Pablo Gabriel García Pérez (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Pablo Gabriel García Pérez (Coach)  (Αναγνώστηκε 32851 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 04, 2016, 10:39:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Κάτσε εκεί που είσαι και άσε την 1η ομάδα.
Εκεί θα βιώσεις την αδικία για ....2Η ΦΟΡΑ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 20, 2016, 01:24:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«ΠΑΟΚ σημαίνει δύναμη και ταπεινότητα!»



Αναλυτικά όσα είπε στο Metropolis 95,5:

-Πάμπλο τι σημαίνει για σένα ο ΠΑΟΚ;


«Δεν μπορώ να το περιγράψω με μια λέξη. Χρειάζονται πολλές λέξεις. Για μένα είναι το επίκεντρο του κόσμου. Είναι μια ομάδα που μάχεται, μια ομάδα που έχει υποφέρει πολύ. Από τότε που φόρεσα για πρώτη φορά τη φανέλα του ΠΑΟΚ μέχρι και σήμερα, συνειδητοποιώ καθημερινά πράγματα για τον ΠΑΟΚ. ΠΑΟΚ σημαίνει δύναμη και ταπεινότητα!»

-Πώς αισθάνεσαι που ακόμη είσαι μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ;


«Είμαι πολύ χαρούμενος που παραμένω στην Ελλάδα. Είμαι τόσα χρόνια σε αυτή την ομάδα και χαίρομαι που και το όνομα μου είναι γραμμένο στην ιστορία του ΠΑΟΚ»

-Ποια είναι η καλύτερη σου στιγμή στον ΠΑΟΚ;

«Η πρόκριση με τους Τούρκους στην Κωνσταντινούπολη. Αυτή!»

-Με τον Ιβάν Σαββίδη μιλάς; Ποια η άποψη σου;


«Νομίζω ότι είναι ένας καλόκαρδος άνθρωπος που όμως είναι σκληρός όταν χρειάζεται. Μιλώ μαζί του.»

Την πρώτη ομάδα πώς την κρίνεις; Γιατί απέτυχε και φέτος;


« Στην παρούσα φάση είμαι στις ακαδημίες και επομένως δε θέλω να μιλώ για την πρώτη ομάδα. Εχουμε έναν στόχο εκεί, δουλεύουμε και προσπαθώ να βοηθήσω»

-Ονειρεύεσαι να καθίσεις στον πάγκο της πρώτης ομάδας;

«Ποιος δε θα ήθελε να γίνει προπονητής στον ΠΑΟΚ; Αλλά είναι σίγουρο ότι πρέπει να δουλέψω, να μάθω, να αποκτήσω εμπειρίες. Κανείς δεν ξέρει...»

-Ο ΠΑΟΚ έχει πολλά χρόνια να κερδίσει έναν τίτλο. Τι πρέπει να κοιτάξει για να το πετύχει;

«Μια μεγάλη ομάδα δεν πρέπει να έχει πλάνο. Το πλάνο του είναι ένα: να μπαίνει κάθε Κυριακή και να κερδίζει το ματς. Να το βλέπει σαν τελικό. Δεν χρειάζονται πλάνα στις μεγάλες ομάδες. Χρειάζονται καλοί παίκτες».

-Γιατί ο ΠΑΟΚ δεν έχει έναν παίκτη με την προσωπικότητα του Γκαρσία;

«Πάρτε τηλέφωνο τον Άρνεσεν και ρωτήστε τον...»

-Τι σημαίνει η Τούμπα για σένα;

«Τι σημαίνει. Το απόλυτο συναίσθημα! Έχω παίξει στην Ουρουγουάη, στην Ισπανία αλλά τέτοιο συναίσθημα δεν το έχω βιώσει. Δεν συγκρίνεται πουθενά. Τούμπα σημαίνει πάθος και δύναμη!»

- Ο κόσμος σε σταματά στο δρόμο. Τι σου λέει;

«Πλέον καταλαβαίνω ελληνικά και μιλάμε. Μου λένε να γίνω προπονητής της ομάδας αλλά τους απαντώ ότι πρέπει να αποκτήσω εμπειρίες...»

- Ο ΠΑΟΚ πρέπει να κάνει πολλά πράγματα για να γίνει μεγάλος και αγωνιστικά; Ποια είναι αυτά;

«Δεν θέλω να τα πω ούτε στα ισπανικά ούτε στα ελληνικά... Απλά ο ΠΑΟΚ χρειάζεται καλούς παίκτες. Παίκτες με προσωπικότητα. Παίκτες έμπειρους αλλά και ταλαντούχους. Ένα τέτοιο κράμα...»

- Τι θέλεις να πεις κλείνοντας;

«Συγχαρητήρια για τα 90 χρόνια ιστορίας του συλλόγου. Να θυμόμαστε και αυτούς που δεν είναι πλέον στη ζωή. Ο ΠΑΟΚ είναι ο λαός του. Να πάει μπροστά ο σύλλογος...».



Ο Αρνεσεν σε φταιει ρε Γκαρσια ε?
Ενω πρωτα ημασταν γεματοι απο παικτες με προσωπικοτητα οπως ο Μπιζερα π.χ!! facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 20, 2016, 06:24:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Άντε τώρα να συγκρίνω εσένα ρε Πάμπλο με το ιερό τέρας της ανθρωποποιημένης προσφοράς στον Π.Α.Ο.Κ.!!!

Καμία σχέση ρε με τον "Γιουσούφ"!!! Το εγώ σου πάνω απ όλα!!! Κρίμα!!!  :-[
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 20, 2016, 06:25:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος George Brountzas

  • Junior Member
  • *
  • 4
    Μηνύματα
    • Προφίλ
μιας και αναφέρθηκες στον Αρνεσεν, εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω στο ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια. Γιατί δεν επιλέγει τους παίκτες που θέλει ο εκάστοτε προπονητής? σε συνεργασία φυσικά με τον τεχνικο διευθυντή... Ο Τούντορ δούλεψε με αυτούς που του δώσανε, ή μάλλον με αυτούς που απομείνανε από τις θλάσεις!  :paokeisai:
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 20, 2016, 06:59:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ

-Ο ΠΑΟΚ έχει πολλά χρόνια να κερδίσει έναν τίτλο. Τι πρέπει να κοιτάξει για να το πετύχει;

«Μια μεγάλη ομάδα δεν πρέπει να έχει πλάνο. Το πλάνο του είναι ένα: να μπαίνει κάθε Κυριακή και να κερδίζει το ματς. Να το βλέπει σαν τελικό. Δεν χρειάζονται πλάνα στις μεγάλες ομάδες. Χρειάζονται καλοί παίκτες».



Τα παραπανω τα ειπε ανθρωπος που εχει παιξει σε Μιλαν , Ρεαλ και Εθνικη σε Μουντιαλ ? Αυτα ουτε τα πιτσιρικια στα γηπεδα 5 χ5 δεν τα λενε....

Δηλαδη ρε Παμπλο η Μπαγερν , η Μπαρτσα, η Ρεαλ  και η Γιουβε παιζουν ετσι ? Μπαινουν μεσα και παιζουν οτι τους κατεβει ? 



- Ο ΠΑΟΚ πρέπει να κάνει πολλά πράγματα για να γίνει μεγάλος και αγωνιστικά; Ποια είναι αυτά;

«Δεν θέλω να τα πω ούτε στα ισπανικά ούτε στα ελληνικά... Απλά ο ΠΑΟΚ χρειάζεται καλούς παίκτες. Παίκτες με προσωπικότητα. Παίκτες έμπειρους αλλά και ταλαντούχους. Ένα τέτοιο κράμα...»



Τοτε γιατι οι μεγαλες ομαδες σκοτωνονται ποια θα παρει τον Γκουαρντιολα ή τον Κλοπ ή τον Μουρινιο ? Αμα εχουν καλους παικτες δεν εχουν αναγκη απο προπονητη...Παιρνουν και τον Τεννε απο την Ελλαδα και καθαρισαν...

Συγγνωμη ρε μαγκες αλλα ειναι δυνατον να τον παρεις στα σοβαρα με αυτα που λεει ? Αν τα ελεγε κανενας Αναστασιαδης ή κανενας Αναστοπουλος θα τον ειχαν παρει με τις πετρες.... Μιλαμε οτι αυτα που λεει ειναι για τον "π@υτσο καβαλα"..... Ο ανθρωπος ειναι για φαπες ...


Υ.Γ. Φιλε George και στην κουλα τα ιδια εγιναν....Με το που ζητησε ο Πογετ συμβολαιο και παικτες πηρε τον μπουλο... Πιστευω οτι η αμπαλιαση εχει χτυπησει κοκκινο με αποτελεσμα ολοι πλην του προπονητη και του τεχνικου διευθυντη να εχουν αποψη για το τι χρειαζεται η ομαδα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 07:03:48 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 20, 2016, 09:16:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ρε τον Γκαρσια που θελει και 1η ομαδα!
Κανε τον σταυρο σου ρε ανθρωπε που εισαι στην Κ17 και ασε τα υπολοιπα.
Ακου η μεγαλη ομαδα δεν χρειαζεται πλανο!!!! :)) :)) :)) :))

Γελανε και τα τσιμεντα της Τουμπας! facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 21, 2016, 07:16:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ρε τι είπε ο άνθρωπος...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 21, 2016, 07:47:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το προβλημα του μια ο Τζακ, μετα ο Αρνεσεν και μετα δεν ξερω και εγω ποιος αλλος! facepalm
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 22, 2016, 08:40:57 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login

-Ο ΠΑΟΚ έχει πολλά χρόνια να κερδίσει έναν τίτλο. Τι πρέπει να κοιτάξει για να το πετύχει;

«Μια μεγάλη ομάδα δεν πρέπει να έχει πλάνο. Το πλάνο του είναι ένα: να μπαίνει κάθε Κυριακή και να κερδίζει το ματς. Να το βλέπει σαν τελικό. Δεν χρειάζονται πλάνα στις μεγάλες ομάδες. Χρειάζονται καλοί παίκτες».



Τα παραπανω τα ειπε ανθρωπος που εχει παιξει σε Μιλαν , Ρεαλ και Εθνικη σε Μουντιαλ ? Αυτα ουτε τα πιτσιρικια στα γηπεδα 5 χ5 δεν τα λενε....

Δηλαδη ρε Παμπλο η Μπαγερν , η Μπαρτσα, η Ρεαλ  και η Γιουβε παιζουν ετσι ? Μπαινουν μεσα και παιζουν οτι τους κατεβει ? 



- Ο ΠΑΟΚ πρέπει να κάνει πολλά πράγματα για να γίνει μεγάλος και αγωνιστικά; Ποια είναι αυτά;

«Δεν θέλω να τα πω ούτε στα ισπανικά ούτε στα ελληνικά... Απλά ο ΠΑΟΚ χρειάζεται καλούς παίκτες. Παίκτες με προσωπικότητα. Παίκτες έμπειρους αλλά και ταλαντούχους. Ένα τέτοιο κράμα...»



Τοτε γιατι οι μεγαλες ομαδες σκοτωνονται ποια θα παρει τον Γκουαρντιολα ή τον Κλοπ ή τον Μουρινιο ? Αμα εχουν καλους παικτες δεν εχουν αναγκη απο προπονητη...Παιρνουν και τον Τεννε απο την Ελλαδα και καθαρισαν...

Συγγνωμη ρε μαγκες αλλα ειναι δυνατον να τον παρεις στα σοβαρα με αυτα που λεει ? Αν τα ελεγε κανενας Αναστασιαδης ή κανενας Αναστοπουλος θα τον ειχαν παρει με τις πετρες.... Μιλαμε οτι αυτα που λεει ειναι για τον "π@υτσο καβαλα"..... Ο ανθρωπος ειναι για φαπες ...


Υ.Γ. Φιλε George και στην κουλα τα ιδια εγιναν....Με το που ζητησε ο Πογετ συμβολαιο και παικτες πηρε τον μπουλο... Πιστευω οτι η αμπαλιαση εχει χτυπησει κοκκινο με αποτελεσμα ολοι πλην του προπονητη και του τεχνικου διευθυντη να εχουν αποψη για το τι χρειαζεται η ομαδα.....

Ισως....αν τα ειπε οντως ετσι και δε χαθηκε στη μεταφραση.Εγω το ερμηνευσα του στυλ "οποιο πλανο και να χεις, αν οι παικτες δε μπαινουν με το μαχαιρι στα δοντια σε καθε παιχνιδι δε γινεται τιποτα,θα παει στραφι".Και οντως ετσι ειναι.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:37:37 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
+μφωνώ με την ερμηνεία σου Κατ smoking
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4