Ιβάν Σαββίδης

Αποστολέας Θέμα: Ιβάν Σαββίδης  (Αναγνώστηκε 55786 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #490 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 03:53:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Και τον Φρανκ ποιος τον εψησε (χωρις να παρει κανεις πρεφα) για το προτζεκτ, ο Γιωργακης Σαββιδης?
Απο Ζηση σου φερε Αρνεσεν,τεραστια διαφορα.

Προσωπικα θεωρω πολυ μεγαλη μ@@@@@κια το ν αρχισουν να χωνονται στα ποδια του Φρανκ παλαιμαχοι
προεδροι και παικτες επειδη "νιωθουν ΠΑΟΚ" ,οσο κι αν τους συμπαθω .Λογικο θα ναι να στραβωσει ο φρανκ και να μας κουνησει μαντηλι ή να τα γραψει ολα στα παπακια του και να κανει τον τουριστα.

Εγω μιλαω για οργανωτικα και λοιπα θεματα της ΠΑΕ.
Οπως το τμημα μαρκετινγκ.
Αυτος που ειναι εκει τοσα χρονια, ειναι ανυπαρκτος.
Που εχει εκμεταλλευτει την δυναμικη του συλλογου?
Εδω καναμε μια συμφωνια με την Sportingbet και αρκεστηκαμε σε ενα παιχνιδι που καναμε και πριν!!
Απλα τωρα ειναι χορηγος.

Στο 2ο κομματι συμφωνω,δηλαδη να πουλησει γνωση ο Κουδας στον Αρνεσεν, ε ας παμε να πνιγουμε καλυτερα.
Ενταξει ειπαμε ολα εχουν το μετρο τους.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #491 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 05:06:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Δεν ειμαι αρνητικος ο Τζακ να πλαισιωθει με καποιον εκ των προαναφερθεντων... αρκει να ειναι διακριτοι οι ρολοι.
Και ο τεχνοκρατης χρειαζεται και ο εχων οπαδικη συνειδηση. Απλα τετοια σχηματα συχνα δημιουργουν προβληματα, αλλα αν πετυχουν ειναι το ιδανικο.
Συμφωνω.
Αν το πετυχουμε παντως θα πρωτοτυπησουμε ακομα μια φορα! :grin1:
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #492 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 10:43:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο Ιβάν Σαββίδης είναι αποφασισμένος να προχωρήσει την Αύξηση του Μετοχικού Κεφαλαίου στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ, η οποία μπορεί να φτάσει και τα 15 εκατομμύρια ευρώ. Οι αρχικές σκέψεις του μεγαλομετόχου της ομάδας είναι σύμφωνα με δημοσιεύματα, η αύξηση να φτάσει τα δώδεκα εκατομμύρια ευρώ, όμως υπάρχει ανοιχτό το ενδεχόμενο να αυξηθεί αυτό το ποσό κατά τρία εκατομμύρια ευρώ.

Αν τελικά συμβεί κάτι τέτοιο και ο Σαββίδης καλύψει το συγκεκριμένο ποσό, όπως και αναμένεται, ο ομογενής επιχειρηματίας θα έχει επενδύσει στον «Δικέφαλο» του Βορρά συνολικά 80 εκατομμύρια ευρώ. Τα ίδια δημοσιεύματα αναφέρουν πως θα διατεθούν και χρήματα για τη μετεγγραφική ενίσχυση της ομάδας, τον προσεχή Ιανουάριο.

novasports.gr

Φραγκοφονιάς! :D
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #493 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 06:51:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Να ταιριάζουν στο DNA του ΠΑΟΚ»



Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ αρχικά μίλησε για τις κροτίδες που πετάχτηκαν στο γήπεδο και είχε ως αποτέλεσμα να διακοπή για λίγα λεπτά το παιχνίδι.  «Όταν κερδίζει η ομάδα όλα είναι καλά. Σήμερα εγώ όμως είδα κάποια μικροέκτροπα από την κερκίδα και δε μου άρεσαν».

Για την προσθήκη στο Δ.Σ. ανθρώπων όπως ο Κούδας και ο Βεζυρτζής είπε: «Κάποτε υπήρχε η αποχώρηση του Τζανδάρη, ο οποίος μου είπε ότι δεν ήθελε να παίξει στον ΠΑΟΚ. Για μένα ήταν θέμα. Ότι κάνουμε λάθος. Για αυτό εγώ ψάχνω πάντα ανθρώπους για να διαμορφώσουμε το DNA του ΠΑΟΚ. Μπορεί να φύγουν σε άλλες ομάδες, σε άλλες χώρες, αλλά το να λένε ότι δε θέλουν να είναι στην οικογένεια μου, εγώ το αξιολογώ. Ποτέ δε θα σταματήσω αυτές τις αποφάσεις. Και ο Κούδας θα είναι στην ΠΑΕ».

Για την τοποθέτηση του Γιώργου Κούδα ότι «βάζει λεφτά σε βαρέλι δίχως πάτο», σχολίασε: «Το θέμα είναι ότι εμείς καταστρέψαμε αυτό τον πάτο. Εγώ αντιλαμβανόμουν ότι μέχρι να φτάσουν στον πάτο, πρέπει να ξοδέψω όχι ένα ποσό που δε θέλω να το ανακοινώσω, αλλά ότι πρέπει να ξοδέψω. Αν σκεφτόταν κάποιος ότι θα βάλω 10-15 εκατομμύρια για να το διαμορφώσω, έκανε λάθος. Θέλω να πω ότι μέχρι και σήμερα, για την εξασφάλιση του μπάτζετ που είχα στο μυαλό μου, ακόμα δεν έχει ξοδευτεί το ποσό που θέλω. Και δε νομίζω ότι είμαι εύκολα αναγνώσιμος. Θα το αξιοποιήσω αυτό. Κάποιοι δημοσιογράφοι, πάνω στην ανάγκη να στηρίζουν τα πράγματα, γράφουν, αλλά το 90% αυτών που γράφουν εγώ δεν το γνωρίζω.

 Γράφουν σα να έχουν αποκωδικοποιήσει τη σκέψη μου. Ο ΠΑΟΚ είναι αρκετά ανοικτή ομάδα και μπορείτε να λαμβάνετε πραγματικές πληροφορίες από την ΠΑΕ. Κάποια στιγμή, σε θέματα, μπορεί να έχουν ή να μην έχουν δίκιο. Με παίρνουν τηλέφωνο και με ρωτούν: «Μπορούμε να συναντηθούμε σήμερα το βράδυ;». Και τους απαντώ: «Είστε στη Μόσχα;». Και μου λένε «Μα οι εφημερίδες γράφουν ότι είστε στη Θεσσαλονίκη»… Έχουμε πραγματικά πολλά προβλήματα και αυτό που έχει σημασία είναι αυτό που θέλει ο φίλαθλος, δηλαδή το αποτέλεσμα, που το θέλει τώρα.


Η μεγάλη ομάδα, δε μπορεί να χτιστεί μόνο με τη νίκη στον αγωνιστικό χώρο. δημιουργείται κάποια φιλοσοφία, εμείς βρισκόμαστε στην αναζήτηση της φιλοσοφίας. Για τον κύριο Κούδα; Τι περιμένετε από μένα; Έπρεπε να γυρνάω τη Θεσσαλονίκη και να ρωτάω για το καθέναν, αν είναι ΠΑΟΚτσής, αν είναι καθαρός; Ποιος από εσάς ήρθε σε μένα και μου είπε ότι εγώ είμαι στρατιώτης του ΠΑΟΚ και θέλω να βοηθήσω στους στόχους του; Για ποιο λόγο λέτε ότι ο Σαββίδης δεν αναζητά πρόσωπα;»

Για τη μεταγραφική περίοδο που έρχεται είπε: «Θα ακούσω τους διευθυντές μου. Έχουν αλλάξει λίγο οι στόχοι. Ήμουν πεπεισμένος ότι θα πάρουμε κάποιες νίκες στο Europa League αλλά Δυστυχώς δεν το καταφέραμε. Το μόνο που μπορώ να πω ότι ο δικός μας προϋπολογισμός είναι πολύ πιο ψηλός από τα αποτελέσματα που έχουμε. Και δεν είμαι πεπεισμένος ότι το μπάτζετ του Ολυμπιακού είναι πολύ μεγαλύτερο από το δικό μας. Είναι λίγο μεγαλύτερο».

Ο ιδιοκτήτης του Δικεφάλου ρωτήθηκε μετά το τέλος του αγώνα με τον Πανιώνιο και για την κίνηση του Μπερμπάτοφ να φύγει από την Τούμπα λέγοντας τα εξής: «Πρέπει να δούμε ποιος ήταν ο λόγος αυτού του γεγονότος. Δε δέχομαι τέτοιες συμπεριφορές, ακόμα και από τον Μπερμπάτοφ, αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι έχει συμβεί. Δεν έχουμε μιλήσει ακόμη. Δε θα έρχονται και θα φεύγουν παίκτες σαν τον Μπερμπάτοφ όλη την ώρα».


 



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #494 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 07:08:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αυτό που ήθελα να ακούσω εγώ δεν το είπε.
Δηλαδή "κόψτε τις μ@λ@κιες με τον προπονητή και τον Άρνεσεν"....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #495 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 07:27:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αντίθετα είπε κάτι που δεν μου άρεσε και με προβλημάτισε :
"Για τη μεταγραφική περίοδο που έρχεται είπε: «Θα ακούσω τους διευθυντές μου. Έχουν αλλάξει λίγο οι στόχοι. Ήμουν πεπεισμένος ότι θα πάρουμε κάποιες νίκες στο Europa League αλλά Δυστυχώς δεν το καταφέραμε. Το μόνο που μπορώ να πω ότι ο δικός μας προϋπολογισμός είναι πολύ πιο ψηλός από τα αποτελέσματα που έχουμε. Και δεν είμαι πεπεισμένος ότι το μπάτζετ του Ολυμπιακού είναι πολύ μεγαλύτερο από το δικό μας. Είναι λίγο μεγαλύτερο»."
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #496 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 10:10:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Διαβαζοντας διακρινω τον Σαββιδη πιο ωριμο.
Τουλαχιστον στην σκεψη, αλλα και στις πραξεις.
Βλεπω δηλαδη οτι εχει προσγειωθει, δεν κανει δηλωσεις με φανφαρες.
Και σαν πεισματαρης Ποντιος που ειναι πιστευω πως στο τελος θα τα καταφερει.
Μου αρεσε η δηλωση για Μπερμπατοφ και για τον προυπολογισμο, που σημαινει οτι με λιγη βοηθεια της ομαδας, θα δουμε και αλλα ωραια πραγματα.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #497 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 10:55:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Αντίθετα είπε κάτι που δεν μου άρεσε και με προβλημάτισε :
"Για τη μεταγραφική περίοδο που έρχεται είπε: «Θα ακούσω τους διευθυντές μου. Έχουν αλλάξει λίγο οι στόχοι. Ήμουν πεπεισμένος ότι θα πάρουμε κάποιες νίκες στο Europa League αλλά Δυστυχώς δεν το καταφέραμε. Το μόνο που μπορώ να πω ότι ο δικός μας προϋπολογισμός είναι πολύ πιο ψηλός από τα αποτελέσματα που έχουμε. Και δεν είμαι πεπεισμένος ότι το μπάτζετ του Ολυμπιακού είναι πολύ μεγαλύτερο από το δικό μας. Είναι λίγο μεγαλύτερο»."


Αν σου πω οτι και εμενα αυτο με προβληματισε θα το πιστεψεις ?  Και ενα ακομα που το γραφω εδω και καιρο και το φοβαμαι...Αυτη η ατακα περι "ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥ DNA" εχει αρχισει και με προβληματιζει.... Προσωπικα πιστευω οτι εν ετει 2015 να ξεφυγουμε απο ενα ορθολογιστικο τροπο χτισιματος της ομαδας και να αρχισουμε τα "μπολιασματα των παικτων με ασπρομαυρο DNA" θα μας οδηγησει σε λαθος επιλογες....

Ηδη Κουδας και Βεζυρτζης εχουν δωσει το στιγμα τους κατα καιρους " με παικτες που πρεπει να φευγουν απο την πρωτη χρονια αν δεν παιζουν" , "με παικτες που πρεπει να νιωθουν ΠΑΟΚ " κλπ.... :-\

Εγω δεν διαφωνω να γνωριζουν οι παικτες που ερχονται και σε ποια ομαδα παιζουν αλλα μιλαμε για το 2015 και για 100% επαγγελματιες ...Εδικα οι ξενοι.... Και τα συνεχομενα "φυγε εσυ - ελα εσυ" μονο καλο δεν κανουν....Και κατι τετοιο - οσον αφορα Φρανκ και Ιγκορ- εχει αρχισει να αχνοφαινεται στον οριζοντα.... Οχι αμεσα αλλα εμμεσα λογω μην δηλωσεων στηριξης και στους δυο .... ;)

Και για το θεμα Τζανδαρη κατα τη γνωμη μου τοποθετηθηκε λαθος...Τι θα πει τον προβληματισε που δεν ηθελε να μεινει ? Ο πρωτος ηταν ή ο τελευταιος που εφυγε για τον ψευτο-πρωταθλητη? Εγω θα ελεγα " τι καταλαβε που εφυγε ο παικτης ? Τωρα ειναι στο γαυρο και γυαλιζει την εξεδρα και σε εμας θα επαιζε....Ας προσεχε"....

Σιγα και τον Κριστιανο Ροναλντο που εφυγε ....

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 10:58:34 πμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #498 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 03:50:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν ειμαι σιγουρος Τελη αν ηθελε να πει οτι εβαλα λιγα, η οτι αυτα που εβαλα απεδοσαν λιγοτερο απο οτι αναμενοταν ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #499 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 06:24:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Νομιζω οτι προς το δευτερο συγκλινει.... 8) Αιχμες περι επιλογων Φρανκ μου μυριζεται....

Δυστυχως Ιβαν ξανακανεις το ιδο λαθος...Δειχνεις να μην εχεις καθολου υπομονη...Τα ιδια εκανες και στη Ροστοφ... Και τεχνοκρατες τυπου Αρνενσεν και Βεζυρτης και Κουδας μαζι , δεν πανε....Πισωγυρισμα ειναι....Για να φτιαξεις ομαδα δινεις τα κλειδια σε ενα τεχνοκρατη του αθληματος και περιμενεις για μια 3τια τουλαχιστον....Ειμαστε στο 2015 οχι στο 1990....

Και στο τελος....Γιατι δεν εφερνες τον Βεζυρτζη απο την αρχη της χρονιας ? Ξαφνικα και εν τω μεσω της χρονιας και μετα απο αποτυχημενα αποτελεσματα , τον φερνεις και διαλαλει ο ιδιος περι "ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥ DNA".... Γιατι ?

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα...


Υ.Γ. Εχε υποψη σου οτι ο εν λογω τα πηγε καλα στο μπασκετ.....Στο ποδοσφαιρο εναν Παντελακη - που επαιρνε και τιτλους και ειχε και το καταλληλο DNA- τον "ψιλο-εφαγε"....  8)


Υ.Γ. 2 Ετσι ξεκιναει η επισημη σελιδα της ΠΑΕ στο τοπικ "προπονητες "

Στα 89 χρόνια ζωής του ΠΑΟΚ η σκυτάλη στον πάγκο του συλλόγου έχει αλλάξει 87 φορές χέρια.


Εαν αυτο δεν ειναι καταντια τοτε τι να πω .....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 08:07:32 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών