Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded

Αποστολέας Θέμα: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded  (Αναγνώστηκε 7451 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #500 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 01:35:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Η ερωτηση που ακολουθει ειναι η αποδειξη στο αν ειναι ή οχι μεταβατικη η χρονια...

Οι Κοταρσκι, Ινγκασον, Ραφα Σοαρες, Σαστρε, Ζιβκοβιτς, Κωνσταντελιας, Ναρει, Σβαμπ και Ολιβειρα, θα επιαρναν φανελα βασικου αν τους στελναμε στις 3 ομαδες της Αθηνας ?

Να τους χωριζαμε και να τους στελναμε και στους τρεις...Οχι απαραιτητα ολοι σε μια ομαδα...Θα επαιρναν φανελα βασικου ναι ή οχι ?

Απο τη στιγμη που θα επαιρναν, παυει καθε συζητηση για μεταβατικη χρονια....Για τον απλουστατο λογο οτι αυτοι αποτελουν τον βασικο κορμο της ομαδας μας..

Εαν ειναι για εμας μεταβατικη χρονια, τοτε τι ειναι για την κουλα με εντελως νεο προπονητη και με παικτες που ηρθαν για πρωτη φορα ?

Δεν βαζω μεσα τους Αουγκουστο, Φελιπε Σοαρες, Ταισον κλπ...

Αυτα λοιπον που λεει ο κλεφτοκοτας ειναι σταχτη στα ματια και για να δικαιολογησει τις αρχικες του επιλογες τοσο σε παικτες οσο και σε αγωνιστικα σχηματα...

Αυτα...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #501 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 06:58:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ειναι ο μπαμπουλας του ποκ ρε ο Λουτσεσκου και δεν κανει να μιλαμε!
Να μιλαει ο καθε μπαγλαμας μονο!!
Τεσπα, το παραμυθι με την "μεταβατικη" χρονια τελειωνει.
Ξερω αν παρουμε το Κυπελλο ειναι επιτυχια γιατι ηταν "μεταβατικη" χρονια  facepalm, αν δεν το παρουμε, τι να κανουμε ηταν "μεταβατικη" χρονια! facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #502 στις: Φεβρουαρίου 19, 2023, 10:36:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν είναι το πρώτο σκάνδαλο! Τι να την κάνω την συγγνώμη; Φτάνει!»


«Τίποτα δεν είναι καλά. Πώς να είμαι καλά μετά το σκάνδαλο στην Τρίπολη; Πείτε μου γιατί να είμαι καλά; Δεν ήταν το πρώτο για την ομάδα μου. Δείτε τι είχε γίνει με το πέναλτι εις βάρος μας στο ματς με τον Λεβαδειακό. Δείτε τι έγινε στην Τρίπολη. Τραγικό όλο αυτό. Τα ίδια και στον τελικό Κυπέλλου. Διαιτητής και VAR μας έκλεψαν τον τίτλο. Είναι πλέον πολύ όλο αυτό. Σταματήστε, φτάνει! Αν αυτό γινόταν εις βάρος του Παναθηναϊκού, της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού θα είχαμε αυτή την κατάληξη; Αποκλείεται. Θα το έδιναν το οφσάιντ.

Είναι σκάνδαλο απέναντι στη δουλειά μας όλο. Μας βγάζει εκτός εαυτού. Να πω πως ο βοηθός δεν ήταν στη σωστή θέση; Εκεί ήταν. Το VAR τι έκανε; Σαφώς και εμείς κάνουμε λάθη. Επιβεβαιώνονται όλα όσα έχω πει στο παρελθόν. Δεν είμαι τρελός όταν μιλάω όλο το διάστημα για όλο αυτό. Μας τιμωρούν συνεχώς οι διαιτητές και το VAR. Ειμαι τρελός επειδή λέω την αλήθεια; Λέω κάτι που δεν ισχύει; Φτάνει αυτή η κατάσταση. Θέλω να μάθω από τους διαιτητές στην Τρίπολη γιατί πήραν αυτή την απόφαση. Αυτά που γίνονται εις βάρος μας δεν τα βλέπω σε άλλα Πρωταθλήματα. Τι να την κάνω τη συγγνώμη; Δεν διορθώνει την κατάσταση. Θα είχαμε ένα ακόμη τρόπαιο. Παίρνουμε το Κύπελλο πίσω; Αν δεν είμαστε καλοί να μην κερδίσουμε...».

Σε συνέχεια των δηλώσεων του, ανέφερε:

«Ξέρετε τι είπα στους παίκτες μου: Πως παίζουμε και απέναντι στο VAR και απέναντι στους διαιτητές και πρέπει να είστε προετοιμασμένοι. Αυτό τους είπα και φυσικά ανέλυσα το παιχνίδι και όλα όσα δεν κάναμε σωστά. Πλέον αφοσιωνόμαστε στο ματς με την ΑΕΚ. Αλλά υπάρχει και ένα κομμάτι που δεν μπορούμε εμείς να προετοιμαστούμε για αυτό.

Δεν είμαι τρελός. Ίσως είμαι τρελός επειδή λέω τα πράγματα με το όνομά τους. Αυτή είναι η ωμή αλήθεια. Τη ζω από το 2017. Δεν είναι φυσιολογικό. Είμαστε μια ομάδα μονίμως που μας επιτίθονται, που τιμωρείται από τις αποφάσεις των διαιτητών, του VAR. Φτάνει!

Είναι υπερβολική όλη αυτή η κατάσταση. Δεν μπορώ να το καταλάβω. Θέλω να ακούσω τον βοηθό, τον VAR. Ποια είναι η εκδοχή τους για τη φάση, ποια είναι η λογική τους στην απόφαση αυτή να μετρήσουν ένα γκολ που έπρεπε να ακυρωθεί. Καταλαβαίνω ότι από πλευράς NOVA υπάρχει λάθος, αλλά αυτά τα λάθη δεν τα βλέπω στο ποδόσφαιρο άλλων χωρών».

Σε ερώτηση για το ότι η ΠΑΕ μέσα από την ανακοίνωση διαμαρτυρίας της, σημείωσε πως θα συνεχίσει να παλεύει για τον τίτλο, αν συμφωνεί πως αυτός είναι στόχος γιατί πάντα λέει πως φέτος προετοιμάζει την ομάδα για την επόμενη σεζόν: «Ο στόχος μου είναι η επόμενη νίκη, είναι η καλύτερη θέση στο Πρωτάθλημα, είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου. Αυτοί είναι οι στόχοι. Κανείς από εμάς όταν μπαίνει στο γήπεδο δεν σκέφτεται την επόμενη σεζόν. Φυσικά παλεύουμε για τη νίκη. Αλλά και πάλι μέσα από τους αγώνες τα νέα παιδιά μαθαίνουν πράγματα γίνονται πιο έμπειροι και αυτά είναι πολύτιμα για την νέα σεζόν. Για αυτό στέκομαι στην επόμενη σεζόν. Αλλά σαφώς και δεν σκέφτομαι τώρα την επόμενη σεζόν αλλά πώς θα κερδίσουμε το κάθε ματς».

Όσο για το ντέρμπι με την ΑΕΚ: «Κάθε νίκη έχει τρεις βαθμούς. Αυτό διακυβεύεται και απέναντι στην ΑΕΚ. Φυσικά υπάρχουν κίνητρα για κάθε ματς. Αλλά τρεις βαθμούς θα πάρουμε αν κερδίσουμε όπως συμβαίνει σε κάθε ματς»







"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #503 στις: Φεβρουαρίου 19, 2023, 10:37:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ο στόχος μου είναι η επόμενη νίκη, είναι η καλύτερη θέση στο Πρωτάθλημα, είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου.




Η καλύτερη θέση στο πρωτάθλημα? facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουαρίου 19, 2023, 11:09:43 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Από την μία δίκιο έχει για τις ''κλοπές'', από την άλλη δεν είδα κανέναν (από την ΠΑΕ) να λέει κάτι για τον ''μεζούρα'' Μανούχο,
που ορίστηκε τέταρτος διαιτητής σήμερα.

Αυτό που λέει:
Ο στόχος μου είναι η επόμενη νίκη, είναι η καλύτερη θέση στο Πρωτάθλημα, είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου

είναι ''φοβικό'' και δείχνει ότι δεν πιστεύει στο συνολό των ποδοσφαιριστών που έχει και αυτό περνάει υποσυνείδητα στους ποδοσφαιριστές.

Απλά είναι τα πράγματα.
Δηλώνεις στόχος μας είναι το Πρωτάθλημα, μέχρι τη στιγμή που μαθηματικά δεν θα μπορούμε, θα πρέπει να λέμε ότι στόχος είναι το πρωτάθλημα.
Έάν πας για το πρωτάθλημα, μπορεί να πιάσεις και τη 2η θέση. Εάν πας για την καλύτερη θέση στο πρωτάθλημα, γενικά και αόριστα, θα βγεις τέταρτος.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουαρίου 19, 2023, 12:18:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Γενικόλογα και αοριστολογίες...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουαρίου 19, 2023, 03:33:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
«Ο στόχος μου είναι η επόμενη νίκη, είναι η καλύτερη θέση στο Πρωτάθλημα, είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου.




Η καλύτερη θέση στο πρωτάθλημα? facepalm


Σε σχεση με τι δεν μας ειπε η καλυτερη θεση το πρωτσθλημα.
Σε σχεση με περσι?
Με τους ανταγωνιστες?
Με τι οεο? facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουαρίου 19, 2023, 04:24:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
''Χρησμός'' με διφορούμενη έννοια. Όπως θέλει τον ερμηνεύει ο καθένας.

''Ήξεις αφήξεις ου εν πολέμω θνήξεις''....βάζεις το κόμμα (,) όπου θέλεις
και έχεις ένα τελείως διαφορετικό νόημα.



Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουαρίου 20, 2023, 12:03:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο αντιπαλος προπονητης εκανε αλλαγες μας πιεσε και εμεις καναμε στο 90-91!
Αυτο τα λεει ολα.
Για ενα ακομα παιχνιδι........ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ! >:(



«Ντροπή να συμβαίνουν αυτά - Οι νίκες να έρχονται καθαρά ποδοσφαιρικά»



«Τα παιχνίδια ποδοσφαίρου κρίνονται από επεισόδια. Ξεκινήσαμε καλά, σκοράραμε το πρώτο γκολ και μετά κυριαρχήσαμε, η πίεση που ασκήσαμε στην ΑΕΚ την έκανε να βγει με πιο επιθετικό τρόπο. Είχαμε συνοχή, αντιμετωπίσαμε τις βρώμικες μπαλιές στην άμυνα μας.  Η ΑΕΚ έχει ένα στιλ παιχνιδιού με ένταση και αν την προσπεράσεις θα βρεις τους χώρους και μετά θα βρεις πάλι καταστάσεις man to man, ήμασταν όμως καλά οργανωμένοι. Δεν καταφέραμε να αξιοποιήσουμε καλύτερα τις δεύτερες μπαλιές, αλλά αξιοποιήσαμε καλύτερα την πίεση, επανακτούσαμε τη μπάλα , κάτι που συνέβη και με το δεύτερο γκολ με το κόρνερ.

Έτσι είναι τα παιχνίδι,  μπορεί να είχαν 16 τελικές αλλά με τη συνοχή που είχαμε δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν μεγάλες ευκαιρίες μπροστά στην εστία μας. Έχει ποιοτικούς παίκτες η ΑΕΚ και εκπληκτικό προπονητή, ήταν ένα τακτικό παιχνίδι.

Πρέπει να αναφέρω όμως ότι στο δεύτερο ημίχρονο, στην ανάπαυλα, οι άνθρωποι μας έδωσαν μάχη για να σταματήσουν ένα χαμό που δημιούργησαν οι άνθρωποι της ΑΕΚ που άσκησαν πίεση , πως τολμάνε να έρχονται και να ασκούν πίεση, εν τέλει όλη αυτή η πίεση στον διαιτητή είχε αποτέλεσμα να μη μας δοθεί ούτε ένα φάουλ. Θέλαμε να ξεφύγουμε από το πρέσινγκ της ΑΕΚ, στον Νέλσον τον τραβούσαν τον χτυπούσαν,   δεν είδαμε να δίνεται ένα φάουλ. Βοηθιέται η ομάδα για την οποία δεν δίνονται οι μονομαχίες κατά της, αλλά είχαμε καλή τακτική πειθαρχία. Θα σταθώ και στην κόκκινη κάρτα που θα μπορούσε να δοθεί για τον Σάστρε για τα δύο χτυπήματα».

Για τα νέα παιδιά και την απόδοσή τους, (αναφορικά με τουςς Κουλιεράκη και Κωνσταντέλια):

«Δε θέλω να σχολιάσω γιατί θα είναι άδικο για τους υπόλοιπους, όλοι έδωσαν την καρδιά τους. Ο καθένας έκανε πραγματικά αυτό που χρειαζόταν για τη θέση του. Είναι αλήθεια ότι έκαναν πολύ καλό παιχνίδι αυτά τα δύο παιδιά».

Για το αν ο ΠΑΟΚ θα αντέξει και το ότι είναι ομάδα που «μαζεύει» συγγνώμες:


«Έχω πει ότι μας έχει κλαπεί ένας τίτλος, πραγματικά είναι ντροπή να συμβαίνουν αυτά. Οι άνθρωποι μας μας αντί να έρθουν και να απολαύσουν ένα παιχνίδι, πρέπει να διαχειριστούν καταστάσεις όπως αυτές στην ανάπαυλα, είναι κρίμα γιατί όλες οι ομάδες έχουν καλούς ποδοσφαιριστές, είναι κρίμα να μην γίνεται αυτό που είναι δίκαιο, και ο καθένας να κοιτά με όποιο κόστος να πάρει τη νίκη. Η  στρατηγική της ομάδας μας είναι σωστή, οι νίκες να έρχονται καθαρά ποδοσφαιρικά».

Για το ότι έχει ξαναμιλήσει για αυτά και φαίνεται προβληματισμένος μετά από μία τέτοια νίκη:

«Δεν είναι εύκολο να το δεχτούμε όλο αυτό. Εμείς που βρισκόμαστε σε όλο αυτό, που καταλαβαίνουμε πόσο σημαντική είναι η κάθε λεπτομέρεια/ Το ποδόσφαιρο είναι στιγμές, αν δεν δοθεί ένα φάουλ η αυτοπεποίθηση που δίνεται σε μια ομάδα, δημιουργεί μια διαφορετική δυναμική σε έναν αγώνα. Πόσα πέναλτι δόθηκαν σε άλλες ομάδες, ή μια φορά που αντίπαλος μας έπαιξε με κόκκινη απέναντι μας,  προκαλεί μια σύγχυση όλο αυτό. Είμαι τυχερός που έχω στήριξη και την ενότητα από την διοίκηση και εν τέλει μετά από όλα αυτά μπορούμε να χαρούμε τις νίκες.

Είπα ήδη για την κατάσταση, παρουσίασα γεγονότα. Πρέπει ενωμένοι να συνεχίσουμε, με τη δύναμη που έρχεται σε μένα και να προχωρήσουμε στους αγώνες».

Για το ότι ο Αλμέιδα μίλησε με καλά λόγια για τις Ακαδημίες του ΠΑΟΚ:

«Ο ΠΑΟΚ έχει τη βάση, που είναι η Ακαδημία που λειτουργεί σωστά. Το άλλο κομμάτι είναι η εκπαίδευση και η νοοτροπία που έχει το κάθε παιδί. Τα δύο αυτά τα παιδιά είναι θετικά παραδείγματα. Σημαντικό πως γαλουχούνται, το σημαντικό να έχουν διάθεση να δίνουν τα πάντα για την ομάδα και αυτά τα παιδιά το κάνουν αυτό».

Για το ότι ο ΠΑΟΚ στα ντέρμπι έχει συγκεντρώσει περισσότερους βαθμούς από ότι οι άλλες ομάδες:

«Μας δίνει αυτοπεποίθηση, χρειαζόμαστε αυτές τις νίκες, έχουμε δείξει ότι είμαστε αρκετά καλοί σε αυτά τα παιχνίδια. Να μην πέφτουμε  όμως μετά και σπάμε τα μούτρα μας. Δίνουν αυτές οι νίκες κάτι διαφορετικό στους παίκτες».



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu II (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 20, 2023, 12:16:08 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια για τη νίκη.
Σήμερα η ομάδα ήταν ψυχολογικά έτοιμη και συγκεντρωμένη.
Αυτό του το πιστώνω θετικά.

Η παρατήρηση έγκειται στο χρόνο των αλλάγών.
Ο Σβαμπ και ο Τάισον, αυτοί οι 2 συγκεκριμένα, θεωρώ ότι έπρεπε να μπουν αρκετά νωρίτερα
και όχι στο 81' και στο 88' αντίστοιχα.




Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.