Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023  (Αναγνώστηκε 2841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 08, 2023, 09:55:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Γάλλος επιθετικός Ισιντόρ στο στόχαστρο


Ο 22χρονος Γάλλος Γουίλσον Ισιντόρ ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ σύμφωνα με δημοσιεύματα στη Ρωσία.

Μετά την απόκτηση του Βραζιλιάνου Τάισον, που αναμένεται την Τετάρτη (11/01) στη Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ φουλάρει και για την απόκτηση επιθετικού.

Μάλιστα, δημοσιεύματα στη Ρωσία αναφέρουν πως ο «δικέφαλος του Βορρά» έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για τον Γουίλσον Ισιντόρ της Λοκομοτίβ Μόσχας.

Ο 22χρονος Γάλλος αγωνίζεται στο ρωσικό πρωτάθλημα από τον περασμένο Ιανουάριο, μετρώντας 13 εμφανίσεις με 2 γκολ και 2 ασίστ φέτος, ενώ πέρυσι είχε 7 γκολ σε 11 αγώνες.

Από τον ΠΑΟΚ δεν επιβεβαιώνεται κάτι μέχρι τώρα, ωστόσο είναι δεδομένο πως κινείται για την απόκτηση φορ.








Θα φανει αν ισχυει.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 08, 2023, 10:23:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Όσον αφορά τον Τάϊσον, αυτό που φημολογείται είναι ότι λάβει λίγο πάνω από 1Μ για ενάμισι χρόνο συμβόλαιο,
δηλαδή κάτι περισσότερο από 650Κ το χρόνο, που είναι όσα περίπου δίναμε και για τον Φάμπιο Μάρτινς,
αλλά εκείνος προτίμησε τα πετροδόλαρα της Αραβίας.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 08, 2023, 11:30:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Η περίπτωση του Γουίλσον Ισιντόρ, φέρεται να εξετάστηκε από την ομάδα,
αλλά είναι μία ακριβή περίπτωση, καθώς ο παίκτης αμοίβεται με 1Μ ετησίως.
Επίσης υπάρχει και η Λοκομοτίβ Μόσχας, που σίγουρα θα θέλει να καρπωθεί κάτι από τον παίκτη, που έχει συμβόλαιο με αυτήν μέχρι το 2026.

Οπότε, όπως γράφουν ορισμένοι, μάλλον δεν υφίσταται κάτι παραπάνω ως θέμα, με τον συγκεκριμένο παίκτη.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 09, 2023, 11:43:11 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αν ισχύει, κανένας Ιβαν μπορεί να την "καθαρίσει" την δουλειά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 09, 2023, 03:53:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Την Πεμπτη ο Ταισον ερχεται τελικα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 09, 2023, 06:50:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Νομιζω οτι ο Βραζιλιανος ειναι ουσιαστικη κινηση και θα φανει.
Αν μπορεσουμε να βοηθησουμε και τον Ολιβειρα με εναν καλο παικτη, θα ειμαστε σε πολυ καλο δρομο.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 09, 2023, 10:29:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Έχω εμπιστοσύνη στον Μπότο, ότι οι κινήσεις που γίνονται ή και θα γίνουν,
θα είναι κινήσεις ουσίας, στοχευμένες και θα βοηθήσουν άμεσα την ομάδα.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 10, 2023, 03:42:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Τι δήλωσε ο Μίχελ για τον Τάισον:



«Είμαι σίγουρος πως είναι μια πολύ καλή μεταγραφή. Πάντα ξεχώριζε, είναι ένας μαχητής εντός κα εκτός γηπέδου. Σε κάθε παιχνίδι που έπαιζε ήταν ο πιο επιθετικός και ο πιο δυνατός παίκτης. Εγώ δεν τον έμαθα στη Σαχτάρ εκεί όπου έγινε ευραίως γνωστός, τον ήξερα από την Μέταλιστ. Μάλιστα θυμάμαι ότι τότε τον παρακολουθούσε στενά ο Μιρτσέα Λουτσέσκου και για δύο με τρία χρόνια, ζήτούσε συνεχώς από τον πρόεδρο της Σαχτάρ να τον πάρουν στην ομάδα.

 Επίσης, έχει πολύ εμπειρία λόγω της συμμετοχής του στην Εθνική Βραζιλίας. Εκεί μάλιστα ξεχώρισε, αφού αρχικά πήγε για λίγους μόνο μήνες και τελικά αγωνίσθηκε σε αρκετά ματς. Γενικότερα, η συμμετοχή του στην Εθνική Βραζιλίας είναι αποτελεί ένα τίτλο τιμής για τον παίκτη. Είναι Βραζιλιάνος αλλά έχει ευρωπαϊκό στυλ».

Μάλιστα, έκανε και μια σύγκρυση με τους προηγούμενους Βραζιλιάνους που είχαν περάσει στο κοντινό παρελθόν από τον ΠΑΟΚ: «Από τους παίκτες που είχε ο ΠΑΟΚ το διάστημα που ήμουν και εγώ εκεί μου θυμίζει τον Μάτος. Είναι το ίδιο μαχητής μέσα στο ματς.

Είναι game changer. Μπορεί να κάνει τη διαφορά στον ΠΑΟΚ. Δεν μου θυμίζει κανέναν από τους παίκτες που είχε ο ΠΑΟΚ όπως ο Κάμπος και ο Μπίσεσβαρ. Είναι δύο και τρία επίπεδα πάνω από αυτούς.

Θα δείτε πως σε πολύ λίγο διάστημα θα γίνει από τους τρεις με πέντε καλύτερους ποδοσφαιριστές στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Είναι ένας παίκτης ηγέτης σαν τον Βιερινια . Μπορεί να αλλάξει τη ροή του αγώνα, να σκοράρει και να καθαρίσει κάθε φάση που υπάρχει στο χώρο»

Για τη κοινή τους πορεία στη Σαχτάρ: «Μου αρέσει να δουλεύω γενικά με Βραζιλιάνους στη Σαχτάρ. Τους αρέσει να παίζουν ποδόσφαιρο, το βλέπουν σαν χόμπι, όχι σαν δουλειά και φαίνεται πως το ευχαριστιούνται. Είναι ένας πολύ χαρούμενος άνθρωπος, πάντα χαμογελαστός. Θα αγαπήσει τη Θεσσαλονίκη, δεν έχω καμία αμφιβολία για την προσαρμογή του. Θα του αρέσει η θάλασσα, οι άνθρωποι ,η πόλη. Τα πάντα! »

Για την ηλικία του Τάισον, που αγγίζει τα 35 χρόνια: « Ο Λουτσέσκου είναι ένας πολύ καλός προπονητής και θα μπορέσει να πάρει το καλύτερο δυνατό που μπορεί από τον Τάισον. Είμαι σίγουρος οτι θα τον διαχειριστεί έτσι και θα γίνει πολύ γρήγορα ο αγαπημένος του. Νομίζω πως θα του θυμίσει τον Μάτος, που μπορεί να μην έδινε τα πάντα στη προπόνηση, γιατί ήξερε πως το ματς είναι την Κυριακή. Εκεί θα τα δώσει όλα!

Μπορεί να είναι 35 όμως γενικά στο ποδόσφαιρο οι προπονήσεις και η σωστή καθημερινότητα έχουν ανεβάσει την ηλικία που μπορούν να παίζουν οι ποδοσφαιριστές.»

Τέλος, αναφέρθηκε και στη προσωπική του επικοινωνία με τον Ραζβάν Λουτσέσκου: «Ο Λουτσέσκου δεν μίλησε μαζί μου για να με ρωτήσει για τον παίκτη. Νομίζω πως είναι ξεκάθαρα μια σύσταση από τον Μιρτσέα. Είναι ένας πολύ καλός παίκτης, που ο προπονητής ξέρει τι θέλει να πάρει από τον παίκτη. Γενικά, ανά καιρούς μιλάω με τον Λουτσέσκου και μαθαίνω τα νέα του για την πορεία της ομάδας κατά τη διάρκεια της σεζόν. Επίσης πολλές φορές τον παίρνω για να τον συγχαρώ. Επιδιώκω να έχω μακρά σχέση φιλίας μαζί του. Γενικά πιστεύω πως στη ζωή μας δεν πρέπει να έχουμε εχθρούς , μόνο φίλους».

* Metrosport.gr

____
____

Εάν επιβεβαιωθούν όλοι όσοι μιλάνε για τον Τάισον και φυσικά μετράει η γνώμη τους, τοτε έρχεται ένας ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ, που θα κάνει τη ΔΙΑΦΟΡΑ,
όπως είχε πει Μπότο. Ότι δεν θα κάνουμε μεταγραφές το Γενάρη μόνο για να κάνουμε, αλλά μόνο μεταγραφές που θα κάνουν την διαφορά.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 10, 2023, 06:33:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Έτοιμος αγωνιστικά και έμπειρος.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2023
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 10, 2023, 10:04:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Omerta76

  • Addicted Member
  • ***
  • Τοποθεσία: Όπου γη και πατρίς
  • 122
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
O Paoktsis γράφει και για νεαρό Έλληνα που παίζει σε ομάδα της Superleague αν φύγει, όπως φαίνεται  o Kurtic