Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56292 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 10:51:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ο Μπερμπάτοφ μου είπε πως δεν ήταν φάουλ"



Συμμφωνα με τον Ιγκορ Τούντορ, ο Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ δεν έκανε φάουλ στη φάση που διαμόρφωσε το 0-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Λεβαδειακό. Συγκεκριμένα είπε:

Για το τέρμα του Μπερμπάτοφ που ακυρώθηκε:
"Δεν ήταν φάουλ. Δεν μπορώ να κρίνω από τον πάγκο και από το σημείο που ήμουν, αλλά αυτό μου είπε ο Μπερμπάτοφ".

Για τους διαιτητές και αν βλέπει να σφυρίζουν διαφορετικά: "Είναι πολύ άσχημο να κρίνεις τέτοια θέματα. Πρέπει να επικεντρωθούμε στο δικό μας παιχνίδι. Η δική μου εμπειρία λέει πως χάνεις ενέργεια στο να αντιδράς σε αποφάσεις διαιτητών".

Για την απόδοση του ΠΑΟΚ: "Δεν έχω μείνει ανικανοποίητος. Μάλλον εμείς αξίζαμε λίγο παραπάνω τη νίκη. Είχαμε ευκαιρίες με τον Γκάρι και τον Κλάους στα δύο ημίχρονα αλλά στα τελευταία 20-25 μέτρα είχαμε προβλήματα. Περιμένω από τους παίκτες που είναι μπροστά να έχουν αποφασιστικές ενέργειες και όταν δεν το κάνουν αυτό, υπάρχει πρόβλημα".

Για τις αλλαγές στα άκρα: "Εγώ βάζω τους παίκτες που νομίζω πως είναι οι καλύτεροι για να παίξουν εκείνη την στιγμή. Δεν είναι θέμα χημείας".

Για το αν ο ΠΑΟΚ δεν είχε ενέργεια λόγω του αγώνα με την Ντόρτμουντ:
"Σε επίπεδο δυνάμεων ήμασταν καλά, δεν είδα να υπάρχει πρόβλημα. Είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο που αμυνθήκαμε και κυριαρχήσαμε. Δεν είναι εύκολο να μην σου δημιουργήσει κινδύνους ο αντίπαλος. Μας έλειψαν πάντως  οι αποφασιστικές κινήσεις μπροστά".

Για το ότι ο ΠΑΟΚ έχει πολλούς παίκτες στο κέντρο και όχι τόσους πολλούς στην επίθεση: "Εχουμε αρκετούς παίκτες στο κέντρο και μας λείπουν παίκτες για το επιθετικό κομμάτι αλλά θα δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό".

Για το αν ΠΑΟΚ θα κινηθεί να αποκτήσει έναν δεύτερο επιθετικά με διαφορετικά στοιχεία από αυτά που έχουν οι φορ της ομάδας: "Ναι, ίσως".

Για τον Ροντρίγκες και τον Χαρίσης: "Ενιωσαν ενοχλήσεις, ο Χαρίσης στην προθέρμανση και ο Γκάρι την ώρα του αγώνα αλλά δεν είμαι σίγουρος τι έχει και θα μιλήσω με το ιατρικό τιμ".

Για το σύστημα 3-5-2 και αν θέλει μεταγραφές για να το "υποστηρίξει": "Κάθε προπονητής θέλει μεταγραφές και το ίδιο και εγώ".

Για το ότι ο Τζιόλης έπαιξε στην άμυνα και αν έλειπε από το κέντρο: "Είναι πολύ σημαντικός παίκτης για εμάς. Σήμερα θυσιάστηκε για να παίξει σε μια θέση που δεν είναι η κανονική του. Ηθελα στο κέντρο να βάλω παίκτες με επιθετικά χαρακτηριστικά. Ο Τσίμιροτ ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για εμένα. Κάποιοι παίκτες πρέπει να θυσιαστούν για να βοηθηθεί η ομάδα".

Για τον Ολσεν: "Πήγε καλά και είμαστε ικανοποιημένοι".


Απο τον τροπο που αμυνθηκαμε, οχι ρε κοουτς.
Ειδικα στο πρωτο ημιχρονο, μας εκαναν 7 τελικες με μεσο ορο 8!
Στο δευτερο ναι, αλλα στο πρωτο οχι!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 11:19:03 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Είχαμε όντως θέμα με το τσογλάνι τον Μάντζιο κυρίως από την πλευρά του Τζιόλη...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 10:50:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Είδα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα σήμερα»



Ο Κροάτης τεχνικός αρχικά είπε τα εξής: «Είδα ενδιαφέρονται πράγματα σημαντικό είναι επίσης το γεγονός ότι δεν τραυματίστηκε κανείς».

Για τις ευκαιρίες που έδωσε: «Έχει να κάνει με το γεγονός ότι είχαμε ήδη προκριθεί, δεν ήθελα να επιβαρύνω τους παίκτες της Κυριακής, δεν ήθελα να πάρω ρίσκα. Θέλω να κερδίσουμε το ματς της Κυριακής».

Για το θέμα των μεταγραφών και αν τον απασχολεί ιδιαιτέρως: «Ξέρω ότι είναι ένα θέμα που απασχολεί τα media, είναι ένα ξεκάθαρο θέμα για εμάς, δεν ξεφεύγει από τους μέσους όρους τραυματισμών. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να βελτιώνεται ο καθένας από εμάς στην δουλειά του, συμβαίνει κάθε Κυριακή σε όλα τα γήπεδα της Ευρώπης, είναι χιλιάδες λεπτομέρειες που πρέπει να έχουμε την προσοχή μας, εμείς και ο ποδοσφαιριστής αλλά όλα αυτά είναι φυσιολογικά πράγματα...».

Για τις μεταγραφές ενόψει Ιανουαρίου: «Μιλάμε σε καθημερινή βάση, γίνονται πολλές συζητήσεις όλα εξαρτώνται από τον Σαββίδη που έχει την τελική ευθύνη. Όλα θα κινηθούν όπως εκείνος θα αποφασίσει...».

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 11:36:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Πεταξε την μπαλα στον Ιβαν ο Τουντορ! ::)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 04:57:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Ίγκορ Τούντορ για την κλήρωση του Κυπέλλου



Ο Ίγκορ Τούντορ παραχώρησε μία αποκλειστική δήλωση στο paokfc.gr, κάνοντας ένα πρώτο σχόλιο για το αποτέλεσμα της κλήρωσης, λέγοντας αναλυτικά τα εξής:

«Θα είναι ένα ενδιαφέρον ζευγάρι. Η Καλλονή είναι μία καλή ομάδα, ωστόσο ο ΠΑΟΚ είναι το φαβορί. Το Κύπελλο είναι ένας από τους στόχους μας και θέλουμε να φτάσουμε ως το τέλος. Όπως είναι η διοργάνωση από εδώ και πέρα με τα διπλά παιχνίδια, θεωρώ πως μπορούμε να τα καταφέρουμε κόντρα σε οποιαδήποτε ομάδα. Αυτό βέβαια θα πρέπει να το αποδείξουμε μέσα στο γήπεδο αρχής γενομένης από τα ματς με την ΑΕΛ Καλλονής» .


Ειμαστε φαβορι και ΠΡΕΠΕΙ να το δειξουμε. 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 06:29:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ο κόσμος περιμένει περισσότερα»



Ο Κροάτης τεχνικός αρχικά μίλησε για τις αποδοκιμασίες του κόσμου μετά το τέλος του αγώνα: «Είναι λογικό όταν κάποιος δεν είναι ευχαριστημένος να εκφράζει τα συναισθήματα του, για αυτό έρχεται ο κόσμος στο γήπεδο»

 Για το παιχνίδι με τον Πλατανιά είπε:
«Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι και ήμασταν προετοιμασμένοι για αυτό. Είχα πει στους παίκτες μου ότι ο Πλατανιάς είναι μία πολύ καλή ομάδα, που παίζει ενδιαφέρον ποδόσφαιρο και έχει ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο στο οποίο οι δύο ομάδες αναλώθηκαν στις προσωπικές μονομαχίες γιατί και η αντίπαλη ομάδα έπαιζε με το ίδιο σύστημα. Είχαμε και οι δύο τρεις παίκτες στην άμυνα, τρεις στο κέντρο και δύο μπροστά και το παιχνίδι πήγε σε προσωπικές μονομαχίες. Σε τέτοια παιχνίδια η ομάδα που έχει τους καλύτερους παίκτες κυριαρχεί. Αν θέλουμε να μιλήσουμε για την κατοχή και την κυριαρχία, ήταν ένα μοιρασμένο το παιχνίδι. Εμείς πετύχαμε ένα γκολ, θα μπορούσαμε να έχουμε πετύχει άλλα τρία και εκείνοι δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι αντίστοιχο.

Ξέρω ότι ο κόσμος περιμένει πάντα κάτι περισσότερο, αλλά μερικές φορές η εμφάνιση έχει να κάνει και με τον αντίπαλο. Αξίζαμε να κερδίσουμε και τελειώνουμε το πρώτο μισό της σεζόν με καλό τρόπο. Θυμάμαι και μία περίοδο φέτος που παίζαμε καλά, αλλά δεν μπορούσαμε να κερδίσουμε. Τώρα οι εμφανίσεις μας δεν είναι σε αυτό το επίπεδο, αλλά δεν μπορεί κανείς να πει ότι δεν αξίζαμε τη νίκη. Ο Πλατανιάς είναι μία καλή ομάδα, αλλά εμείς αξίζαμε τη νίκη».

Για τη φάση του πέναλτι: «Δεν μιλήσαμε μετά το τέλος του αγώνα, γιατί υπήρχε μία αναστάτωση μετά το τέλος του αγώνα έξω από τα αποδυτήρια των δύο ομάδων. Εγώ από τη θέση που βρισκόμουν δεν έχω καλή οπτική γωνία για να έχω καθαρή εικόνα για τη φάση».

Για τους πολλούς τραυματισμούς: «Δεν είναι μυϊκά τα προβλήματα μας, αλλά έχουμε συζητήσει αρκετά το τελευταίο διάστημα για το συγκεκριμένο θέμα. Ο μέσος όρος των τραυματισμών που έχουμε δεν είναι πάνω από τα αναμενόμενα και αυτό συμβαίνει γιατί υπάρχουν συγκεκριμένοι παίκτες που έχουν προβλήματα. Από εκεί και πέρα είχαμε προβλήματα παικτών που ενσωματώθηκαν αργότερα στην ομάδα και δεν έκαναν προετοιμασία μαζί μας, όπως είναι ο Αντόνις, ο Τσίμιροτ ή ο Μπερμπάτοφ».

Για τις καθυστερήσεις που έκαναν οι παίκτες του: «Δεν έχω δώσει τέτοια οδηγία, αν έγινε, έγινε γιατί οι ποδοσφαιριστές το έκαναν εκείνη την ώρα μέσα στον αγώνα. Υπάρχει μία μεγάλη υποτίμηση των παικτών που έρχονται να παίξουν εδώ, δε θα πρέπει να υποτιμάμε τις ομάδες που έρχονται να παίξουν εδώ. Επειδή είμαστε ο ΠΑΟΚ, εσείς θεωρείτε ότι θα πρέπει να κερδίζουμε ομάδες όπως είναι ο Πλατανιάς με 5-0 ή 6-0. Δε γίνεται αυτό...

Όπως είπα και πριν, εμείς θα μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλα γκολ, ο αντίπαλος δεν μπορούσε να κάνει κάτι, δεν είχε κλασσικές ευκαιρίες. Αν θέλετε να σας δώσω ένα στοιχείο από την παρουσία μας μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ είναι πρώτος στον αριθμό των μεταβιβάσεων που καταλήγουν στην μεγάλη περιοχή, είναι πρώτος στα σουτ, είναι δεύτερος στις τελικές και αυτό δείχνει πολλά για τον τρόπο που αγωνιζόμαστε στον αγωνιστικό χώρο».

Για την οπισθοχώρηση των παικτών του μετά το 1-0: «Συμβαίνει αυτό στο ποδόσφαιρο, είναι λογικό και λίγο ψυχολογικό όταν είσαι μπροστά στο σκορ και δέχεσαι πίεση. Αμυνθήκαμε σωστά στο καλό διάστημα του Πλατανιά και αυτό μου άρεσε εμένα προσωπικά».

Για το τι δεν του άρεσε μέχρι στιγμής στην ομάδα του: «Αυτή είναι μία ενδιαφέρουσα και επικίνδυνη ερώτηση γιατί μπορεί να πω κάτι που μπορεί να μην αρέσει σε κάποιον».





Δεν σε βλεπω καλα φιλε!
Στο Β γυρο εισαι χλωμος με τετοιες εμφανισεις!
Η κλεψυδρα αδειαζει (οχι απο εμας φυσικα, ξερεις απο ποιον) ;)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 06:57:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ο Ιβαν μιλησε.
Ειπε θελω Κυπελλο και 2η θεση!
Αν αποκλειστουμε απο το Κυπελλο, δεν θα προλαβεις για το 2ο.
Μακαρι να βγω ψευτης αλλα ετσι ειναι.
Κοιταξε παντως να βελτιωσεις την ομαδα γιατι ειναι χειροτερη καθε φορα!
Δεν θα σου φταιει και κανενας μετα!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 09:59:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Να έχεις βαλίτσες έτοιμες...




"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 10:19:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Με την εισοδο του κυρ-Νικου στην διοικηση και σε αγαστη συνεργασια με τους τοπικους γυμνοσαλιαγκες δημοσιογραφους , δεν τον βλεπω να μακροημερευει...

Στη γωνια τον περιμενουν....Απο τη νεα χρονια στο επομενο στραβοπατημα εχει φυγει....Δυστυχως ακομα και μια μικρη σπιθα σοβαροποιησης της ομαδας ενδεχεται να παει περιπατο λογω της ανυπομονησιας και του θυμικου του Ιβαν, των συνταγων της δεκαετιας του '70 και του '80 καθως επισης και του καρκινου που ακουει στο ονομα δημοσιογραφοι του ΠΑΟΚ....


Υ.Γ. Ο επομενος θα ειναι ο Φρανκ....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 10:32:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο γνωστός βλάκας χοντρός αλήτης ρουφιάνος δημοσιοκάφρος, του έγραψε επικήδειο....!!!!
Α ρε μ@νοπανο!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"