40. Maarten Martens

Αποστολέας Θέμα: 40. Maarten Martens  (Αναγνώστηκε 10357 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 02, 2014, 02:27:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Θα τον ήθελα φέτος .Αμα είναι υγιης πιστεύω θα βοηθήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2014, 02:29:39 μμ από Kat6 »
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 07, 2014, 10:03:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είμαι εδώ και δουλεύω»

Ο Μάρτεν Μάρτενς εμφανίστηκε αποφασισμένος να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στον ΠΑΟΚ τη νέα αγωνιστική περίοδο, διαψεύδοντας και τις έως τώρα φήμες για την παραχώρησή του από τους «ασπρόμαυρους». Ο Βέλγος μεσοεπιθετικός αναφέρθηκε στον Άγγελο Αναστασιάδη και στα πρώτα στοιχεία, που θέλει να περάσει στον «Δικέφαλο» του Βορρά. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Μάρτενς στους εκπροσώπους του Τύπου.

Καταρχάς, μετά από μία χρονιά (πέρυσι) που δεν πήγε καλά για την ομάδα σου αλλά και για σένα, πώς αισθάνεται φέτος και με ποια προοπτική δουλεύεις;

«Είναι απογοητευτικό όταν δεν πετυχαίνεις αυτά που θέλεις και δεν αποδίδεις αυτά που όλοι περιμένουν από σένα στο γήπεδο. Αυτό είναι ξεκάθαρο, αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κοιτάω μπροστά και να δουλεύω σκληρά για τη φετινή σεζόν, προκειμένου να τα καταφέρω καλύτερα».

Μίλησέ μου λίγο για τις φήμες περί αποχώρησής σου από τον ΠΑΟΚ...

«Οι φήμες υπάρχουν πάντα γύρω από το ποδόσφαιρο και τους παίκτες, αλλά εγώ δεν δίνω σημασία σε τέτοια πράγματα. Είμαι εδώ και δουλεύω σκληρά. Ηδη ξεκίνησα μία εβδομάδα νωρίτερα να προπονούμαι με τον γυμναστή και πλέον συνεχίζουμε με την υπόλοιπη ομάδα να δουλεύουμε πάνω στην τακτική. Είναι ακόμη νωρίς. Περιμένουμε αρκετούς παίκτες να έρθουν για να ολοκληρωθεί το ρόστερ. Θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα τις επόμενες εβδομάδες. Εχουμε αρκετή δουλειά μπροστά μας».

Για τις περσινές εμφανίσεις σου, θα κάνεις ένα σχόλιο;

«Δεν προσαρμόστηκα γρήγορα πέρυσι, είχα κι έναν τραυματισμό και σίγουρα δεν έκανα καλή αρχή. Αυτά όμως ανήκουν στο παρελθόν και το σημαντικό είναι να κοιτάς στο μέλλον. Αν σκέφτεσαι πολύ για το τι έγινε στο παρελθόν, δεν θα καταφέρεις ποτέ να ανακάμψεις».

Τον Γκολάσα πώς τον βλέπεις, στις πρώτες μέρες που κάνετε προπόνηση μαζί;

«Είναι ωραίος τύπος. Δεν έχουμε προπονηθεί αρκετά με μπάλα για να έχω ολοκληρωμένη άποψη για τις ικανότητές του, αλλά το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι είναι ένας ευχάριστος χαρακτήρας, ανοιχτός με όλους κι αποτελεί ήδη μέλος της ομάδας».

Για τον ηγετικό ρόλο που είχες στην Αλκμααρ και για τον ρόλο σου σήμερα στον ΠΑΟΚ, τι έχεις να πεις;

«Δεν έχουμε μιλήσει ακόμη με τον προπονητή για τον ρόλο μου. Ακόμα δουλεύουμε πάνω στη φυσική κατάσταση. Είναι νωρίς για να πω τι σκέφτεται για μένα ο προπονητής».

Ποια είναι η άποψή σου για τον νέο προπονητή, τον Αγγελο Αναστασιάδη;

«Είναι ξεκάθαρο ότι ο κόουτς δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στην ψυχολογία και στο δέσιμό μας ως ομάδα. Ηδη αισθανόμαστε αληθινή ομάδα, αν και ακόμη δεν είμαστε πλήρεις. Δίνει έμφαση στην πειθαρχία. Μερικές φορές υπάρχει μία δυσκολία όταν χρειάζεται να μεταφράζονται οι οδηγίες του στην προπόνηση, αλλά θα το ξεπεράσουμε».

Εχει αλλάξει κάτι ήδη στην ομάδα, στο στυλ παιχνιδιού της;

«Είναι πολύ νωρίς για να πούμε κάτι τέτοιο. Εχουμε προπονηθεί μόλις 3-4 φορές με μπάλα και δεν μπορώ να πω τίποτα γι' αυτό ακόμη».

Τέλος, ποια είναι η άποψή σου για τους πολλούς νεαρούς που βρίσκονται στην ομάδα;

«Ολοι δουλεύουν πολύ σκληρά και προσπαθούν να αρπάξουν την ευκαιρία για να καθιερωθούν. Οπως είπα και πριν δεν έχω ακόμη ολοκληρωμένη εικόνα γιατί είναι νωρίς. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι δουλεύουν σκληρά κι αυτό είναι πολύ καλό γι' αυτούς και για την ομάδα. Θα εξαρτηθεί από τον προπονητή κι από την ομάδα τι θα γίνει με αυτούς».

novasports.gr

Εγώ πιστεύω πως φέτος θα είναι 100% αλλαγμένος προς το καλύτερο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 07, 2014, 11:32:46 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Καποιος θα "βγει"....Δεν μπορει ουτε αυτος να ξεχασε τη μπαλα ουτε να ειναι "παλτο"...  Τουλαχιστον εκτιμω το γεγονος οτι εμεινε και θα το παλεψει....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 07, 2014, 12:17:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login

Εγώ πιστεύω πως φέτος θα είναι 100% αλλαγμένος προς το καλύτερο...

Εγω παλι πιστευω οτι δουλεύει σκληρά..οπως και ολη η ομάδα που δουλεύει σκληρά μαζι με τους πιτσιρικάδες  που δουλεύουν
σκληρά και επειδη δουλεύει σκληρά ολα θα πανε καλα μεσα απ τη σκληρή δουλεια.

Μας δουλευουν..σκληρά μαλλον.Τοσα χρονια για σκληρή δουλεια ακούμε και στο γήπεδο βλέπουμε βουτυρομπεμπέδες..

Παράθεση

αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κοιτάω μπροστά και να δουλεύω σκληρά για τη φετινή σεζόν, προκειμένου να τα καταφέρω καλύτερα».
....
«Οι φήμες υπάρχουν πάντα γύρω από το ποδόσφαιρο και τους παίκτες, αλλά εγώ δεν δίνω σημασία σε τέτοια πράγματα. Είμαι εδώ και δουλεύω σκληρά.
....
«Ολοι δουλεύουν πολύ σκληρά και προσπαθούν να αρπάξουν την ευκαιρία για να καθιερωθούν. Οπως είπα και πριν δεν έχω ακόμη ολοκληρωμένη εικόνα γιατί είναι νωρίς. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι δουλεύουν σκληρά κι αυτό είναι πολύ καλό γι' αυτούς και για την ομάδα. Θα εξαρτηθεί από τον προπονητή κι από την ομάδα τι θα γίνει με αυτούς».
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 07, 2014, 12:18:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
"Ατσαλωνονται" οι παικτες  Κατ....Τοση "σκληραδα".... :))
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 07, 2014, 03:43:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 14, 2014, 11:38:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η προσπάθεια του Μάρτενς

Αλλιώς είχε συνηθίσει κι άλλη πραγματικότητα είναι αυτή που βιώνει εδώ κι έξι μήνες ο Μάαρτεν Μάρτενς. Ο 30χρονος Βέλγος μεσοεπιθετικός, από ηγετική φυσιογνωμία της Αλκμάαρ βρέθηκε στη Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ, όμως στο διάστημα που αγωνίστηκε - καθώς ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμούς - δεν κατάφερε να πείσει για την αξία του.

Πλέον, σε μια εντελώς διαφορετική ομάδα από αυτήν που είχε βρει προσπαθεί ν' αποδείξει πως μπορεί, θέλει και πρέπει να παραμείνει στην ομάδα. Δεν είναι σαν τους νεαρούς ποδσφαιριστές, δεν έχει το άλλοθι της απειρίας όπως αυτοί και γι' αυτό οι απαιτήσεις από την τεχνική ηγεσία κι όχι μόνον είναι υψηλές. Μπορεί να μην έχει πλέον προπονητή που ν' αντιλαμβάνεται τη γλώσσα του όπως συνέβαινε με τον Χουμπ Στέφενς, αλλά άπαντες βρίσκονται κοντά του για να του εξηγήσουν όλα όσα λέγονται σε κάθε προπόνηση, προεξάρχοντος του γυμναστή της ομάδας, Λεωνίδα Δημητρακόπουλου.

Ο ίδιος ανταποκρίνεται σ' επίπεδο προσπάθειας βγάζοντας για πρώτη φορά σήμερα ένταση, φωνές σε άσκηση για πίεση κλπ. Και γι' αυτόν είναι μια σημαντική χρονική περίοδο που δείχνει να την αντιμετωπίζει κι ο ίδιος σαν προσωπικό στοίχημα.

novasports.gr

Το έχω πει πολλές φορές τον πιστεύω, μένει να φανεί και στο γήπεδο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 15, 2014, 09:38:48 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Οπως το λες...Αυτος θα ειναι φετος ή του υψους ή του βαθους...Ή θα αποδωσει τα μεγιστα και θα "ξαναγεννηθει" ή δεν θα συνελθει ποτε του....

Παντως και ο Αγγελος για να τον κρατησε κατι θα εχει δει....Και φυσικα εννοειται οτι το τυπακι δεν ξεχασε την μπαλα....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 15, 2014, 09:35:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Για την ωρα είναι στο βαθος Τελη και αν δεν βγει δεν τον βλεπω
Ισως ο πιο κακος παικτης σημερα
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 40. Maarten Martens
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 16, 2014, 06:28:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Στα αριστερα επαιξε ισως αυτο να μην τον βοηθησε
Λεω τωρα, αλλα και παλί εκανε πολλα λαθη για την εμπερια που εχει σαν παικτης
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!