Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015  (Αναγνώστηκε 42085 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 11:34:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Απ' την Ευρώπη έρχονται και απ΄την Λατίνα ωραίοι"  ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 08:12:08 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Τα απολύτως τυπικά φαίνεται πως έχουν απομείνει για την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Κριστιάν Νομπόα στον ΠΑΟΚ. Ο διεθνής χαφ από το Εκουαδόρ έφτασε χθες το βράδυ στη Θεσσαλονίκη και εντός της ημέρας αναμένεται να περάσει τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις, υπογράφοντας στη συνέχεια το συμβόλαιό του.

Πλέον στην «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ κινούνται για την περαιτέρω ενίσχυση του υπάρχοντος ρόστερ της ομάδας. Πρώτο μέλημα της διοίκησης φαίνεται πως είναι η απόκτηση ενός κεντρικού αμυντικού. Από χθες προέκυψε η πληροφορία ότι αυτός είναι ο Τόμας Σίβοκ, ο οποίος ανήκει στην Μπεσίκτας και οι Θεσσαλονικείς παρακολουθούν αρκετό καιρό την περίπτωσή του.

Την υπόθεση έχει αναλάβει ο Ζήσης Βρύζας, ο οποίος μετά το «ναυάγιο» που σημειώθηκε – σύμφωνα με τη SportDay – με τον Οσβάλντο Αλανίς της Σάντος Λαγκούνα, αποφάσισε να προχωρήσει την υπόθεση του Τσέχου αμυντικού.

Ο 31χρονος άσος φέρεται να μην έχει καλές σχέσεις με τον προπονητή της τουρκικής ομάδας, Σλάβεν Μπίλιτς, και από τον Νοέμβριο έχει πάψει να αγωνίζεται. Η υπόθεση δεν είναι εύκολη, καθώς το κασέ του φτάνει το 1,4 εκατ. ευρώ και το συμβόλαιό του λήγει το καλοκαίρι.

Στον «Δικέφαλο του Βορρά» θα επιχειρήσουν να ρίξουν τις απαιτήσεις του διεθνούς κεντρικού αμυντικού και να τις φέρουν κοντά στις 600.000 ευρώ. Από εκεί και πέρα, πρόθεση του ΠΑΟΚ είναι να προσφέρει συμβόλαιο 2,5 ετών στον έμπειρο παίκτη, ο οποίος είναι 48 φορές διεθνής και έχει πετύχει 5 γκολ.

sport-fm.gr

Από 1,4 είναι δυνατόν να πέσει στις 600 χιλ?
Μόνο αν πιεστεί και δει ότι μένει από επιλογές, πιστεύω.
Μεγάλη η διαφορά....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 08:26:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
"Απ' την Ευρώπη έρχονται και απ΄την Λατίνα ωραίοι"  ;)

Παράθεση
Πριν έρθει όμως τ’ Αι Γιαννιού φτάνουν τρεις νοματαίοι

 :P :P >:(
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 10:16:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παπατζής παιδί μου! :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #194 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 10:20:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Νομπόα με... ρήτρα αποδέσμευσης

Μεγάλη έκταση έχει πάρει στο Εκουαδόρ η μεταγραφή του Κριστιάν Νομπόα στον ΠΑΟΚ, με κάποια δημοσιεύματα να κρύβουν και... ειδήσεις.

Ανάμεσα στις δεκάδες αναφορές της μετακόμισης του 29χρονου μέσου στην Ελλάδα, υπάρχει και ένα δημοσίευμα της eluniverso.com που προκαλεί ερωτήματα. Κι αυτό γιατί αναφέρει πως στη συμφωνία του παίκτη με τον ΠΑΟΚ υπάρχει ρήτρα αποδέσμευσης για τον Ιούλιο του 2015, τονίζοντας πως ο Νομπόα έκανε την αποκάλυψη.

Στο εν λόγω δημοσίευμα αναφέρεται: «Το να πει όχι στην πρόταση της Έμελεκ ήταν δύσκολο είπε χθες ο μουντιαλικός άσος Κριστιάν Νομπόα, ο οποίος θα συνεχίσει την καριέρα του στον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, που αυτή τη στιγμή είναι ο πρωτοπόρος του ελληνικού πρωταθλήματος με 37 βαθμούς σε 16 αγώνες.

Ο διεθνής ποδοσφαιριστής τόνισε πως η συμφωνία του με τον ελληνικό σύλλογο είναι για 2,5 χρόνια, με ρήτρα αποδέσμευσης τον Ιούλιο του 2015. ‘Νομίζω πως η ώρα δεν έχει έρθει ακόμα. Ήταν δύσκολο να πω όχι στην Έμελεκ. Το σκέφτηκα και το ανέλυσα, για μένα δεν είναι η ώρα να επιστρέψω. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν σπουδαίοι παίκτες στην Έμελεκ. Τώρα είναι η ώρα να βρίσκομαι στην Ευρώπη, θα μείνω για όσο καιρό είναι αυτό απαραίτητο και μετά θα επιστρέψω’».

Αν ισχύει αυτός ο όρος της αποδέσμευσης, προκαλούνται ερωτηματικά, τόσο για το ύψος της όσο και πως το δέχτηκε ο ΠΑΟΚ και τι σημαίνει αυτό για την μεταγραφή.

onsports.gr

Αν αληθευει, μυριζομαι Νατχο.
Θα την κανει το καλοκαιρι και το μπινελικι θα παει συννεφο!
Μακαρι να μην ισχυει, αυτά είναι αστεια πραγματα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 11:45:30 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ ξεκαθάρισαν πως δεν υπάρχει ειδικός όρος που να επιτρέπει στον Κριστιάν Νομπόα να αποχωρήσει στο φινάλε της φετινής σεζόν, όπως αναφέρθηκε σε δημοσίευμα του Εκουαδόρ. 

 :)


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 01:01:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αν γινοταν αυτό ρε φιλε, αθα ηταν μεγαλο αυτογκόλ!
Δηλαδη φερνεις αυτόν τον παικτη, και το καλοκαιρι θα την κανει?
Ε όχι δα, εκτος και γουσταρουν να βρισκουν τον μπελα τους καποιοι!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 01:02:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Θα ήθελα να έρθω στον ΠΑΟΚ»




Ο Τόμας Σίβοκ μίλησε στα «Σπορ του Βορρά» και υποστήριξε ότι εφόσον δεν τον υπολογίζουν στην Μπεσίκτας θα ήθελε να αγωνιστεί με την φανέλα του ΠΑΟΚ.

Ο Τσέχος αμυντικός ανέφερε:

«Ο ατζέντης μου διαπραγματεύεται με τον ΠΑΟΚ, αλλά δεν γνωρίζω ποια κατάληξη θα έχει το θέμα. Αυτή τη στιγμή είμαι στην Πράγα, καθώς στην Τουρκία υπάρχει διακοπή στο πρωτάθλημα μέχρι τέλος του μήνα. Είμαι παίκτης της Μπεσίκτας, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί στο άμεσο μέλλον. Προσωπικά κι εφόσον η Μπεσίκτας θέλει να με παραχωρήσει θα ήθελα να έρθω στον ΠΑΟΚ. Ξέρω ότι η ομάδα διεκδικεί το πρωτάθλημα στην Ελλάδα και πως στόχος της είναι να το κατακτήσει ώστε να βγει στο Champions League».


Ο Σίβοκ υποστήριξε ότι μίλησε με τους Νέτσιντ και Ντρόμπνι: «Ξέρω πάρα πολλά. Μίλησα τις προηγούμενες ημέρες με τον Τόμας Νέτσιντ. Βρίσκεται αυτό το διάστημα στην Πράγα. Μου είπε τα καλύτερα για τον ΠΑΟΚ. Αυτός ήταν άτυχος, καθώς δεν ήταν απόλυτα έτοιμος τότε, όπως μου είπε, όμως η ομάδα, η πόλη της Θεσσαλονίκης και ο κόσμος της είναι καταπληκτικός. Και δεν μου το είπε μόνον ο Τόμας, αλλά και ο Ντρόμπνι, που έπαιξε ως αντίπαλος. Ο Ντρόμπνι μου τόνισε, ότι το γήπεδο του ΠΑΟΚ όταν είναι γεμάτο μετατρέπεται σε… κόλαση για κάθε αντίπαλο. Μοιάζει πολύ με την ατμόσφαιρα στο γήπεδο της Μπεσίκτας».



Σκληρός παίκτης, καλός, δυνατός!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 06:19:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Σέμπαστιαν Μπλάνκο θα φορά τη φανέλα του Ολυμπιακού, αν ισχύουν τα όσα αποκάλυψε ο ατζέντης του ποδοσφαιριστή σε ραδιοφωνικό σταθμό της Αργεντινής.

Σύμφωνα με τον Μάρτιν Γουασταδισένιο, ο ΠΑΟΚ ήταν η πρώτη ομάδα που τον πλησίασε για τον πελάτη του, όμως πλέον έχει έρθει σε συμφωνία με τον Ολυμπιακό. Τον Μπλάνκο ήθελαν αρκετές ομάδες της Αργεντινής, με τον ποδοσφαιριστή να επιθυμεί την παραμονή του στην Ευρώπη.     

novasports.gr


Ωπα! ::) ::) :o :( >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2015
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 06:30:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Χμμμμ............. :-\
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"