρακλή: "Ελπίζω πως όχι, ελπίζω να είμαι καλά και δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να χάσω το ματς".

Για τον αγώνα με τον Ηρακλή: "Ολα τα ματς για εμάς είναι τρεις βαθμοί. Απέναντι στον Ολυμπιακό δεν τα καταφέραμε. Κόντρα στον Ηρακλή είμαστε υποχρεωμένοι να πάρουμε την νίκη. Θεωρώ πως είμαστε καλύτεροι σε σχέση με τον Ηρακλή αλλά αυτό πρέπει να το δείξουμε στο γήπεδο".


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 07:27:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Πολλά θα άλλαζα στον ΠΑΟΚ, έχω αλλάξει κι εγώ"



 Ο Γιώργος Τζαβέλας αναφέρθηκε στον ΠΑΟΚ, την Εθνική ομάδα, αλλά και τον ίδιο: τον χαρακτήρα του και τον ποδοσφαιριστή Γιώργο.

- Είσαι εδώ με αφορμή ένα βραβείο που πήρες από το κόσμο. Το κλίμα για σένα πέρυσι δεν ήταν καλό. Ακουγόταν το όνομά σου στα μεγάφωνα του γηπέδου και μετά υπήρχαν αποδοκιμασίες. Τι άλλαξε; Τι άλλαξες;

"Ας ξεκινήσουμε από το πρόπερσι, όχι από το πέρυσι. Τότε που ήμουν πολύ χαρούμενος που όταν ακουγόταν το όνομά μου από τα μεγάφωνα, ο κόσμος χαιρόταν και αυτό μου έδινε τεράστια δύναμη. Κατάλαβα όμως πως όλο αυτό, στην Ελλάδα, μπορεί να αλλάξει πάρα πολύ γρήγορα. Θέλετε να πείτε πως σε αυτό οφείλονται οι καταστάσεις, κάποιοι άλλοι παράγοντες... Η ουσία είναι πως αυτό αλλάζει, εύκολα. Αποφάσισα πως πρέπει να ασχοληθώ περισσότερο με τον ποδοσφαιριστή Γιώργο και να κάνω καλά τη δουλειά μου. Όλα όσα είπα, τα βίωσα την περσινή σεζόν. Έχω αλλάξει αρκετά. Σαν Γιώργος, σας ποδοσφαιριστής. Έχω μάθει πολλά. Η παρουσία μου στον ΠΑΟΚ ήταν για μένα άκρως διδακτική. Πλέον, αυτό που σκέφτομαι είναι πως είμαι χαρούμενος που μπορώ και βοηθάω την ομάδα, και τίποτα παραπάνω".


 
-Θα σου θυμίσω μια δήλωση που την έκανες τόσο το καλοκαίρι του 2015 όσο και το καλοκαίρι του 2014. Αυτό το "ζηλεύουμε τον Παναθηναϊκό και θέλουμε να τον περάσουμε". Αυτή τη στιγμή, σε τι στάδιο βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, πάνω σε αυτή τη προσπάθεια;

"Νομίζω πως είναι ευκαιρία για μας φέτος το να καταφέρουμε και να τερματίσουμε μετά τον Ολυμπιακό. Πιστεύω πως είμαστε καλύτερη ομάδα και από τον Παναθηναϊκό αλλά και από την ΑΕΚ. Θα πρέπει να πάμε βήμα-βήμα σε αυτή μας τη πορεία. χωρίς τυμπανοκρουσίες και βιασύνες, ώστε αυτό που πιστεύω πως μπορούμε, να το κάνουμε".

-Αποκτήθηκες από τον ΠΑΟΚ ως αριστερό μπακ, έγινε κεντρικός αμυντικός και τώρα είσαι τρίτος αμυντικός...

"Στην ουσία, μέσα στο παιχνίδι, βάσει της τακτικής που ακολουθούμε όταν αμυνόμαστε, παίζω ως αριστερό μπακ. Εκεί βρίσκομαι, χωροταξικά να στο πω, οπότε δεν έχω ξεχάσει τη θέση μου, που ήταν καθαρά αμυντικό μπακ. Σίγουρα, μου λείπει κάποιες φορές το να ξεκινήσω από πίσω και να ανέβω, ειδικά από τη στιγμή που είμαι σε καλή φυσική κατάσταση, όπως είμαι φέτος. Πλέον, να σου πω, μου αρέσει κιόλας αυτή η διαδικασία, με έχει βοηθήσει αρκετά το γεγονός ότι ξέρω και παίζω τρεις θέσεις, του αριστερό μπακ, του κεντρικού αμυντικού και του παίκτη σε τριάδα άμυνας. Μου αρέσει που μαθαίνω νέα πράγματα και χαίρομαι που μπορώ και τα αντιλαμβάνομαι".

-Με όλα αυτές τις αλλαγές, έχεις χάσει και την επαφή σου με την εθνική. Αυτός είναι ο λόγος;

"Όχι... Δεν είναι θέμα θέσης"

-Μήπως είναι θέμα θέσης κάποιων προσώπων στην εθνική απέναντί σου;

"Όχι, ούτε θέσης, το αν παίζω δέκα μέτρα πιο αριστερά, ή πιο δεξιά, ή μπακ ή στόπερ, ούτε θέμα θέσης κάποιων προσώπων απέναντί μου. Το σημαντικό για μένα είναι να αγωνίζομαι. Να παίζω κάθε εβδομάδα, και να δείχνω σε όλους τους ανθρώπους οτι μπορώ να προσφέρω στη θέση που αγωνίζεσαι. Εγώ προσπαθώ να είμαι καλός για τον ΠΑΟΚ, σε κάθε παιχνίδι".


-Αυτά τα χρόνια που είσαι μέχρι τώρα στον ΠΑΟΚ, τι θα άλλαζες;

"Πολλά... Μου βάζεις δύσκολα. Θέλω να σκεφτώ και ήδη μου έρχονται πολλά πράγματα που θα ήθελα να αλλάξω".

-Πες το πρώτο που σου έρχεται στο μυαλό...

"Γενικά, αυτό που θα ήθελα να αλλάξω είναι το να μπορούσε ο ΠΑΟΚ, σας οργανισμός, να λειτουργεί από τη πρώτη μέρα που είμαι εδώ, όπως λειτουργεί από το καλοκαίρι μέχρι τώρα. Θα είχαμε "κερδίσει" δυο, δυόμιση σεζόν και θα μπορούσαμε αυτή τη στιγμή να μιλάμε διαφορετικά".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 07:42:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Μπραβο Γιωργο που εχεις αλλαξει! facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 10:23:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Έχουμε βγάλει πολύ δύσκολο πρόγραμμα»



Στην πολύ καλή εμφάνιση του α’ ημιχρόνου επικεντρώθηκε ο Γιώργος Τζαβέλλας με δηλώσεις του στην εκπομπή του ΣΚΑΪ, «KICK OFF», σημειώνοντας ότι αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που ο ΠΑΟΚ έφτασε στη μεγάλη νίκη επί του Παναθηναϊκού.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο αμυντικός του ΠΑΟΚ:

«Μπήκαμε καλά από την αρχή. Ξέρουμε ότι είναι σημαντικό αυτό στα ντέρμπι. Είχαμε απέναντί μας μια πολύ καλή ομάδα. Στο β’ ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο καλοί, ο Παναθηναϊκός πήρε πρωτοβουλίες, αλλά ήμασταν καλά αμυντικά και καταφέρουμε να φτάσουμε στη νίκη. Μπορούμε να πιάσουμε υψηλά στάνταρ. Έχουμε μεταπτώσεις στην απόδοσή μας, αλλά έχουμε δείξει ότι είμαστε ανταγωνιστικοί σε τέτοιου είδους ματς».

Για τη συνέχεια του πρωταθλήματος: «Έχουμε βγάλει πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Τώρα έχουμε πιο εύκολα ματς. Πρέπει να συνεχίσουμε τη δουλειά, να πάρουμε τους βαθμούς και να τερματίσουμε εκεί που θέλουμε».

Για τους Ζάιρο και Ροντρίγκες: «Είναι δύο πολύ ποιοτικοί παίκτες. Γενικότερα ως ομάδα αρχίζουμε να βρισκόμαστε. Στην καλή τους μέρα μπορούν αν αντιμετωπίσουν τον οποιοδήποτε. Σιγά-σιγά θα γινόμαστε καλύτεροι».


Με αρκετο τσαμπουκα οπως επρεπε δηλαδη! :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!