40. Maarten Martens

Αποστολέας Θέμα: 40. Maarten Martens  (Αναγνώστηκε 10355 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:53:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
χχαχαχαχχα ξεχασες το πεθαμενο!  smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:58:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Ναι ρε, εσπαγα το κεφέλι μου να θυμηθώ αλλα η κούραση δε μ αφηνει.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 10:40:02 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα φανεί στην πορεία πως δεν έκανα λάθος"



O Μάρτενς μίλησε στην εφημερίδα "Realnews" εξήγησε γιατί παραμένει αισιόδοξος για την συνεργασία του με τον "Δικέφαλο".


Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για την απόφασή του να πάει στον ΠΑΟΚ: "Το σημαντικό στη ζωή είναι να μη μετανιώνεις για τις επιλογές σου. Και ειδικά να μη μετανιώνεις για επιλογές που δεν έκανες. Ήμουν πολλά χρόνια στην Άλκμααρ, είχα πετύχει πολλά πράγματα στην Ολλανδία και χρειαζόμουν μια καινούργια εμπειρία, μια πρόκληση. Ο ΠΑΟΚ μού παρουσίασε ένα πλάνο, έδειξε πως με θέλει πολύ και ήταν η καλύτερη λύση για μένα.

Σίγουρα τα πράγματα στην αρχή δεν πήγαν όπως τα περίμενα. Δυσκολεύτηκα να προσαρμοστώ σε έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο παιχνιδιού, είχα κάποια προβλήματα τραυματισμού, αλλά πλέον αισθάνομαι πολύ καλύτερα, θέλω να πετύχω μεγάλα πράγματα με τον ΠΑΟΚ και, όχι, δεν μετανιώνω που ήρθα στην ομάδα.

Δεν είμαι ικανοποιημένος από την έως τώρα πορεία μου, διότι πάντα θέλω να πηγαίνω όσο καλύτερα γίνεται, ωστόσο δεν θεωρώ πως έκανα λάθος. Και πιστεύω ότι αυτό θα φανεί στην πορεία".

Για τους στόχους της ομάδας: "Είμαστε μια μεγάλη ομάδα και στόχος μας είναι να πετύχουμε ό,τι περισσότερο μπορούμε. Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για πρωτάθλημα, Κύπελλο ή Ευρώπη. Αλλωστε, ό,τι και να πεις, δεν έχει σημασία αν δεν το δείζεις στο γήπεδο.

Εκεί εμείς θέλουμε να αποδείξουμε πως έχουμε μεγάλες δυνατότητες και μπορούμε να φτάσουμε ψηλά. Είμαστε μια ομάδα, λειτουργούμε ως σύνολο και μέσα από την ενότητα και τη σκληρή δουλειά στις προπονήσεις θέλουμε να πάρουμε αυτό που μας αναλογεί βάσει της εικόνας μας στον αγωνιστικό χώρο".

Για τη ζωή στην Θεσσαλονίκη: "Τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου αισθανόμαστε πολύ όμορφα στην Θεσσαλονίκη. Το πρώτο διάστημα η προσαρμογή ήταν λίγο δύσκολη λόγω του ότι ζούσαμε πολλά χρόνια στην Ολλανδία. Η Θεσσαλονίκη είναι μια όμορφη πόλη και οι άνθρωποι πολύ φιλικοί.

Έχω ξεκινήσει να μαθαίνω τη γλώσσα για να μπορώ να συνεννοηθώ πιο εύκολα τόσο μέσα στην ομάδα όσο και στην προσωπική μου ζωή. Μου αρέσει να μαθαίνω ξένες γλώσσες και γενικότερα η εμπειρία ενός νέου τόπου είναι όμορφη".



Μακαρι!
8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 12:13:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Κοψιμο,μπαλια και το ταλέντο κανει μπαμ.ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 12:20:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το μεγαλύτερο κέρδος του ΠΑΟΚ, είσαι εσύ και ο Maduro!!! Καλή επιστροφή, συνέχισε έτσι!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 05:06:01 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είμαστε στεναχωρημένοι»



«Μπορούσαμε να νικήσουμε την Φιορεντίνα, παρότι ο αντίπαλος μας είχε περισσότερες ευκαιρίες σε σχέση με μας. Σκοράραμε ένα γκολ με τον Αθανασιάδη. Παρότι δεν έχω εικόνα ωστόσο απ’ ότι μου λέτε ήταν κανονικό και κακός ακυρώθηκε. Είναι κρίμα που δεχτήκαμε το γκολ στο τέλος. Είμαστε στεναχωρημένοι».

Για τις πιθανότητες πρόκρισης είπε: «Φυσικά και πιστεύουμε στην πρόκριση. Είδατε και πως σήμερα ήρθαμε για την νίκη. Τίποτα δεν τελείωσε θέλουμε να προκριθούμε. Δεν ήμασταν καλοί στα παιχνίδια με την Γκινγκάμπ στην Γαλλία, αλλά και με την Φιορεντίνα στην Τούμπα. Ευελπιστώ να δείξουμε το καλό μας πρόσωπο στα επόμενα δύο παιχνίδια του ομίλου».

Για την δική παρουσία στην ομάδα είπε τα εξής: «Πέρασα μία δύσκολη περίοδο. Ήρθα από Ολλανδία. Έχω αρνητικά και θετικά. Εκεί τα αρνητικά ήταν πιο εύκολα αποδεχτά. Δυσκολεύτηκα στην προσαρμογή αλλά αυτό αφορά εμένα. Το θέμα είναι ο ΠΑΟΚ να πετυχαίνει τους στόχους του».



Εγώ επιμένω ότι είναι καλός παίκτης αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει αποδώσει.!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 09:51:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Συμφωνω  με ολους τους προλαλησαντες.... Δεν ειναι οτι ξεχασε την μπαλα ο παικτης..... Και αν μη τι αλλο στο συγκεκριμενο παιχνιδι αποδειχθηκε χρησιμος 100%....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 11:13:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Μεγάλη απογοήτευση..."



"Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Έπρεπε τουλάχιστον να πάρουμε τον έναν βαθμό. Μας αφήνει μία μεγάλη απογοήτευση αυτό το αποτέλεσμα. Δεν αποτελεί δικαιολογία η κούραση. Και οι αντίπαλοι είχαν αγώνα στα μέσα της εβδομάδας. Πρέπει να κοιτάξουμε να διορθώσουμε τα λάθη μας",
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 08:57:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Πρέπει να συνεχίσουμε και να κοιτάξουμε μπροστά"



Ο 30χρονος μεσοεπιθετικός αρχικά τοποθετήθηκε για την αναμέτρηση της Κυριακής με τους «πράσινους» λέγοντας τα εξής:
«Ήταν ένα δύσκολο ντέρμπι, δεν είχε πολλές φάσεις. Ήμασταν οργανωμένοι σαν ομάδα, τρέξαμε, ωστόσο, ο αντίπαλος με λιγοστές ευκαιρίες πέτυχε δύο γκολ κι αυτό είναι κρίμα. Παρότι δεν ήμασταν πολύ καλύτεροι απ' αυτούς το γεγονός ότι χάσαμε με δύο φάσεις είναι αυτό που μας στεναχωρεί. Θα μπορούσαμε να πάρουμε ένα αποτέλεσμα απ' αυτό το ματς και για μένα και η ισοπαλία, έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα θα ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα».

Τα γκολ που δεχθήκατε προήλθαν από λάθος αντίδραση;
«Συμφωνώ με αυτό. Αυτό φαίνεται από τον τρόπο που δεχτήκαμε τα γκολ. Αυτό συνέβη και θα το συζητήσουμε σίγουρα στα αποδυτήρια. Θα προσπαθήσουμε να το διορθώσουμε, ώστε να μην ξανασυμβεί στο μέλλον».

Για το γεγονός ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ χειροκρότησε την προσπάθεια σας στο τέλος του αγώνα, παρά την ήττα, σας γεμίσει με αυτοπεποίθηση ενόψει και της δύσκολης συνέχειας;
«Είμαστε όλοι μαζί, έχουμε έναν κοινό στόχο. Δουλεύουμε πολύ σκληρά, οι οπαδοί το βλέπουν. Είχαμε αρκετά καλά τα αποτελέσματα πριν από το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και δεν νομίζω ότι μετά από ένα αρνητικό αποτέλεσμα πρέπει να αλλάξουμε την οπτική μας, να αρχίσουμε να αμφιταλαντευόμαστε. Είναι καλό που ο κόσμος το αντιμετώπισε έτσι και μας χειροκρότησε. Ελπίζω μετά την διακοπή λόγω εθνικών ομάδων να ανασυνταχθούμε, να επανέλθουμε με νίκη και, κυρίως, να παραμείνουμε γεμάτοι αυτοπεποίθηση».

Το γκολ που σημείωσες στην αναμέτρηση με την Φιορεντίνα σου έχει τονώσει την ψυχολογία για την συνέχεια;


«Ήταν πολύ όμορφη στιγμή για μένα το γκολ που σημείωσα κόντρα στην Φιορεντίνα. Είχα πει μετά το παιχνίδι εκείνη την βραδιά ότι δεν είμαι ικανοποιημένος, γιατί φτάσαμε κοντά στη νίκη και δεν την πετύχαμε. Αν είχαμε κρατήσει λίγα λεπτά θα πετυχαίναμε μία σπουδαία νίκη, που θα ήταν πολύ καλή για την ομάδα, γιατί χρειαζόμασταν τους βαθμούς. Ήταν ωραίο για μένα που πέτυχα ένα γκολ, αλλά ήταν μόνο ένα γκολ και ξέρω ότι πρέπει να κάνω πολλά περισσότερα».

Θεωρείς πως ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι η κατάκτηση του Πρωταθλήματος;
«Σημασία έχει να παίρνουμε σε κάθε παιχνίδι ένα θετικό αποτέλεσμα. Αν θέλουμε να πετύχουμε τον στόχο μας και να κατακτήσουμε τον τίτλο στο τέλος της χρονιάς πρέπει να κερδίσουμε πολλά παιχνίδια. Δεν με νοιάζει αν αυτό γίνει με σερί νικών. Οι μεγάλες ομάδες δεν χάνουν συχνά, μετά από μία ήττα υπάρχει απογοήτευση είναι λογικό, γιατί όλοι μας αναζητούμε τα αίτια. Εμείς πρέπει να συνεχίσουμε και να κοιτάξουμε μπροστά, δεν μπορούμε να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω. Μόνο μέσα από την δουλειά μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι ».


Πρέπει να πάρει παραπάνω συμμετοχές ο Μάρτενς, πιστεύω πως σιγά σιγά θα γίνει...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 09:17:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σημερα ηταν πολυ δημιουργικος.
Ολες οι σεντρες που εβγαλε ηταν καλες, ειχε συμμετοχη στην αναπτυξη, παντως χρειαζεται διαρκεια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!