Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68293 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 05:14:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 08:41:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Τελικός για μας»



«Έχουμε να αντιμετωπίσουμε ένα παιχνίδι μ’ έναν αντίπαλο που στην ουσία έχει μείνει εκτός Ευρώπης. Αυτό αν είναι θετικό ή αρνητικό θα το ξέρουμε μετά τον αγώνα. Όταν μια ομάδα δεν έχει στόχο και παίζει μες την έδρα της, παίζει άνετα και χωρίς άγχος κι αν συμβεί αυτό, το έργο μας θα είναι πιο δύσκολο. Αυτό είναι κάτι που προβληματίζει όλους μας, συν του ότι η ομάδα έχει περίπου τρεις εβδομάδες αγωνιστική απραξία. Έλειπαν οι διεθνείς για αρκετό διάστημα και η ομάδα στην ουσία με τα προβλήματα που είχαμε, έκανε τέσσερις προπονήσεις, όλοι μαζί. Και αυτό θα μας προβληματίσει και να δούμε σε τι κατάσταση θα είμαστε», ήταν τα πρώτα του λόγια.

Και πρόσθεσε: «Η προετοιμασία έγινε γιατί έρχεται ένα σερί δύσκολων αγώνων σε Ευρώπη και πρωτάθλημα, οπότε η προετοιμασία έγινε και γι’ αυτό το κομμάτι και τις τελευταίες μέρες ασχοληθήκαμε με το παιχνίδι, όπως κάνουμε κάθε φορά που κοιτάμε το παιχνίδι που έρχεται. Είμαστε σε μία φάση, στην οποία έχουμε περάσει το 1/3 του πρωταθλήματος. Ερχόμαστε από μία οδυνηρή ήττα στην έδρα μας και ελπίζω και πιστεύω να μας βοηθήσει να ξεκινήσουμε το σερί μ’ ένα αποτέλεσμα που θα μας δίνει την δυνατότητα να ελπίζουμε για την επόμενη φάση στην Ευρώπη. Θα κάνουμε μία προπόνηση σήμερα, να δούμε και τις καιρικές συνθήκες και την κατάσταση που θα αντιμετωπίσουμε. Είναι κάτι που μας προβληματίζει. Ελπίζω όλα τα παιδιά, να εγκλιματιστούν σ’ αυτές τις καταστάσεις, ούτως ώστε το εμπόδιο αυτό να ξεπεράσουμε πιο γρήγορα και ανώδυνα».

Την κατάσταση του Ρατς: «Ο Ρατς είναι καλά και αγωνίστηκε στα ματς της εθνικής ομάδας της χώρας του. Είναι καλά».

Το αν βοηθάει τον ΠΑΟΚ η νίκη 6-1 στον πρώτο αγώνα: «Θα είναι το μεγαλύτερο λάθος αν σκεφτούμε κάτι τέτοιο. Για μας αυτό το παιχνίδι είναι τελικός».

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 10:56:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Κάναμε μια ώρα να βρούμε τα πατήματά μας»



Αναλυτικά, όσα είπε στην συνέντευξη Τύπου:

«Χάσαμε τον Κατσικά που έχει μια θλάση και μάλλον θα τον κρατήσει 20-30 μέρες έξω. Σε ένα τέτοιο άσχημο γήπεδο με κακές καιρικές συνθήκες, επόμενο ήταν κάνουμε λάθη στην τελική φάση και στη σκέψη μας. Κρατάω μόνο τα θετικά».

Για το αν επηρέασαν οι καιρικές συνθήκες: «Το γνωρίζαμε αυτό ήταν μεγάλο πρόβλημα. Όχι μόνο για εμάς αλλά και για την άλλη ομάδα. Για εμάς λίγο περισσότερο, αλλά υπήρχε πρόβλημα και στους αντιπάλους και αυτό φάνηκε καθαρά. Το γήπεδο έκρυβε πολλές παγίδες και έγιναν πολλά εύκολα λάθη και είναι δύσκολο να το υπολογίσεις. Ηταν πολύ σκληρός ο αγωνιστικός χώρος με αποτέλεσμα να δυσκολευτούν πολλά παιδιά».

Για την κατάσταση του Αθανασιάδη: «Δεν νομίζω να τον επηρέασε. Είναι ένα χτύπημα, θα φανεί αύριο αλλά πιστεύω ότι δεν είναι κάτι».

Για την αγωνιστική απραξία: «Είναι φανερό αυτό που συνέβη. Δεν ξέρω πως θα εμφανιστούν και οι άλλες ομάδες. Εμείς κάναμε μία ώρα για να βρούμε τα πατήματα μας, να κάνουμε αυτά που μπορούμε τόσο καιρό. Εκτός από το άσχημο τερέν και τις καιρικές συνθήκες ένα άλλο πολύ πιο βασικό κομμάτι ήταν αυτό. Σε κανένα δεν κάνουν καλό οι διακοπές. Ούτε σε εμάς, ούτε στο ποδόσφαιρο, ούτε στον κόσμο. Ας ελπίσουμε να είναι η τελευταία. Μόνο ευχή μπορούμε να κάνουμε».

Για την Ντιναμό Μινσκ: «Σύμφωνα με τις καιρικές συνθήκες και το γήπεδο, ήταν αυτή που περιμέναμε».

Για την αφύπνιση στο τελευταίο ημίωρο: «Πιστεύω ότι εκτός από τη θέληση και όπως είπα να βρούμε τα πατήματά μας σε ένα πολύ άσχημο γήπεδο μετά τη διακοπή ένα άλλο στοιχείο πολύ σημαντικό για την ομάδα μας είναι ότι τρέχουμε. Τρέχουμε πολύ».


Όλα καλά Άγγελε...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 10:57:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 03:12:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Να είμαστε πάρα πολύ συγκεντρωμένοι για να νικήσουμε"




«Είχαμε ένα στόχο και επιτεύχθηκε. Άσχετα με το άλλο αποτέλεσμα, εμείς πρέπει να κερδίσουμε την Γκινγκάμπ αν θέλουμε να περάσουμε στην επόμενη φάση. Όμως Το Europa League τελείωσε και κοιτάμε το ματς με τον Πανθρακικό. Ερχόμαστε από ένα πάρα πολύ άσχημο αποτέλεσμα στην έδρα μας και αυτό δεν πρέπει να επαναληφθεί. Έχουμε ήδη χάσει πέντε πόντους στην Τούμπα», ανέφερε αρχικά στην κάμερα της Nova ο τεχνικός του ΠΑΟΚ για να προσθέσει:

«Ο προβληματισμός είναι στο πώς θα είμαστε την Κυριακή. Ο χρόνος είναι αδυσώπητος για μας. Έχουμε παιχνίδια και ταξίδια. Πρέπει να είμαστε πάρα πολύ συγκεντρωμένοι για να νικήσουμε. Είδα τον Πανθρακικό στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Θα τον δούμε πιο εμπεριστατωμένα μέχρι το ματς της Τούμπας. Από την ομάδα μου ζητώ αυτά που ζητώ από το καλοκαίρι. Όταν ξεφεύγουμε φαίνεται από τα αποτελέσματα της ομάδας. Πρέπει να είμαστε αυτοί που πρέπει να είμαστε»



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 08:17:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Πάμε να παίξουμε με τον καλύτερο Ολυμπιακό"



"Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας και από το αποτέλεσμα. Έχω μεγάλη εμπιστοσύνη σε αυτά τα παιδιά"

Για την εικόνα του ματς: "Μας δοκιμάζει λίγο η Παναγιά, για να δούμε τις αντοχές μας. Για μένα το σημερινό ήταν το πιο δύσκολο παιχνίδι από την αρχή της σεζόν. Το είπα και στα παιδιά πριν ξεκινήσει. Δυστυχώς, δικαιώθηκα".

Για το πως γύρισε το ματς ο Πανθρακικός: "Έβαλαν δύο γκολ οι αντίπαλοι! Τι πως γύρισε; Εμείς φταίμε γι' αυτό. Εσείς θα φταίτε; Εσείς δεν παίξατε".

Για το ροτέισον που έκανε: "Θα χάναμε το παιχνίδι αν έβαζα όλα τα παιδιά να παίξουν, αλλά θα τα έχανα κιόλας επειδή κάποιοι δεν ήταν έτοιμοι. Όσους μπορούν εννοώ. Προτίμησα να με σκίσετε σε περίπτωση ήττας, παρά να χάσω το παιχνίδι".

Για το τι κρατάει από το παιχνίδι: "Έχει θετικά αυτό παιχνίδι. Ακόμη και τα αρνητικά είναι θετικά. Βλέπεις ποιος μπορεί και δεν μπορεί. Έρχεται ο άλλος να σου πει ότι μέχρι εκεί μπορώ".

Για τις επιλογές της αρχικής ενδεκάδας: "Σήμερα ο Σαλπιγγίδης ήταν ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου. Ήταν αρχηγός. Δεν ξέρω τι λέτε εσείς. Εγώ αυτό πιστεύω. Ο Τζανδάρης, ο Γκολάσα και κάποιοι άλλοι έζησαν πρώτη φορά τέτοια πράγματα. Έπρεπε να μπουν κάποιοι και κάποιοι άλλοι να μείνουν έξω".

Για την κατάσταση των παικτών που έμειναν εκτός: "Μπορεί να είμαστε οριακά, αλλά είμαστε καλά με κάποια παιδιά. Αυτά αποφασίζονται το τελευταίο δευτερόλεπτο. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη ποιοι θα παίξουν με τον Ολυμπιακό".

Για το πρόβλημα που δημιουργείται στο κέντρο της άμυνας με τον Τζαβέλλα: "Να πάμε να κάνουμε 5-6 μεταγραφές; Κι αυτοί που θα έρθουν θα είναι... τι να σου πω; Δεν ξέρω τι θα κάνουμε. Είναι δεδομένο ότι λείπει ο Κατσικάς, κάτι έπαθε ο Τζαβέλλας. Θα βρούμε λύσεις. Έχουμε 72 ώρες μπροστά μας. Δεν θα έχουμε δικαιολογία, αλλά κάτι θα βρούμε να κάνουμε για τα στόπερ".

Για το ματς με τον Ολυμπιακό: "Το σκεπτικό μας πάντα είναι ότι ο αντίπαλος που έχουμε να παίξουμε είναι καλύτερος από εμάς. Προετοιμαζόμαστε πάντα με αυτό το σκεπτικό. Με χαμηλά το κεφάλι. Όσες φορές πετούσαμε στα σύννεφα, φάγαμε κατραπακιές. Εκτός δεν χάσαμε και δεν φάγαμε γκολ. Εντός χάσαμε πέντε βαθμούς. Το ξέρετε αυτό; Ο Ολυμπιακός, λοιπόν, είναι καλύτερη ομάδα από εμάς, παίζει στην έδρα του, με τον κόσμο του και εμείς έτσι θα τον αντιμετωπίσουμε. Εμείς θα πάμε να παίξουμε και ό,τι πει η Παναγιά. Θα πάμε να παίξουμε όπως παίξαμε με τον Εργοτέλη".

Για τι άφησε πίσω της η διακοπή: "Θα δω αύριο σε τι κατάσταση βρίσκονται κάποια παιδιά, όπως ο Τζαβέλλας. Να δούμε αν θα μπορέσει αυτός και κάποιοι άλλοι να βοηθήσουν. Θα δούμε".

Για το τι θα σημαίνει μια πιθανή νίκη στο Καραϊσκάκη: "Μην με ρωτάτε τέτοια πράγματα. Σας έχω πει ότι τα έχω αφήσει όλα στην Παναγιά. Στο τέλος θα μας δώσει πολλά περισσότερα απ' ό,τι αξίζουμε. Άσχετα αν ο κόσμος ζητάει παραπάνω. Μακάρι να μην είχαμε χάσει και να είχαμε κι άλλους πόντους προβάδισμα. Αλλά, με την Παναγιά δεν τα βάζει κανείς. Θ' αρχίσουν τώρα να λένε πάλι για την Παναγιά και τον Αναστασιάδη. Εγώ έχω να κοιμηθώ πέντε μήνες."



Άγγελε, ασε τις εμμονες με τους Σπυροπουλους και τους λοιπους και ξεκαθαρισε καποια πραγματα.
Δεν ειναι δυνατον ο Περειρα που ηταν απο τους καλυτερους την Πεμπτη, να μην ξεκιναει!!
Δεν ειναι δυνατον να υπαρχει το πιτσιρικι ο Ποζατζιδης και να μου βαζεις τον τελειωμενο και αδιαφορο Σπυροπουλο!!!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 08:41:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Τεο δεν εχεις και αδικο εδώ που τα λεμε.
Το χειροτερο για εμενα είναι ότι το εχει ξανακανει ρε γμτ ο Αγγελος! ???

Αυτό επισης που θελω να δω είναι να δινει ανασες και στον Τζανδαρη.
Το παιδι σερνεται στα τελευταια παιχνίδια, εχει κλαταρει.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 11:11:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αρκετά λάθη τελευταία.
Μερικά έχουν αναφερθεί πιο πάνω.
Επιβάλλεται αφού το ρόστερ είναι μικρό να πάρουν ανάσες ΟΛΟΙ!
Δεν μιλάω για τα κρίσιμα παιχνίδια, αλλά για τα υπόλοιπα.!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #308 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 10:58:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Με όποια ομάδα παίζουμε, όπου κι αν παίζουμε, εμείς θα διεκδικούμε την νίκη.Δεν αλλάζει κάτι που παίζουμε με τον Ολυμπιακό. Εμείς θα πάμε για την νίκη. Αυτός είναι ο επόμενος τελικός για εμάς. Μέχρι να έρθει ο επόμενος».


 :paokeisai:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #309 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 06:28:16 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Αλίμονο σε όποιον πετάει στα σύννεφα»



Στις δυσκολίες που καλείται να αντιμετωπίσει ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι του «Γεώργιος Καραϊσκάκης» απέναντι στον Ολυμπιακό αναφέρθηκε ο Άγγελος Αναστασιάδης. Ο τεχνικός του «δικέφαλου του Βορρά», μιλώντας στη Nova, αναφέρθηκε στην κόπωση αλλά και στα προβλήματα τραυματισμών που ενδεχομένως να επηρεάσουν την ομάδα του.

Αναλυτικά τα όσα είπε στη Nova:

Για το αν ο ΠΑΟΚ θα είναι έτοιμος στο ματς με τον Ολυμπιακό: «Είναι πολύ δύσκολο ματς γιατί ο Ολυμπιακός είναι μια καλή ομάδα. Εμείς έχουμε προβλήματα με τραυματισμούς και κάποια παιδιά έχουν κόπωση λόγω του ότι είχαμε πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να παίξουμε το παιχνίδι με τον Πανθρακικό. Η ομάδα έδωσε πολλές δυνάμεις για να αλλάξει το αποτέλεσμα, δεν ήταν δηλαδή ένα εύκολο απόγευμα για εμάς. Ολα αυτά κάνουν ακόμη πιο δύσκολη την προσπάθειά μας για το συγκεκριμένο παιχνίδι».

Για τον Ολυμπιακό:
«Παίζουμε με μια ομάδα που πολλά χρόνια, από τότε που θυμάμαι, πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα. Αλίμονο στον καθένα που αρχίζει να πετάει στα σύννεφα. Ο Ολυμπιακός είναι το φαβορί παίζει μέσα στην έδρα του, όπως και εμείς αν παίζαμε εδώ στην έδρα μας, θα ήμασταν το φαβορί για να κερδίσουμε. Αυτή την στιγμή φαβορί είναι ο Ολυμπιακός αλλά πρέπει κι εμείς να είμαστε όσο προετοιμασμένοι γίνεται και ό,τι πει η Παναγία. Δεν θα τρελαθούμε κιόλας...»

Για το που μπορεί να κριθεί το ντέρμπι: «Μη με ρωτάτε... Δεν ξέρω ποια παιδιά θα παίξουν ακόμη για να σας απαντήσω».

Για το ότι ο Μίτσελ μίλησε με κολακευτικά λόγια για τον ίδιο και ποια η άποψή του για τον τεχνικό του Ολυμπιακού: «Δεν περίμενα να μιλήσω για τον Μίτσελ σήμερα. Οταν πριν 1,5 χρόνο περίπου είχε πρόβλημα ο Ολυμπιακός και έγραφαν οι εφημερίδες πως θα φύγει, είπα πως έχετε ένα πολύ καλό προπονητή, αφήστε τον να δουλέψει και μην βιαστείτε γιατί όντως είναι πολύ καλός προπονητής. Δεν χρειάζεται να πω εγώ τίποτα, τα αποτελέσματα λένε πόσο καλός προπονητής είναι και αυτά που έχει κάνει στον Ολυμπιακό από μόνα τους μιλάνε. Μιλάνε τα έργα, δεν μιλάει αυτός. Δεν έχω να πω τίποτε άλλο».


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"