Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68254 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #530 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 01:20:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Καινούρια αρχή με τον Ατρόμητο»



Λίγη ώρα πριν ξεκινήσει η προπόνηση της Πέμπτης στη Νέα Μεσημβρία, ο Αγγελος Αναστασιάδης μίλησε στο "novasports.gr" με πιο "κρύα" σκέψη για τον αγώνα της περασμένης Κυριακής, απάντησε στο αν υπάρχει κάτι ως θετικό που θα ήθελε να κρατήσει για τον ίδιο και την ομάδα του. Αλλά και για τον αντίστοιχο (σ.σ. αγώνα) της προσεχούς, κάνοντας ιδιαίτερη μνεία στην αλλαγή της τεχνικής ηγεσίας και για τον διάδοχο του Σα Πίντο, Νίκο Νόμπλια, όπως επίσης στάθηκε και στο θέμα των τραυματισμών αλλά και στην επιστροφή στη δράση του Αλέξανδρου Τζιόλη και στο πως αυτή επηρεάζει την ομάδα. Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή του "Δικεφάλου":

Αναλυτικά όσα δήλωσε στη NOVA:

Για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό: "Είχαμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι από όλες τις πλευρές, γιατί τα προηγούμενα παιχνίδια ήταν αρνητικά και όσον αφορά στα αποτελέσματα, αλλά και  την απόδοση της ομάδας. Αυτό το παιχνίδι ήταν ακόμα πιο δύσκολο κάτω από αυτές τις συνθήκες. Πιστεύω όμως ότι είχαμε κάποια καλά πράγματα, τα οποία είναι ενθαρρυντικά για τη συνέχεια".

Για το παιχνίδι με τον Ατρόμητο: "Ελπίζω να κάνουμε μία καινούργια αρχή, αρχής γενομένης από το παιχνίδι της Κυριακής, κόντρα σε μία καλή ομάδα, όπως ο Ατρόμητος, η οποία άλλαξε προπονητή. Τον Νίκο τον Νιόπλια τον γνωρίζω πάρα πολύ καλά, είναι ένα παιδί που δουλεύει πάρα πολύ και είναι γνώστης του αντικειμένου. Γίνεται ακόμα πιο δύσκολη η προσπάθεια η δική μας την Κυριακή, λόγω του ότι οι ποδοσφαιριστές όταν έρχεται ένας καινούργιος προπονητής συνήθως προσπαθούν να δείξουν ό,τι καλύτερο έχουν και γι’ αυτό η δική μας αποστολή θα είναι ακόμα πιο δύσκολη".

Για την επιστροφή του Αλέξανδρου Τζιόλη: "Ο Αλέξανδρος μας έλειψε αρκετό χρονικό διάστημα και μας έλειψε από την ομάδα και λόγω εμπειρίας και λόγω θέσης και λόγω προβλημάτων που είχαμε σε αυτή τη θέση. Ελπίζω να μην έχει άλλα προβλήματα και να είναι καλά με την ομάδα για να μας βοηθήσει και να τον βοηθήσουμε κι εμείς".

VIDEO

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/video.php?v=356541654538680&set=vb.264359340423579&type=2&theater
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #531 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 09:51:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Προσεχώς κλείνει, περάστε οι τελευταίοι.... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 09:54:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Με απογοήτευσες :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 09:56:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ειλικρινα δεν εχω το κουραγιο ουτε να βρισω ουτε τιποτα!
Στο καλο και εγω τον ευχαριστω εστω που ένα γυρο ειχε τον ΠΑΟΚ 1ο!
Ειχα χρονια να το δω και δεν ξερω αν θα το ξαναδω!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 10:02:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Θα παλέψω μαζί τους!»




«Δυστυχώς σε ένα ακόμη παιχνίδι στην πρώτη φάση που δημιούργησε ο αντίπαλος δεχθήκαμε γκολ Μπήκαμε στο ημίχρονο και προσπαθήσαμε να το γυρίσουμε το παιχνίδι, αλλά όταν είσαι με δέκα παίκτες και δέχεσαι και γκολ από τον αντίπαλο δεν μπορείς να το γυρίσεις. Είναι μία ακόμη δύσκολη μέρα για μας και πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στον αντίπαλο για την εμφάνισή του», είπε αρχικά ο Άγγελος Αναστασιάδης στη συνέντευξη Τύπου πριν δεχθεί συγκεκριμένες ερωτήσεις.

Για το αν είναι αναστρέψιμη η κατάσταση: «Είναι πολύ δύσκολη μέρα, δεν μπορώ να φύγω και να παρατήσω την ομάδα. Είμαι εδώ για να παλέψω με τα παιδιά και να αναστρέψουμε την κατάσταση. Θα παλέψουμε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην μιλάς, να σιωπάς. Δεν μπορεί να λυθεί διαφορετικά το πρόβλημα που υπάρχει στην ομάδα».

Για το πρόβλημα της ομάδας: «Δεν μπορώ να πω ότι τα παιδιά δεν τα έδωσαν όλα σήμερα. Υπήρχαν μέρες που δεν ήμασταν καλοί, αλλά σήμερα και έτρεξαν και πάλεψαν. Είμαι μαζί τους αυτή την δύσκολη στιγμή κοντά τους για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον ώστε να αναστρέψουμε την κατάσταση».

Για την αποβολή του Αθανασιάδη: «Μην με ρωτάτε για τους διαιτητές. Δεν θέλω να μιλήσω και δεν θα το κάνω ούτε σήμερα. Δεν είμαι εδώ για να κατηγορήσω κανέναν. Συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο. Η δεύτερη κάρτα του Αθανασιάδη είναι μία λάθος επιλογή. Νόμιζε ότι θα βρει την μπάλα. Ο μόνος που θα κατηγορήσω είναι ο εαυτός μου».

Για τα πολλά γκολ που δέχεται ο ΠΑΟΚ:
«Δεν είναι μόνο τα γκολ που τρως, αλλά και πως τα τρως. Δεν είναι θέμα ανοικτού γηπέδου. Πρέπει να μαζευτούμε όλοι μαζί, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να λειτουργήσουμε. Με αυτά τα παιδιά μαζί ξεκινήσαμε. Και το μόνο πράγμα που μπορώ να κάνω είναι να τα στηρίξω».

Για Τζανδάρη και Κατσικά: «Δεν είναι θέμα εντολής της διοίκησης. Ο Κατσικάς αποφάσισε να φύγει από την ομάδα και ποδοσφαιριστή που δεν θέλει να είναι στην ομάδα, εγώ δεν πρόκειται να τον χρησιμοποιήσω. Ο Τζανδάρης δεν έχει υπογράψει πουθενά, αλλά είναι και τραυματίας. Αν κι αυτός κάνει το ίδιο, θα προτιμήσω να βάλω άλλον στη θέση του. Αυτά τα παιδιά εάν έχουν αποφασίσει να πάνε αλλού δεν θα βάλουν τα πόδια τους στη φωτιά και εγώ θα χρησιμοποιήσω παιδιά που θα είναι εδώ. Το πρόβλημα δεν είναι αυτοί οι δύο».

Για την εικόνα της ομάδας μετά το παιχνίδι στο Καραϊσκάκης: «Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να μιλάμε για αυτά τα πράγματα. Από εκείνο το παιχνίδι και μετά ωστόσο η ομάδα έχει μία εντελώς αντίστροφη πορεία και αυτό δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός για να το καταλάβεις. Το αντιλαμβάνεσαι παντού».

Για την παραίτηση που είχε υποβάλει μετά το ματς με τον ΟΦΗ στην Κρήτη: «Όταν χάνει μία ομάδα με 3-0 και 4-0 και είναι συνεχόμενα άσχημα αποτελέσματα, κι εγώ νιώθω άσχημα, όπως και όλοι όσοι είναι στην ομάδα. Όταν δεν μπορούν να φύγουν πολλοί, φεύγει ο ένας. Μίλησα με τον μεγαλομέτοχο, είπε ότι είμαστε μαζί μέχρι το καλοκαίρι και μαζί θα λειτουργήσουμε. Όταν το λέει αυτός ο μεγαλομέτοχος εγώ δεν μπορώ να πω κάτι διαφορετικό. Είναι στενάχωρα τα πράγματα, αποκαρδιωτικά θα έλεγα, αλλά είμαι εδώ».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 10:59:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Κοιτάξτε, από την στιγμή που είπαν ανοικτά ότι τον στηρίζουν, ότι θα πάνε μέχρι τέλους, ότι θα συνεχίσει για ποιο λόγο να πει παραιτείται ξανά?
Αν τον διώξουν ανακόλουθοι θα γίνουν αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις!
Γενικώς δεν θα πω πολλά , έχω πάρα πολλά να γράψω και να αναφέρω αλλά περιμένω να δω τις τελικές εξελίξεις!

Απλά θα πω τα εξής.
Τα πράγματα θα έπρεπε να είναι αντίστροφα.
Το είχα γράψει το καλοκαίρι ότι ο ΠΑΟΚ μέχρι το Δεκέμβριο θα ζοριστεί, μετά θα πάει πολύ καλύτερα.
Τα πράγματα έγιναν αντίθετα όμως...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 07:11:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Γ.Χ ο νέος Άγγελος του ΠΑΟΚ!  facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 09:10:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Δυστυχως πρεπει να αποχωρησεις...Δημιουργησες προσδοκιες , συγχωρεθηκαν λαθη και εξευτελιστικα αποτελεσματα (βλ. Κυπελο) και τελικα τον Μαιο δεν θα ειμαστε καλα Αγγελε....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 11:24:03 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Φυγε και παρε μαζι σου ολους σου επαιξαν π@στια!
Οποιαδηποτε συγκαλυψη θα εισαι υπαιτιος εσυ και μονο εσυ!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 12:11:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Και προπαντως αν αγαπας τον ΠΑΟΚ σταματα να το παιζεις οσιο-μαρτυρας.... Μην καλυψεις κανεναν και για κανεναν λογο....Γιατι αν το κανεις δεν βοηθας την ομαδα να απαλλαγει απο τους "καρκινους"....

Το εκανες μια φορα με τον Γουμενο και σου βγηκε μπουμερανγκ.....


Υ.Γ. Το να φυγεις τωρα δεν θα αλλαξει σχεδον τιποτα...Ειτε ο ΓΧ ειτε ο Ιβιτς δεν προκειται να αλλξουν πολλα...Η ομαδα πασχει -πρωτιστως- σε αλλα σημεια....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2015, 12:45:03 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών