31. Γιώργος Τζαβέλλας

Αποστολέας Θέμα: 31. Γιώργος Τζαβέλλας  (Αναγνώστηκε 45259 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 23, 2015, 07:33:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σωστό....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #171 στις: Ιουλίου 10, 2015, 10:51:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Να υποθεσω ολα οκ φετος Γιωργαρε ετσι?
Βγαλε καμια σελφι να γουσταρουμε.  facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 10, 2015, 10:54:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πανε αυτα.
Τωρα σοβαρευτηκε. >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 11, 2015, 10:58:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μια, δυο τριτη δεν θα του περασει.
Θα φυγει απο κει που ηρθε.
Παντως το περσινο π@στριλικι δεν ξεχνιεται (αν νομιζει τετοιο πραγμα)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 14, 2015, 10:23:14 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δεν μετανιώνω»



Ο Έλληνας αμυντικός, μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου που ακολουθούν την προετοιμασία του ΠΑΟΚ στην Ολλανδία και αναφέρθηκε στην περσινή σεζόν για τον «Δικέφαλο», αλλά και τις πρώτες του… σκέψεις για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Διαβάστε τη συνέντευξη του Γιώργου Τζαβέλλα:

Έχεις μετανοιώσει για όσα έγιναν πέρσι και για το γεγονός ότι έγραψες στο instagram κατά του προπονητή σου;

«Moυ αρέσουν πάρα πολύ οι δύσκολες ερωτήσεις και μου αρέσουν και οι αλήθειες. Νομίζω τέτοιο καιρό πέρσι σας είχα πει ότι λέω αλήθεια. Μέχρι πέρσι νόμιζα ότι όλοι μαζί λέμε την αλήθεια. Αυτό είναι κάτι που μέσα στην σεζόν με χάλασε για την συνεργασία που είχαμε και αυτό ήταν πολύ λυπηρό για μένα. Εγώ πάντα σας έλεγα αλήθεια αλλά νομίζω ότι κάποιοι από εσάς, δεν θα πω όλοι, σε κάποιες στιγμές δεν έγραψαν και δεν είπαν την αλήθεια, οπότε ξεκινάει κάτι λάθος για μένα. Από εκεί και πέρα σίγουρα δεν είναι όμορφο και σε ένα κομμάτι ήταν λάθος. Έχω μάθει να παραδέχομαι τα λάθη μου. Έχω μάθει να λέω ότι έκανα λάθος πράττω κάπως αυθόρμητα μερικές φορές αλλά από την άλλη μου αρέσει η δικαιοσύνη.

Όταν λοιπόν βρίσκομαι σε μία κατάσταση που δεν υπάρχει δικαιοσύνη και δεν μπορεί να ακουστεί ο Γιώργος και όταν δεν έχω κάποιο άλο μέσο να το κάνω, δεν θα ήταν για παράδειγμα σωστό να έκανα κακό στην ομάδα μιλώντας με κάποιους δημοσιογράφους να έλεγα πράγματα που συμβαίνουν μέσα στην ομάδα, αποφάσισα αυτή την κίνηση να την κάνω μόνος μου. Ήμουν υποχρεωμένος να πω την αλήθεια, ότι ήθελα να ήμουν στο Καραϊσκάκη, ότι έκανα πέντε ενέσεις πριν το παιχνίδι για να παίξω όμως ποτέ μου δεν ακούστηκα. Υπήρξε μία κουβέντα μέσα στα αποδυτήρια τότε μπροστά σε 35 ανθρώπους γνωρίζω πολύ καλά ότι μαθαίνετε ότι ξέρετε και ότι γνωρίζετε και έτσι λοιπόν θα έπρεπε να ακουστεί ότι ειπώθηκε εκείνη την ημέρα. Ότι δηλαδή ήμουν στην Αθήνα και έκανα ενέσεις για να παίξω στο Καραϊσκάκη. Ένοιωσα λοιπόν πως κάποιος με κοροϊδεύει ότι κάποιος παίζει με τον άνθρωπο Γιώργο όχι τον ποδοσφαιριστή Γιώργο και την αξιοπρέπεια μου, με αυτό που έχω δώσει για την ομάδα και για αυτό που περνάω προς τα έξω γιατί πιστέψτε με ότι αυτό που περνάω προς τα έξω για την ομάδα είναι αληθινό. Έτσι λοιπόν δεν έχω να μετανοιώσω για κάτι. Έχω να μετανιώσω μόνο αν ένα τοις εκατό έκανα λάθος απέναντι στην ομάδα και αυτό το πλήρωσα. Μέσα μου νοιώθω καθαρός, νοιώθω πολύ όμορφα γιατί ακούστηκε αυτό που είχα μέσα μου τόσο καιρό αυτό και έσκασα. Το ματς στο Καραϊσκάκη ήταν το παιχνίδι που περίμενα όχι που ήθελα να χάσω.

Τι έγινε μετά από το Καραϊσκάκη σε ότι αφορά εσένα προσωπικά;

Εγώ ήμουν ο πρώτος που την επόμενη ημέρα από το Καραϊσκάκη ζήτησα να μην συμμετάσχω με την ομάδα γιατί ήξερα τον χαρακτήρα μου ότι δεν θα μπορούσα να συμμετέχω σε κάτι που δεν ήταν σωστό. Δεν ήθελα να κάνω κακό στην ομάδα και ακριβώς την επόμενη ημέρα το ζήτησα στα αποδυτήρια.

Για την συγνώμη του Αναστασιάδη για τις δηλώσεις που είχε κάνει για τον Τζαβέλλα τι έχεις να πεις;

Επειδή γνωρίζετε πολύ καλύτερα από μένα την Θεσσαλονίκη και επειδή δεν έγινε ποτέ ξεκάθαρο στον κόσμο εμένα προσωπικά μου έχει κάνει κακό. Αυτό με στεναχώρησε πολύ και δεν έπρεπε να συμβεί γιατί το θεωρώ τρικλοποδιά και όχι κάτι αντρικό.

Γιατί πιστεύεις ότι μερίδα του κόσμου είναι εναντίον του; Θεωρεί ότι αυτό έχει να κάνει μόνο με το θέμα της σχέσης του με τον Άγγελο Αναστασιάδη;

Θεωρώ ότι όλα ξεκίνησαν από το Καραϊσκάκη. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον κόσμο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανέναν. Αν πιστεύετε ότι υπήρχε κάτι πριν εγώ δεν το θυμάμαι. Είχα πρόβλημα με άλλους φιλάθλους όχι του ΠΑΟΚ. Και αυτό ήταν δικό μου λάθος για όσα συνέβησαν σε κάόια ματς με τον Ολυμπιακό κάποια ματς στα οποία και εγώ ξέφυγα και νεύρα αδικαιολόγητα που κάποιοι τα θεώρησαν οπαδιλίκι. Εκεί λοιπόν έκανα λάθη σαν Γιώργος και έφερε τον κόσμο του Ολυμπιακού και άλλων ομάδων να με αποκαλούν κωλόπαιδο… Δικαιολογημένα. Δεν μπορώ να τους πω ότι έβλεπαν λάθος. Ήταν δικό μου λάθος και νομίζω ότι έχω προσπαθήσει πολύ και το έχω δουλέψει μέσα μου και προσπαθώ να ασχολούμαι περισσότερο με το ποδόσφαιρο και λιγότερο με όλα τα άλλα.

Για το γεγονός ότι κατηγορήθηκες μέσα στα αποδυτήρια για το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης;


Κατηγορήθηκα από τον προπονητή για το ότι δεν ήθελα να παίξω για την ομάδα και ότι δεν ήθελα να κερδίσει η ομάδα. Του απάντησα λοιπόν ότι εγώ δεν μπορώ να κουβεντιάσω πάνω σε αυτό και ζήτησα να κάνω προπόνηση στην Β ομάδα και υπό τις οδηγίες του Βλάνταν Ίβιτς που με βοήθησε πολύ αυτούς τους δύο μήνες και μου έδωσε την ψυχολογία γιατί ήταν πάρα πολύ δύσκολη περίοδος για εμένα. Από εκεί και πέρα στράβωσε το κλίμα γραφόταν πράγματα για μένα που δεν ίσχυαν.

Για το επεισόδιο που είχες με τον Περέιρα στην προπόνηση τι έχεις να πεις;

«Όταν υπάρχει ανταγωνισμός μέσα σε μία ομάδα είναι λογικό να συμβαίνουν αυτά στις προπονήσεις. Θα με στεναχωρούσε τώρα αν ήταν όλα καλά. Εμένα μου αρέσει όλο αυτό που γίνεται φέτος και ελπίζω να συνεχιστεί».


Αντε ρε νουμερο απο κει! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 14, 2015, 10:25:14 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Για εμενα θα εισαι παντα ενας καραγκιοζης και μονο ακομα και την κουπα του ΤΣ.Λ. να σηκωσεις με τον ΠΑΟΚ...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 14, 2015, 02:39:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Και για πολυ κοσμο ακομα.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 16, 2015, 10:45:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ο ρολος του καραγκιοζη σου παει γαντι! facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 16, 2015, 10:55:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Ο ρολος του καραγκιοζη σου παει γαντι! facepalm
+++++++++++++++++++++++++++++++++
ξεκουμπίσου καραγκιόζη >:(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 31. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 17, 2015, 12:16:10 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όχι και καραγκιοζη, σκετο νουμερο! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!