Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56321 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 02:15:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δηλαδη ο Τζαβελλας ειναι καλυτερος απο τον Μαλεζα?
Δεν νομιζω και πιστευω πως συντομα θα παιξει βασικος.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 08:58:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πιο συγκεκριμένα, ο Δικέφαλος σε κανένα από τα φετινά παιχνίδια που έδωσε δεν είχε κάτω από δέκα τελικές προσπάθειες, ενώ συνολικά μετράει 120 τελικές σε εννιά επίσημους αγώνες.


Συν τοις άλλοις, τα περισσότερα τέρματα του ΠΑΟΚ την τρέχουσα περίοδο έχουν προέλθει από συνεργασίες των παικτών της ομάδας και τελική πάσα στον σκόρερ και όχι από βαθιές μπαλιές ή τυχαίες στιγμές. Συνολικά, λοιπόν, έως τώρα, οι ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου έχουν μοιράσει 13 ασίστ σε εννιά παιχνίδια, οι οποίες κατανέμονται ως εξής: Μυστακίδης 3, Πέλκας 2, Κίτσιου 2, Κάτσε 2, Μακ 2, Κοροβέσης, Κωνσταντινίδης.

sport24.gr

Πολύ καλά.... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 08:00:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Φουλ επιθετικό ποδόσφαιρο! paokara
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 10:51:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Αξίζαμε τη νίκη"



Ο 37χρονος τεχνικός στην συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με την Γκαμπάλα αρχικά ρωτήθηκε για το αν ο ΠΑΟΚ πήρε ότι άξιζε απέναντι στους Αζέρους. "Είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας. Ήμασταν καλύτεροι, αξίζαμε τη νίκη, αλλά δεν ήταν εύκολο σε αυτό το γήπεδο και απέναντι σε μία καλή ομάδα όπως η Γκαμπάλα. Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει, αλλά θα μπορούσαμε να είχαμε χάσει κιόλας με τις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι αντίπαλοι. Τα αποτελέσματα δεν μου αρέσει να τα υπολογίζω Πάμε παιχνίδι με το παιχνίδι για να πετύχουμε τους στόχους μας".

Για το τι έφταιξε και ο ΠΑΟΚ δεν έβγαλε φάσεις και αν θα ήταν πιο απειλητικός με την χρησιμοποίηση του Ζάιρο πιο νωρίς στο παιχνίδι είπε:
"Στα τελευταία 10-12 λεπτά δείξαμε ότι θέλαμε τη νίκη και όχι την ισοπαλία.  ίσως κάποιος άλλος στη θέση μου να διάλεγε την ισοπαλία. Γι' αυτό το λόγο κάναμε και αυτή την αλλαγή, ώστε να πιέσουμε για τη νίκη. Δεν είναι εύκολο να παίζεις εκτός έδρας σε ένα τέτοιο γήπεδο, αλλά κάναμε ευκαιρίες, χωρίς όμως να σκοράρουμε. Ίσως κάποιοι παίκτες στο κέντρο δεν ήταν στην καλύτερη μέρα τους, αλλά αυτό είναι κάτι που συμβαίνει. Επιπλέον ο Μπερμπάτοφ έβγαλε πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι, όπως και ο Γκολάσα. Ρισκάραμε και θέλαμε να πάρουμε τη νίκη".

Αν έμεινε ικανοποιημένος από την παρουσία της αριστερής πλευράς: "Είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση του Γκάρι, βοήθησε και ανασταλτικά. Γενικά η αριστερή πλευρά ίσως να ήταν καλύτερη και από τη δεξιά".

Για το δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί: "Είμαι ικανοποιημένος από τις εμφανίσεις μας. Δημιουργούμε ευκαιρίες, κυριαρχούμε στο γήπεδο, όμως, καμιά φορά είναι και θέμα αντιπάλου. Σε επίπεδο ετοιμότητας είμαστε καλά. Παίζουμε ποδόσφαιρο, βγάζουμε στο γήπεδο αυτά που κάνουμε στις προπονήσεις, αλλά κάποιες φορές ίσως μας λείπει και η τύχη"

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ: "Τα λάθη είναι μέσα στο ποδόσφαιρο. Υπάρχουν πολλές  λεπτομέρειες που παίζουν ρόλο σε ένα παιχνίδι. Δεν μπορείς να τις υπολογίσεις όλες. Εγώ δεν μένω ποτέ ικανοποιημένος, ακόμη και σε ένα τέλειο παιχνίδι για τον κόσμο, ψάχνω να βρω τι δεν πήγε καλά. Και σήμερα υπήρχαν αυτές λεπτομέρειες. Σε κάποια πράγματα, όμως, δεν μπορεί να επέμβεις. Είναι κάποιες φορές και θεμα ποιότητας των παικτών, αλλά και τύχης. Είδαμε σήμερα κάποια καλά σουτ του Μακ που δεν είχαν την κατάληξη που θέλαμε"

Τέλος ο Τούντορ δήλωσε: "Ο Κλάους προέρχεται από μεγάλο τραυματισμό και δεν είναι εύκολο να βρει ρυθμό", ενώ για το αν μετάνιωσε που χρησιμοποίησε τον Γκολάσα σημείωσε: "Στο ποδόσφαιρο όλα αλλάζουν πολύ γρήγορα, σήμερα είναι έτσι, αύριο είναι αλλιώς".



Δεν ξερω, διαφωνω σε καποιες επιλογες του και επισημανσεις του.
Δηλαδη πως πηγε καλα η δεξια αφου επαιζε μονο η κακη για μενα αριστερη με τον Ροντριγκεζ?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 10:59:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Λογικο να θελει να προσφερει καλυψη στους παικτες.
Πιστευω πως και αυτος μαθαινει από τα λαθη του.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:48:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Τέτοια ανατροπή κάνουν μόνο οι άντρες"




Ο Τούντορ έβγαλε το καπέλο στους παίκτες του για το γεγονός ότι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να ανατρέψουν το εις βάρος τους 0-1 και ενώ πριν είχαν χάσει πάρα πολλές ευκαιρίες. Σημείωσε, ακόμη, ότι σε κάποιο από τα επόμενα ματς θα ξεκινήσουν μαζί στην επίθεση οι Κλάους και Μπερμπάτοφ.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για τα στοιχεία που έδωσαν στον ΠΑΟΚ σήμερα τη νίκη: “Πιο σημαντικό είναι ο χαρακτήρας που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές μου, οφείλω να τους δώσω συγχαρητήρια. Δεν είναι εύκολο όταν έχεις κυριαρχήσει στο ματς και έχεις χάσει τόσες ευκαιρίες να γυρίσεις μετά το παιχνίδι. Είναι κάτι που κάνουν μόνο οι άντρες. Τέτοιους έχω στα αποδυτήρια και χαίρομαι γι' αυτό”.

Για τις πολλές χαμένες ευκαιρίες: “Δεν με προβληματίζει αυτό. Το σημαντικό έιναι να δημιουργούνται οι ευκαιρίες. Εάν ήταν έτοιμος σήμερα ο αγωνιστικός χώρος η ομάδα θα είχε σκοράρει σίγουρα στο τετ α τετ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το σημαντικό για μία ομάδα είναι να φτιάχνει τις προϋποθέσεις για γκολ. Και εμείς στα 12 παιχνίδια που έχουμε δώσει έχουμε δείξει ότι φτιάχνουμε φάσεις”.

Για την νευρικότητα των ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ προς το τέλος του αγώνα: “Είναι και θέμα ψυχολογίας εκείνη την στιγμή. Η ΑΕΚ είναι καλή ομάδα και το ξέρουμε αυτό. Τα χαρακτηριστικά των παικτών της είναι για να έχουν την μπάλα στα πόδια και ήμασταν προετοιμασμένοι γι' αυτό. Στο τέλος είναι λογικό όταν υπάρχει η πίεση της νίκης οι παίκτες μου να σκέφτονται πρώτα απ' όλα την άμυνα. Εμείς αξίζαμε να κερδίσουμε, ήμασταν πιο συμπαγής ομάδα. Η ΑΕΚ, πάντως, έχει τα συγχαρητήρια μου για την ομάδα που διαθέτει”.

Για το γεγονός ότι ο Κίτσιου δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου: “Ο Κωνσταντινίδης βγήκε γιατί θέλαμε να παίξουμε πιο επιθετικά και να μείνουν στς πτέρυγες επιθετικογενείς ποδοσφαιριστές, για να ανεβαίνουν πιο εύκολα στην αντίπαλη περιοχή”.

Για την εφαρμογή του 3-5-2: “Εμείς παίζουμε, κυρίως, σε 3-4-3, με τέσσερις παίκτες στο κέντρο. Ο Πέλκας γυρίζει πίσω για να πάρει την μπάλα. Σε αυτό το συστημα στην Ιταλία δεν συνηθίζεται οι πλάγιοι να παίζουν ως μπακ. Στην Μάντσεστερ έβαζαν μπακ τους επιθετικούς. Εμείς επιλέξαμε από το 20 και μετά να αγωνιστούμε μόνο με τρεις καθαρούς αμυντικούς”.

Για τη μη χρησιμοποίηση του Κάτσε από την αρχή του αγώνα και εάν έχει υποπέσει σε κάποιο πειθαρχικό παράπτωμα: “Οχι δεν συνέβη κάτι, συνηθισμένα πράγματα. Είναι ένα σημαντικός παίκτης όπως και ο Σάμπο και θα παίζουν και οι δύο καθ' όλη την διάρκεια της σεζόν”.

Για την συνύπαρξη Σάμπο και Τζιόλη και αν βοηθάει την ανάπτυξη του ΠΑΟΚ: “Με την κίνηση που έκανα στο ημίχρονο (σ.σ. αντικατέστησε στον Σάμπο με τον Κάτσε) καταλάβατε ποια ήταν η αποψή μου”.

Για το 3-5-2 και τον Κόντε που το προτιμούσε στην Γιουβέντους: “Ο Κόντε έπαιζε μόνο 3-5-2 στην Γιουβέντους, εμείς αγωνιζόμαστε, κυρίως, σε 3-4-3. Μας αρέσει και τους δύο το σύστημα με τους τρεις κεντρικούς αμυντικούς γιατί μπορεί να σου δώσει περισσότερες ευκαιρίες για τη νίκη”.

Για το αν υπάρχει ενδεχόμενο να δούμε μαζί στην επίθεση σε κάποιο παιχνίδι από την αρχή Κλαόυς και Μπερμπάτοφ: “Φυσικά, θα γίνει σίγουρα”.




ΜΑΓΚΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ @@! :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 08:03:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μπράβο κόουτς, πολύ καλό το στήσιμο της ομάδας.
Μεσοεπιθετικά είμαστε πολύ δυνατοί.... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 10:51:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Αξίζαμε τη νίκη»



Αν και το ματς στο Περιστέρι έγινε… ροντέο, εντούτοις ο Ιγκόρ Τούντορ υπογράμμισε πως στο τέλος της ημέρας, δίκαια ο ΠΑΟΚ έφτασε στη νίκη με το διπλό κόντρα στον Ατρόμητο.

«Στο πρώτο μέρος θα έπρεπε να κερδίζουμε 2-0. Στο δεύτερο ήταν πιο επιθετικό το ματς, εμείς από την πλευρά μας βάλαμε πολλούς φορ για να το γυρίσουμε και θα μπορούσε να ‘χε διαφορετική εξέλιξη. Νομίζω πάντως πως αξίζαμε τη νίκη που τελικώς πήραμε», τα λόγια του Κροάτη στην NOVA.


Έχω μια ένταση για την αλλαγή με Σάμπο και την οπισθοχώρηση Τζιόλη.
Ήθελα Μαλεζά και τον Τζιόλη στην θέση του γιατί έκανε όλο το παιχνίδι.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:16:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Με 14-15 παικτες δε βγαινει χρονια Πεμπτη Κυριακη.Τα περσινα θα χουμε αν δε το δουμε αλλιώς.Ολα τα ματς σημαντικα ειναι αλλα πρεπει καποιοι να παρουν ανασες.Για να μην εχουμε τα περσινά.Τζιολης Πελκας  επρεπε να ξεκουραστουν ειτε σημερα ειτε με Ντορτμουντ  αλλιως με γαυρο...  :-\
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:19:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είχαμε χαρακτήρα και καρδιά»



«Το παιχνίδι θα ήταν διαφορετικό αν είχαμε σκοράρει στο πρώτο μέρος που κυριαρχήσαμε. Και επειδή στο ποδόσφαιρο συμβαίνει συχνά, ο αντίπαλος με ένα σουτ πήρε προβάδισμα στο σκορ. Όμως οι παίκτες μου έδειξαν χαρακτήρα, αγωνιστικότητα και σίγουρα τους αξίζουν συγχαρητήρια αν και επαναλαμβάνω ότι αν εμείς είχαμε σκοράρει στο πρώτο μέρος, τα πράγματα θα ήταν πιο εύκολα για εμάς. Αν έχεις τη σωστή νοοτροπία και θέλεις τη νίκη, θα τα καταφέρεις. Εμείς δείξαμε χαρακτήρα. Πολλές φορές μπορεί να μη σου βγαίνουν πράγματα αλλά η καρδιά και το πάθος παίζον σπουδαίο ρόλο και εμείς τα είχαμε και στα δυο ματς»
 
«Βασικός την Πέμπτη ο Μπερμπάτοφ»
 



Ο Τούντορ αποκάλυψε ότι την Πέμπτη απέναντι στην Ντόρτμουντ ο Βούλγαρος θα είναι βασικός: «Θα αλλάξω την τακτική μου και θα σας αποκαλύψω ότι την Πέμπτη ο Μπερμπάτοφ θα είναι βασικός στο ματς με την Ντόρτμουντ. Εμείς πλέον πρέπει να σκεφτούμε τα δυο σπουδαία ματς που ακολουθούν και ξεχνάμε το ματς με τον Ατρόμητο. Θα προλάβουμε να ξεκουραστούμε και να παίξουμε το παιχνίδι μας απέναντι στην γερμανική ομάδα.

Προσωπικά δε με φοβίζει η κούραση των παικτών μου γιατί είναι νεαροί και πρέπει να μάθουν σε αυτούς τους ρυθμούς. Άλλωστε κάθε νίκη βοηθά και σε… ξεκουράζει για αυτό και θεωρώ σημαντικό ότι μετά την ΑΕΚ κερδίσαμε και τον Ατρόμητο. Ξέρω ότι οι παίκτες μου περιμένουν τα μεγάλα ματς αλλά πρέπει να προσπαθούμε σε κάθε ματς και απέναντι σε κάθε αντίπαλο»
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"