Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68290 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 06:46:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν θα βγάζα τον Κλάους.
Τουλάχιστον στο χρονικό σημείο εκείνο.
Δεύτερον ούτε τον Κάτσε θα έβγαζα γιατί ο Τζανδάρης έκανε πιο πολλά λάθη στο παιχνίδι και έδειχνε αρκετά πιο βαρύς στον αγωνιστικό χώρο.
Με την είσοδο του Σάλπι εγώ πίστευα πως θα βγει ο Κίτσιου ο οποίος εξακολουθεί για εμένα να είναι αρνητικός (παρένθεση η πάσα στο γκολ του Κλάους σήμερα) και τον Τζανδάρη στην θέση του Μακ.

Σκέφτηκα και τον Ποζατζίδη στην θέση του Τζιόλη και να περάσει μπροστά μιας και ο Τζιόλης έχει την μακρινή μπαλιά.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 07:22:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν εδειξε τιποτα ο Κλαους πλην γκολ.
Ο  Κατσε οντως ειχε λιγοτερα λαθη (2) και ο Τζανδαρης (9) μαζι με Τζιολη.
Αν εβγαινε ο Κιτσιου και εμπαινε ο Σαλπι, εννοεις θα παιζαμε παλι με τον κοντο δεξι μπακ δηλαδή η με 3 πισω?

Τεσπα το παιχνιδι δεν μας πηγε από την αρχη.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 07:59:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Πρόλαβε να κουραστεί?
3 εβδομάδες διακοπή υπήρχε!!
Να αυτές τις δικαιολογίες δεν γουστάρω...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 09:32:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Το οτι ο Τζίόλης δε μπορεί με την αμυνα τραβηγμένη τοσο ψηλά και σε βαρύ αγωνιστικό χώρο δε το είδες Άγγελε?Εδω 16 χρονα παιδάκια το κατάλαβαν.Ντροπη σου θα σε μαλώσωωω.... >:D >:D :whistiling:
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 10:15:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Που να ξέρε ότι ο Καπετάνος θα βάλει 2 γκολ μετά από....10 χρόνια?  >:(  :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 08:04:43 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η λήξη του περιστατικού με τον Τζαβέλλα δείχνει για ακόμη μία φορά πως ο Άγγελος μπορεί να είναι ένας προπονητής με τις εμμονές του (όπως όλοι φυσικά) αλλά χωρίς κόμπλεξ και εγωισμό...
Π.χ είδαμε τι έγινε σε ανάλογη περίπτωση με τον γιδονι!!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 09:24:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Μονόδρομος η νίκη»



Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Άγγελος Αναστασίαδης, σε δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου πριν την αναμέτρηση με την Γκενγκάν, τόνισε πως δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα για την ομάδα του παρά μόνο η νίκη.

Αναλυτικά όσα είπε:

Δημιουργεί κινδύνους το γεγονός ότι η νίκη είναι μονόδρομος για τον ΠΑΟΚ;

«Εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να παίξουμε για τη νίκη. Αν θέλουμε όλος αυτός ο δρόμος να στεφθεί με επιτυχία, πρέπει αύριο να κερδίσουμε, δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα. Άρα είμαστε υποχρεωμένοι για αυτό».

Ποιόν θεωρείτε πως ευνοεί η κατάσταση που γίνεται το ματς, δηλαδή το γεγονός ότι ευνοείται και από την ισοπαλία η Γκινγκάμπ;

«Εμείς δεν έχουμε κανένα άγχος. Τα έχουμε αφήσει όλα στην Παναγιά. Δουλεύουμε από το πρωί ως το βράδυ, αλλά χωρίς άγχος. Η ομάδα έχει φτάσει ως εδώ γιατί δουλεύει χωρίς άγχος και στο πρωτάθλημα και στην Ευρώπη. Και μακάρι να μας βοηθήσει κι αύριο».

Μετά την ήττα στη Γαλλία ήσασταν θυμωμένος για την ομάδα σας, πως θα αντιμετωπίσετε τον αυριανό αγώνα;

«Ελπίζω να μην είμαι θυμωμένος και να είμαι ευχαριστημένος. Ξέρουμε πως θα αντιμετωπίσουμε μια καλή και πειθαρχημένη ομάδα, θα πρέπει να είμαστε κι εμείς πειθαρχημένοι και σοβαροί. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να πάρουμε τη νίκη».

Ο Τζαβέλλας υπολογίζεται για το αυριανό ματς, κι αν θέλετε να μας πείτε αν το θέμα του θεωρείται λήξαν;

«Δεν άκουσα! Κανένας δεν άκουσε (σ.σ. γέλια). Θα πω δυο κουβέντες. Εγώ είμαι εδώ για τον ΠΑΟΚ, όποιος το καταλαβαίνει, το καταλαβαίνει. Όποιος δεν το καταλαβαίνει μπορεί να σκέφτεται και να λέει ότι θέλει. Ο Τζαβέλλας έκανε θεραπεία κάτω, ελπίζω αύριο να είναι καλά. Το θέμα όχι απλά είναι λήξαν, αλλά πιστεύω πως έγινε λάθος από την πλευρά μου. Έπρεπε να τον καλύψω, άσχετα αν έκανε λάθος. Εγώ είμαι εδώ ως αρχηγός της οικογένειας και πρέπει να καλύπτω τον καθέναν που τον βρίζουν. Εγώ δεν το έκανα. Κανένας γονιός στο σπίτι του, το παιδί του ότι και να κάνει δεν το βγάζει στον δρόμο να το σκοτώσει. Ο τελευταίος, λοιπόν, που θα κάνει κάτι τέτοιο είμαι εγώ. Εγώ είμαι εδώ όχι για να προστατέψω τον εαυτό μου. Για πείτε και κάντε ότι θέλετε, ότι θέλετε. Κανένα πρόβλημα δεν έχω. Όταν όμως συμβαίνει με τα παιδιά, εγώ είμαι υποχρεωμένος να κάνω το αυτονόητο».

Ο Σκόνδρας υπολογίζεται για αύριο, όπως και ο Τζιόλης κι αν υπάρχει άλλος παίκτης που έχει πρόβλημα;

«Η ομάδα έχει πάρα πολλά προβλήματα. Ο Τζιόλης κουβαλάει έναν τραυματισμό εδώ κι έναν χρόνο. Δεν έχουμε ούτε εμείς, ούτε ο ίδιος την πολυτέλεια να τον ξεκουράσουμε ή να πάει να κάνει αυτό που πρέπει. Το συγκεκριμένο παιδί σκύβει και σφίγγει τα δόντια του για την ομάδα. Τον Σκόνδρα θα τον περιμένει μέχρι αύριο, μέχρι τελευταία στιγμή. Δεν μου αρέσουν οι δικαιολογίες, είτε είναι καλά ο ένας, είτε είναι καλά ο άλλος, είτε λείπει, είτε δεν λείπει, είμαστε υποχρεωμένοι να κάνουμε αυτό που πρέπει. Ελπίζω να μας βοηθήσει η Παναγιά να το κάνουμε, γιατί έχουμε κάνει έναν πολύ μεγάλο αγώνα για να φτάσουμε στο τελευταίο παιχνίδι και να προκριθούμε. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα, στην Ευρώπη φτάσαμε στο τελευταίο παιχνίδι, πρέπει να τα δώσουμε όλα και να κάνουμε αυτό που πρέπει. Από εκεί και πέρα, ότι πει η Παναγιά θα γίνει».


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 11:35:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Προχωρα Αγγελε και σφιξε και αλλο τα λουρια.
Πιστευω το καταλαβαν πλεον οτι δεν εχει μ@λ@κιες.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 01:07:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Κάποιοι δεν αξίζουν τη φανέλα»




Απογοητευμένος απο τη διάθεση και την απόδοση ορισμένων παικτών, εμφανίστηκε ο προπονητής της ομάδας στη συνέντευξη τύπου με την ήττα απο τη Guingamp...

Σε ένα πρωτοφανές για τα δεδομένα Αναστασιάδη ξέσπασμα, ο κόουτς της ομάδας ξεκαθάρισε οτι το πανηγύρι για ορισμένους τελείωσε σήμερα και τόνισε την αδυναμία της ομάδας να ξεκουράσει παίκτες, γεγονός που οδήγησε στην απώλεια της πρόκρισης.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του :

Τι δε πήγε καλά; Το περιμένατε τόσο χάλια;

Δεν ήμασταν καλά. Τα περισσότερα παιδιά προσπάθησαν. Το πρόβλημα μου είξναι ότι στο δεύτερο ημίχρονο κάποια παιδιά που μπήκανε μέσα για να ξεκουράσουν όσους τραβάνε κουπί, δεν το κάνανε. Αυτό είναι το πρόβλημα του ΠΑΟΚ. Δεν έχουμε τη δυνατότητα να ξεκουράσουμε παιδιά κι αυτό φαίνεται. Αλλά στεναχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί κάποιοι απέδειξαν σήμερα ότι δεν πρέπει να ξαναφορέσουν τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Και δεν θα τη φορέσουν. Ήθελα να είμαι πολύ δίκαιος για να μην πουν για ευκαιρίες που δεν του δόθηκαν. Για τους υπόλοιπους και για μένα, αυτοί δεν πρέπει να είναι εδώ. Κι αυτό θα γίνει.

Να σταθούμε στις αλλαγές που είπατε. Όσοι βγήκαν, όσο αγωνίζονταν, δεν ήταν από τους χειρότερους. Γιατί τους βγάλατε; Είχαν φτάσει τα όριά τους;

Δε το συζητώ. Ξέρετε τι ώρα είναι τώρα; Μία παρά. Τη Κυριακή παίζουμε πέντε και τέταρτο και θα κληθούν Γκολάσα Κάτσε και Τζανδάρης να αποδώσουν.

Κύριε Αναστασιάδη, για τη σημερινή ήττα φταίνε πρόσωπα;

Όχι εγώ φταίω. Καθαρά. Αλλά στο κομμάτι και τον τομέα αυτό, τελείωσε το πανηγύρι. Το να χάσεις ένα παιχνίδι, συμβαίνει. Αλλά να μπαίνεις μέσα να βοηθήσεις κι αντ' αυτού να τρέχεις λιγότερο απ' τους προηγούμενους και να βγαίνεις σα σιδερωμένος, είναι άσχημο πολύ, για όλους. Και για τον κόσμο και για εμάς.

Κύριε Αναστασιάδη πιστεύετε ότι η νίκη στον Πειραιά αποδιοργάνωσε τους παίκτες;

Δε νομίζω ότι είναι αυτό. Περιμέναμε ότι μέσα στα εννιά αυτά παιχνίδια, μένουν τρία, και μέσα σε βαριά γήπεδα και λόγω τραυματισμών αλλά και λόγω κρισιμότητας, περιμέναμε να αντέξουμε. Αποδείχθηκε ότι έκανα λάθος γιατί βασίστηκα στην εμπειρία κάποιων να βοηθήσουν την ομάδα σε κρίσιμο παιχνίδι. Θα μπορούσα να πάρω τα υπόλοιπα παιδιά που ξέρω ότι προσπαθούν. Αλλά αυτό είναι ρίσκο. μπορεί να τα χάσεις τα παιδιά. Αποδείχθηκε ότι έκανα λάθος. Δεν αποποιούμαι τις ευθύνες μου. Αν το καταλάβω όμως, τελειώνει. Από εδώ και πέρα αυτοί οι κύριοι τελείωσαν.

Με βάση όσα λέτε σήμερα, αλλάζει το σκεπτικό σας για το ρόστερ;

Εμένα με ενδιαφέρουν τα τρία συνεχόμενα παιχνίδια που έρχονται. Με απασχολεί πρώτιστα να μη πετάξουμε όσα έχουμε κάνει μέχρι τώρα. Μετά, θα ασχοληθούμε με άλλα πράγματα. Απαγορεύεται να αποπροσανατολιστούμε.

Δεν είπατε ονόματα. Εκτός από το Μάρτενς κατ εμέ, στον αγώνα μπήκαν κι ο Μαντούρο κι ο Παπαδόπουλος. Σε ποιους άλλους αναφέρεστε;

Μη με βάζετε να λέω ονόματα. Είναι φως φανάρι. Εκείνο που έχει σημασία είναι μέσα στα αποδυτήρια να ξεκαθαρίσει. Δεν μπορεί ο άλλος να σκοτώνεται και άλλος να παίζει ετσι. Δεν είναι μόνο η αγωνιστική παρουσία, είναι και στις προπονήσεις. Κάθε μέρα πρόβλημα, πονάκια, θλάσεις. Είναι συνεχόμενο και πρέπει να σταματήσει. Κάποια στιγμή ξεχειλίζει και τέλος. Γιατί να μη παίξει ένα παιδί δικό μας να ξέρουμε και τι να περιμένουμε; Όσο μπορούν. Από μικρός που έπαιζα έμαθα να ματώνω τη φανέλα. Αν δε μπορούσα έφευγα. Το να κάθεσαι μέσα και να μη μπορείς να κουνηθείς είναι άλλη κατάσταση. Κάποια παιδιά δίνουν ψυχή στο γήπεδο. Με ενέσεις και ταλαιπωρία. Κι έχουν την ομάδα πρώτη. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παιχτών. Θέλω να τελειώσουμε το Γολγοθά μέχρι τις 21 του μήνα και να δούμε τι θα κάνουμε. Από την αισιοδοξία μου πάντα βγάζω ένα πράγμα. Ακόμα κι από ένα θάνατο, όπως η αποτυχία σήμερα- γιατί είναι η πολλοστή φορά που απογοητεύουμε τον κόσμο, δε μπορεί να τον διώχνουμε απ το γήπεδο-, μπορούμε να βγάλουμε θετικά. Σήμερα, μια ήττα πικρή μεγάλη στεναχώρια, πρέπει να δούμε τα θετικά στοιχεία και να προχωρήσουμε. Από αυτή τη στιγμή.

Κόουτς ο κόσμος στο τέλος έστειλε δυο μηνύματα. Χειροκρότημα για τη προσπάθεια μέχρι τώρα, αλλά και το σύνθημα για τις μεταγραφές. Είπατε ότι δε θέλετε να προσανατολιστείτε. Αλλά κι ο κόσμος θέλει να ακούσει έστω ένα μήνυμα για να έχει τη προσμονή για τη συνέχεια.

Ο τελευταίος που θα μιλήσει για μεταγραφές είμαι εγώ. Είναι πολύ μεγάλο λάθος. Αποπροσανατολίζει πλήρως την κατάσταση. Να είστε καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2014, 01:20:05 πμ από nikolasf4 »
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 01:55:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Άγγελε σήμερα δεν έχασες μόνο το παιχνίδι!!! Πρόσεχε!!!  :(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4