Volleyball League 2014-15 - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Αποστολέας Θέμα: Volleyball League 2014-15 - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ  (Αναγνώστηκε 30516 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #270 στις: Απριλίου 30, 2015, 11:56:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΛΑΟΣ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΜΑΔΑ!
Καναμε το νταμπλ και γραψαμε Ιστορια με 10 χιλ τρελαμενου ΛΑΟΥ! pano


ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #271 στις: Απριλίου 30, 2015, 04:36:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Με την… ψυχή τους πανηγύρισαν οι παίκτες και το τεχνικό τιμ του ΠΑΟΚ την κατάκτηση του νταμπλ στο βόλεϊ.

Το «συγκρότημα» του Γιάννη Καλμαζίδη ήταν καταπληκτικό στην σειρά των τελικών της Volley League και… σκούπισε τον Ολυμπιακό. Όπως είναι εύκολα αντιληπτό, μετά το τέλος του αγώνα, ακολούθησε… παροξυσμός στον αγωνιστικό χώρο με τον κόσμο να γίνεται… ένα με τους παίκτες.

Όμως, οι πανηγυρισμοί δεν σταμάτησαν εκεί καθώς οι πρωταγωνιστές της μεγάλης επιτυχίας για τον «Δικέφαλο», το βράδυ της Τετάρτης (29/4) βρέθηκαν στην «Ρέμβη» στην Καλαμαριά και το γιόρτασαν με την… ψυχή τους.

onsports.gr

Την Κυριακή ΟΛΟΙ Τούμπα!!!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #272 στις: Απριλίου 30, 2015, 11:54:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ντου» σε Γκόμες για έλεγχο ντόπινγκ!




Μετά τον… χαμό της προηγούμενης εβδομάδας με τις ανακοινώσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ εν μέσω τελικών, το ΕΣΚΑΝ έκανε… ντου στον Ερνάντο Γκόμες τον οποίο κι έλεγξε!

Το θέμα που είχε ανακινήσει ο Ολυμπιακός, «φωτογραφίζοντας» μάλιστα τον Γκόμες στην ανακοίνωσή του, για τον μη έλεγχο ντόπινγκ στη σειρά των τελικών της Volleyleague, συνεχίζεται. Πληροφορίες αναφέρουν πως το ΕΣΚΑΝ βρέθηκε στην Πυλαία και μετά τον τρίτο τελικό, που σήμανε την κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον ΠΑΟΚ, προχώρησε σε σχετικούς ελέγχους. Μόνο που το κλιμάκιο που ήταν στο «Παλατάκι», δεν αρκέστηκε στην τυπική διαδικασία με την κλήρωση, που ανέδειξε τον Τζούρισιτς από τον Ολυμπιακό και τον Σαμπάνη από τον ΠΑΟΚ, αλλά επέλεξε και στοχευμένα από έναν αθλητή της κάθε ομάδας!

Μάλιστα, από τον ΠΑΟΚ το ΕΣΚΑΝ επέλεξε τον Ερνάντο Γκόμεζ, γεγονός που έφερε αρκετό εκνευρισμό στον MVP του πρωταθλήματος αλλά και σε όλο το «στρατόπεδο» του «δικεφάλου του Βορρά». Αρχικά υπήρξε η σκέψη για μεγάλες αντιδράσεις, όμως, βάσει κανονισμού το ΕΣΚΑΝ έχει δικαίωμα να πράξει με αυτόν τον τρόπο. Αυτό, βέβαια, που ανέφεραν οι Θεσσαλονικείς ήταν πως υπάρχει ηθικό ζήτημα διότι από τον ΠΑΟΚ επιλέχθηκε ο κορυφαίος παίκτης, τόσο της ομάδας όσο και του πρωταθλήματος, ενώ από τον Ολυμπιακό επιλέχθηκε ο Κοκκινάκης, που είχε μικρή συμμετοχή στους τελικούς. Όπως έλεγαν χαρακτηριστικά «θα μπορούσαν να διαλέξουν παίκτη με πιο σημαντική παρουσία και μάλιστα σε προχωρημένη ηλικία»…

onsports.gr

Από τα @@ του πήραν δείγμα? >:D
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #273 στις: Μαΐου 01, 2015, 10:07:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Ο ΠΑΟΚ είναι υποχρεωμένος να συνεχίσει, και θα το κάνει!




 
Ο ισχυρός άνδρας του βόλεϊ του ΠΑΟΚ μίλησε αποκλειστικά  λίγες ώρες μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος και έδωσε απαντήσεις σε καίρια ερωτήματα που προέκυψαν μετά το νταμπλ που πήρε ο "Δικέφαλος".

Αναλυτικά όσα είπε ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ:

Για τους στόχους που έβαλε το περασμένο καλοκαίρι: "Το καλοκαίρι πήραμε μία απόφαση να φτιάξουμε μία ανταγωνιστική ομάδα που θα πρωταγωνιστήσει. Το είδατε και από τις μεταγραφές που έκανε ο ΠΑΟΚ το καλοκαίρι. Κατά την διάρκεια της σεζόν δείξαμε ότι είμαστε ένα πραγματικά καλό και το πιο σταθερό σύνολο. Οι προσθήκες του Ιανουαρίου πιστεύω ότι ήταν οι κατάλληλες, με αποτέλεσμα να κλείσουμε αυτό το ταξίδι με επιτυχία".

Για το αν περίμενε η ομάδα να φτάσει τόσο ψηλά: "Περίμενα η ομάδα να φτάσει ψηλά. Τώρα, αν ήταν νταμπλ, εάν παίρναμε ένα από τα δύο, αυτό δεν το ήξερα. Ο Θεός, τελικά, μας έδωσε και τα δύο Κύπελλα. Ετσι δικαιώθηκα και εγώ και ο κόσμος. Οπως μου λένε αυτή ήταν και η πρώτη φορά στην ιστορία του ΠΑΟΚ που κατακτήσαμε το νταμπλ".

Για την κίνηση κλειδί της σεζόν: "Η κίνηση κλειδί ήταν ο προϋπολογισμός της ομάδας από το καλοκαίρι. Πρέπει να καλύψεις τις υποχρεώσεις, έτσι φτιάχνονται οι μεγάλες ομάδες. Από εκεί και πέρα, σίγουρα βοηθούν και οι γύρω γύρω παράγοντες. Η κίνηση κλειδί, όμως, ξαναλέω είναι να βρεις έναν προϋπολογισμό που θα μπορέσεις να τον στηρίξεις. Ο ΠΑΟΚ το έχει καταφέρει αυτό μέχρι στιγμής. Οπωσδήποτε παίζει ρόλο η επιλογή του προπονητή και των αθλητών. Το πιο σημαντικό, πάντως, ήταν ότι το καλοκαίρι η διοίκηση πήρε την απόφαση να ανεβάσει αρκετά για τα δεδομένα του ΠΑΟΚ το μπάτζετ".

Για το αν κατάλαβε πόσο μεγάλη είναι η δίψα των φιλάθλων του ΠΑΟΚ: "Στα τελευταία ματς που είδατε τόσο κόσμο εγώ κατάλαβα κάτι. Περισσότερο ήταν η δίψα των φιλάθλων για ένα τίτλο του ΠΑΟΚ. Μπορεί οι περισσότεροι να μην ξέρουν τι σημαίνει βόλεϊ, αλλά όλοι ήθελαν μία διάκριση γι' αυτό και αγκάλιασαν την προσπάθεια της ομάδας. Πιστεύω ότι το Τσάμπιονς Λιγκ θα τραβήξει το ενδιαφέρον του κόσμου. Τουλάχιστον αυτά τα μηνύματα πήρα εγώ το τελευταίο διάστημα, θα το δούμε στην πράξη".

Για το ποια συμβουλή θα έδινε στον Ιβάν Σαββίδη: "Είδατε ότι όταν κατεβήκαμε στο γήπεδο με το τρόπαιο ήμασταν όλοι ενωμένοι. Εγώ, ο πρόεδρος της ΠΑΕ, ο πρόεδρος της ΚΑΕ... Το ποδόσφαιρο είναι αλήθεια ότι έχει άλλα μεγέθη, είναι δύσκολο τα λεφτά τα δικά σου να τα διαχειρίζεται άλλος. Χρειάζεται δουλειά και λίγο περισσότερο να ασχολείσαι προσωπικά με τα προβλήματα που προκύπτουν".

Για τη συνεργασία του με τον Ιβάν Σαββίδη: "Μιλάω με τον κ. Σαββίδη. Να ξέρετε ότι είναι πανέξυπνος και σοβαρός επιχειρηματίας. Αλλά ο κόσμος έχει απαιτήσεις. Ο κ. Σαββίδης είναι τρία χρόνια στο τιμόνι του ΠΑΟΚ και έχει λύσει ένα σημαντικό πρόβλημα της ομάδας, το οικονομικό. Εμείς που ασχολούμαστε με τον αθλητισμό γνωρίζουμε ότι εάν είναι εντάξει τα οικονομικά, από εκεί και πέρα όλα τα άλλα διορθώνονται. Ο κ. Σαββίδης είναι δώρο για τον ΠΑΟΚ. Ημουν πριν τρία χρόνια σε αυτό το γραφείο όταν υπογράψαμε το μνημόνιο συνεργασίας. Η είσοδος του Ιβάν Σαββίδη στα κοινά του ΠΑΟΚ έχει βοηθήσει ψυχολογικά και τα άλλα τμήματα. Ενα μερίδιο της επιτυχίας του βόλεϊ ανήκει και στον κ. Σαββίδη. Γιατί όπως ξέρετε είναι αλυσίδα από την ΠΑΕ μέχρι τον ΑΣ. Εχουμε, πλέον, μία οικονομική ηρεμία. Τα μηνύματα που παίρνω εγώ είναι ότι φέτος θα κάνει πολλές αλλαγές προς το καλύτερο στο τμήμα του ποδοσφαίρου. Η παρουσία του κόσμου στο Παλατάκι τελευταία έδωσε σε όλους να καταλάβουν ότι οι φίλαθλοι θέλουν επιτυχίες".


 
 
Για το πως έζησε τη φετινή σεζόν: "Εχω περάσει στο γραφείο μου ατελείωτες ώρες ασχολούμενος με το βόλεϊ. Και να μην ήξερα, με τις ώρες μου στα γήπεδα έχω μάθει και εγώ κάποια πράγματα. Αποδείχθηκε ότι διδαχθήκαμε από τα λάθη του παρελθόντος και καταφέραμε φέτος αυτή την επιτυχία. Αλλά θέλει σκληρή δουλειά και να στερηθείς αρκετά πράγματα. Τώρα στην τελική φάση του πρωταθλήματος έφευγα από γραφείο στις 2 το βράδυ και ερχόμουν ξανά στις 9 το πρωί. Γιατί ο παράγοντας δεν έχει μόνο την ευθύνη του αγωνιστικού, είναι πολλά πράγματα από πίσω. Και για όλα αυτά υπεύθυνος είμαι εγώ. Για να λύνονται τα προβλήματα εγώ θα πρέπει να είμαι εδώ, στο γραφείο μου".

Για το αν ξεχωρίζει κάποιον παίκτη: "Η επιτυχία η φετινή έχει να κάνει με το ότι είχαμε στην ομάδα παίκτες προσωπικότητες και καλά παιδιά. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον εκ των Κουρνέτα, Γκόμεζ, Σαφράνοβιτς, που είναι και οι μεγαλύτεροι σε ηλικία. Είναι και οι τρεις πολύ καλοί χαρακτήρες. Βλέπω ότι το κλίμα στα αποδυτήρια είναι πολύ οικογενειακό. Πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση πως χειρίζονται κάποια πράγματα μεταξύ τους. Ο Γκόμεζ είναι μεγάλη προσωπικότητα και πολύ καλός άνθρωπος. Το ίδιο και ο Κουρνέτας. Τον Σαφράνοβιτς εγώ, πάντως, τον λέω "καθηγητή". Γιατί όποιος ξέρει από βόλεϊ γνωρίζει ότι όλα ξεκινούν από την πίσω ζώνη, την υποδοχή και μετά φτάνουμε στα καρφιά του Γκόμεζ και του Χιμένες. Χθες ο Σαφράνοβιτς έδειξε πόσο μεγάλος αθλητής είναι. Παρά τον τραυματισμό του έδωσε τα πάντα για να φτάσει ο ΠΑΟΚ σε αυτή την επιτυχία".

 
Για τη στήριξη του κόσμου: "Εμείς παλιά δεν είχαμε ούτε 100-200 άτομα στο γήπεδο. Μετά την κατάκτηση του νταμπλ θα είμαι πολύ ευτυχισμένος αν έχουμε 1.000 φιλάθλους σε κάθε παιχνίδι από την αρχή της σεζόν. Είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος θα στηρίξει την ομάδα βόλεϊ. Συν τοις άλλοις, αν έχουμε 1.000 άτομα σε κάθε ματς θα είναι και μία μεγάλη οικονομική βοήθεια για εμάς. Ετσι θα είναι και πιο εύκολο να χειριστούμε κάποια θέματα για να κρατήσουμε τον ΠΑΟΚ ψηλά".

 
Για τη νέα σεζόν: "Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ είναι υποχρεωμένος να συνεχίσει σε αυτό τον δρόμο. Και εγώ είμαι υποχρεωμένος για διάφορους λόγους να στηρίξω αυτή την προσπάθεια. Θεωρώ ότι ο ΠΑΟΚ και του χρόνου θα είναι μία ανταγωνιστική ομάδα".

Για το αν θα ζητήσει βοήθεια από άλλους παράγοντες και από τον Ιβάν Σαββίδη: "Ως χαρακτήρας είμαι άνθρωπος ο οποίος βασίζεται πρώτα απ' όλα στις δυνάμεις που έχω εγώ ο ίδιος. Αλλά να σας πω ειλικρινά, μετά το χθεσινό πρέπει να βάλουμε κάτω όλους τους παράγοντες, να τους δούμε και να τους εκμεταλλευτούμε. Γιατί έτσι θα έχουμε πόρους και από αλλού. Δεν μπορείς να στηρίζεις το τμήμα κάθε χρόνο μόνος σου. Βέβαια, ο ΠΑΟΚ έχει από πίσω έναν ισχυρό ΑΣ. Οπως γνωρίζετε έχω κάνει ένα αίτημα, το οποίο εγκρίθηκε από την Γενική Συνέλευση, ώστε να συζητήσουμε για την ανεξαρτητοποίηση του τμήματος. Μέσα στον Μάϊο αυτό θα πρέπει να ξεκαθαρίσει για να ξέρω και εγώ που θα βαδίζω ενόψει της επόμενης σεζόν. Είναι, πάντως, θετικές και οι δύο πλευρές".
 
 
Για το ποιες είναι οι προταιρεότητές του εν όψει της νέας σεζόν: "Από την άλλη εβδομάδα θα πρέπει να κάνω τις πρώτες ενέργειες. Πρώτα απ' όλα να μιλήσω με τους συνεργάτες μου για να πάρουμε μία απόφαση προς ποια κατεύθυνση θα κινηθούμε και να δούμε ποια θα είναι τα πλάνα που θα έχει ο προπονητής. Αν, δηλαδή, ο κ. Καλμαζίδης και οι αθλητές παραμείνουν στον ΠΑΟΚ. Πρώτα, πάντως, θα πρέπει να κλείσουμε τον προπονητή. Γιατί αυτός θα είναι, παίρνοντας, φυσικά, από εμάς τις εντολές για τους στόχους που θα έχουμε, που θα σχεδιάσει την ομάδα".


sport24.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 01, 2015, 03:09:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
«Ντου» σε Γκόμες για έλεγχο ντόπινγκ!




Μετά τον… χαμό της προηγούμενης εβδομάδας με τις ανακοινώσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ εν μέσω τελικών, το ΕΣΚΑΝ έκανε… ντου στον Ερνάντο Γκόμες τον οποίο κι έλεγξε!

Το θέμα που είχε ανακινήσει ο Ολυμπιακός, «φωτογραφίζοντας» μάλιστα τον Γκόμες στην ανακοίνωσή του, για τον μη έλεγχο ντόπινγκ στη σειρά των τελικών της Volleyleague, συνεχίζεται. Πληροφορίες αναφέρουν πως το ΕΣΚΑΝ βρέθηκε στην Πυλαία και μετά τον τρίτο τελικό, που σήμανε την κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον ΠΑΟΚ, προχώρησε σε σχετικούς ελέγχους. Μόνο που το κλιμάκιο που ήταν στο «Παλατάκι», δεν αρκέστηκε στην τυπική διαδικασία με την κλήρωση, που ανέδειξε τον Τζούρισιτς από τον Ολυμπιακό και τον Σαμπάνη από τον ΠΑΟΚ, αλλά επέλεξε και στοχευμένα από έναν αθλητή της κάθε ομάδας!

Μάλιστα, από τον ΠΑΟΚ το ΕΣΚΑΝ επέλεξε τον Ερνάντο Γκόμεζ, γεγονός που έφερε αρκετό εκνευρισμό στον MVP του πρωταθλήματος αλλά και σε όλο το «στρατόπεδο» του «δικεφάλου του Βορρά». Αρχικά υπήρξε η σκέψη για μεγάλες αντιδράσεις, όμως, βάσει κανονισμού το ΕΣΚΑΝ έχει δικαίωμα να πράξει με αυτόν τον τρόπο. Αυτό, βέβαια, που ανέφεραν οι Θεσσαλονικείς ήταν πως υπάρχει ηθικό ζήτημα διότι από τον ΠΑΟΚ επιλέχθηκε ο κορυφαίος παίκτης, τόσο της ομάδας όσο και του πρωταθλήματος, ενώ από τον Ολυμπιακό επιλέχθηκε ο Κοκκινάκης, που είχε μικρή συμμετοχή στους τελικούς. Όπως έλεγαν χαρακτηριστικά «θα μπορούσαν να διαλέξουν παίκτη με πιο σημαντική παρουσία και μάλιστα σε προχωρημένη ηλικία»…

onsports.gr

Από τα @@ του πήραν δείγμα? >:D



Τι ανακρίβειες ειναι αυτες που γραφετε ρε εγκάθετοι  >:( >:(
Τι αντιντοπιγκ και μ@λακιες λετε? DNA του πηραν του ανθρώπου για ΤΕΣΤ ΠΑΤΡΟΤΗΤΑΣ .Τόσους γαυρους γκάστρωσε..


ΥΓ .Χιλια Μπραβο στα παιδια που μας δώσανε τετοια χαρα.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #275 στις: Μαΐου 01, 2015, 11:03:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Κατ  ::)
Δεν λεμε ( γ@μ@ς γ@μ@ς, σιγα ρε κατουρα και λιγο, και γι αυτο οι μπυρες για να κατουρησουν!  :grin1:)


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #276 στις: Μαΐου 02, 2015, 11:01:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Απέδειξα τι μπορώ να κάνω»



Σε πελάγη ευτυχίας πλέει ο Ερνάντο Γκόμεζ μετά την κατάκτηση του νταμπλ με τον ΠΑΟΚ

Ο Βενεζουελάνος διαγώνιος βοήθησε τα μέγιστα τον «Δικέφαλο του Βορρά» να γράψει ιστορία κι αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης του πρωταθλήματος.

Σε συνέντευξη του στο Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων ο έμπειρος άσος μίλησε για όλους και για όλα.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για το νταμπλ
: «Ξέρεις, είναι η πρώτη συνέντευξη που δίνω απόψε. Έτρεξα και έφυγα απ΄όλους! Σήμερα κλείσαμε όμορφα ό,τι ανοίξαμε πριν από μερικούς μήνες. "Χτίσαμε" μια πολύ ωραία οικογένεια, μέσα κι έξω από το γήπεδο. Ο ΠΑΟΚ είναι οικογένεια, αποδείξαμε ότι στα καλά, αλλά προπάντων στα δύσκολα, είμαστε ενωμένοι! Είμαι τόσο χαρούμενος, γιατί παίξαμε και κερδίσαμε σαν ομάδα! Στον αθλητισμό όταν έχεις αυτοπεποίθηση και τέτοιου είδους σχέσεις μεταξύ στελεχών της ομάδας, είναι πιο εύκολο να υλοποιήσεις τους στόχους σου. Κερδίσαμε το πρωτάθλημα για την ομάδα, την "οικογένειά μας", για τους 10.000 φιλάθλους που ήρθαν στο γήπεδο, δημιούργησαν εκκωφαντική ατμόσφαιρα και μας βοήθησαν στο μέγιστο βαθμό! Είμαι τόσο ενθουσιασμένος, επειδή τα δύο τελευταία χρόνια ήταν πολύ δύσκολα για μένα, με τους τραυματισμούς που είχα. Πέρασα στιγμές που δε θέλω να θυμάμαι και φτάσαμε, αυτήν την ώρα, να μιλάμε μαζί».

Για την προσωπική του απόδοση στους τελικούς: «Δεν ήταν εύκολο αυτό που είδατε. Το κάναμε να φαίνεται εύκολο, γιατί παίξαμε όλοι για όλους! Πολλοί άνθρωποι με ρωτάνε γιατί είμαι τόσο ήρεμος στον τρόπο που αγωνίζομαι. Μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας, κάποια στιγμή μαθαίνεις και παίζεις με το μυαλό. Πρέπει, επίσης, να βρεις τρόπο να δώσεις στην ομάδα σου θετική ενέργεια όταν είναι λίγο πεσμένη. Στο τρίτο σετ του τρίτου τελικού, όταν ήμασταν πίσω στο σκορ με 20-22 και ήταν η σειρά μου να πάω στο σέρβις, είπα μέσα μου "Αυτή είναι η στιγμή για να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα. Θα ρισκάρω τα πάντα, θα πάρω την ευθύνη!". Ό,τι σκέφτηκα δούλεψε! Όλοι πίστευαν ότι μπορώ να το κάνω, να δώσω στην ομάδα την ώθηση και τους πόντους που χρειαζόταν για να κερδίσουμε κι εγώ, με τη σειρά μου, πίστεψα πως όλοι μου οι φίλοι μπορούν να με βοηθήσουν για να το πράξω».

Για το γεγονός ότι αναδείχτηκε MVP: «Το απολαμβάνω, αλλά χωρίς τους συμπαίκτες μου δε θα μπορούσα να κάνω τίποτα. Είναι ιδιαίτερο, επίσης, ότι κατέκτησα να πάντα με τον ΠΑΟΚ, έχοντας προηγουμένως κάνει το ίδιο με άλλες δύο ομάδες στην Ελλάδα (σ.σ. Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό). Ήταν μια τέλεια χρονιά φέτος. Καταφέραμε και κλείσαμε στη σεζόν με... χρυσό κλειδί»!

Για την εμπιστοσύνη που του έδειξε ο ΠΑΟΚ: «Σήμαινε πολλά για μένα. Πάνω απ’ όλα ήθελα να αποδείξω για μένα ποιος είμαι. Πολλοί άνθρωποι σε όλο τον κόσμο, όπως και εδώ στην Ελλάδα, λένε "ο Γκόμεζ είναι πολύ μεγάλος, είναι πολύ παχύς, δεν μπορεί να παίξει σε υψηλό επίπεδο...". Απέδειξα ύστερα από δύο δύσκολα χρόνια και δύο επεμβάσεις, τι μπορώ να κάνω. Ήρθα στην Ελλάδα, πήρα τα πάντα και αναδείχτηκα πολυτιμότερος παίκτης της χρονιάς! Όλοι όσοι λένε αυτές τις ανοησίες δεν είναι καλοί άνθρωποι και δεν τους δίνω καμία απολύτως σημασία! Μετρά για μένα η οικογένειά μου, η γυναίκα μου και οι κόρες μου και η οικογένειά μου στον ΠΑΟΚ. Τη δεδομένη στιγμή, αυτό που έχω περισσότερο στο μυαλό μου, είναι να απολαύσω τα επιτεύγματά με την ομάδα μου, να χαρώ ό,τι καταφέραμε όσο πιο πολύ γίνεται»!

Για το «αύριο» του ΠΑΟΚ: «Δεν θέλω να πω τίποτα για την ώρα. Θέλω να αφήσω όλο το στρες να φύγει, γιατί υπήρχε στρες τις τελευταίες τρεις εβδομάδες με τα συνεχή παιχνίδια μας. Πετύχαμε με πάθος, ενθουσιασμό, με αγάπη γι’ αυτό που κάνουμε. Θέλω πρώτα να εστιάσω και να τα απολαύσω όλα και μετά θα έχουμε χρόνο να δούμε τι θα κάνουμε για την επόμενη αγωνιστική χρονιά».



ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ 1 ΑΚΟΜΗ ΧΡΟΝΟ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #277 στις: Μαΐου 02, 2015, 04:22:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟ!!



















Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #278 στις: Μαΐου 03, 2015, 06:23:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το «έκαψε» στη Θεοδωρίδου ο ΠΑΟΚ




Από τον Λευκό Πύργο, όπου βρέθηκαν το απόγευμα αγκαλιά με την κούπα και πανηγύρισαν ξανά, μαζί με τους οπαδούς τους, την κατάκτηση του νταμπλ, οι βολεϊμπολίστες του ΠΑΟΚ πήγαν στα μπουζούκια και το «έκαψαν» στο μαγαζί που τραγουδάει η Νατάσα Θεοδωρίδου μαζί με τον Γιώργο Θεοφάνους.


 paokara paokara
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Volleyball League 2014-15
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 05, 2015, 12:40:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Μου είπαν πως με θέλουν..."



Για την φετινή σεζόν, τους φίλους του ΠΑΟΚ και το θέμα της παραμονής του στον "Δικέφαλο" μίλησε ο Ερνάντο Γκόμες. Συγκεκριμένα είπε στην ιστοσελίδα worldofvolley.com:

Για την φετινή του χρονιά στην Ελλάδα: "Ήταν μία τέλεια σεζόν. Θα μπορούσα να τη βαθμολογήσω με δέκα, γιατί "χτίζαμε" γι΄ αυτό το πρωτάθλημα από την αρχή της σεζόν, δουλεύοντας κάθε μέρα στο 100%. Ήταν στα αλήθεια δύσκολο να φτάσουμε στο νταμπλ, γιατί ο Ολυμπιακός έχει καλή ομάδα και μεγάλη ιστορία. Ο ΠΑΟΚ δεν είχε κερδίσει κάποιον τίτλο μέχρι φέτος".

Για το "κλειδί" της επιτυχίας: "Το κλειδί ήταν η ομαδική δουλειά από την αρχή. Καταλάβαμε πως μόνο μαζί μπορούμε να πετύχουμε κάτι ξεχωριστό και τα καταφέραμε. Ο καθένας από εμάς ήταν συγκεντρωμένος, ο προπονητής έξανε εξαιρετική δουλειά, ειδικά στην διαχείριση της ομάδας".

Για το αν μείνει στον ΠΑΟΚ:
"Ενόψει της επόμενης σεζόν, είμαι ελεύθερος. Δεν ξέρω αν θα μείνω ή όχι στον ΠΑΟΚ. Μου είπαν πως θέλουν να επεκτείνουν το συμβόλαιό μου, αλλά ακόμα δεν έχω κάποια προσφορά".

Για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ: "Ηταν μια φανταστική ατμόσφαιρα αυτή μέσα στο γήπεδο και πήραμε από αυτή έξτρα δύναμη για να αγωνιστούμε. Ήταν μεγάλο κίνητρο για την ομάδα και δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ αυτά τα πλέι οφ. Ήταν εκπληκτικά".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"