7.Eyal Golasa

Αποστολέας Θέμα: 7.Eyal Golasa  (Αναγνώστηκε 12599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 02, 2014, 10:30:55 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τη φανέλα με το νούμερο 7 θα φοράει ο Γκολάσα

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 02, 2014, 10:55:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αιντε ρε παικτουρα  smilepaok smilepaok
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 09, 2014, 10:10:57 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο ρόλος του Γκολάσα

Σαφώς και πιο ασφαλή συμπεράσματα για το υλικό που έχει στα χέρια του ο Αγγελος Αναστασιάδης θα μπορέσει να βγάλει στο βασικό στάδιο προετοιμασίας που θα πραγματοποιηθεί στην Ολλανδία. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι δεν έχει καταστρώσει στο μυαλό του τα πρώτα πλάνα για τον νέο ΠΑΟΚ.

Στο διπλό της ανοιχτής για τα ΜΜΕ προπόνησης στο Ελατοχώρι την περασμένη Κυριακή, πολλοί από τους παίκτες του ΠΑΟΚ μετά από απόφαση του Αναστασιάδη δεν αγωνίστηκαν στις φυσικές τους θέσεις, αλλά σε εναλλακτικές.  Για παράδειγμα, ο Μαντούρο τον οποίο προορίζει για μέσο, χρησιμοποιήθηκε ως σέντερ μπακ, ο Κατσικάς που παίζει συνήθως στο κέντρο άμυνας, έπαιξε ως αριστερός μπακ, ο Κϊτσιου που η βασική θέση του, πλέον, είναι αυτή του δεξιού οπισθοφύλακα, αγωνίστηκε στα χαφ και ο Γκολάσα στα αριστερά της επίθεσης.

Για τον Ισραηλινό πρέπει, όμως, να διευκρινίσουμε ότι δεν θα έχει σαν πρώτο ρόλο την επόμενη περίοδο, αυτόν του αριστερού χαφ. Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ τον προτιμά στον άξονα για να αναλάβει ρόλο οργανωτή, δίνοντάς του παράλληλα, ελευθερία κινήσεων μέσα στο γήπεδο, περιμένοντας απ' αυτόν να βγάζει τους επιθετικούς της ομάδας σε θέση βολής.

sport24.gr

Πισω απο τον επιθετικο θα παιζει και οταν χρειαζεται λογικα θα τραβιεται δεξια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 15, 2014, 10:41:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ο ΠΑΟΚ θα γίνεται συνεχώς καλύτερος»



Πεπεισμένος πως ο ΠΑΟΚ μέρα με τη μέρα θα γίνεται καλύτερος εμφανίστηκε ο Γκολάσα σε δηλώσεις του μετά το τέλος της φιλικής αναμέτρησης και την ήττα του «Δικέφαλου του Βορρά» με σκορ 1-0 από την Ντνιεπρ.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα του ΟΤΕ ΤV:

Για την κατάστασή του: «Αισθάνομαι καλά, αλλά είμαστε κουρασμένοι από την προετοιμασία. Σιγά-σιγά θα βρούμε τα πατήματά μας»

Για τη δυναμική του ΠΑΟΚ: «Είμαι σίγουρος πως όσο περνάει ο καιρός θα γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι»

Για τη θέση του: «Μπορώ να παίξω όπου μου ζητήσει ο προπονητής χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με αυτό».

coppa.gr

Δεν είναι Νάτχο αλλά είναι καλός παίκτης, θα βοηθήσει ...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 22, 2014, 09:45:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δεν μου αρέσει να μιλάω πολύ»




O Eγιάλ Γκολάσα ήρθε στον ΠΑΟΚ με μεγάλες προσδοκίες και σίγουρα αποστολή του είναι να δικαιώσει τους ανθρώπους του "Δικεφάλου" που τον επέλεξαν. Ο Ισραηλινός μίλησε για το διάστημα που βρίσκεται στους "ασπρόμαυρους", ενώ μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στην συνομιλία που είχε με τον Μπίμπρας Νάτχο πριν αποφασίσει να αποδεχτεί την πρόταση του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα είπε:

Πως νιώθεις για την επιλογή σου να έρθεις στον ΠΑΟΚ;

"Αισθάνομαι πολύ ωραία που βρίσκομαι σε μια ομάδα που με υπολογίζει. Με την Μακάμπι Χάιφα δεν μπορούσα να αγωνιστώ το τελευταίο διάστημα. Είμαι χαρούμενος για την επιλογή μου και το ότι είμαι εδώ".

Μια υπόσχεση στον κόσμο της ομάδας;

"Δεν μου αρέσουν τα πολλά λόγια. Είμαι εδώ για να δουλέψω και στην διάρκεια θα μιλήσουμε και για τους στόχους τους δικούς μας αλλά και της ομάδας".

Σε ποια θέση σου αρέσει περισσότερο να αγωνίζεσαι;

"Στην Μακάμπι Χάιφα έπαιζα είτε ως οκτάρι είτε ως τα δεξιά. Στην Εθνική Ομάδα έπαιζα και στα αριστερά. Δεν έχω πρόβλημα να αγωνιστώ όπου με χρειαστεί και κρίνει ο προπονητής ότι πρέπει να είμαι".

Έχεις προσαρμοστεί στον ΠΑΟΚ; 

"Μου αρέσει το ότι υπάρχουν πολλά νέα παιδιά στην ομάδα. Ήρθαν και οι διεθνείς και είναι και αυτοί κοντά μας. Εγώ περνώ καλά και μπορώ να πω ότι νιώθω αυτή τη ζεστασιά από όλους ότι δηλαδή συμβαίνει και με τους ανθρώπους της πατρίδας μου και άλλωστε αυτός ήταν ένας λόγος που με έκανε να έρθω εδώ".

Πότε πιστεύεις ότι θα βγάλεις στο γήπεδο αυτό που μπορείς;

"Πιστεύω ότι μόλις επιστρέψουμε στην Ολλανδία, θα αρχίσω να βγάζω αυτά που θέλω στο γήπεδο. Τώρα εδώ νιώθω πολύ κουρασμένος όπως και όλα τα παιδιά λόγω της σκληρής προετοιμασίας. Στα φιλικά που θα γίνουν μετά την επιστροφή μας από την Ολλανδία θα βγάλουμε τον καλό μας εαυτό αφού και το σώμα μας θα έχει ξεκουραστεί από την σκληρή προετοιμασία που κάνουμε εδώ".

Τι σου είπε ο Νάτχο όταν μίλησες μαζί του πριν αποφασίσεις να απαντήσεις θετικά στην πρόταση του ΠΑΟΚ;

"Μίλησα με τον Νάτχο αρχικά πριν έρθω εδώ. Μου είχε πει ότι είναι καλό να πάω στον ΠΑΟΚ γιατί θα βρω ότι ζητούσα. Μου είπε ότι θα είναι η καλύτερη επιλογή για μένα, ότι ο ΠΑΟΚ είναι μια οικογένεια. Τα λόγια του Νάτχο και η επιμονή του ΠΑΟΚ με έπεισαν να έρθω στην ομάδα".

Πώς σε έπεισαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ;

"Μου έδωσαν ένα καλό συναίσθημα όλα αυτά που μου είπαν για το πλάνο της ομάδας".

Οι διαφορές του ΠΑΟΚ με την προηγούμενη ομάδα σου;

"Είναι πολύ νωρίς να σας πω τις διαφορές του ΠΑΟΚ από την Μακάμπι. Είμαστε στην αρχή της προετοιμασίας, δουλεύουμε στην φυσική κατάσταση και επομένως μετά από δυο μήνες θαμπορώ να απαντήσω. Πάντως είναι σίγουρο ότι πρώτη φορά στην καριέρα μου δουλεύω τόσο σκληρά στις προπονήσεις και αυτό είναι καλό".

Με αυτά που συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες στην πατρίδα σου ανησυχείς;

"Μιλώ με την οικογένειά μου, είναι καλά και δεν έχω κάποια αγωνία. Εγώ είμαι προσηλωμένος εδώ στις προπονήσεις και δεν ανησυχώ".

Τι θυμάσαι από το ματς του ΠΑΟΚ με την Μακάμπι Χάιφα στην Τούμπα, στο οποίο είχες σκοράρει;

"Από εκείνο το παιχνίδι έχω κρατήσει την ατμόσφαιρα της Τούμπας και την θέρμη του κόσμου. Αυτά τα πράγματα μου είχαν κάνει εντύπωση. Φυσικά και η διακύμανση του σκορ ήταν εντυπωσιακή, εμείς προηγηθήκαμε με 2-0 και τελικά χάσαμε".

Για πολλούς ο ΠΑΟΚ αποδυναμώθηκε σε σχέση με εκείνη την ομάδα...

"Δεν μου αρέσει να μιλώ για την ομάδα και το τι μπορεί να πετύχει. Ξέρω ότι αν δουλέψουμε σκληρά μπορούμε να πετύχουμε πράγματα. Ήρθαν και οι διεθνείς και είναι καλοί παίκτες. Αν δουλεύεις σκληρά μπορείς να πετύχεις τα πάντα. Εγώ θεωρώ ότι μπορούμε να πετύχουμε σπουδαία πράγματα".

Ο Αναστασιάδης σε φωνάζει "Γιάννη" στις προπονήσεις. Το συνήθισες;

"Αν πάω στο Ισραήλ σε λίγους μήνες και φωνάξουν "Γκολάσα" μάλλον θα σκεφτώ ποιος είναι ο Γκολάσα". Το έχω συνηθίσει...".

Μίλησες ξανά με τον Νάτχο όσο είσαι εδώ στην Ολλανδία;

"Ναι έχω ξαναμιλήσει μαζί του. Ο ίδιος ο Νάτχο με πήρε τηλέφωνο να δει πως περνώ και μου είπε ότι αν χρειάζομαι κάτι από την ομάδα μπορεί να με βοηθήσει αλλά δεν χρειάζομαι κάτι".

Ποιες άλλες ομάδες είχαν ενδιαφερθεί να σε αποκτήσουν;

"Η Γκρασχόπερς και η Γκενκ είχαν εκφράσει την επιθυμία να με αποκτήσουν ενώ υπήρχε ενδιαφέρον και από την Ισπανία αλλά αποφάσισα να επιλέξω τον ΠΑΟΚ".

Ο ΠΑΟΚ είναι για σένα σκαλοπάτι για την καριέρα σου;

"Δε θέλω να σκέφτομαι το μέλλον. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο ΠΑΟΚ από την στιγμή που βρίσκομαι εδώ. Θέλω να παίξω καλά στον ΠΑΟΚ και να τον βοηθήσω. Από εκεί και πέρα ο Θεός αποφασίζει για το τι θα γίνει παραπέρα...".

Οι συμπαίκτες σου υποστηρίζουν ότι είστε μια οικογένεια. Το εισπράττεις αυτό και εσύ;

"Δεν ξέρω πως συμβαίνει αυτό, αλλά είναι πραγματικότητα ότι είμαστε όλοι μαζί ως μια οικογένεια πράγμα που δεν το συναντάς συχνά σε ομάδες. Λειτουργούμε όλοι μαζί ως μια οικογένεια".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 03, 2014, 09:36:14 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Αισθάνομαι καλά στον ΠΑΟΚ»

Ο Ισραηλινός μέσος μίλησε στην «Realnews» αρχικά για την απόφασή του να επιλέξει τον ΠΑΟΚ: «Είχα και άλλες προτάσεις. Υπήρχε ενδιαφέρον για μένα από ομάδες της Ισπανίας, από το Βέλγιο, αλλά και από την Ελβετία. Επέλεξα όμως να συνεχίσω την καριέρα μου στον ΠΑΟΚ και είμαι χαρούμενος για την απόφασή μου αυτή. Ασθάνομαι καλά στη νέα μου ομάδα και θέλω να κάνω το καλύτερο δυνατό για να την βοηθήσω να πετύχει τους στόχους της».

Για το αν ΠΑΟΚ μπορεί να είναι ανταγωνιστικός τη νέα σεζόν: «Ο ΠΑΟΚ είναι μια μεγάλη ομάδα και αυτό το γνώριζα πριν έρθω. Ερχόμενος στην ομάδα βρήκα ένα κλίμα οικογενειακό και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Πιστεύω ότι η ομάδα θα κάνει μια πολύ καλή πορεία την επόμενη σεζόν. Άλλωστε, δουλεύουμε σκληρά και με αυτόν τον τρόπο μπορείς να πετύχεις τα πάντα. Νομιζω ότι στο τέλος θα δημιουργήσουμε μια δυνατή ομάδα που θα παλεύει κάθε παιχνίδι με οποιονδήποτε αντίπαλο. Θα είναι όμως καλύτερα να μην μιλάμε ακόμη για στόχους και να δείξουμε πρώτα πράγματα μέσα στο γήπεδο».

Για το πως βλέπει τον ΠΑΟΚ: «Είμαι εδώ και με ενδιαφέρει μόνο ο ΠΑΟΚ»


Μόλις προσαρμοστεί θα παίξει καλύτερα πιστεύω...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 08:29:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Ο ΠΑΟΚ είναι... top!"



Ο Ισραηλινός βρέθηκε την Πέμπτη (11/9) στην ΔΕΘ και μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου για την περίοδο που έμεινε εκτός, αλλά και για τους στόχους που έχει βάλει με τον ΠΑΟΚ για φέτος.

Αναλυτικά όσα είπε ο Ισραηλινός:



Για την πρόοδο της αποθεραπείας του:
"Ο γιατρός με έχει τσεκάρει, είμαι καλά, δεν είναι όμως εύκολο να επιστρέφεις μετά από εβδομάδες απουσίας, θέλω πολύ να βοηθήσω την ομάδα. Παίζουμε πολύ καλά το τελευταίο διάστημα. Βελτιωνόμαστε από παιχνίδι σε παιχνίδι".

Για τους στόχους που έχει θέσει με τον ΠΑΟΚ:
"Θέλω να παίζω καλά και συνεχώς να γίνομαι καλύτερος σε κάθε αγώνα".

Για το αν μπορούσε να επιλέξει να σκοράρει σε κάποιο ματς του ΠΑΟΚ το πρώτο του γκολ: "Ξέρω ότι έχει μεγάλη σημασία για τον κόσμο του ΠΑΟΚ το ματς με τον Ολυμπιακό. Η αλήθεια, όμως, είναι ότι θέλω να σκοράρω σε όλα τα ματς και να βοηθάω την ομάδα".

Για τα συνεχόμενα παιχνίδια που ακολουθούν:
"Είναι όντως πολύ σημαντικό το διάστημα που έχουμε μπροστά μας. Είναι καλό για εμάς που παίζουμε στο Europa League και θέλουμε και στην Ευρώπη και στο ελληνικό πρωτάθλημα να παίζουμε καλά και να παίρνουμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα. Είμαι σίγουρος ότι θα κάνουμε σωστά τη δουλειά μας και παράλληλα θα βελτιωνόμαστε παιχνίδι με το παιχνίδι".

Για τον κεκλεισμένων των θυρών αγώνα με τη Νίκη Βόλου:
"Η ατμόσφαιρα στην Τούμπα δεν συγκρίνεται με τίποτε. Μου αρέσει πολύ, αν κάποιος με ρωτήσει θα μπορούσα να πω ότι ο ΠΑΟΚ είναι…top".

Για το αν προσαρμόστηκε στα ελληνικά δεδομένα:
"Όταν μίλησα με κάποιους ανθρώπους πριν πάρω την απόφαση μου να έρθω στον ΠΑΟΚ μου είπαν ότι πρόκειται για μια οικογένεια. Μετά από δυο εβδομάδες παραμονής, ένιωσα αυτό το αίσθημα, μου αρέσουν οι συμπαίκτες μου και  ο κόσμος. Οι άνθρωποι είναι ζεστοί και μου θυμίζει πολύ το Ισραήλ".

Για το αν συζήτησε με παλιούς του συμπαίκτες για τον Ιάκωβο Αγγελίδη: "Έχω πολλούς φίλους στη Μακάμπι και μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλός επαγγελματίας και πολύ καλός άνθρωπος".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 10:54:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δεν τα πήγαμε καλά, αλλά θα συνεχίσουμε»



«Δεν τα πήγαμε καλά σήμερα, είχαμε απέναντί μας έναν αντίπαλο χαμηλότερης κατηγορίας. Έπαιξε πιο κλειστά, προσπαθήσαμε να τον ανοίξουμε από τα πλάγια αλλά δεν τα καταφέραμε.

Έχουμε άλλα δύο παιχνίδια στο Κύπελλο, πιστεύω ότι θα τα κερδίσουμε για να περάσουμε στον επόμενο γύρο και να συνεχίσουμε στον θεσμό του Κυπέλλου»

Αναφερόμενος στη δική του κατάσταση, μιας και προέρχεται από τραυματισμό:
«Νιώθω καλύτερα παιχνίδι με παιχνίδι μετά τον τραυματισμό, σίγουρα μου λείπουν παιχνίδια, αλλά μέσα από τους αγώνες θα μπορέσω να βρω τον εαυτό μου για να βοηθήσω την ομάδα».


Εκτος ρυθμου ο Ισραηλινος, του λειπουν παιχνιδια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 11:47:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Εκτος ρυθμου και δυστυχώς σε θέση που πονάμε πολύ.Κι ο Μαρτενς μια απ τα ίδια. :(
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 7.Eyal Golasa
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 11:26:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΑΡΑ! smilepaok



Ο Γκολάσα είναι γεννημένος στις 7 Οκτωβρίου 1991 και είναι χαρακτηριστικό το γεγονός πως ο διεθνής παίκτης του ΠΑΟΚ, για πρώτη φορά θα περάσει τα γενέθλιά του μακριά από την πατρίδα του. Κι αυτό γιατί, εκτός από τον Δικέφαλο και την Ελλάδα, ο Γκολάσα δεν αγωνίστηκε ποτέ εκτός Ισραήλ.

Στα 19 του, το 2010, είχε υπογράψει και παρουσιαστεί από την Λάτσιο ως το μεγαλύτερο ταλέντο του Ισραήλ, αλλά δεν αγωνίστηκε ποτέ εξαιτίας των αντιδράσεων της Μακάμπι Χάιφα.


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!