Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015  (Αναγνώστηκε 28371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #250 στις: Αυγούστου 22, 2015, 12:10:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Bλέπει και Ετουντί



O Σκανδιναβός δεν είναι η μοναδική επιλογή του Δικέφαλου, ο οποίος εξετάζει και άλλες περιπτώσεις. Μία εξ αυτών φαίνεται να είναι ο Φρανκ Ετουντί. Ο Καμερουνέζος επιθετικός μπήκε στη λίστα του Δανού, αφού προέρχεται από εξαιρετική σεζόν στην Ελβετία με 15 γκολ και 6 ασίστ σε 37 παιχνίδια με τη φανέλα της Ζυρίχης.

Ο διεθνής στράικερ (10 συμμετοχές, 1 γκολ), ανήκει στην ελβετική ομάδα, αλλά το συμβόλαιό του εκπνέει το καλοκαίρι του 2016 και η τιμή αγοράς του είναι κάτω από το 1 εκατομμύριο ευρώ. Ο Ετουντί φεύγοντας από το Καμερούν το 2010, έχει αγωνιστεί εξ ολοκλήρου στην Ελβετία, φορώντας τις φανέλες των Ξαμάξ, FC Βιέννης, Σεντ Γκάλεν και Ζυρίχης. Είναι ο νεότερος αδερφός του Στεφάν Μπιά της Σεβίλλης.


gazzetta.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #251 στις: Αυγούστου 24, 2015, 08:35:11 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σε πρώτο πλάνο ο Τόιβονεν στον ΠΑΟΚ



Παρά τα δημοσιεύματα στη Γαλλία που θέλουν τον άσο της Ρεν να επιθυμεί να πάρει μεταγραφή στην Αγγλία, παραμένει να βρίσκεται στη κορυφή της λίστας του ΠΑΟΚ για την γραμμή κρούσης.

Μετά και τη σύσκεψη που είχαμε το βράδυ της Κυριακής στο Μακεδονία Παλάς, με τον Ιβάν Σαββίδη να δίνει το παρόν, αποφασίστηκε ο «δικέφαλος» να επιμείνει μέχρι τέλους σε αυτή την υπόθεση. Η πρόταση που έχει καταθέσει ο ΠΑΟΚ στη Ρεν είναι για δανεισμό του ποδοσφαιριστή με οψιόν αγοράς 1 εκατομμύριο ευρώ.

gazzetta.gr

Δυσκολη περιπτωση αλλα αξιζει να την παλεψουμε.
Αν και τα χρηματα που δινουμε δεν ειναι λιγα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #252 στις: Αυγούστου 24, 2015, 12:36:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Για Ομπρανιακ εχουμε κανα νεο Μοικ?
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #253 στις: Αυγούστου 24, 2015, 01:12:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Τι Μοικ, σας εχω εδω νεα! :D

Συμφωνία ΠΑΟΚ-Τοϊβόνεν λένε οι Σουηδοί




Ο Όλι Τοϊβόνεν είναι ένας από τους παίκτες που ο Φρανκ Άρνεσεν εξετάζει για την θέση του επιθετικού. Ο Σουηδός φορ δεν υπολογίζεται από την Ρεν και στην Σουηδία κάνουν λόγο για συμφωνία του ποδοσφαιριστή με τον ΠΑΟΚ.

Σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας Fotbollskanalen.se ο Τοϊβόνεν έχει δώσει τα χέρια με τον Δικέφαλο του Βορρά, και απομένει να τα βρουν οι δύο ομάδες, κάτι που δεν έχει συμβεί μέχρι στιγμής.

«Ο Όλα Τοϊβόνεν, είναι όλο και πιο κοντά στη μετακίνηση του στον ΠΑΟΚ και την Ελλάδα. Ο Σουηδός επιθετικός είναι κοντά στη συμφωνία με την ελληνική ομάδα. Ο ΠΑΟΚ όμως δεν έχει συμφωνήσει ακόμη με τη Ρεν. Ο ΠΑΟΚ θέλει αρχικά δανεικό τον Τοϊβόνεν και στη συνέχεια να τον αποκτήσει», αναφέρει το δημοσίευμα.

gazzetta.gr

Αιντε λεμεεεεε  smilepaok



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #254 στις: Αυγούστου 24, 2015, 11:33:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Προτάθηκε ο Ιλόμπε Εμ Μπόγιο



Ο Άρνεσεν ψάχνει έναν σέντερ φορ, οι προτάσεις πέφτουν βροχή και στο Βέλγιο λένε ότι ένας από τους παίκτες που απασχολεί τον αθλητικό διευθυντή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, είναι ο 28χρονος Ιλόμπε Εμ Μπόγιο της Γκένκ!

Πρόκειται για «καθαρό» σέντερ φορ, κατάγεται από το Κονγκό, ζει από μικρός στο Βέλγιο και έχει κάνει και φυλακή για απόπειρα βιασμού!

Στα εφηβικά του χρόνια ήταν μέλος μιας συμμορίας και στα 17 του μπήκε στη φυλακή. Παίζοντας στην ομάδα των φυλακισμένων τον είδαν σκάουτερ της Σαρλερουά και μόλις αποφυλακίστηκε τον πήραν στην ομάδα τους,

Από τη Σαρλερουά πήγε στην Κορτράικ, από εκεί στην Γάνδη όπου πέτυχε 37 γκολ σε δύο χρόνια και κλήθηκε στην Εθνική Βελγίου.

Το καλοκαίρι του 2013 είχε συμφωνηθεί η μεταγραφή του στην Γουέστ Χαμ, αλλά χάλασε όταν αντέδρασαν οι οπαδοί των “σφυριών”, λόγω του παρελθόντος του.

Αντί για την Αγγλία, πήγε στην Γκενκ, πέρσι είχε 8 γκολ και 5 ασίστ σε 19 παιχνίδια και φέτος δεν παίζει.

Στον Βέλγιο υποστηρίζουν ότι έχει προταθεί στον ΠΑΟΚ και είναι εναλλακτική επιλογή σε περίπτωση που δεν πραγματοποιηθεί η μεταγραφή του Τοιβόνεν.

onsports.gr

Αμα εχει κανει και φυλακη, μας κανει! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #255 στις: Αυγούστου 25, 2015, 10:15:47 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Στην Σουηδία θεωρούν ότι είναι μία ανάσα από τον ΠΑΟΚ. Το ίδιο και στην Τουρκία που χθες το βράδυ γράφτηκε στην ιστοσελίδα “sporx.com” πως “τόσο η Γαλατασαράι, όσο και η Μάιντς αποσύρονται γιατί ο παίκτης είναι πολύ κοντά στο να πάει δανεικός στον ΠΑΟΚ”.

Ο Φρανκ Άρνεσεν φαίνεται πως έχει πλέον πολλές πιθανότητες να κάνει πραγματικότητα το “μπαμ” με τον Όλα Τοϊβόνεν. Ο Δανός, αν όλα εξελιχθούν όπως φαίνονται, πάει να δικαιωθεί για την τακτική του, που ήταν αρχικά να πετύχει συμφωνία με τον 29χρονο φορ και στη συνέχεια να πιέσουν από κοινού τη διοίκηση της Ρεν.

Ο κοινός γνωστός έκανε τη δουλειά

Πώς, όμως, ο αθλητικός διευθυντής του ΠΑΟΚ κατάφερε να “ψήσει” τον Τοϊβόνεν; Το Sport24.gr αποκαλύπτει πως η... δουλειά έγινε μέσω ενός κοινού γνωστού Άρνεσεν και Τοϊβόνεν στη Σουηδία. Ο άνθρωπος-κλειδί μετέφερε σχεδόν σε καθημερινή βάση τα μηνύματα του 59χρονου Δανού στον διεθνή επιθετικό προσπαθώντας να τον πείσει για το πόσο σημαντικό θεωρούν στον ΠΑΟΚ να αποκτήσουν έναν παίκτη με τη δική του ποιότητα και τα αγωνιστικά χαρακτηριστικά.

Πλέον, ΠΑΟΚ και Τοϊβόνεν κινούνται από κοινού και είναι ακριβώς η θέληση του παίκτη να συνεργαστεί με τον Τούντορ και τον Άρνεσεν που έχει αναγκάσει τη Ρεν να εμφανίζεται πιο διαλλακτική τα τελευταία 24ωρα. Γι' αυτό και στην Τούμπα λένε: “ο χρόνος κυλάει υπέρ μας και όσο πιο κοντά στο τέλος της μεταγραφικής περιόδου φθάνουμε, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να αποκτήσουμε τον Τοϊβόνεν”.


Πιστεύω θα έρθει.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #256 στις: Αυγούστου 25, 2015, 03:18:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ο ΠΑΟΚ έκανε πρόταση στη Λεβερκούζεν»



Ο νεαρός αμυντικός, αναφέρθηκε επίσης στους λόγους που τον έκαναν να αποχωρήσει από τον Γερμανικό σύλλογο, αλλά και τις εντυπώσεις του, από τη νέα του ομάδα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στον "Libero fm 107,4":

Για την αποχώρηση του από τη Λεβερκούζεν:
"Δεν ξέρω ακριβώς τι ήθελαν από μένα. Όταν παίρνεις έναν ποδοσφαιριστή, πρέπει αν το αξίζει να πάρει μία ευκαιρία, να δει ο προπονητής αν όντως μπορεί να σταθεί στο επίπεδο που θέλει. Δεν ξέρω τι έγινε ακριβώς. Να πω ότι δεν ήμουν αρκετά καλός; Ίσως... Εφόσον δεν με υπολόγιζαν, έπρεπε να βρω μία ομάδα για να έχω χρόνο συμμετοχής και αυτό έκανα".

Για την Άουγκσμπουργκ: "Η ομάδα με έχει αγοράσει για τέσσερα χρόνια και από εκεί και πέρα βλέπουμε.... Η πόλη είναι περίπου 35 λεπτά από το Μόναχο. Τα πράγματα είναι εξαιρετικά, δεν λείπει κάτι από την ομάδα. Και το προπονητικό και το κέντρο αποκατάστασης είναι πολύ καλά και όλα πιστεύω ότι θα εξελιχθούν καλά".

Για το ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα:
"Τα συναισθήματα ήταν τρομερά, είχα πάρα πολύ άγχος. Πρώτη φορά έπαιξα μπροστά σε τόσο πολύ κόσμο, είχε περίπου 50.000 φιλάθλους στο γήπεδο. Έπαιξα για πρώτη φορά ως βασικός στην Bundesliga, είχα τρακ στην αρχή, αλλά μετά απελευθερώθηκα και νομίζω ότι ήταν ένα καλό ξεκίνημα. Είχαμε πολλές ευκαιρίες και παίξαμε πολύ καλύτερα από τη Φρανκφούρτη".

Για το στόχο που είχε το φετινό καλοκαίρι: "Στο ξεκίνημα του καλοκαιριού που είχα μιλήσει εδώ με τη Λεβερκούζεν, μου έδειξαν ότι με ήθελαν πολύ και με πίστευαν. Πήγα εκεί ξεκίνησα τις προπονήσεις όλα ήταν καλά και μετά από λίγες εβδομάδες με ενημέρωσαν για κάποια πράγματα. Προέκυψαν διάφορες ομάδες που με ήθελαν δανεικό, αλλά ξεκαθάρισα στον μάνατζερ μου ότι δεν ήθελα να πάω δανεικός, Ήθελα να παίζω και το καλύτερο για μένα θα ήταν μία ομάδα, που θα είχα ξεκάθαρο ρόλο".

Για τις επαφές με τον ΠΑΟΚ:
"Υπήρξε ενδιαφέρον από τον ΠΑΟΚ, αλλά εγώ πρώτο στόχο έχω το εξωτερικό. Είναι καλό να παίζεις στην Ευρώπη. Δεν ήξερα και τι ήθελε ακριβώς ο ΠΑΟΚ, η Λεβερκούζεν ήθελε 3 εκατομμύρια.  Τελικά δεν έγινε, ήρθε η Άουγκσμπουργκ, πλήρωσε και είμαι εδώ. Δεν ήθελα καθόλου να φύγω δανεικός, γιατί πίστευα ότι μπορώ να τα καταφέρω. Δεν είναι ότι είχα αντιπάλους που δεν μπορώ να τους ανταγωνιστώ. Ο ΠΑΟΚ νομίζω έκανε μία επαφή με την ομάδα, έδινε κάποια χρήματα αλλά η ομάδα δεν το δέχτηκε και τελικά δεν έγινε".

Για την αντίδραση του όταν άκουσε για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ: "Σίγουρα ενθουσιάστηκα, πολύ κιόλας. Με χαροποίησε το γεγονός ότι η ομάδα ήθελε να με εντάξει στο δυναμικό της, γιατί γίνεται μία πολύ καλή δουλειά. Προσπαθούν να φτιάξουν ένα πολύ καλό σύνολο και το γεγονός ότι ήθελαν να με εντάξουν σε αυτό, με έκανε να νιώθω πολύ όμορφα".

Για την εμπειρία της Αγγλίας: "Με βοήθησε πολύ ο κύριος Μάγκατ, με την προπόνηση που έκανε. 'Ήταν πολύ δύσκολη, αλλά με βοήθησε πάρα πολύ και στη δύναμη και στη φυσική κατάσταση. Το ποδόσφαιρο εκεί είναι πολύ δυνατό. Οι διαιτητές δε σφυρίζουν πολύ. Είδα εξτρέμ που έχουν μεγάλη κλάση και δεν καταλάβαινα γιατί δεν παίζουν σε μεγάλα πρωταθλήματα. Με ενεργοποίησε ξανά αυτή η εμπειρία".

Για το τι έχει αλλάξει αυτά τα χρόνια: "Δεν ξέρω αν έχω αλλάξει, ο ίδιος είμαι. Στο θέμα της δουλειάς μου είμαι πολύ συγκεντρωμένος, όσο μεγαλώνεις αλλάζουν όλα...".

Για τον ΠΑΟΚ:
"Εύχομαι να κάνει οτι καλύτερο μπορεί να κάνει φέτος ο ΠΑΟΚ, τουλάχιστον έτσι φαίνεται μέχρι στιγμής από αυτά που βλέπω. Όλα κυλούν καλά. Μιάω με αρκετά παιδιά, είναι δύσκολο με την απόσταση αλλά τα καταφέρνουμε και κρατάμε επαφές".

Για την Εθνική: "Περιμένω τις κλήσεις και από εκεί και πέρα θα δούμε...".

sdna.gr
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #257 στις: Αυγούστου 25, 2015, 05:32:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο σεντερ φορ μας καιει τωρα!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #258 στις: Αυγούστου 25, 2015, 05:34:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Καπου πηρε το ματι μου οτι οι Γαλλοι λενε οτι παει στην Μαιντζ ο Τοιβονεν! :-\
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #259 στις: Αυγούστου 25, 2015, 05:43:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Έκλεισε στην Σάντερλαντ ο Τοϊβόνεν!



Σουηδός επιθετικός της Ρεν, ο οποίος απασχόλησε μεταγραφικά τον ΠΑΟΚ, σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του SDNA προτίμησε την Αγγλία και την Σάντερλαντ του Ντικ Άντβοκαατ.

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του SDNA, η Ρεν τα βρήκε σε όλα στο οικονομικό με τις «μαύρες γάτες», που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν το παραμικρό οικονομικό πρόβλημα και ο παίκτης αναμένεται να ανακοινωθεί από τον αγγλικό σύλλογο.

Ένα άλλο ενδιαφέρον κομμάτι της υπόθεσης είναι πως ο τεχνικός διευθυντής της Σάντερλαντ, Λι Κόνγκερτον θεωρείται πνευματικό παιδί του Φρανκ Άρνεσεν, αφού ήταν το δεξί του χέρι στην Τσέλσι, αλλά συνεργάστηκαν μαζί και στο Αμβούργο!

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο ΠΑΟΚ αλλάζει γραμμή πλεύσης και θα πορευτεί πλέον για άλλον επιθετικό, αφού ο Φρανκ Άρνεσεν έχει αρκετές εναλλακτικές λύσεις στην ατζέντα του, που περιλαμβάνει αρκετές ποιοτικές λύσεις για να ενδυναμώσει την γραμμή κρούσης του.




 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Τον ηθελα αυτον τον παικτη!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!