11. Robert Mak

Αποστολέας Θέμα: 11. Robert Mak  (Αναγνώστηκε 36288 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #300 στις: Απριλίου 10, 2016, 09:55:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Αποφασιστικό βήμα για τα πλέι οφ»



Η υπόθεση είσοδος στα πλέι οφ δεν έχει τελειώσει ακόμα, όμως ο ΠΑΟΚ έκανε το αποφασιστικό βήμα, όπως δήλωσε ο Ρόμπερτ Μακ στην κάμερα της Nova. Ο Σλοβάκος στάθηκε στο δύσκολο χρονικό διάστημα της απουσίας του και πιστεύει ότι ο «Δικέφαλος» του Βορρά μπορεί να διεκδικήσει τη δεύτερη θέση τα πλέι οφ.

«Ήμουν τέσσερα παιχνίδια εκτός και ήταν ένα διάστημα λίγο δύσκολο, όπως ήταν δύσκολο και το σημερινό παιχνίδι, ειδικά χωρίς κόσμο. Γενικά είναι δύσκολα τα πράγματα, όταν παίζεις μετά από καιρό. Ήταν ένα δύσκολο πρώτο ημίχρονο, είχαμε φάσεις, μπήκαμε δυνατά, θέλαμε τη νίκη, πετύχαμε δύο γκολ στο τέλος και κάναμε ένα αποφασιστικό βήμα για τα πλέι οφ»

Για τις διαφορές του Τούντορ με τον Ίβιτς, καθώς τελευταία φορά έπαιξε με τον Τούντορ στον πάγκο: «Κάθε προπονητής είναι διαφορετικός. Ο Τούντορ έφυγε, ήρθε ο Ίβιτς και έφερε κάποια καινούρια πράγματα. Θέλουμε να τα επεξεργαστούμε και να τα βάλουμε στο παιχνίδι μας. Το σημαντικό είναι να κερδίζουμε παιχνίδια, όπως κάναμε σήμερα και όπως θέλουμε να κάνουμε και σε αυτό της επόμενης εβδομάδας».

Για το αν μπορεί ο ΠΑΟΚ να τα πάει καλύτερα στα πλέι οφ από πέρυσι: «Έχουμε 2-3 εβδομάδες ακόμα μπροστά μας μέχρι τα πλέι οφ και θα προετοιμαστούμε κατάλληλα τότε. Αυτή τη στιγμή κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά, πιστεύω ότι θα πάμε πολύ καλύτερα.

Θα είναι δύσκολο γιατί παίζουν οι τέσσερις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος (μετά τον πρωταθλητή) και θα κυνηγήσουμε τη δεύτερη θέση για να παίξουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ. Αν δεν καταφέρουμε τη δεύτερη θέση, θα παλέψουμε για την καλύτερη θέση που θα μας οδηγήσει απευθείας στο Γιουρόπα Λιγκ».


Μου φανηκε πως του ελειπε ο ρυθμος απο την απουσια του.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #301 στις: Απριλίου 10, 2016, 10:55:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σημαντικο παντως πως επιστρεφει με γκολ!
Ελειψε και αυτος και ο Ροντριγκες.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #302 στις: Απριλίου 10, 2016, 11:43:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Πάλι "έγραψες τεμάχιο"!!! Ανεβαίνουν τα νουμεράκια ε;;;  ;)





Καλοπούλητος με 3.5 μυριάκια...  :whistiling:
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #303 στις: Απριλίου 11, 2016, 06:40:41 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


«Επιτέλους έληξε η τιμωρία μου. Απόλαυσα το παιχνίδι. Από το ξεκίνημα ο αντίπαλος έπαιζε μόνο άμυνα και αυτό μας δυσκόλεψε να τους επιβληθούμε. Είχαμε τις περισσότερες ευκαιρίες, όμως δεν βρίσκαμε το γκολ. Τελικά καταφέραμε να σκοράραμε στο 80΄, ενώ και εγώ από την πλευρά μου πέτυχα γκολ στα τελευταία λεπτά. Είμαι πολύ χαρούμενος που επέστρεψα στην ομάδα. Κερδίσαμε και σημείωσα γκολ. Το παιχνίδι παρόλα αυτά ήταν περίεργο, καθώς εξαιτίας της ποινής μας οι οπαδοί δεν μπόρεσαν αν βρεθούν στο γήπεδο»




Πρέπει να μείνει πάντως, το πως ας το πράξουν οι υπέυθυνοι....

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:34:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όταν τρελάθηκε ο Μακ…




Σε αποκαλυπτική συνέντευξή του στο «Toumba Magazine», ο επιθετικός του ΠΑΟΚ σημείωσε ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι έζησε τις πιο εξοργιστικές στιγμές της ζωής του.

Με αυτή την αφορμή λοιπόν επανέλαβε την άποψη ότι οι «ερυθρόλευκοι» ευνοούνται στην Ελλάδα, λέγοντας πως όταν τους έχεις αντίπαλο το 50-50 γίνεται 80-20.

Αναλυτικά όσα είπε ο Μακ

Για την πορεία του στον ΠΑΟΚ: «Ήρθα στον ΠΑΟΚ για ν’ αλλάξω την καριέρα μου, διότι στη Γερμανία δεν έπαιζα το ποδόσφαιρο που ήθελα. Ήμουν απογοητευμένος με το ποδόσφαιρο και ήθελα να πετύχω κάτι στη ζωή μου. Αυτός λοιπόν ο 1,5 χρόνος που βρίσκομαι στον ΠΑΟΚ είναι το καλύτερο διάστημα στη ζωή μου. Όπως είπες, συνέβησαν πολλά πράγματα. Έκανα πολλές συμμετοχές, δημιούργησα οικογένεια και είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα εδώ. Ένιωσα σαν το σπίτι μου κι έτσι αισθάνομαι και τώρα. Είναι πολύ ωραίο να είσαι μέλος αυτής της ομάδας.

Αυτή η σεζόν είναι ίσως η καλύτερη στην καριέρα μου. Και με τον ΠΑΟΚ και με την Εθνική. Ο ΠΑΟΚ με βοήθησε να καθιερωθώ στην Εθνική. Αν δεν έπαιζα εδώ, δεν πιστεύω ότι θα ήμουν βασικός στη Σλοβακία. Ο ΠΑΟΚ μου έδωσε τα πάντα ως τώρα».

Για την πλέον περίεργη εμπειρία του στο ελληνικό ποδόσφαιρο: «Ο ημιτελικός με τον Ολυμπιακό. Στο ποδόσφαιρο όλα είναι 50-50. Στην Ελλάδα, βέβαια, όταν αντίπαλος είναι ο Ολυμπιακός είναι 80-20. Έπειτα από όσα έχω ζήσει εδώ, αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Τρελάθηκα και θέλω να το ξεχάσω. Ήμουν πολύ χαρούμενος για το γκολ και το συναίσθημα στη γεμάτη Τούμπα κι ελπίζω ν’ αλλάξουν αυτοί οι άνθρωποι που δεν αξίζουν να βρίσκονται στο ελληνικό ποδόσφαιρο».

Για το αν επιθυμεί να φύγει από την Ελλάδα, όπως είπε μετά τον ημιτελικό: «Εκείνη τη στιγμή όλοι ήμασταν πολύ απογοητευμένοι. Για μένα ήταν η πιο εξοργιστική στιγμή στη ζωή μου. Είμαι 25 χρονών και ασχολούμαι 18 χρόνια με το ποδόσφαιρο. Ποτέ δεν έχω ξανανιώσει έτσι. Πάνω στα νεύρα μου, λοιπόν, είπα ότι δεν θέλω να είμαι κομμάτι αυτού του ποδοσφαίρου. Ήταν μια συναισθηματική αντίδραση διότι ανυπομονούσα γι’ αυτό το παιχνίδι, ήθελα ν’ αγωνιστώ και να τελειώσει δίκαια. Όχι μ’ αυτόν τον τρόπο. Όπως και να ’χει, όλα περνάνε με τον χρόνο. Ό,τι συνέβη είναι στο μυαλό μου, αλλά δεν μπορώ να τ’ αλλάξω. Πάντως ό,τι ειπώθηκε ήταν συναίσθημα της στιγμής»
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 14, 2016, 07:46:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




 pano
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 14, 2016, 11:58:53 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Τελικά...νιώθει!!!


Μπράβο ρε συ Ρόμπερτ!!!  :paokeisai:
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 28, 2016, 09:01:47 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τα λένε με Μακ μετά το Πάσχα



Επαφές με τον ατζέντη του Ρόμπερτ Μακ αναμένεται να έχουν στον ΠΑΟΚ μετά το Πάσχα.

Ο Ρόμπερτ Μακ είναι από τους παίκτες που ξεχωρίζουν στον ΠΑΟΚ και στον Δικέφαλο θέλουν να στηριχτούν πάνω του, ενόψει και της νέας σεζόν.

Μπορεί το συμβόλαιό του να λήγει τον επόμενο χρόνο, όμως στον ΠΑΟΚ θέλουν να προετοιμάσουν το έδαφος προκειμένου να κρατήσουν τον παίκτη στην Τούμπα. Όπως αναφέρει η εφημερίδα «Sport Day» μετά το Πάσχα αναμένεται να υπάρξει συνάντηση με τον μάνατζερ του Σλοβάκου διεθνή, με τον Λούμπος Μίχελ να είναι εκείνος που θα «τρέξει» το θέμα. Εξάλλου ο Μίχελ γνωρίζει καλά τον Γιουράι Βένγκλος, καθώς είναι συμπατριώτες.


Να μην γίνει σήριαλ μόνο....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #308 στις: Μαΐου 03, 2016, 08:14:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Που πάτε φεύγετε..? >:D

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #309 στις: Μαΐου 08, 2016, 07:39:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σύμφωνα με ρεπορτάζ της «Real News» θα προβλέπει διπλάσιες απολαβές από αυτές που ισχύουν στο τρέχον συμβόλαιό του (περίπου 350 χιλιάδες ευρώ ετησίως).
 
Από την πλευρά του, πάντως, ο μάνατζερ του Μακ φαίνεται να βάζει πολύ ψηλότερα τον πήχη, αφού αξιώνει συμβόλαιο με ετήσιες αποδοχές ύψους ενός εκατομμυρίου ευρώ.







Λογικο και αναμενομενο!(19 γκολ σε 42 επίσημες εμφανίσεις)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!