7.Eyal Golasa

Αποστολέας Θέμα: 7.Eyal Golasa  (Αναγνώστηκε 12603 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 14, 2015, 10:46:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Πολύ δύσκολο παιχνίδι»

Μία ακόμη δύσκολη αναμέτρηση, αυτή με τον Αστέρα, περιμένει τον ΠΑΟΚ, όπως τόνισε ο Εγιάλ Γκολάσα.

Δείτε αναλυτικά στο video όλα όσα δήλωσε στην κάμερα του novasports.

«Είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι, όπως πολύ δύσκολο παιχνίδι ήταν και το προηγούμενο με τον Παναθηναϊκό, εμείς πρέπει να είμαστε ήρεμοι, να παίξουμε δυνατά για να πάρουμε τη νίκη που χρειαζόμαστε»

Για τις σκέψεις του για την αναμέτρηση κόντρα στον Αστέρα:
"Πολύ δύσκολο παιχνίδι, όπως και αυτό της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στον Παναθηναϊκό. Πρέπει να παίξουμε ήρεα και να κερδίσουμε τον αγώνα".

Για το πως περιμένει να αγωνιστεί ο Αστέρας:
"Δεν μας ενδιαφέρει τι κάνει ο αντίπαλος. Σημασία έχει τι κάνουμε εμείς. Πρέπει να προπονηθούμε σκληρά, όπως και το κάνουμε και να παίξουμε για να πάρουμε την νίκη".

Για το αν είναι αισιόδοξος για το τρίποντο:
"Είναι σημαντικό παιχνίδι. Ξέρουμε ότι ο Αστέρας έχει πολύ καλή ομάδα. Γνωρίσαμε την ήττα στην Λεωφόρο, θέλουμε την νίκη στην Τούμπα και πιστεύω μπορούμε να τα καταφέρουμε".

Για την μη παρουσία κόσμου στο γήπεδο:
"Είναι βαρετό να παίζεις σε άδειο γήπεδο αλλά δεν μας επηρεάζει. Ο Αστέρας είναι μία καλή ομάδα, εμείς έχουμε μία καλή ομάδα και πιστεύω ότι θα πάρουμε την νίκη"


VIDEO

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/video.php?v=370688883123957&set=vb.264359340423579&type=2&theater
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 07, 2015, 11:26:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Πάμε για νίκη στη Νέα Σμύρνη»



Αναλυτικά όσα δήλωσε στη NOVA:

Για την κατάσταση της ομάδας: "Νομίζω ότι είμαστε σε καλή κατάσταση, προερχόμαστε από ένα θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα γίνεται καλύτερη και θα πάμε για τη νίκη στο τελευταίο εκτός έδρας ματς, ώστε να τερματίσουμε δεύτεροι πριν τα πλέι οφ".

Για τον αγώνα με τον Πανιώνιο: "Θέλουμε τους βαθμούς της νίκης για να πάμε στα πλέι οφ με καλή ψυχολογία. ο αντίπαλος χρειάζεται επίσης βαθμούς για την παραμονή του, αλλά εμάς αυτό δεν μας απασχολεί. Θα πάμε να κάνουμε το παιχνιίδι μας".

Για όσα του άρεσαν από τον ΠΑΟΚ στα τελευταία ματς: "Αυτό που μπορούμε να κρατήσουμε είναι η συλλογική προσπάθεια που γίνεται, το γεγονός ότι παλεύουμε όλοι μαζί".


VIDEO

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/264359340423579/videos/vb.264359340423579/399589166900595/?type=2&theater
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 08, 2015, 10:57:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login

Το ότι παιζει και αμυνα, πλεον αυτό είναι μυθος για τον κοντο.



Ο κοντος ειναι απο μονος του ενας ζωντανος μυθος.... :grin1:
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 05, 2015, 07:04:25 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο άσος του ΠΑΟΚ τελευταία βιώνει δύσκολες στιγμές, αφού πληροφορήθηκε την προφυλάκιση του δίδυμου αδελφού του για μία περίεργη υπόθεση τζόγου.

Ο Ισραηλινός ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ αναχώρησε εσπευσμένα για την πατρίδα του και με την ευκαιρία της εκεί παρουσίας του παντρεύτηκε την εκλεκτή της καρδιάς του Μάι.








Ρε τι πήγες και έκανες?  :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 12, 2015, 03:17:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Λεβάντε για Γκολάσα!



Σύμφωνα με τον Τύπο του Ισραήλ, ο Εγιάλ Γκολάσα του ΠΑΟΚ έχει μπει στο στόχαστρο της Λεβάντε ενόψει της θερινής μεταγραφικής περιόδου.

Αλλα δημοσιεύματα από το Ισραήλ κάνουν λόγο για ενδιαφέρον της Μακάμπι Τελ Αβίβ, έτσι ώστε να φέρει τον Γκολάσα πίσω στο Ισραήλ. Από τον ΠΑΟΚ δεν υπάρχει κάποια τοποθέτηση για το θέμα για την ώρα, με τον έμπειρο χαφ σε κάθε περίπτωση να μην έχει ικανοποιήσει με την απόδοσή του τη σεζόν που ολοκληρώθηκε.


onsports.gr

Γιατί ρε μπαγλαμάδες, πόσα παιχνίδια έπαιξε και έπρεπε να ικανοποιήσει με την απόδοσή του?
Αι σιχτίρ βλάκες... >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 05, 2015, 11:56:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μία κάθετη στον Σάλπι (δοκάρι), μία κάθετη στον Περέιρα (δοκάρι)....
ΣΥΝΟΛΟ 2 ΔΟΚΑΡΙΑ! :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 05, 2015, 04:24:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καλος μου αρεσε αλλα θα δουμε . ::)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 07, 2015, 06:35:36 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Θέλω να προσφέρω»



Ο Ισραηλινός χαφ μίλησε στους ρεπόρτερ που καλύπτουν την προετοιμασία της ομάδας:



Για την απόδοσή του την περασμένη σεζόν: «Κατ' αρχάς, ήταν η πρώτη φορά που έφυγα από τη χώρα μου. Δεν είχα τους δικούς μου ανθρώπους και ήταν δύσκολο. Εν συνεχεία, είχα δύο σοβαρούς τραυματισμούς, που με άφησαν εκτός για τέσσερις μήνες. Φέτος τα πράγματα είναι καλύτερα για μένα και θέλω να προσφέρω όσα περιμένει η ομάδα και ο κόσμος από μένα».

Για το αν σκέφτηκε ότι ήταν λάθος να παίξει στον ΠΑΟΚ: «Σε καμία περίπτωση. Είμαι χαρούμενος στον ΠΑΟΚ και στην Ελλάδα. Ξέρεις, ο Θεός σε κατευθύνει πάντα, έτσι το αισθάνομαι εγώ και γι' αυτό λέω ότι είμαι χαρούμενος».

Για το αν έχει μείνει στάσιμος στην εξέλιξή του: «Δεν νομίζω. Η περυσινή ήταν περίοδος προσαρμογής και πιστεύω ότι μέσα από τη δουλειά και εφόσον δεν έχω ξανά τραυματισμούς, θα πάω καλά».

Για τα σενάρια που τον θέλουν να γυρίζει στο Ισραήλ: «Για να το ξεκαθαρίσουμε, ο ατζέντης μου με ενημέρωσε ότι δύο ομάδες ενδιαφέρθηκαν, αλλά του ξεκαθάρισα ότι έφυγα πέρυσι για να παίξω ποδόσφαιρο σε άλλη χώρα. Έχω ακόμη δύο χρόνια συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ και θέλω να προσφέρω. Είναι ξεκάθαρη επιλογή για μένα ότι θα αργήσω να επιστρέψω στην πατρίδα μου. Στον ΠΑΟΚ αισθάνομαι καλά και δεν έχω να σκεφτώ κάτι διαφορετικό».

Για το αν θα συνιστούσε σε κάποιον συμπατριώτη του να έρθει στην Ελλάδα:
«Αν είναι για τον ΠΑΟΚ, χωρίς καμία αμφιβολία. Όλα εδώ είναι φανταστικά, όπως και η Θεσσαλονίκη και ο κόσμος. Η αλήθεια είναι ότι στο ελληνικό ποδόσφαιρο υπάρχουν κάποια προβλήματα. Ξέρω ότι σκέφτεστε τη διαιτησία. Δεν είμαι αρμόδιος να τη σχολιάσω, αλλά μακάρι φέτος τα πράγματα να είναι διαφορετικά. Γιατί έτσι πρέπει να είναι το ποδόσφαιρο».

Για το 3-5-2 που εφαρμόζει ο Τούντορ:
«Γι' αυτό παλεύουμε. Εμένα μου αρέσει να παίζω ως μέσος, πέρυσι έπαιζα στα άκρα που δεν είναι η θέση μου, αλλά θα παίξω όπου μου ζητηθεί. Με το νέο τεχνικό δουλεύουμε σκληρά από την πρώτη μέρα. Τον μαθαίνουμε και μας μαθαίνει. Κάθε νέος προπονητής θέλει να περάσει τα δικά του πράγματα. Πιστεύω ότι θα είμαστε έτοιμοι στο πρώτο επίσημο παιχνίδι, γιατί θέλουμε να μπούμε στους ομίλους. Αυτός είναι ο αρχικός στόχος. Δεν ανησυχώ για την πίεση του χρόνου, γιατί η ομάδα έχει καλούς παίκτες».

Για την περυσινή σεζόν και τους λόγους της αποτυχίας: «Γιατί υπήρχαν τραυματισμοί σημαντικών παικτών και ατυχία. Φέτος οφείλουμε να προσπαθήσουμε και πάλι, να ικανοποιήσουμε τον κόσμο μας και να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω. Αυτό μπορώ να υποσχεθώ στον κόσμο».


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 25, 2015, 04:51:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εμενα μου αρεσε ο παικτης παντως. :-\
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 25, 2015, 09:21:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μετρηθηκες, ζυγιατηκες, ευρεθεις ελλειπης...
Ευχαριστουμε, αντιο, καλη συνεχεια.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4