Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #440 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 10:30:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
ΨΥΧΑΡΑ!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #441 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 08:24:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα κάνουμε τα πάντα για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου"

Ο Αγγελος Αναστασιάδης με πλέον "καθαρό" μυαλό και πιο ψύχραιμη σκέψη, μοιράστηκε κάποιες από τις σκέψεις του με το "novasports.gr" για το βράδυ της περασμένης Τετάρτης, για τις σκέψεις του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη περί αποχώρησης από το πρωτάθλημα και για τη θέση του ίδιου και της ομάδας του, όπως επίσης και για τον αυριανό αγώνα με τον Πλατανιά στην Τούμπα.




Αναλυτικά

«Είχαμε μια αρκετά καλή παρουσία , αποδεικνύοντας, όταν μια ομάδα είναι ενωμένη, δεν έχει να φοβηθεί τίποτα. Είμαι χαρούμενος, γιατί σε μικρό χρονικό διάστημα, από την διαιτησία της Τρίπολης, φθάσαμε σε μια απόδοση από τα παλιά. Είμαστε διεκδικητές του τίτλου και επόμενο είναι να συμβαίνουν  διάφορα πράγματα, αλλά είμαστε υποχρεωμένοι να τα αντιμετωπίσουμε». 

Για αποχώρηση από το πρωτάθλημα

«Αυτά που λέγονται και γράφονται δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που πιστεύουμε. Η ανακοίνωση δείχνει ότι ο ΠΑΟΚ με οποιοδήποτε κόστος, θα συμβάλει στην εξυγίανση του ποδοσφαίρου. Στο αγωνιστικό τομέα, δεν θα παρατήσουμε τίποτα.  Δεν υπάρχει, να δώσουμε  σε κανένα την ευχαρίστηση να πέσουμε χωρίς αγώνα, χωρίς ιδρώτα, χωρίς αίμα. Αυτό να το γνωρίζουν όλοι. Από τον πρώτο οπαδό της ομάδας μέχρι και τους αγνούς οπαδούς των άλλων ομάδων .Είμαστε προετοιμασμένοι δεν θα παρατήσουμε ποτέ. Έχει σημασία τι κάνουν οι άλλοι. Αυτό το ποδόσφαιρο δεν πρέπει να ηρεμήσει;

Για Πλατανιά:

«Έχει ένα καλό προπονητή. Όλες τις ομάδες, πρέπει να φτύσεις, για να τις κερδίσεις. Πρέπει να είσαι πειθαρχημένος για να κερδίσεις μια καλή ομάδα, σαν τον Πλατανιά»   
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #442 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 08:13:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Γίνεται μέγα θαύμα φέτος στον ΠΑΟΚ»



Aφού ανέλυσε το παιχνίδι με τον Πλατανιά, λέγοντας ότι σήμερα ήταν εκ των πρωταρχικών στόχων να προσεχθεί λίγο παραπάνω η αμυντική λειτουργία, ο Αναστασιάδης ανακοίνωσε το τέλος του Τζαβέλλα και του Σπυρόπουλου από τον ΠΑΟΚ, ενώ τόνισε ότι η ανανέωση των συμβολαίων του Κατσικά και του Τζανδάρη θα ήθελε να είχε τελειώσει χθες.

"Πρώτη επιλογή είτε παίζουμε μέσα είτε έξω είναι να μην δεχόμαστε γκολ, γιατί στα τελευταία παιχνίδια είχαμε συνέχεια αυτό το πρόβλημα, να δεχόμαστε γκολ και να τρέχουμε να αλλάξουμε την κατάσταση. Προσέξαμε λίγο παραπάνω σήμερα την αμυντική μας συμπεριφορά γιατί μας έλειπαν κάποια παιδιά, αλλά και γιατί κάποια άλλα ερχόταν από αγωνιστική απραξία. Είδατε ο Κατσικάς μετά από αρκετό καιρό δεν μπορούσε να βγάλει δύο παιχνίδια σε τρεις μέρες, όπως και ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης. Εόμενο ήταν να παίξουμε πιο συγκρατημένα. Είχαμε απέναντί μας μία ομάδα, ήμουν δύο χρόνια εκεί, είναι καλή ομάδα, ιδίως εκτός έδρας. Είναι πιο εύκολο να την κερδίσεις στην έδρα της, παρά στην έδρα σου"

Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ δέχεται φέτος πολλά γκολ σε ανοιχτό χώρο: "Μπορούμε να μιλάμε κανά μισάωρο γι' αυτό.  Το μόνο που έχω να πω είναι ότι εμείς μειώσαμε τα λάθη μας. Τα γκολ που δεχόμαστε είναι γιατί εμείς δίνουμε ασίστ. Δεν ήταν λάθος τακτικής, ήταν λάθος επιλογής, το που πρέπει να πάει η μπάλα και που όχι".

Για το ντεμπούτο του Νομπόα: "Δεν είναι έτοιμος ακόμη, απλά είναι ένα παιδί με μεγάλη εμπειρία και ήθελα λίγο να ηρεμήσουμε το κέντρο, γι' αυτό έπαιξε. Οταν υπάρχει το βουητό της Τούμπας εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν λίγο για τα παιδιά. Είναι πρωτόγνωρο το βουητό για τον Τζανδάρη και τον Γκολάσα. Κάνουμε πρωταθλητισμό, γίνεται ένα μέγα θαύμα φέτος. Φτιάχνουμε παίκτες και κάνουμε πρωταθλητισμού. Εάν έχει ξανασυμβεί αυτό να μου το πείτε. Ελπίζω και πιστεύω ότι στο τέλος θα είναι όλα καλά, γίνεται μεγάλη προσπάθεια από όλους".

Για τους Τζαβέλλα και Σπυρόπουλο: "Δεν υπάρχουν αυτοί και έχουν ενημερωθεί πλήρως, δεν ξέρω εάν ενημερωθήκατε εσείς, εγώ εδώ και αρκετό καιρό τους έχω ενημερώσει. Δεν θα είναι στην 18άδα ποτέ. Είναι ενημερωμένοι. Το σκεπτικό είναι η ομάδα, εγώ είμαι με την ομάδα, δεν έχω κάτι με τα παιδιά, τους το είπα κιόλας".

Για τα συμβόλαια Κατσικά και Τζανδάρη: "Ο Κατσικάς ήταν μεγάλο πλήγμα που έλειψε, άσχετα που οι περισσότεροι δεν τα λέτε.  Είχαμε μεγάλο πρόβλημα με την απουσία του Κατσικά. Θα ήθελα να είχε κλείσει χθες το θέμα τους.  Η ομάδα είναι ήρεμη, έχει φάει τόσες κατραπακιές και παραμένει ήρεμη. Ξεκινάμε έναν δεύτερο γύρο με πάρα πολλά προβλήματα και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά.Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ομάδα, βάζω τον Κλάους να παίξει έξι και παίζει έξι, εγώ είμαι με την ομάδα και αυτά τα παιδιά είναι με την ομάδα. Το αν η απόδοση της ομάδας κάποια στιγμή δεν είναι αυτή που πρέπει είναι φυσιολογικό, έως και δεδομένο."

Για την δηλωσή του μετά τον αγώνα με την Καλλονή, ότι "εμένα δεν με έδιωξε κανείς για να φύγω ή να μείνω": "Δεν την καταλαβαίνω την ερώτηση. Είναι άσχετη με τον σημερινό αγώνα".

Για τον Παπαγιαννόπουλο: "Είναι έτομος είναι καλά το παλικάρι και είμαι πολύ ικανοποιημένος απ΄τον τρόπο που αντιμετώπισε σήμερα το παιχνίδι. Εκανε πολλά περισσότερα απ' όσα περίμενα να κάνει" .

Για τα θετικά της διακοπής: "Θα έχουμε 15 μέρες ησυχία. Είχαμε ένα ντεμαράζ αγώνων με πολλά προβλήματα. Τώρα έχουμε 10 μέρες να ετοιμάσουμε την ομάδα. Ελπίζω και πιστεύω κάποια παιδιά να ετοιμαστούν. Περιμένω πως και πως τον Τζιόλη ο οποίος είναι σημαντικός για εμάς και κάποια παιδιά που είναι φορτωμένα όχι μόνο σωματικά αλλά και ψυχολογικά θα ηρεμήσουν για να μπούμε πιο δυνατοί στον δεύτερο γύρο".


You are not allowed to view links. Register or Login
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #443 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 08:48:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Παράθεση
Το σκεπτικό είναι η ομάδα, εγώ είμαι με την ομάδα

Προχωρα μπροστα Αγγελε.

Ο ΠΑΟΚ ειναι πανω απο προσωπα!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #444 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 10:26:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Προχωρα ...Οσον αφορα τους 2 παικτες που δεν τους υπολογιζεις , καλα ξηγηθηκες... Και ακομα καλυτερα που δεν κρυφτηκες με μισολογα στην συνεντευξη τυπου , οπως θα εκαναν παρα πολλοι στη θεση σου...


Υ.Γ. Εχθες στην εκπομπη του Σκαι ηταν καλεσμενος ο Βαζεχα.... Ο οποιος - ασχετως ομαδας ηταν απο τους καλυτερους φορ που επαιξαν ποτε στην Ελλαδα- αναφερθηκε στον Αγγελο , λεγοντας οτι  "το χαρακτηριστικο του ειναι οτι ολοι οι παικτες πρεπει να βαζουν την ομαδα πανω απο ολα καθως επισης και οτι οποιος αποδιδει στις προπονησεις αυτος επιβραβευεται."

Αυτα για τα περι Τζαβελλα κλπ....Μαλιστα τον αποκαλουσε Κυριο Αγγελο...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #445 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 11:30:48 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
"Περιμένω αν ειναι δυνατον ΧΘΕΣ να εχει τελειωσει το θεμα τους" για Κατσικα Τζανδαρη. :whistiling:
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #446 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 01:10:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Στην απάντηση για τον πρωταθλητισμό και την ομάδα που φτιάχνει ο ίδιος, κάποια στιγμή είπε ότι αυτά τα παιδιά δεν έχουν κάνει ποτέ πρωταθλητισμό και πετάχτηκε κάποιος  facepalm και ανέφερε ότι έχει κάνει και είναι ο ....Γκολάσα!

ΤΡΟΜΠΑΣ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #447 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 08:27:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
ΑΡΔ
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #448 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 09:12:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Θα χρειαστούμε αγωνιστική πειθαρχία»



Ο φιλικός αγώνας της προηγούμενης Παρασκευής, το σημαντικό χρονικό διάστημα ανάμεσα στις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις του ΠΑΟΚ, το φαινόμενο της αποχώρησης μιας ομάδας από το πρωτάθλημα - όπως συνέβη με τη Νίκη Βόλου - μεσούσης της περιόδου κι η κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο "Δικέφαλος" ήταν τα βασικά σημεία αναφοράς στις θέσεις που παρέθεσε ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Αγγελος Αναστασιάδη.

Όλα αυτά λίγο πριν από την προπόνηση της περασμένης Τετάρτης, θέτοντας ως επίλογο στην καθιερωμένη "κουβέντα" με το "novasports.gr", τις σκέψεις του για την επικείμενη, εντός έδρας αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό.

"Αυτά είναι άσχημα πράγματα. Καλό θα είναι αυτά τα θέματα να λύνονται από την αρχή του πρωταθλήματος, γιατί μετά δημιουργούν πολλά προβλήματα και στις ίδιες τις ομάδες και στους φιλάθλους. Τι να κάνουμε; Είναι ένα από τα αρνητικά του ελληνικού ποδοσφαίρου αυτό. Υπάρχουν κι άλλες ομάδες που κινδυνεύουν από το ίδιο πράγμα. Ελπίζω να λύνονται από την αρχή του πρωταθλήματος, για να μην μπαίνουμε σε αυτές τις άσχημες διαδικασίες", είπε σχετικά.

Αναφερόμενος στο φιλικό που έδωσε ο ΠΑΟΚ με την Μλάντοστ Λουτσάνι, ο τεχνικός του "δικεφάλου" είπε: "Ήταν καθαρά ένα παιχνίδι προπόνησης. Έπαιξαν κάποια παιδιά που δεν είχαν παιχνίδια στα πόδια τους, άλλα που είχαν προβλήματα. Δώσαμε χρόνο στον Νομπόα και στον Παπαγιαννόπουλο για να δούμε που βρίσκονται. Ήταν ένα καλό τεστ".

Για την κατάσταση της ομάδας του μετά τη "διακοπή" επεσήμανε: "Έχουμε προβλήματα με ιώσεις. Αυτό με προβληματίζει, γιατί αρκετά παιδιά λόγω της ίωσης έχασαν αρκετές προπονήσεις. Ελπίζω μέχρι το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό να είναι όλοι καλά".

Όσον αφορά, τέλος, το ματς με τον Παναιτωλικό, ο Άγγελος Αναστασιάδης τόνισε: "Και η θέση του και ως ομάδα είναι πάρα πολύ καλή. Έχει έναν καλό προπονητή που είναι εκεί πολύ καιρό. Αυτό σημαίνει ότι ξέρουν καλά ο ένας τον άλλον κι αυτό είναι κάτι θετικό γι' αυτούς. Θα χρειαστεί πολύ αγωνιστική πειθαρχία και προσπάθεια για να ξεπεράσουμε κι αυτό το εμπόδιο. Όπως έχω πει και παλαιότερα δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι για εμάς".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #449 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 10:45:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Θα μας το δώσει η Παναγιά…»



Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ ανέλαβε την ευθύνη για την ήττα από τον Παναιτωλικό στην Τούμπα, ωστόσο, ανέφερε πως έχει εμπιστοσύνη στους παίκτες του και στην Παναγία που στο τέλος θα επιβραβεύσει την προσπάθεια του «δικεφάλου του Βορρά».

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ αρχικά είπε: «Ήταν πολύ άσχημο αυτό που έγινε στο πρώτο ημίχρονο. Εμείς είπαμε να παίξουμε ένα ματς σαν είναι το τελευταίο και μπήκαμε νωθρά, δεν βάλαμε τα πόδια μας, δεν κάναμε τίποτα σωστά. Χάσαμε ένα ημίχρονο και δεχθήκαμε ένα γκολ που εκνεύρισε την ομάδα. Σήμερα γενικά είναι μια κακή μέρα παιδιά. Είναι κακή μέρα για όλους μας. Δεν πήγε τίποτα σωστά, ακόμα κι όταν ισοφάρισε η ομάδα και πήγε να βάλει γκολ, όλα ήταν εις βάρος μας, και οι κόντρες όλα,. Έτσι ήθελε η Παναγιά να γίνει».

Ακολούθως, ο Αναστασιάδης, πρόσθεσε: «Για την εικόνα η ευθύνη ήταν δική μου καθαρά. Θέλω να πω ότι έχω εμπιστοσύνη και στα παιδιά και στην ομάδα, αλλά πιο πολύ έχω εμπιστοσύνη στην Παναγιά ότι στο τέλος θα μας τα δώσει. Δεν το βάζω κάτω να ξέρετε. Είμαι πολύ στενοχωρημένος, είμαι πολύ πικραμένος και τα παιδιά είναι στενοχωρημένα για τον τρόπο που χάσαμε. Είναι ενδεικτικό το πως χάνεις ένα παιχνίδι, το πως πάει η ροή του παιχνιδιού, όλα ήταν άσχημα για εμάς, τίποτα δεν πήγε καλά».

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ, απάντησε: «Ήμασταν κακοί. Αν δείτε πως ξεκινάνε οι φάσεις, μας κάνουν τρεις φάσεις από πλάγιο στο δικό τους μισό. Μην με βάζετε να μπω σε λεπτομέρειες. Είναι τόσο πολύ απλά τα πράγματα για εμένα. Τρία άτομα μαλώνουμε να βάλουμε τη μπάλα στα δίχτυα, δεν μπορούμε να τη βάλουμε μέσα, ο άλλος είναι σε καλύτερη θέση και κάνει απόκρουση. Είναι πολλά πράγματα που δεν έγιναν σωστά και πολλά που ήταν άσχημα για εμάς. Ήταν κακιά μέρα, σταματάω εκεί. Δεν μπορώ να κατηγορήσω τα παιδιά, δεν μπορώ να εξηγήσω αυτό στο πρώτο ημίχρονο. Αν ήμασταν έτσι και στο δεύτερο, αν μπαίναμε και δεν τρέχαμε και δεν ήμασταν φρέσκοι… Αλλά στο δεύτερο ήμασταν καλοί. Η ομάδα ήταν ωραία, όχι καλή, αν ήταν καλή θα κέρδιζε».

Σε ερώτηση για το αν μπορεί να ανατραπεί η κατάσταση, ανέφερε: «Σας είπα ότι έχω εμπιστοσύνη στην Παναγιά και στα παιδιά. Είμαστε μια ομάδα που μπορούμε να αλλάξουμε τα πράγματα. Κι ο Ολυμπιακός μας πέρασε όταν ήμασταν πέντε πόντους μπροστά. Δεν ξέρω τι θα γίνει αύριο. Εμείς είμαστε εδώ για τα δύσκολα όχι για τα εύκολα. Εγώ έμαθα να αναλαμβάνω τις ευθύνες, και την ευθύνη την παίρνω εγώ. Το σχέδιο από πάνω είναι άλλο. Τι θα κάνει θα φανεί στον δρόμο. Πιστεύω πως τον Μάιο θα είμαστε καλά».

Για τη μη χρησιμοποίηση του Μακ από την αρχή, απάντησε: «Ο Μακ είχε ένα τραυματισμό στη διάρκεια της εβδομάδας. Λόγω του ότι το γήπεδο ήταν βαρύ φοβήθηκα να τον ξεκινήσω από την αρχή. Ένας λόγος ήταν αυτός. Αλλά δεν ήταν ο Μακ το πρόβλημα μην στέκεσαι σε έναν ποδοσφαιριστή. Όταν δέχεσαι το γκολ όχι στην εκπνοή αλλά εκεί που πεθαίνεις, δεν έχει σχέση ποιος μπήκε και ποιος βγήκε. Γιατί πριν έχουμε δυο φάσεις να τελειώσουμε το παιχνίδι στο 88 και το στο 90, είναι στο που θα πάει η μπάλα και οι κόντρες όλες είναι ευνοημένες, πάει αλλού η μπάλα».

Για την αντιμετώπιση του ΠΑΟΚ από τους διαιτητές, υπογράμμισε: «Είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα διαφορετικό, ούτε να περιμένουμε και τίποτα άλλο. Από εμάς εξαρτάται. Μέχρι στιγμής αντέξαμε, πιστεύω πως ως το τέλος θα αντέξουμε».

Σε επιμονή των εκπροσώπων του Τύπου για το συγκεκριμένο θέμα, υποστήριξε: «Κοιτάξτε, εγώ είμαι υποχρεωμένος να δω το αγωνιστικό κομμάτι της ομάδας. Κι αυτό κάνω από την πρώτη ημέρα που ήρθα. Κι ένα κομμάτι της προετοιμασίας της ομάδας είναι κι αυτό. Κάπου χάνομαι κι εγώ εκεί. Δηλαδή τι εννοώ. Η προετοιμασία στα περισσότερα παιχνίδια είναι καλή όσο αφορά την αντιμετώπιση αυτή, κάποια στιγμή χαλαρώνει. Αν εμείς σε μια μέρα που δεν μας πάει η όλη κατάσταση, όπως σήμερα στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπορούμε να αντιδράσουμε θετικά και σε αυτό τότε καταλαβαίνετε πως γίνεται πιο χειρότερο το πρόβλημα για εμάς σαν ομάδα. Εγώ λοιπόν στο κομμάτι αυτό φταίω. Και για το αγωνιστικό κομμάτι και για το μέρος αυτό που είναι κομμάτι του αγωνιστικού η αντιμετώπιση όλων αυτών που γίνονται. Καταλαβαίνετε πως η δουλειά μας είναι περίπλοκη. Καλό θα ήταν να μην υπάρχουν αυτά τα πράγματα. Από τον Οκτώβριο μήνα δεν έχω δει φάουλ για τον ΠΑΟΚ έξω από την περιοχή. Δεν έχει γίνει. Δεν έχουμε χτυπήσει φάουλ στα 20 μέτρα από το ματς με τον Παναθηναϊκό. Μην νομίζετε ότι δεν το γνωρίζω. Αλλά είμαστε υποχρεωμένοι να παίξουμε, είμαστε υποχρεωμένοι να αντιμετωπίσουμε κι αυτά. Γνωρίζω και τις κάρτες. Σήμερα ήταν σίγουρο πως ο Ρατς θα πάρει κάρτα για να πάει στις επτά».

Για τα όσα είχε αναφέρει για μερίδα του Τύπου, επεσήμανε: «Στους τελευταίους που θα κάνω κριτική είστε εσείς. Ποτέ δεν έκανα κριτική σε εσάς. Εγώ σας λέω τι πρέπει να κάνω εγώ. Πολλές φορές τα κάνω καλά, αλλά υπάρχουν κι άλλες φορές που δεν τα κάνω καλά».

Για τους Νομπόα και Ρικάρντο Κόστα, είπε: «Ο Νομπόα δεν είναι ακόμα 100% έτοιμος. Χρειάζεται χρόνο. Όπως και το άλλο παιδί για να καταλάβουν και τί γίνεται εδώ. Δεν είναι εύκολες οι μεταγραφές του Γενάρη. Θα σας πω κάτι. Στα χρόνια που είμαι στον ΠΑΟΚ και βλέπω τον ΠΑΟΚ, καμία μεταγραφή τον Ιανουάριο δεν βοήθησε σύμφωνα με την αξία της. Εκτός από περιπτώσεις με δυο παιδιά που ήταν στο πρωτάθλημα του 1996-1997 το ελληνικό και γνωρίζανε. Μιλάω για τον Φραντζέσκο και τον Μαραγκό. Αν γυρίσετε πίσω και δείτε, κανείς δεν βοήθησε σύμφωνα με την αξία του. Μπορεί αυτοί που λέτε, αλλά είναι μετρημένοι στη μια παλάμη. Αν γίνανε 100 μεταγραφές την τελευταία 20ετία. Τα παιδιά θέλουν χρόνο, δεν είναι να περιμένεις από αυτούς να κάνουν θαύματα. Είναι φυσιολογική κατάσταση. Το ότι είναι καλοί ποδοσφαιριστές δεν το συζητάει κανείς».

Τέλος, για την παραχώρηση του Ποζατζίδη και το κενό στη θέση του αριστερού μπακ, είπε: «Θα το λύσουμε το πρόβλημα εκ των έσω αλλά θέλω να πω για τον Ποζατζίδη κάτι. Με πήρανε από τον Ολυμπιακό Βόλου και μου είπαν θέλουμε αριστερό μπακ. Είπα στο παιδί πως υπάρχει ενδιαφέρον από εκεί, τί σκέφτεσαι να κάνεις, αν θες να πας να πας, αλλά αν δεν θες να μείνεις εδώ. Την επόμενη ημέρα πήγε και ζήτησε να μείνει ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ».


Λαθος η χρησιμοποιηση του Τζανδαρη αριστερα.
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!
Χασαμε ενα ημιχρονο εκει Αγγελε συν του οτι ο Ρατ δεν μπορουσε με αυτον να αλλαξει μια πασα!
Ειχε μπερδευτει και ο ιδιος κανοντας πολλα λαθη!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!