10. Dimitar Berbatov

Αποστολέας Θέμα: 10. Dimitar Berbatov  (Αναγνώστηκε 38501 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 09:33:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Γιατί επέλεξα τον ΠΑΟΚ; Για πολλούς λόγους…»



«Γιατί επέλεξα τον ΠΑΟΚ; Για πολλούς λόγους. Αλλά η επιλογή που έκανα, όπως και όλες οι επιλογές μου που έχω κάνει στη ζωή μου βασίστηκαν σε πολλούς άλλους παράγοντες. Όλα αυτά θα διευκρινιστούν μία ημέρα το βιβλίο μου», τόνισε ο Βούλγαρος επιθετικός μιλώντας στο τηλεοπτικό κανάλι bTV.

Ο Μπερμπάτοφ κλήθηκε να απαντήσει στην ερώτηση αν θα επιστρέψει στην Βουλγαρία για να ασχοληθεί με την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας του. «Ελπίζω να συμβεί κάποια μέρα. Αλλά τώρα δεν είναι αυτή η μέρα», ξεκαθάρισε.

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ αποκάλυψε ότι σκοπεύει να γράψει την αυτοβιογραφία του και στο βιβλίο θα μιλάει για όλες τις επιλογές που έκανε και τις αποφάσεις που πήρε κατά τη διάρκεια της καριέρας του.

 gazzetta.gr


Έχει υλικό να γράψει... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 03:05:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Με εξέπληξε η υποδοχή των φιλάθλων"




Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ, εξομολογήθηκε μιλώντας στην βουλγαρική τηλεόραση ότι ακόμη οι κόρες του δεν έχουν αντιληφθεί το μέγεθος του ονόματός του, ενώ έδειξε ότι δεν ανησυχεί για τον τραυματισμό του.

Αναλυτικά:

-Γιατί αποφασίσατε μέσω του ιδρύματός σας να βοηθήσετε ταλαντούχα παιδιά;

"Επειδή όταν ήμουν νέος και μένα με βοήθησαν άνθρωποι που ακόμη δεν έχουν γίνει γνωστοί. Γι' αυτό και αποφάσισα να δημιουργήσω αυτό το ίδρυμα. Θέλω να βοηθήσω τα παιδιά γιατί η Βουλγαρία έχει πολύ ταλέντο. Όχι μόνο στον αθλητισμό αλλά σε όλους τους τομείς της ζωής".

-Πως καταλαβαίνεται ότι ένα παιδί έχει ταλέντο;

"Από μικρό παιδί παίζω ποδόσφαιρο και ξέρω ποιος έχει το ταλέντο να ακολουθήσει αυτόν τον δρόμο. Είναι ορατό. Από εκεί και πέρα το μόνο πράγμα που πρέπει να κάνω είναι να ξεδιπλώσω αυτό το ταλέντο. Ισως να βρίσκομαι στο τέλος της καριέρας μου, αλλά είμαι χαρούμενος για όσα πέτυχα".


-Πότε αντιληφθήκατε ότι είστε γνωστός σε όλο τον κόσμο;

"Όταν υπέγραψα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Τότε είπα στον ευατό μου: Ντιμίταρ θα τα καταφέρεις μέσα από την δουλειά. Πέρασες διάφορες δυσκολίες αλλά έφτασες στην κορυφή. Ηταν ένα δώρο για μένα, για την προσπάθειά μου όλα αυτά τα χρόνια".

-Οι φίλαθλοι στην Ελλάδα σας υποδέχθηκαν με απίστευτο τρόπο στην παρουσίασή σας. Τι σας άρεσε περισσότερο όταν στάθηκατε μπροστά σε αυτό το κοινό;

"Ημουν πολύ νευρικός. Ίσως να φαινόμουν ήρεμος, αλλά στην πραγματικότητα ήμουν πολύ νευρικός. Η οικογένειά μου και οι φίλοι μου εντυπωσιάστηκαν. Μου είπαν πόσο ωραίο ήταν όλο αυτό. Ήταν πραγματικά πολύ όμορφη η ατμόσφαιρα, δεν το περίμενα, με εξέπληξε. Νόμιζα ότι έβγαινα έξω για αγώνα. Αλλά, κυρίως, ήμουν ευτυχισμένος επειδή η οικογένεια και οι φίλοι μου αισθάνθηκαν πολύ ικανοποιημένοι από την υποδοχή των οπαδών του ΠΑΟΚ".

-Οι κόρες σας έχουν επίγνωση του τι συμβαίνει και πώς αντιδρούν με την αγάπη των φιλάθλων προς το προσωπό σας;

"Όχι, όχι ακόμα. Δεν τις έχω πει τι συμβαίνει. Όταν έρθει η ώρα, θα καταλάβουν".

-Γιατί δεν επιστρέφετε στην εθνική ομάδα;

"Είμαι πολύ "παλιός". Ηρθε η ώρα να δούμε τους νέους".

-Ο τραυματισμός σας είναι σοβαρός;

"Θα περάσει. Δεν είναι κάτι σοβαρό. Είμαι ήρεμος γιατί είναι το μικρότερο κακό που θα μπορούσα να είχα πάθει".



Παικταρα μου! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 05:23:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
I was awarded an honorary statuette by Superbrands Bulgaria for my contribution to the promotion of the brand Bulgaria in the world, and for my commitment to supporting young talent through my foundation. Thank you. —





«Τιμήθηκα από τη Superbrands Βουλγαρίας για τη συμβολή μου στην προώθηση του ονόματος της Βουλγαρίας στον κόσμο, καθώς και για την έμπρακτη δέσμευσή μου για την υποστήριξη των νέων ταλέντων μέσω του ιδρύματός μου. Σας ευχαριστώ…», έγραψε στον προσωπικό λογαριασμό του στο facebook ανεβάζοντας μια φωτογραφία από τη βράβευση του.


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #113 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:07:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τεράστιος.... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 11:12:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Γι αυτό ήρθε στον ΠΑΟΚ ο Μπερμπάτοφ»



Συνέντευξη παραχώρησε ο μάνατζερ του Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, Εμίλ Ντάντσεφ, και αποκάλυψε τους λόγους για τους οποίους ο πελάτης του επέλεξε τον ΠΑΟΚ.
 
«Επέλεξε τον ΠΑΟΚ, επειδή είναι κοντά στη Βουλγαρία και ο ισχυρός άνδρας του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης έδειξε εξαιρετική υπομονή και επιμονή. Με την Άστον Βίλα υπήρχαν οικονομικές αποκλίσεις, ο Μίτκο περίμενε κάτι καλύτερο, αλλά αυτά είναι φυσιολογικά πράγματα.


Σίγουρα ο Μπερμπάτοφ δεν έκανε λάθος με την απόφασή του. Στην Αγγλία όλοι τον σέβονται. Τώρα είναι στον στο ΠΑΟΚ. Δεν είναι μόνον ένας παίκτης, αλλά βοηθάει και καθοδηγεί την ομάδα και τους συμπαίκτες του. Έχει μια συνολική αποστολή…» είπε αρχικά και στη συνέχεια αποκάλυψε πως ο 34χρονος φορ δεν αποκλείεται να ακολουθήσει την αποστολή του ΠΑΟΚ και στο Κράσνονταρ, ασχέτως αν είναι τραυματίας.
 
«Ο τραυματισμός του δεν είναι σοβαρός και ελπίζω πως θα είναι έτοιμος για τον αγώνα εναντίον της Κρασνοντάρ για το Europa League. Δεν έχει να κάνει με το συμβόλαιο του αλλά έχει στόχους, προσωπικούς και γι΄αυτό ο Μίτκο το κυνηγάει» πρόσθεσε ο Ντάντσεφ,


Τέλος, αναφέρθηκε στο όνειρο ζωής του Μπερμπάτοφ για την ακαδημία ποδοσφαίρου: «Τα πράγματα είναι προχωρημένα. Ελπίζουμε ότι σε ένα χρόνο από τώρα θα ξεκινήσουμε. Είναι κάτι φιλόδοξο και αφορά παιδιά ηλικίας 12-15 ετών»


Λες να κάνει την ανατροπή με την Κρασνονταρ? :D
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 11:14:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login

«Ο τραυματισμός του δεν είναι σοβαρός και ελπίζω πως θα είναι έτοιμος για τον αγώνα εναντίον της Κρασνοντάρ για το Europa League. Δεν έχει να κάνει με το συμβόλαιο του αλλά έχει στόχους, προσωπικούς και γι΄αυτό ο Μίτκο το κυνηγάει» πρόσθεσε ο Ντάντσεφ,


Λες να κάνει την ανατροπή με την Κρασνονταρ? :D
Το είπα εγώ.... δεν το είπα; ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 11:21:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μακάρι να βγεις αληθινός... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 05:39:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ειναι τετοια η προσωπικοτητα του και οι εμπειριες του που θελοντας και μη δεν γινεται αλλιως. 8)

ΥΓ. Δεν ειναι στην αποστολη για Κρασνονταρ παντως
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 11:30:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Μπερμπάτοφ βγήκε μπροστά!



Εκτός από τον προπονητή του Δικεφάλου, που πάνω – κάτω είπε τα αυτονόητα ζητώντας από τους ποδοσφαιριστές του να μένουν συγκεντρωμένοι στο 100% και στα 90 λεπτά κάθε αγώνα, σημασία είχαν τα λόγια του Βούλγαρου σούπερ σταρ. Ο οποίος έδειξε σήμερα, ότι μόνο αδιάφορος δεν είναι για την εικόνα της ομάδας.

Αρχικά το λόγο πήραν τρεις Ελληνες (Τζιόλης, Μαλεζάς, Τζαβέλλας) που θέλησαν να συζητήσουν με τους συμπαίκτες τους για τις πολλές μεταπτώσεις της ομάδας στα λεγόμενα «μικρά» παιχνίδια, ενώ από την πλευρά του ο Μπερμπάτοφ στάθηκε περισσότερο στην ομαδικότητα, που πρέπει να δείχνουν όλοι οι παίκτες σε όλα τα παιχνίδια.

«Πρέπει να παίζουμε για την ομάδα, να βάζουμε πάνω απ’ όλα την ομάδα, κυρίως στα εκτός έδρας να δείχνουμε περισσότερο πάθος και δύναμη. Πρέπει να είμαστε εμείς αυτοί που θα δείχνουμε στον αντίπαλο ποιος είναι ο ΠΑΟΚ», τόνισε μεταξύ άλλων ο Βούλγαρος επιθετικός.

Ο Μπερμπάτοφ έχει την προσωπικότητα, ξέρει τι πρέπει να πει και πώς να μιλήσει στους συμπαίκτες του, που ασφαλώς όταν βλέπουν έναν ποδοσφαιριστή της αξίας του Βούλγαρου να μιλάει και να βάζει ψηλά το συμφέρον της ομάδας, τότε εισπράττουν και τα ανάλογα μηνύματα…

O «Μίτκο» ζήτησε από τους συμπαίκτες του να βγάζουν ποδοσφαιρικό τσαμπουκά μέσα στο γήπεδο και ήταν ο μόνος από τους ξένους του ΠΑΟΚ, που πήρε το λόγο κατά τη διάρκεια της σημερινής ημέρας.


 gazzetta.gr


You are not allowed to view links. Register or Login
Ειναι τετοια η προσωπικοτητα του και οι εμπειριες του που θελοντας και μη δεν γινεται αλλιως. 8)

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Dimitar Berbatov
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 12:20:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Μπερμπάτοφ δημιουργεί αθλητικό σχολείο



Ο Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ έχει αναφερθεί αρκετές φορές στην επιθυμία του να δημιουργήσει Ακαδημία (κυρίως ποδοσφαιρική) στη Βουλγαρία.

Φαίνεται ότι ήρθε η ώρα οι σκέψεις του να πάρουν σάρκα και οστά, καθώς με απόφαση του υπουργικού συμβουλίου της βουλγαρικής κυβέρνησης -και μετά από πολλές συζητήσεις με τον ίδιο τον "Μίτκο"- θα δοθούν προς δεκαετή εκμετάλλευση στον άσο του ΠΑΟΚ, 68 στρέμματα.

Η έκταση βρίσκεται στη Σόφια και για την παραχώρησή της συναίνεσαν δύο υπουργεία, της Νεολαίας και Αθλητισμού και της Άμυνας.

sport24.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"